Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

No najlepiej skonczmy ta jalowa dyskusje, bo do czego Ci wystarczyly? 16 z nich trafilo na konsole ktora byla polowe tansza. Masz racje - znakomite posuniecie, widac jednak w obecnej sytuacji, ze nie wszyscy dali Sony kredy zaufania taki jak Ty.

I bardzo dobrze, bo im wieksza konkurencja, tym lepiej dla nas - graczy.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się zgodzę z easye,PS3 nie mało na starcie ani jednego tytułu ,który mógłby kogokolwiek zainteresować do kupna drogiego PS3 gdy już posiadał x360 lub mocnego PC.Co z tego,że było na starcie sporo gier,jak wszystkie z nich praktycznie były na innych urządzeniach,były zwalonymi portami ,a te dobre nie były system sellerami.

 

I też uważam,że w chwili premiery ps3 kupowali tylko zapaleni fanboje,ludzie wierzący w obietnice Sony,że za chwilę się wszystko rozkręci i ultra entuzjaści filmów HD.

 

PS3 na starcie powinno dostać np pełnoprawne Gran Turismo lub nowego Tekkena z opcją online czyli tytuł rozpoznawalny,posiadający uznaną markę,który byłby powodem do kupna ps3.Chyba mi nikt nie powie,że człowiek mający mocnego pc lub x360 od razu wyciągnął by 2,5tyś zł z kieszeni bo nie potrafił zasnąć z uwagi,że nie gra w Resistance lub Motorstorm...

 

 

Dobrze,że jednak od 2008 PS3 naprawdę się rozwija,biblioteka gier jest świetna,jeśli chodzi o prawdziwe ekskluzywy(czyli gry w które nie zagramy na niczym innym) już teraz jest w czym wybierać i ich biblioteka jest o wiele lepsza od konkurencji.Do tego 2009 rok jeśli chodzi o gry o wiele wiele lepiej zapowiada się na PS3 niż na konkurencji.Nie jest źle ,niech tylko Sony zacznie to wszystko dobrze promować.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
No tak ale 20 tytulow naprawde starczy niezaleznie od tytulow X0. [...]

Nie chcę się wtrącać za bardzo i Offtopować, ale ten tekst mnie zabił.

ROFL, po co wydawać 100-200 czy 500 gier, skoro 20 wystarczy.

Po co komu wybór gier?

Pewnie pisałeś o tytułach towarzyszących lunchowi konsoli, ale nie ma czegoś takiego jak wystarczające ilość gier (tudzież dobrych/bdobrych gier), ja tam (pewnie jak i inni) wolimy wybór, no sorry.

Poza tym nie kupiłbyś wszystkich gier z tych 20 "hitów"...

Więc lepiej mieć w czym wybierać.

Pozdro

 

już teraz jest w czym wybierać i ich biblioteka jest o wiele lepsza od konkurencji.Do tego 2009 rok jeśli chodzi o gry o wiele wiele lepiej zapowiada się na PS3 niż na konkurencji.

PS3 się rozwija - bardzo dobrze dla wszystkich zdrowa konkurencja jest ważna na rynku (szczególnie dla posiadaczy konkurencyjnej platformy).

Ale czy ta biblioteka jest o wiele lepsza od konkurencji X360 czy Wii, śmiem wątpić.

Ja, bez fanbojstwa gry dla których kupiłbym PS3 mogę policzyć na palcach jednej ręki, dodatkowo kilka nie pewnych. (musiałbym przetestować)

Są to:

Killzone 2 lub Resistance 2

MGS 4

LBP

Uncharted 2

God of War 3

Te nie pewne to HS, Ratchet, Wipeout HD, to nowe od twórców Fahrenheita, i pewnie coś jeszcze - nie pamiętam.

Gdyby z PS3 zostały takie tytuły jak RE5, FF13, Tekken 6, VF5, GTA4, Burnout, Ace Combat, DMC4

To na pewno już miałbym Chlebaka.

