Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

Jacobss

No jasne to co ja piszę głupie a to co ty napisałeś mądrą ! panie nieomylny :lol: Żadnych wycieczek osobistych nie robię tylko napisałem jak to widzę ! Znowu zachwalasz jakieś gry nie grając w nie a inne przeciwne opinie do twojej są bee ! To samo było z KZ2, może już nie pamiętasz jak pisałeś do posiadaczy x360 jaki to KZ2 będzie świetny i się mylą twierdząc inaczej...? A jak zagrałeś zmieniłeś swoje zdanie , ale wcześniej to byś zagryzł osoby piszące źle o grze GG... Teraz jak bym widział tą samą sytuacje tylko inne gry..

Nie mam zamiaru robić żadnych wojen dlatego z mojej strony koniec a co do tematu to zgadzam się z tym co tutaj parę osób pisze , marketing sony to ma nie za dobry no ale tak już jest i nie chce mi się na ten temat pisać bo takie dyskusje i tak do niczego nie doprowadzą :)

 

edit.

 

Nie nudzi mi się ale już nie mogę patrzeć jak narzekasz wszędzie na tym forum :) Naoglądałeś się filmów KZ2 , na hypowałeś jak dziecko 2 letnie a później gra ciebie zawiodła.. Teraz widzę to samo przechwalanie RAGE i techniki megatexture a na razie tak jak napisałem wyżej nic o tej grze nie wiadomo , był jeden pokaz techdema i wielkie przechwałki producenta i poza tym zero konkretów ale ty już twierdzisz że będzie lepiej niż w KZ2.. poczekaj może jak wyjdzie gra albo zagrasz chociaż w demo i później oceniaj czy jest to lepsze czy nie bo później znowu będziesz chodził po forum i płakał że gra ciebie zawiodła :lol:

 

Tak jak Ficuś napisał to co gada Sony to PR i dobrze powinieneś o tym wiedzieć...dziwne by było jak by gadali że ta gra bez problemu pojawi się na x360 a nawet może na tej konsoli lepiej wyglądać :D Każda firma tak robi, M$ porównywał NXE do pojawienia się kolorowych telewizorów, co jest śmieszne no ale nie trzeba wierzyć we wszystko co mówią i ty jako osoba z tego co widzę obeznana w tym co dzieje się na rynku konsol powinieneś o tym dobrze wiedzieć..

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zmądrzałem i doszedłem do wniosku, że tłumaczenie ludziom, dlaczego (przykładowo) moja opinia jest taka, a nie inna, to zwykła strata czasu. Wybacz, ale w "dyskusji" nie chodzi o to, kto ma rację, tylko o to kto ma lepsze argumenty i siłę perswazji. Z tego też powodu, nie będę ci się tłumaczył, dlaczego uważałem tak i dlaczego uważam tak, a nie inaczej.

 

Nie wiem, ktory akapit byl do mnie ale zakladam, ze ten :) Skoro nie masz profesjonalnych argumentow potwierdzajacych Twoje zdanie to to co ja napisalem jest rownie dobre jak Twoje ;D Tak to dziala. Oprocz jakichs danych konkretnych tez jest potrzebny ktos kto je umie profesjonalnie interpretowac. Dlatego tez powiedzialem z gory, ze jesli nie jestes tym profesjonalista to Twoje zdanie nie gra zadnej roli. Tak samo zreszta jak moje :) W kazdym razie Twoje decyzja byla trafna by nie tlumaczyc ludziom swojego gustu. Odpisalem tylko dlatego bo mi sie zdaje, ze mnie zle zrozumiales i odebrales mojego posta jako atak na Ciebie czy cos w ten desen.

W ogóle do ciebie nie pisałem. Skąd ci taki pomysł przyszedł? :) Pisałem do Fronia. Cały post był do niego.

 

Jacobss

No jasne to co ja piszę głupie a to co ty napisałeś mądrą ! panie nieomylny :lol: Żadnych wycieczek osobistych nie robię tylko napisałem jak to widzę ! Znowu zachwalasz jakieś gry nie grając w nie a inne przeciwne opinie do twojej są bee ! To samo było z KZ2, może już nie pamiętasz jak pisałeś do posiadaczy x360 jaki to KZ2 będzie świetny i się mylą twierdząc inaczej...? A jak zagrałeś zmieniłeś swoje zdanie , ale wcześniej to byś zagryzł osoby piszące źle o grze GG... Teraz jak bym widział tą samą sytuacje tylko inne gry..

Nie mam zamiaru robić żadnych wojen dlatego z mojej strony koniec a co do tematu to zgadzam się z tym co tutaj parę osób pisze , marketing sony to ma nie za dobry no ale tak już jest i nie chce mi się na ten temat pisać bo takie dyskusje i tak do niczego nie doprowadzą :)

Podejdę do tego jeszcze raz:

 

Piszę o przestarzałych hasłach reklamowych Sony (taka gra tylko możliwa na PS3! - stara śpiewka), a Ty zaczynasz mi coś wypominać o moim podniecaniu się KZ2 i zaczynasz po mnie jechać. Coś tutaj nie gra. Nie rozumiesz, że nie chcę pisać na pół strony o moich odczuciach dotyczących niektórych gier? Mam się powoływać na stare cytaty, pisać znowu pół strony o duperelach? Uwierz mi, nie chce mi się :). Nie będę tego robił tylko dlatego, aby zaspokoić twoją ciekawość.

 

Patrz, nawet teraz dalej masz taką samą postawę. Ja do ciebie normalnie, a Ty od razu ironicznie "panie nieomylny". Napisałem, że piszesz głupoty, ponieważ podajesz jakieś wspomnienia, które są niezgodne z prawdą. Tyle :).

 

I na sam koniec - nie zrozumiałeś co chciałem przekazać wspominając o tych dwóch grach. Chciałem tylko powiedzieć, że inne gry pokazują (nie piszę chyba jakimś skomplikowanym językiem), iż na innych platformach (np. Xbox 360) DA się osiągnąć podobne lub te same efekty. Dlatego uważam, że Sony powinno zmienić śpiewkę, bo fakty przeczą temu, co mówią. Amen.

 

Na przyszłość - mniej wycieczek osobistych, a więcej faktów. Zamiast coś wnieść (to w końcu forum) do dyskusji, wolałeś sobie pojeździć po mnie. Nudzi ci się?

Odnośnik do komentarza

Przechwalania się jakie to ps3 jest mocne to oczywiście czysty PR i nic więcej ale mimo wszystko PS3 ma najładniejsze gry na konsolach w kategoriach:

Killzone2- fps

Ratchet and Clank Tools of Destructions/Little Big Planet- platformówka/przygodówka

Heavenly Sword-chodzone mordobicie

Gran Turismo 5 Prologue/Wipeout HD- wyścigi

i Uncharted-choć GoW2 jest wg mnie ciut ładniejszy to jednak Uncharted ma najładniejsze tekstury z wszystkich gier na konsolach

 

Do tego w tym roku dojdzie Uncharted2,nowy Ratchet,Heavy Rain i God of War3.

 

Oczywiście w tym miejscu można sobie zadań podstawowe pytanie"Ile w wyglądzie danej gry widać rzeczywiście mocy konsoli,a ile talent programistów".Bo prawda jest taka,że żadna z wymienionych gier nie ukazała się na konkurencyjnej platformie więc nigdy nie będzie nam dane powiedzieć jakby się na niej prezentowała....

 

Killzone2 choć może na "oko" jest ładniejsze od Crysis głównie dzięki zamieszaniu na ekranie i ilości efektów cząstkowych na raz(pod tym względem to nic mu nie podskoczy) ale pod względem czysto technologicznym to nie ta liga-olbrzymie tereny,niesamowita fizyka,destrukcja środowiska to wszystko ma Crysis ,a nie ma K2

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem problem Sony to hmmm słaby marketing. To samo było z reklamą PS3. Na początku człowiek (nie gracz) niewiedział czy to odtwarzacz Bluray czy konsola do gier. Brak specyzowanego targetu. XO od początku był reklamowany jako konsola do gier i dobrze na tym wyszedł. Sony powinno PS3 reklamować raczej w ten sposób "Konsola z możliwością odtwarzania Blu Ray" a nie "Odtwarzacz Blu Ray z możliwościami odtwarzania gier PS3". Priorytety sie gościom z Sony pochrzanily. Priorytetem miała być konsola a nie Blu Ray, który jak sie okazuje byl strzałem w stope (MS ma swojego RROD) gdyż cena konsoli ciągle stoi w miejscu i to właśnie przez odtwarzacz BR.

Odnośnik do komentarza

Chryste panie - znowu sie zaczelo - (pipi)a od rzeczy ^^ !!

Lecimy skarbenki ..... (pisane z PS3... katorga)

- Jacobss !! "Patrz, nawet teraz dalej masz taką samą postawę. Ja do ciebie normalnie, a Ty od razu ironicznie "panie nieomylny". Napisałem, że piszesz głupoty, ponieważ podajesz jakieś wspomnienia, które są niezgodne z prawdą. Tyle" -

Serio az zastanawialem sie ktory cytat tu wstawic, bylo ich tak wiele ze sam juz nie wiem ...

Stary, miales mi na PW napisac co ci sie nie podobalo w KZ2, do dzisiaj odp nie otrzymalem. Poczatkowo sadzilem ze po prostu zalamala cie jako fana uniwersum fabula napisana "na kolanie", ale w tej chwili mam metlik w glowie.

Piszesz zatem ze

1) W dyskusjach wygrywa tylko ten z sila perswazji i lepszymi agrumentami

2) Nie chce ci sie zacytowac twoich ochow i achow nad KZ2 Froniowi bo uwazasz to za strate czasu, i w ogule za nieprawde.

3) Teraz "Ochy i achy"TM nad Red Faction 3 i Rage, obie gry sa osiagalne na obu platformach, KZ2 zatem smialo moglby pojawic sie na Xboxie360

 

1 - Wybacz, lubie cie i w ogole ale ....... Narazie widzialem tu tylko probe perswazji (co reszta uzytkownikow mysle moze potwierdzic)

2 - Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele ma to wspolnego z haselkami Sony, Wierz mi przeszlosc potrafi byc budujaca.