Pozdrawiam, radosnej niedzieli.

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza

Ty tez chcesz dostac po uszach? Po co sie wtracasz ;)

 

Grzesiek, Ficus i reszta.

 

Szczerze wam to przeszkadza?? Ze cos sie nie sprzedaje w wystarczajacej ilosci? Jaki macie w tym interes

 

Dla mnie to sony moze nawet zbankrutowac, mam to serdecznie w (pipi)e. Ja konsole kupilem i np killzone 2 tez sobie kupilem . Jesli dadza dupy i np. nie wydadza PS4 to jasobie dam rade, bo ktos inny wyda dobra konsole.

 

Puki robia dobre gry to dla mnie jest OK, a czy je rozreklamuja czy nie to juz mnie nie interesuje.

 

Czy to was dotyka jakos mocno ,ze sony nie zarabia tyle pieniedzy ile by moglo? Bo mnie absolutnie nie ,

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Podoba mi sie u Slonych ze ich produkcje ktore sa dostepne tylko na PS3 prezentuja swietny poziom graficzny w porownaniu do tych gier ktore MS daje dla Xa. Halo3 (taki killer, TOP3 na Live, itd), Halo Wars (srednia grafika, brak stalego framerate'u), Forza 2 (grafika slaba a rowniez killer wsrod simow), Fable 2 (slaba grafika :D;), filtr rozmazujacy tak gre ze wyglada jakby chodzila wolniej, ale nadrabia sporym rozbudowaniem swiata czy postaci,itp) Bully (co prawda nie do konca only on Xbox ale tez R* sie nie popisalo, gra strasznie dropuje, silnik identyczny jak z PS2 tyle ze textury lepsze i wyzsza rozdzialka ich, itd.

Nie chodzi mi oto aby kazda wyglada jak dzisiejszy Crysis/KZ2 ale miala cos przyjemnego dla oka, aby sprawiala wrazenie ze gramy na X360 a nie X1 czy czyms posrodku. Oczywiscie, grafika nie najwazniejsza ale gdy tak sie popatrzy na te gry ktore sa system killerami dla Xa to one slabo wygladaja. Wiele gier multiplatformowych wyglada lepiej... Popatrzymy na Bioshocka, RE5, Banjo, Viva Pinata, COD4/5, GOW1, MC, GTA4,itd wygladaja ladnie mimo uplywu lat i kojarza sie z obecna generacja a nie z era PS2 z lepszymi texturami i wyzsza rozdzielczocia (nie HD)

Odnośnik do komentarza
Ty tez chcesz dostac po uszach? Po co sie wtracasz ;)

 

Grzesiek, Ficus i reszta.

 

Szczerze wam to przeszkadza?? Ze cos sie nie sprzedaje w wystarczajacej ilosci? Jaki macie w tym interes

 

Hmm ja osobiscie sie przejmuje tym dlatego bo nie chce w przyszlosci byc skazany na amerykanska szkole konsolowa(co nie znaczy, ze jej nie lubie tylko lepiej wypada na PC w moim guscie) ani na po(pipi)ki z Wii. Ps3 natomiast mi oferuje to czego oczekuje od mojej konsoli. Hardcoreowe tytuly, ktorych nie zagram moze na kompie za to wygodnie na kanapie:)

Odnośnik do komentarza

Generalnie to sobie dywagujemy.

Czy przeszkadza ze sie gorzej sprzedalo? Z dwoch powodow tak choc generalnie nie. Te dwa powody to:

 

1. Jak czasem zagram na multi to wieksze prawdopodobienstwo spotkania gorszych ode mnie by poprawic samopoczucie

2. Ryzyko ze developerowi, ktory rozwinie swietna gre, poprzez slaba sprzedaz zabraknie najzwyczajniej w swiecie kasy na drugie swietne dzielo, moze tez zabraknac checi. Do tego wynik moze byc uznany za ocene gry przez rynek a nie rezultat slabego marketingu i kolejne gry moga byc masowymi gniotami.