3 - Sory ale z (_)_) to porownanie !! (szczerze to gorszego juz bym nie zaproponowal) RF 3 !? - a wiesz co mowili panowie garniturkach !?, ze ta gra wyciagnie 100 % z Xboxa (a teraz podnieca sie ta gra osoba ktora sama dementowala glupote z tymi % - swiat upada) fizyka ?!, no super ale co z tego !?

Grafike to ty mi nawet nie porownuj do dziela Sony/GG , KZ2 poza swietna grafika posiada swietna fizyke, a ze RF bardziej sie skupia na terenach i zburzaniu ? jeeez, nawet nie wiemy jakie mozliwosci ma silnik KZ2 jesli idzie o tereny !! Sorry Jacobss ale w ogole nie wyczuwam sensu w tym co piszesz .

Rage - O tej grze nie tyle nic nie wiemy, co jeszcze sobie na nia poczekamy, wiec skad pewnosc ze ona zdarzy byc nr uno wsrod graficznych killerow ??

Poza tym robi ja ID (na zupelnie nowym silniku graficznym ich dziela) majace tyle doswiadczenia firma ze GG moglaby sie od nich wieeeeeele nauczyc.

 

(Pisanie na PS3 to dla mnie katorga ><' ..........).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

To teraz ten topic przekształcił się w temat o mnie? Świetnie, zawsze chciałem być w centrum uwagi. ^_^

 

A tak na poważnie, to wyrobie cukierniczy, daj sobie spokój :).

 

To wszystko nie ma nic wspólnego z KZ2. Nie wiem dlaczego to insynuujecie. Po prostu przestałem wierzyć w bajki, ile to PS3 jest wstanie pociągnąć. Tylko tyle, nic się nie zmieniło. Nadal jestem za Sony i nadal uważam KZ2 za jednego z najlepszych shooterów. Przykłady z RAGE i RF: Guerilla podałem tylko dlatego, aby poprzeć swoją tezę o tym, że X360 nie jest taki słaby. Jeżeli to traktujecie jako atak na Sony, albo, że zmieniam zdanie, to MYLICIE się :). Nie rozumiecie, że dałem za PS3 600 Euro, również po to, aby zobaczyć jakiś (wcześniej tak hucznie zapowiadany) przeskok od X360?

 

To tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
To teraz ten topic przekształcił się w temat o mnie? Świetnie, zawsze chciałem być w centrum uwagi. ^_^

Nie wiedzialem ze to co napisze idzie na skale swiatowa, ale nich ci bedzie tak mi sie tez podoba :P.

Szczerze to niewazne czy te posty napisales ty czy ktokolwiek inny, i tak bym to napisal.

A tak na poważnie, to wyrobie cukierniczy, daj sobie spokój :).

Lal teraz to mi dowaliles ... .

 

To wszystko nie ma nic wspólnego z KZ2. Nie wiem dlaczego to insynuujecie

A zgadnij, pytanie za 100 pkt :P.

Po prostu przestałem wierzyć w bajki, ile to PS3 jest wstanie pociągnąć. Tylko tyle, nic się nie zmieniło. Nadal jestem za Sony i nadal uważam KZ2 za jednego z najlepszych shooterów. Przykłady z RAGE i RF: Guerilla podałem tylko dlatego, aby poprzeć swoją tezę o tym, że X360 nie jest taki słaby. Jeżeli to traktujecie jako atak na Sony, albo, że zmieniam zdanie, to MYLICIE się :). Nie rozumiecie, że dałem za PS3 600 Euro, również po to, aby zobaczyć jakiś (wcześniej tak hucznie zapowiadany) przeskok od X360?

Heh, ja przestalem wierzyc w bajki o konsolach "nowej generacji", PC przeskok juz daaaaaaaawno zrobil (fakt faktem poniekad rynek nie do porownania przy konsolowym, lecz jest garsc gier w jakie idzie zagrac) i szczerze zrobilby jeszcze o lata swietlne wiekszy,

Chodzi mi o to ze jak patrze na te wychodzace tytuly, w sumie to nic mi w nich nie imponuje, po prostu czuje ze potencjal technologiczny pewnego urzadzenia jest marnowany, ludzkosc zaszlaby dalej jesli idzie o grafike/fizyke gdyby nie pewna sytuacja rynkowa... , wiem maly offtop wzgledem cytatu, jednakze daje do myslenia, zyje w cholernie nieekologicznym rynku ! :/.

 

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem problem Sony to hmmm słaby marketing. To samo było z reklamą PS3. Na początku człowiek (nie gracz) niewiedział czy to odtwarzacz Bluray czy konsola do gier. Brak specyzowanego targetu. XO od początku był reklamowany jako konsola do gier i dobrze na tym wyszedł. Sony powinno PS3 reklamować raczej w ten sposób "Konsola z możliwością odtwarzania Blu Ray" a nie "Odtwarzacz Blu Ray z możliwościami odtwarzania gier PS3". Priorytety sie gościom z Sony pochrzanily. Priorytetem miała być konsola a nie Blu Ray, który jak sie okazuje byl strzałem w stope (MS ma swojego RROD) gdyż cena konsoli ciągle stoi w miejscu i to właśnie przez odtwarzacz BR.

 

Zgadzam sie w pelni. Wogole nie zaznaczyli w swojej kampanii reklamowej kto jest wlasciwie ich grupa docelowa. Reklamy puszczane w Europie byly dziwne i bez sensu. Zupelnie jakby to zrobili pod wplywem narkotykow i po wytrzezwieniu nie sprawdzili nawet co z tego wyszlo :D Pozostawili interpretacje najwyrazniej graczom dla kogo ps3 wlasciwie jest, liczac na sile marki. Dobra kampania reklamowa mogliby spokojnie na starcie wiecej graczy na swoja strone przekabacic.

 

 

Co do Jacobssa wydaje mi sie, ze siedzac w Frankfurcie nad Menem ma sie inny punkt siedzenia w sprawie gier na konsole?

Odnośnik do komentarza

Wiesz.... Dla mnie system seller to inaczej ex na daną konsole. Gra która sprzedaje konsolei z nią sie kojarzy przez lata. Sony nie miało gry (a moze miało ale ze ich marketing kuleje po dziś dzień), która miałaby człowieka zachęcić do wydania tych 2399 zł (bądź system ratalny). Nie czarujmy sie przez pierwszy rok (na oko) PS3ke kupowali fani Sony oraz tech freaki którzy chcieli mieć najtaniej odtwarzacz BR w domu a gry mieli w tyłku. MS też na początku walił gafy , kto nie pamięta słynnego E3 z hasłami pokroju "zen grania" "miliard użytkowników" ale nabrał pokory i juz rok później w 2006 zarządził na targach. A Sony co ? w 2005 na E3 Ken Kutaragi wyskoczyl na scene i pieprzy głupoty o tym jaką to oni mają ekskluzywną restauracje podczas gdy konkurencja to buda z burgerami. Jak to ludzie bedą szukać 2giej pracy tylko po to by kupić PS3. Słowem .... buta, arogancja i pewność siebie. To ich zgubiło. MS odrobił lekcje. Podkupywał developerów za życia X1 aby następca miał godne gry i tak właśnie jest. Ninty to zupełnie inny świat. Totalny geniusz. Ninty zabrało casuali Sony, MS zabrał hardcorowców. Sony zostało jedynie ze swoimi wiernymi fanami PS + freakami którzy kupili odtwarzacz BR. Oczywiście teraz sie to zmienia. Sony nabralo pokory. Odsunięto Kena. Postawiono nowych ludzi. Na nowo zaczęto rozmawiać z developerami bo jednak jak sie okazało napis PLAYSTATION nie wystarczał by z bananem na twarzy wszyscy olali konkurencje i tworzyli exy dla SONY. Ogólnie Sony sie pogubiło, lecz wydaje sie ze wraca na dobrą droge ale o wygranej w tej generacji to moze zapomnieć.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

jak ważna jest marka i reklama danego produktu jest nie do przecenienia.To dzięki marce PS3 w początkowych okresach zdobywało nabywców pomimo tego,że gier na nią było jak kot napłakał(uważam ,że PS3 na dobre rozkręciło się dopiero w maju 2008 z premierami GTA4 i MGS4 oraz softu dającego możliwość pisania wiadomości podczas gry,btw wyobrażacie sobie teraz wychodzić z gry by przeczytać wiadomość?)

 

To przez nieznaną markę wiele dobrych gier skazanych jest na słabą sprzedaż bez gigantycznych nakładów na reklamę.To znowu dzięki znanej marce wiele co najwyżej średnich serii gier co roku sprzedaje się dobrze(np tasiemce od EA).

 

Wyobraźcie sobie jakby np Killzone2 zostawić takim jakim jest teraz,nie zmieniać nic w linijce kodu i dać mu nazwę Call of Duty:Future Warfare.Sprzedałby się z dwa razy lepiej niż teraz jak nic.Takich przykładów można mnożyć(np Valkyrie Chronicles zmienić na Final Fantasy Tactics itp).To oczywiście gdybanie ale wg świetnie pokazuje jak ludzie są przywiązani do marek,to ciągnie sprzedaż PS3 i to sprawia,że wiele kapitalnych eksluzywów na PS3 ma słabe wyniki.

 

Niech Sony mocniej przykłada się do promowania gier i w końcu określi się jeśli chodzi o target dla tej konsoli.Jedyne co im się na razie udało to przekonać ludzi ,że PS3 to najlepsze/najtańsze wyjście dla kogoś chętnego do oglądania filmów Blu-ray ale od tego jeszcze daleka droga do sprawienia by ludzie kupowali ich gry...