 

Oczywiscie zawsze miec lepiej milion gier na starcie, pytanie tylko o realia (chocby czas na te gry). Jakos konkurencja na starcie nie miala polowy.

Odnośnik do komentarza
Ty tez chcesz dostac po uszach? Po co sie wtracasz ;)

 

Grzesiek, Ficus i reszta.

 

Szczerze wam to przeszkadza?? Ze cos sie nie sprzedaje w wystarczajacej ilosci? Jaki macie w tym interes

 

Dla mnie to sony moze nawet zbankrutowac, mam to serdecznie w (pipi)e. Ja konsole kupilem i np killzone 2 tez sobie kupilem . Jesli dadza dupy i np. nie wydadza PS4 to jasobie dam rade, bo ktos inny wyda dobra konsole.

 

Puki robia dobre gry to dla mnie jest OK, a czy je rozreklamuja czy nie to juz mnie nie interesuje.

 

Czy to was dotyka jakos mocno ,ze sony nie zarabia tyle pieniedzy ile by moglo? Bo mnie absolutnie nie ,

 

Słownik kup. Cały post bez sensu. Ja bym np nie kupił konsoli bo w PL to nadal jest to dobro luksusowe i ze niby za miesiąc firma upada i tym mam sie nie przejmowac ? ze wydałem kase na cos na co gier juz nie ma ? No sorry ale właśnie kupujesz konsole i chcesz mieć pewność ze bedą gry. Póki robią dobre gry jest OK ? No spoko. Ale mnie interesuje jak je rozreklamują, jeżeli tego nie zrobią to gre kupią tylko napaleńcy, którzy siedzą w temacie. A chodzi o to by poszerzać target grupe o nowe osoby. Bez reklamy to praktycznie ciezkie aby nie powiedzieć, że niemożliwe. Dlatego oprócz robienia dobrych gier MUSI być dobrze zrobiona reklama i HYPE na ową produkcje.

Odnośnik do komentarza

Wytlumacz mi zatem bo ja chyba nie rozumiem

 

Co mnie obchodzi ile osob kupi gre skoro ja juz ja mam?

 

Np.

 

Uncharted 2 wyjdzie i sobie ja kupisz, Bedzie Ci sie bardzo podobala.

 

I czy bedziesz sie czul lepiej , albo bedzie Ci sie w nia lepiej gralo jesli kupi ja 3 miliony osob?

 

 

Bo mi sie bedzie gralo dokladnie tak samo nawet gdybym byl jedyna osoba na swiecie, ktora ta gre kupi.

 

Teraz mi powiecie, ze jak kupie tylko ja sam to nie wyjdzie kolejna czesc. NO I CO Z TEGO , WYJDA INNE GRY.

 

Ktos inny ja zrobi o czym innym bedzie. I mam w nosie ,ze firmy nie dbaja o wlasny biznes. Od tego wlasnie jest konkurencja wiec niech sobie SONY daje dupy ile chce.

 

Poniesie kleske i albo wyciagnie wnioski albo sie zawinie z interesem.

 

A na jej miejsce przyjda inne,

Odnośnik do komentarza
Poniesie kleske i albo wyciagnie wnioski albo sie zawinie z interesem.

 

A na jej miejsce przyjda inne,

 

Jest jeszcze pewna sprawa. Sony moze upasc, spoko. Jednak jezeli przyjdzie nowa firma, przykladowo nastepna nowa amerykanska konsola to nie byloby tak rozowo.

 

Ja doceniam sony jako japonska marke bo maja swoje tradycje. Oczywiscie tradycje zanikaja wraz z coraz nowsza technologia ale duchem dalej jest z nami od psx'a.

Szkoda byloby mi gdyby sony nagle upadlo. Wiadome ze sporo developerow przeszloby na druga strone ( chociaz dzisiaj to juz prawie nie istnieje, multiplatformowosc c'nie ) chociaz 1st party developers od sony by znikly razem z sony, a tego napewno by mi brakowalo.

 

Co do marketingu. Duzym problemem u Sony jest to ze konsole wydali rok pozniej od konkurencji, a rezultaty widac. Pelno spragnionych graczy rzucila sie na x360 by poczuc ere hd i duzo juz przy nim pozostalo. technologicznie jest moze ps3 mocniejsza ale dlatego tez drozsza. gdyby obie konsole wyszly w tym samym czasie, to ceny obydwu konsol byloby podobne ( chociaz drozsze zapewne i tak byloby sony - bluray c'nie ) i gier w podobnej liczbie by posiadaly.

 

A tak wyglada na to ze ps3 ciagle jest o rok opoznione i tak zostanie jeszcze przez jakis czas poki japonczycy nie pomysla nad dobrym dokopaniem microsoftowi.

 

Ogolnie to i tak wierzer w sony i wiem ze da rade ; )

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

@ Welna

nikt nie bedzie robił gier na platforme na której sie one nie sprzedają.

 

@ Redmitsu

 

Jak to tradycje znikają wraz z coraz nowszą technologią o_O

 

"gdyby obie konsole wyszly w tym samym czasie, to ceny obydwu konsol byloby podobne"

 

dupa tam. X360 podczas premiery kosztował 1399 zł za Premium a PS3 2399 zł. Tysiąc złotych to nie "podobne" ceny. Co do podobnej ilości gier to całkiem możliwe.

 

Odnośnik do komentarza

Racja, ja bym się tam nad marketingiem Sony tak nie "pastwił" ;) Jak już pisałem co poniektórzy przekonani są że w dziale marketingu Sony zatrudnieni są ludzie nie majacy pojecia o rynku....taaa, jasne :lol:

Przypominam co poniektórym że PS2 było nazywane "seqelstation", Sony poszło teraz w nieco innym kierunku i chwałą im za to.

Cóż, konsola jest droga, ma silną konkurencję i dlatego nie jest już tak "różowo" jak kiedyś.

Czy za czasów szaraka lub czarnuli było więcej reklam lub imprez promujących....hmmm, chyba nie, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza

Problemem nie jest PS3. Zachowujecie się jakby patrząc za okno stwierdzić, że jest ulewa, bo ktoś nam leje wodę z góry ;-)

 

Teraz Sony ma trzy platformy: PS3, PSP i nadal PS2.

 

PS2 to sprzęt, który dobrze się sprzedał i nadal się sprzedaje. Będzie lepiej, bo była obniżka. Tu Sony zarabia nie tylko na grach czy akcesoriach, ale także sprzęcie. Konsola ta także buduje Playstation awareness.

 

PSP to bardzo ważna dla SONY platforma, która sprzedaję się w liczbie 50-60 tyś na każdym z głównych rynków czyli ok. 180tyś tygodniowo i to równomiernie od miesięcy. Bardzo mocna platforma, która w końcu zaczęła być traktowana należycie - jako mobile, a nie remake platform dla PS2. SONY ma zupełnie nową strategie, która będzie dopełniać PS3. Te same tytuły, ale w innej formie - Resistance na przykład. Tu mi brakuję dodatkowych bonusów dla posiadaczy PSP. Np mamy Resistance na PS3 i posiadacze PSP mają dostęp do jakiś dodatkowych bonusów czy epizodów. Może dodatkowe trofea, ale wolałbym, że platyna nie była uzależniona od posiadania PSP.