 

 

Odnośnik do komentarza
Wiesz.... Dla mnie system seller to inaczej ex na daną konsole. Gra która sprzedaje konsolei z nią sie kojarzy przez lata. Sony nie miało gry (a moze miało ale ze ich marketing kuleje po dziś dzień), która miałaby człowieka zachęcić do wydania tych 2399 zł (bądź system ratalny). Nie czarujmy sie przez pierwszy rok (na oko) PS3ke kupowali fani Sony oraz tech freaki którzy chcieli mieć najtaniej odtwarzacz BR w domu a gry mieli w tyłku. MS też na początku walił gafy , kto nie pamięta słynnego E3 z hasłami pokroju "zen grania" "miliard użytkowników" ale nabrał pokory i juz rok później w 2006 zarządził na targach. A Sony co ? w 2005 na E3 Ken Kutaragi wyskoczyl na scene i pieprzy głupoty o tym jaką to oni mają ekskluzywną restauracje podczas gdy konkurencja to buda z burgerami. Jak to ludzie bedą szukać 2giej pracy tylko po to by kupić PS3. Słowem .... buta, arogancja i pewność siebie. To ich zgubiło. MS odrobił lekcje. Podkupywał developerów za życia X1 aby następca miał godne gry i tak właśnie jest. Ninty to zupełnie inny świat. Totalny geniusz. Ninty zabrało casuali Sony, MS zabrał hardcorowców. Sony zostało jedynie ze swoimi wiernymi fanami PS + freakami którzy kupili odtwarzacz BR. Oczywiście teraz sie to zmienia. Sony nabralo pokory. Odsunięto Kena. Postawiono nowych ludzi. Na nowo zaczęto rozmawiać z developerami bo jednak jak sie okazało napis PLAYSTATION nie wystarczał by z bananem na twarzy wszyscy olali konkurencje i tworzyli exy dla SONY. Ogólnie Sony sie pogubiło, lecz wydaje sie ze wraca na dobrą droge ale o wygranej w tej generacji to moze zapomnieć.

Pierwszy od kilku stron co z sensem gada! Piwko z mojej strony.

Tylko jedna uwaga, nie jestem ani wiernym fanem Sony, ani freakem któremu zależy na BR, a Ps3 mam.:)

Aaa no tak wkońcu byłem na wakcjach w usa i skorzystałem z dobrego kursu i dobroci rodziny z tego kraju ;)

A 360 ma blokade regionalną. Ale nie przesadzajmy, jednak to Ps3 kupują nie tylko ślepi fan boyse i filmo-maniacy.

Odnośnik do komentarza

Na rynku są juz tańsze odtwarzacze BR niż PS3. Niech poprostu Sony zacznie od początku .... tak jak podczas premiery miało reklamować PS3. Jako KONSOLE. Bo narazie to niewiesz wkońcu co kupujesz.

 

EDIT:

 

No wiesz ... uogólniłem za bardzo. Jasne ze nie tylko fanboje i tech freaki kupują ten sprzęt. Mój kuzyn też nabył PS3 ale on z sentymentu to zrobił. Jak u mnie na Xie zobaczył demo MOHA (a wcześniej w Medal of Honor grał na PS2) i zobaczył tą różnice w grafie to na drugi dzień kupił wersje na PS3. Teoretycznie mozna powiedzieć ze on jest casualem bo gra "od świeta" ale ma PS3, którego targetem jest no własnie kto ?

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
Na rynku są juz tańsze odtwarzacze BR niż PS3. Niech poprostu Sony zacznie od początku .... tak jak podczas premiery miało reklamować PS3. Jako KONSOLE. Bo narazie to niewiesz wkońcu co kupujesz.

Jak to co kupuje ?, zalezy kim TY jestes !!

- Kinomaniakiem ?, dostajesz calkiem tani odtwarzacz blu-ray z mozliwosciami i wygladem znacznie drozszych

- Osoba ktora MUSI cos postawic przed swoim nowym dupercalowym odbiornikiem ?, masz ladnie wygladajace urzadzenie multimedialne do filmow, zdjec, internetu, gier i muzyki

- Graczem ? sa gry ? SA gry !, cos dla casuali (Singstar, Playstation Eye itepe itede), dla Hardcore'owcow (Ninja Gaiden Sigma, Heavenly Sword, KZ2, MS, Tekken 5DR, itepe itede), dla ludzi kreatywnych i oryginalnych (Little Big Planet, Eye Of Judgment itepe itede), dla watlych smierdzacych fanbojow marki PS (MGS4 ?, Genji ? .... KZ2 ?......GTP ??...... itepe.....itede....SIC).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Ale gadamy o KONSOLACH. Co mnie interesuje ze moge w to samo zagrać na PC ? Interesuje mnie konsola i GRY na tą konsole jakie sie ukazały. Nie interesuje mnie czy owa gra jest również na PC, PS3, X360, Wii, czy nawet Atari. Interesuje mnie tylko czy na konsoli, którą wybiore będe miał w co grać. Fakt faktem jest, że mając PS3/X360 nie kupie tej drugiej bo 90% gier to multiplatformy więc totalnie niepotrzebnie wydanie IMO pieniędzy. Co mnie interesuje czy na Xie czy PC zagram w Call Of Duty skoro kupuje PS3 więc powinno mnie interesowac czy na PS3 zagram w tą gre. Głupie Twe myślenie IMO. Co z tego ze jakieś tam gry były na PC ... miałeś PC który pociągnałby obliviona w czasach jego premiery ? wątpie. Identyczna sprawa z "Kryzysem" i PCtami. Któż ma PC by pociagnać tą gre na ustawieniach wszystko na Full ? Garstka. Ja sie śmiałem z kumpla od brata co specjalnie dla NFS MW kupił PC za 4 tysiaki wtedy (a i tak przycinał na moje oko) a niecałe pół roku później wychodzi pudełeczko za niecałe 1500 zł które bez problemu dźwiga tego NFSa a nawet dodaje kilka bajerów których nie znalazłeś w wersji PC. i co robi kolega ? Bije głową w ściane. I to jest w konsolach zarąbiste właśnie. Kupujesz i grasz. Bez zbędnego gadania, bania się ze jakiś problem sie pojawi przy instalce czy wywali cie do systemu operacyjnego. Wkładasz płytke i pełny chill out <- strategia MS przy X360. Jak wygląda strategia Sony ?