 

PS3 jest obecnie kierowana bardzo do hardcore gamers takich co czytają o konsolach, interesują się nimi i dyskutują o grach. Takich osób co siedzą na tym forum tak dla przykładu. Konsola ta ma dużo unikatowych perełek jak chociażby Eye of judgement. Nie ma na razie wysypu gier na z serii Eye toy, co potwierdza, że PS3 nie jest dla causual SingStar oczywiście wyszedł jak i Buzz! bo czemu by nie, szczególnie, że PS3 pozwala na zakup muzyki i quizów przez PSS. Zobaczcie ile kosztuje Buzz!, a ile dodatkowe Quizes. SONY nie chce na siłę wpychać PS3 każdemu obniżając cenę, bo nie ma powodu. Konsola sprzedaje się stabilnie i bardzo dobrze. Playstation rozpieściło rynek i dlatego oczekiwania są kosmiczne. Powstaje wiele unikalnych gier, która budują markę. A LBP traktował bym jako viral marketing. To nie jest gra która sprzedała się rewelacyjnie w pierwszym tygodniu jak to mają w zwyczaju głośne tytuły. To gra która będzie stopniowo trafiać do nowych osób. Samo umieszczanie Suckboya ( ;-) ) w kolejnych tytułach także tych co już wyszły poprzez download.

 

Myślę, że waszym rozważaniom brak jednego, lecz najważniejszego czynnika. Pieniędzy. Produkt się sprzedaje, żeby zarabiać, a nie po to by mieć więcej sprzedanych konsol. Microsoft ma problem, bo na Xboxa już hulają od dawna pirackie gry. Za rok mocno będzie widoczny ten problem.

Odnośnik do komentarza
Myślę, że waszym rozważaniom brak jednego, lecz najważniejszego czynnika. Pieniędzy. Produkt się sprzedaje, żeby zarabiać, a nie po to by mieć więcej sprzedanych konsol. Microsoft ma problem, bo na Xboxa już hulają od dawna pirackie gry. Za rok mocno będzie widoczny ten problem.

 

 

Tyle ze dyskusja odzyla w temacie nienajlepszego wyniku Killzone'a. Tak jak w temacie sprzedazy konsol to sie zgodze, to juz gra jest inna para kaloszy. Co wiecej mimo piractwa to rekordy sprzedazy gier sa wlasnie na X0.

 

Co do PS2 - dla mnie utrzymywanie przy zyciu tej platformy to wlasnie jeden z gwozdzi, ktorymi mozna zaczac wbijac wieko do trumny PS3. MS bardzo dobrze wiedzial dlaczego zabija Xboxa. Nie chcial konkurowac ze swoim najlepszym i najwazniejszym dzieckiem i skupic sie na jednej konsoli.

Moze to fajnie ze wciaz uzytkownicy PS2 czuja sie dobrze z tym, ze o nich sie pamieta, jednak kolejne sprzedane Ps2 nie powiekszaja rynku i nie generuja przyplywu gotowki w przyszlosci. To piesn historii, ktora moglaby byc obecna we wstecznej kompatybilnosci...

Tym bardziej ze podlaczenie PS2 do telewizora HD w dzisiejszych czasach to jedna wielka porazka i rozczarowanie i kloci sie z haslami Sony o erze HD...

Odnośnik do komentarza

Właśnie PS2 to czysty zysk, więc twoje argumenty są nietrafiona. Microsoft zabił Xboxa z prostej przyczyny - koszty produkcji. Ponieważ sprzęt był robiony na standardowych częściach kupowanych od dostawców (Microsoft nie miał IP i sam nie mógł produkować) to schodzenie z ceny nie było możliwe chyba, że dopłacając samemu. Więc to nie było posunięcie strategiczne zaś wymuszone.

 

Co do Killzone się nie wypowiem szczególnie, że gra wyszła pod koniec lutego, a wyników sprzedaży z marca nadal nie ma.

Odnośnik do komentarza
Właśnie PS2 to czysty zysk, więc twoje argumenty są nietrafiona. Microsoft zabił Xboxa z prostej przyczyny - koszty produkcji. Ponieważ sprzęt był robiony na standardowych częściach kupowanych od dostawców (Microsoft nie miał IP i sam nie mógł produkować) to schodzenie z ceny nie było możliwe chyba, że dopłacając samemu. Więc to nie było posunięcie strategiczne zaś wymuszone.