 

EDIT:

 

@ Dr.Czekolada

 

Sorry ale IMO sie troche mylisz. Zanim wypuścisz produkt na rynek musisz mieć jasno sprecyzowany target w który chcesz celować. Nie mozesz mieć kilka targetów na raz bo za duzo kasy w reklame byś umoczył. Patrząc na cene produkcji PS3, Sony sobie na to pozwolić nie mogło. Myslę że Sony wiedziało ze jako konsola to PS3 jest za drogie, niestety dzieki PS3 chcieli wypromować nowy napęd BR tak jak swego czasu PS2 promowało DVD. Dlatego też zaczęto reklamować PS3 jako odtwarzacz BR bo zakładam ze w tym segmencie poczuli iż wiecej zarobią a tym samym wiecej kasiory im sie zwróci. Nie czarujmy się iż 14latek wybłaga starych by jak ręką odjął wyłożyli 2399 zł na nową "zabawke" pociechy. Prędzej za taką kasiore ktoś kupi ten sprzęt do salonu jako otwarzacz BR. I przez jakiś czas tak to się kręciło. Konsola sie sprzedawała wiec Sony było zadowolone. Ale ale co sie dzieje ? Nagle exy uciekają do konkurencji .... dlaczego ? Co robimy źle ? A no własnie to, że konsola sprzedaje sie gł jako odtwarzacz przezco cierpi sprzedaż gier a tym samym twórcy chcąc zarobić zaczynają tworzyć gre również dla konkurentów Sony. I tym samym Sony wyhamowało i zaczęto IMO powoli rozkręcać reklame PS3 jako konsoli do gier. Podłączanie w sieciach sklepów standów, pokazy gier itp. wcześniej było to podłączone PS3 + 60 cali tv FullHD i 007 Casino Royale BR. Nagle jest to samo tylko zamiast 007 puszczają Motorstorma i dają możliwość zagrania w tytuł. Troche jednak za późno i ludzie (którzy z rynkiem gier nie mają nic wspólnego) poczuli sie skołowani. Prawda jest ze rodzice wielu dzieciaków uważają konsole za zabawki więc pytają samych siebie o co w tym chodzi ze kosztuje to ponad 2 tys. A tu jeszcze gry trzeba kupić.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
Ale gadamy o KONSOLACH. Co mnie interesuje ze moge w to samo zagrać na PC ? Interesuje mnie konsola i GRY na tą konsole jakie sie ukazały. Nie interesuje mnie czy owa gra jest również na PC, PS3, X360, Wii, czy nawet Atari. Interesuje mnie tylko czy na konsoli, którą wybiore będe miał w co grać.

Lol, trzeba bylo tak od razu walic, to zmienia postac rzeczy (i moja liste powyzej) :P.

Odnośnik do komentarza

Mani ma racje - mnie gry na PC w ogole nie interesuja - cale zycie mialem konsole do grania. Na obliviona trzeba bylo czekac? ile - 3 miesiace ? zawsze to lepsze niz 3 lata...

Zreszta - TwardkiSlovian - Ty chyba w takim razie PS3 tez kupiles niedawno, bo Sony, z tego co pamietam poza Motostormem i HS proponowalo jedynie gry w stylu Blazing Angels, Call of Duty 3, Oblivion wlasnie, FEAR, Reainbow Six itp. Ale to tez dla Ciebie byly juz wtedy stare kotlety, co ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Ale gadamy o KONSOLACH. Co mnie interesuje ze moge w to samo zagrać na PC ? Interesuje mnie konsola i GRY na tą konsole jakie sie ukazały. Nie interesuje mnie czy owa gra jest również na PC, PS3, X360, Wii, czy nawet Atari. Interesuje mnie tylko czy na konsoli, którą wybiore będe miał w co grać. Fakt faktem jest, że mając PS3/X360 nie kupie tej drugiej bo 90% gier to multiplatformy więc totalnie niepotrzebnie wydanie IMO pieniędzy. Co mnie interesuje czy na Xie czy PC zagram w Call Of Duty skoro kupuje PS3 więc powinno mnie interesowac czy na PS3 zagram w tą gre. Głupie Twe myślenie IMO. Co z tego ze jakieś tam gry były na PC ... miałeś PC który pociągnałby obliviona w czasach jego premiery ? wątpie. Identyczna sprawa z "Kryzysem" i PCtami. Któż ma PC by pociagnać tą gre na ustawieniach wszystko na Full ? Garstka. Ja sie śmiałem z kumpla od brata co specjalnie dla NFS MW kupił PC za 4 tysiaki wtedy (a i tak przycinał na moje oko) a niecałe pół roku później wychodzi pudełeczko za niecałe 1500 zł które bez problemu dźwiga tego NFSa a nawet dodaje kilka bajerów których nie znalazłeś w wersji PC. i co robi kolega ? Bije głową w ściane. I to jest w konsolach zarąbiste właśnie. Kupujesz i grasz. Bez zbędnego gadania, bania się ze jakiś problem sie pojawi przy instalce czy wywali cie do systemu operacyjnego. Wkładasz płytke i pełny chill out <- strategia MS przy X360. Jak wygląda strategia Sony ?

 

Jesli to do mnie to tak mialem takiego PCa oO i spoko moze Cie nie obchodzic ale mnie obchodzi bo mam dobrego pieca i x360 nic nowego przez dlugi czas mi nie oferowal. PS3 natomiast od launchu mi oferowal pare gier, ktorych nie bylo ani na xie ani na PCu.Wiesz ja lubie na kazdej platformie grac i glupie jest tylko to, ze nie pomyslales, ze moze byc inny punkt siedzenia od Twojego.

 

Mani ma racje - mnie gry na PC w ogole nie interesuja - cale zycie mialem konsole do grania. Na obliviona trzeba bylo czekac? ile - 3 miesiace ? zawsze to lepsze niz 3 lata...

Zreszta - TwardkiSlovian - Ty chyba w takim razie PS3 tez kupiles niedawno, bo Sony, z tego co pamietam poza Motostormem i HS proponowalo jedynie gry w stylu Blazing Angels, Call of Duty 3, Oblivion wlasnie, FEAR, Reainbow Six itp. Ale to tez dla Ciebie byly juz wtedy stare kotlety, co ?

 

Zarowno X360 jak i PS3 kupilem w dzien premiery. Na Xie musialem ciorac w Kameo poki sie nie pojawilo DoA4-_- a na PS3 w Sigme,VF5,CallOfDuty3 i Resistancea.

Reszta byla na PC, wiec dla mnie no bonus.

Edytowane przez TwardkiSlovian
Odnośnik do komentarza

wg mnie SOny popełniło błąd nie przygotowując na premierę żadnego głośnego sequala serii znanych z PS2 tylko od razu zaatakowała z nowymi tytułami.

 

PS2 też nie miał za dużo gier na premierę,baa Sony wtedy też chyba z dwie dostarczyło ale ratowało ich wtedy Namco z Tekkenem Tag Tournament.Teraz to już może nie jest to seria must-have ale w 2000 roku jeszcze każdy miał w pamięci genialnego Tekkena3 z psx.

 

Lunch PS3 był tragiczny,mało by brakowało a Res i Motorstorm nie wyszły by w premierę z uwagi na to ,że developrzy dostali pełne devkity na krótko przed premierą.Do tego przez rok po premierze Sony bawiło się by soft do PS3 był jako tako funcjonalny i miał funkcje takie jak x360 od premiery(do teraz ich nie ma wszystkich choć też ma takie,których nie ma konkurencja)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Akurat Sony wyszlo z bardzo porzadnymi tytulami startowymi. Ja z konsola w dzien startu kupilem/dostalem Resistance, Motorstorm, Oblivion, Virtua Fighter i Virtua Tenis. Byla tez Formula 1 (z ktora do dzis zadna gra nie moze konkurowac na zadnej konsoli w tej tematyce), Ridge Racer, Fear, Futbol amerykanski (tez ekskluzywny i zaprawde swietny) pare popierdulek japonskich i duzo duzo innych do 15/24 tytulow zalezy gdzie byl start. Start X0 przy tym to byla zenujaca bieda co by fanboye X0 dzis nie twierdzili!

 

Problemem Sony nigdy nie byla baza gier, tylko nieumiejetnosc ich zaprezentowania, przez co klamliwa kampania MS i jego fanboyow o tym, ze nie ma gier na te platforme dominowala w necie. A prawda jest taka, ze w kazdej kategorii gier PS3 miala lepsze gry (moze poza FPSami) i to dosc szybko po starcie- wspomniany Ratchet, NGS, MS, Tekken DR (za grosze), nawet Lair, ktorego odpowiednika nie ma na zadna konsole - moze to sredniak ale niepowtarzalny czy Uncharted, ktory w Europie byl niecale 6 miesiecy od startu. Swietne gry pokazaly sie bardzo szybko.

 

Sony za duzo obiecywalo i nie spelnialo obietnic - wszystko bylo opoznione wszystko nie tak, zawsze dostarczali amunicji krytykom nie umiejac sie obronic.

Kazda kampania jesli byla - byla pomylka - niezrozumiala, nie wsparta dzialaniami promocyjnymi juz przy kliencie w sklepie z grami, na stoisku prezentacyjnym itp itd. Pamietacie kampanie Uncharted? A Halo czy GeoW? Czujecie roznice?

 

MicroS sprzedal swoja nextgenowosc, Sony swoja osmieszylo opoznieniami i durnymi obietnicami (patrz Home obiecywane przez 3 lata i opozniane CIAGLE - i wciaz to trwa).

Firmware updateowany co miesiac, bez informacji co moze. O upscaleingu DVD wprowadzonym dosc szybko nikt nie wiedzial bo Sony nie raczylo zrobic z tego amunicji na falszywe zarzuty konkurencji wiec nawet milosnicy filmow wcale nie brali tego sprzetu powaznie.