 

Oczywiscie sie mylisz. Obie konsole produkuja(owaly) firmy trzecie, ktore na dodatek uczestniczyly w procesie projektowania. Co wiecej najczesciej (zwykle?) tak jest taniej.

 

Poza tym myslisz, ze produkcja PS2 nie ma zadnych kosztow?

 

Poza tym jak oceniasz czysty zysk? Czy to ze marketing musisz dzielic na dwie konsolei obie sprzedaja sie slabo i zadna nie jest liderem? Ze studia deweloperskie tworza na dwie konsole i nie radza sobie z nowoczesniejsza (patrz Japonia)? Ze koszty gwarancji i czesci zamiennych musisz ponosic na dwie konsole?

Trzymanie dwoch konsol na rynku jest wybitnie niemadre i nieoplacalne. Moze jest mile dla konsumentow, ktorzy maja te starsza ale nie przynosi to ZADNYCH korzysci, bo konsument i tak bedzie mial to w d. bo jakos uzytkownicy Xboxa nie obrazili sie na MS za zabicie ich konsolki (dodam wyjatkowo udanej).

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Poza tym jak oceniasz czysty zysk? Czy to ze marketing musisz dzielic na dwie konsolei obie sprzedaja sie slabo i zadna nie jest liderem?

 

Wiesz poza informacja, ze PS2 teraz bedzie kosztowalo iles tam (wstaw dowolna walute) taniej to ps2 aktualnie w Europie nie podlega zadnemu marketingowi oprocz 3 P sklepow detalicznych.

 

Ze studia deweloperskie tworza na dwie konsole i nie radza sobie z nowoczesniejsza (patrz Japonia)?

 

Ktore studia sobie nie radza?

 

Ze koszty gwarancji i czesci zamiennych musisz ponosic na dwie konsole?

 

A Ty wiesz, ze takie rzeczy z gory sie oblicza ?;D Gyby mieli byc ze wzgledu na gwarancje stratni to by napewno juz dawno PS2 usmiercili :P

 

Trzymanie dwoch konsol na rynku jest wybitnie niemadre i nieoplacalne. Moze jest mile dla konsumentow, ktorzy maja te starsza ale nie przynosi to ZADNYCH korzysci, bo konsument i tak bedzie mial to w d. bo jakos uzytkownicy Xboxa nie obrazili sie na MS za zabicie ich konsolki (dodam wyjatkowo udanej).

 

Oczywiscie masz stratne ksiegi rachunkowe Sony by poprzec swoje zdanie ?:)

Odnośnik do komentarza

Zdziwilbys sie.

 

Edit:

Po namysle jest sens w trzymaniu PS2 przy zyciu - na rynkach wschodzacych gdzie mozna budowac marke PS tanim sprzetem, a lokalnych spoleczenstw nie stac na duzo drozsza PS3. W przyszlosci (blizszej lub dalszej) wraz ze wzrostem zamoznosci sa potencjalnym rynkiem na nowe generacje.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Ponoć PS2 miała konkurowac z Wii. Z jednej strony to dobrze ze firma nadal wspiera starszą konsole. Z 2giej źle gdyż PS2 zabiera potencjalnych nabywców PS3, której jak wiadomo nie da sie przerobić więc zysk ze sprzedaży gier byłby 100%. Uwazam, że w 2k9 roku Sony zaprzestanie wspierać PS2 i skupi sie na PS3 i PSP. Tylko co z tego ? PS3 ma wiele do nadrobienia (nie chodzi o sprzedaż konsolia infrastrukture sieci chociażby) względem konsoli gł. konkurenta na rynku (Wii to inny rynek zbytu) a za jakieś 2 lata myśle ze zaczną pojawiać sie juz konkretne informacje/plotki na temat następcy 360 a sama konsola wystartuje w 2012-2013 (8 lat po premierze 360, wystarczający okres a nawet za długi IMO). Wiec Sony powinno powoli zacząć myśleć o PS4 aby znów nie być na szarym końcu wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Właśnie PS2 to czysty zysk, więc twoje argumenty są nietrafiona. Microsoft zabił Xboxa z prostej przyczyny - koszty produkcji. Ponieważ sprzęt był robiony na standardowych częściach kupowanych od dostawców (Microsoft nie miał IP i sam nie mógł produkować) to schodzenie z ceny nie było możliwe chyba, że dopłacając samemu. Więc to nie było posunięcie strategiczne zaś wymuszone.