Nawet mozliwosci multimedialne tej konsoli sa kompletnie nieznane na rynku. Nawet sprzedawcy nie wiedza jakie formaty PS3 odtwarza i co mozna wrzucic w te konsole by odgrywalo to bez problemu. Oni nie wiedza ze PS3 obsluguje nieskompresowane 7.1! Taka sytuacja swiadczy jak wielkimi dyletantami sa marketingowcy Sony.

 

Duzo obietnic, zero konkretow beznadziejny PR (w przeciwienstwie do MS, ktory ma dzis cale rzesze dziennikarzy walczacych za niego - czesto klamstwami ktore wynikaja badz z niewiedzy badz z falszywego obrazu, ktorego Sony nie umie odklamac (jak chocby wyssane z palca ostatnie "dane" o poziomie sprzedazy X0 w Polsce podawane w roznych artykulach)).

 

Sony nie umie stworzyc community graczy, ktorzy czuja sie opuszczeni przez te firme. Nie prowadzi dzialan, ktore by graczy jednoczyly i tworzylo z nich community, do ktorego chcialoby sie przylaczyc.

MS robil to swietnie - poprzez promowanie graczy z najlepszymi wynikami w achievach, poprzez standy w modnych knajpach, piekne dziewczyny w bialozielonych strojach z roznych okazji i organizowanych promocji, poprzez standy w najlepszych miejscach w sklepach z najnowszymi grami (a nie pierwszym Motorstormem od zawsze i z zepsutymi padami smetnie wiszacymi na metalowych wysiegnikach) i kampanie promocyjne tytulow wiele miesiecy przed wyjsciem tytulu, ktory wychodzi ZGODNIE z zapowiedzia. Poprzez sprzedawanie swojej konsoli jako nextgena mimo ze ma biedne DVD ograniczajace te konsole. Sony nawet nie potrafilo wykorzystac BD i puscic choc JEDNA gre wymagajaca grubych gigabajtow by pokazac prawdziwa moc i liczbe danych... MGS4 wyszedl bardzo poznoq i tez nie pokazal mocy drzemiacej w tym potworze...

 

O wsparciu developerow (na co skarzyli sie dlugo przed i dlugo po starcie konsoli) nie wspomne. Nie mowie tu o kupowaniu ekskluzywow od nich, lecz o trudnych devkitach, ktore developerzy musieli samotnie rozgryzac bez wsparcia firmy. To na szczescie sie zmienilo. Sam znam paru programistow, ktorzy dzis twierdza ze narzedzia Sony i potencjal tej konsoli dzis w ich mniemaniu przewyzsza X0 - zabralo to jednak za duzo czasu. Dzis jednak pala sie do Sony bo widza tam potencjal i rzeczywiste narzedzie do wyzycia sie - dlaczego nie skupiono sie na tym gdy byl na to czas?

 

Co Sony musi zrobic dzis? Zejsc na dol do nas graczy. Byc w sklepach na eksponowanych polkach, tytuly Sony maja sie rzucac w oczy. Wyniki najlepszych graczy powinny byc promowane w PSNie w roznego rodzaju zawodach konkursach i pokazach. Dlaczego taka EA moze i robi to dobrze? Patrzcie jak to wyglada z FIFA 09 i promowaniem tej gry. Promocja zaczela sie dlugie miesiace przed. Wciaz trwa swietnie podsycana nowymi turniejami i ciagla aktywnoscia w mediach i na stadionach, tam gdzie jest wielu potencjalnych klientow...

Wreszcie reklamy maja podniecac ogladajacych i generowac potrzebe posiadania, a nie zrozumienia o co w nich w ogole chodzi. PS3 to porzadny kawalek najnowoczesniejszego sprzetu ale dzis zaklamane jest, ze wcale nie przewyzsza niczego na rynku i Sony nie umie sobie z tym poradzic bo samo zapracowalo na te sytuacje i bezsensownie sie szarpie tanczac tak jak zagra konkurencja, zamiast wreszcie wziac wlasciwego dyrygenta i zagrac jak na lidera technologicznego przystalo...

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze napisane Grześ,główni jeśli chodzi o community graczy(tylko co do gier na starcie się nie zgodzę).

 

Dla przykładu podam wspominany wielokrotnie Killzone2.Pominę temat beznadziejnej promocji przed premierą.Takie rzeczy jak techdemo Beyound the bullet powinny się ukazywać z miesiąc przed premierą by każdy mógł się pobawić engiem gry.Gdzie w ogóle informacje o zbliżających się DLC?gdzie oficjalne turnieje klanowe?gdzie choćby głupia przestrzeń w Home?To ponoć najważniejszy tytuł Sony pierwszego połrocza 2009r....:/

 

Niech się uczą od EA i np tego co robią przy Fifie09

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Juz po pierwszy 3 zdaniach Grzesia nie chce mi sie czytac jego wywodu. Piszesz o porzadnych tytulach, a wymieniasz 2 ktorych nie bylo na X'e w tym samym okresie. Dostales za(pipi)isty Resistance, ktory w chwile pozniej zostal zmasakrowalo przez HALO 3. Czym zatem start PS3 byl lepszy ? Motostormem ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...