 

Oczywiscie sie mylisz. Obie konsole produkuja(owaly) firmy trzecie, ktore na dodatek uczestniczyly w procesie projektowania. Co wiecej najczesciej (zwykle?) tak jest taniej.

 

Poza tym myslisz, ze produkcja PS2 nie ma zadnych kosztow?

 

Poza tym jak oceniasz czysty zysk? Czy to ze marketing musisz dzielic na dwie konsolei obie sprzedaja sie slabo i zadna nie jest liderem? Ze studia deweloperskie tworza na dwie konsole i nie radza sobie z nowoczesniejsza (patrz Japonia)? Ze koszty gwarancji i czesci zamiennych musisz ponosic na dwie konsole?

Trzymanie dwoch konsol na rynku jest wybitnie niemadre i nieoplacalne. Moze jest mile dla konsumentow, ktorzy maja te starsza ale nie przynosi to ZADNYCH korzysci, bo konsument i tak bedzie mial to w d. bo jakos uzytkownicy Xboxa nie obrazili sie na MS za zabicie ich konsolki (dodam wyjatkowo udanej).

Serio nie wiem co ty do mnie piszesz. Firma SONY mając IP może sobie wybrać gdzie produkować i co więcej lepsza wydajność produkcji czyli więcej układów z wafla to dla niej większy firm, nie firmy która sprzedaje układy. Nie będę Ci za długo tłumaczyć bo to nie ma sensu.

 

Serio to już jest głupota, co wytłuściłem...

 

Ostatnie dwa akapity dobitnie świadczą o tym, że się mylisz. SONY trzyma PS2 tylko dla kasy. Inaczej miałbyś BC software'owe w PS3. Po co jednak dawać BC jak można trzepać kasę na PS2, którego koszty produkcji są znikome (układ graficzny i CPU zintegrowane w jednym chipie). Nintendo zarabia na każdym Wii, więc wyobraź sobie ile musi zarabiać SONY na każdym PS2.

 

 

Odnośnik do komentarza

To sie fanbojów MS namnożyło.

 

Może pare faktów

Na X0 sprzedaje DZIS tyle samo gier co na PS3 w wypadku wylaczenia USA i Japonii wychodzi po 51mln gier

od premiery mimo iz PS3 wyszła sporo pozniej. W wypadku USA X0 jest zdecydowanym wygranym za to w Japonii X0 zaczyna miec koszmarna sprzedaz.

 

 

Powyzej 1 mln sprzedało sie 61 gier na X0

W wypadku PS3 mamy 29 gier (ale młodsza konsola)

 

Killzone na na dzis 1,3mln kopii start miał niezły teraz idzie gorzej od GoW z X0

 

Motostorm i Resistance mają po 3,5mln a sa to gry premierowe. Jaki hit z X0 z momentu premiery był lepszy ?

 

Odnośnik do komentarza
Ponoć PS2 miała konkurowac z Wii

Proszę cię .....

Czy PS2 jest nadal "supportowana" ?, poniekąd ale nie porównuj tego do supportowania Wii !

Może na terenie Japonii kto wie (niemniej PS2 ma tam prawie każdy, więc tu już nawet nie o docelową konkurencję chodzi, lepiej powiedzieć że to Wii jest konkurencją dla PS2).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...