Skocz do zawartości

Marketing Sony związany z PS3


Jacobss

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co nie mogą kupować w psstore: załóżcie sobie konto w Lukas Banku- zwykła karta bankomatowa pozwala na zakupy w każdym sklepiku czy to UK, czy US czy w polskim, prowadzenie konta jest darmowe a wszystko idzie ładnie i bez problemów. Założenie konta jest równierz darmowe- tak więc nie rozumiem malkontentów którzy narzekaja na brak możliwości zakupów w psstore:/

czego tu nie rozumiec?

nie potrafie zrobic - wina sony, to partaczze

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 515
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze nie wiem czy to do mnie z tym "Samemu nic sie nie robi,a na wszystko sie psioczy."

 

Po drugie: nadal uważam że to problem banków. Zresztą osobiście wolałbym pójść do empiku, mm czy gdziekolwiek indziej, kupić zdrapkę niż zakładać któreś tam konto. Nie rozumiesz jednego- w USA kupowanie na PSStore to pikuś. Ludzie nie muszą biegać po bankach i wypytywać się czy dzięki ich karcie można kupować na PSStore. Wszystko jest rozwiązane w ten sposób żeby człowiek miał z tym jak najmniej roboty. U nas muszę oprócz konta w banku X zakładać konto w banku Y SPECJALNIE po to żeby kupić jeden czy dwa tytuły z PSN na rok. I jeżeli będziesz mi wmawiał że to jest normalne to gratuluję. Ludzie, żyjemy w XXI wieku i mieszkamy w kraju Unii Europejskiej więc pewne standardy powinny być zachowane. I to niby moja wina, że muszę kombinować ewentualnie zakładać konto w banku w którym takowego posiadać nie chcę. Masz rację Faranell. To moja wina. Nie banków. Nie Sony. Tylko moja, człowieka który chce od czasu do czasu w coś pograć i przy okazji dać zarobić Sony.

 

 

PS: Jeżeli z tym psioczeniem to było do mnie to miej na uwadze że ja na Sony nie gadam bo i tak zrobiło w Polsce więcej niż M$ czy Nintendo. Więc nie wiem skąd ten tekst z "psioczeniem na wszystko"

Edytowane przez collins
Odnośnik do komentarza
Winą Sony jest brak zdrapek z których mógłby korzystać każdy z niepełnoletnich posiadaczy PS3. Co do reszty to już tylko wina banków (wspomniane przez mnie PKO).

 

 

Jaki problem zalozyc sobie konto w mBanku?? Dla osob niepelnoletnich?? Ciezko cos zrobic prawda? Samemu nic sie nie robi,a na wszystko sie psioczy.

 

Tak? To pogadaj z moimi rodzicami, którzy nie chcą się zgodzić na konto na mnie głównie z powodu, że nie mam pracy,a utrzymanie konta ponoć kosztuje :/ Wy wszyscy tacy cwani, bo macie konta i nie musicie się martwić o zakupy w PS Store :/

Odnośnik do komentarza
Tak? To pogadaj z moimi rodzicami, którzy nie chcą się zgodzić na konto na mnie głównie z powodu, że nie mam pracy,a utrzymanie konta ponoć kosztuje :/ Wy wszyscy tacy cwani, bo macie konta i nie musicie się martwić o zakupy w PS Store :/

 

No,z ubezpieczeniem 1,70 miesiecznie w mBanku;) To az strach tyle placic.

 

 

@collins - odpalasz strone mBanku,nie wychodzac z domu zakladasz sobie konto razem z eKarta,po kilku dniach do Twojego domku przyjezdza kurier,podpisujesz i masz spokoj.Mozesz kupowac i w EU i w USA,bez problemu i zbednych (pipi).

Odnośnik do komentarza

Ale my nie mówimy o najdroższej opcji dla maniaków, tylko normalnej cenie normalnej wersji.

 

Kiedy ruszyła z kopa sprzedaż PS2 w Polsce? Wtedy, kiedy cena PS2 spadła poniżej 800 zł. Były nawet rekalmy na autobusach PS2 za 777 zł.

Kiedy ruszy sprzedaż PS3? Kiedy spadnie cena. Wiele osób robi choćby tak jak ja: chce GTA IV. I teraz mogę pograć za 700 zł albo za 1300 zł. Wybór należy do mnie ;]. A za magiczne literki PS3 nie będe płacił.

Odnośnik do komentarza
Ale my nie mówimy o najdroższej opcji dla maniaków, tylko normalnej cenie normalnej wersji.

 

Kiedy ruszyła z kopa sprzedaż PS2 w Polsce? Wtedy, kiedy cena PS2 spadła poniżej 800 zł. Były nawet rekalmy na autobusach PS2 za 777 zł.

Kiedy ruszy sprzedaż PS3? Kiedy spadnie cena. Wiele osób robi choćby tak jak ja: chce GTA IV. I teraz mogę pograć za 700 zł albo za 1300 zł. Wybór należy do mnie ;]. A za magiczne literki PS3 nie będe płacił.

 

 

XO 700 zł? Przecież sam wiesz że nie 700 zł tylko więcej. Chyba że XL! i twardy dysk masz za darmo. Z ceną PS3 macie racje. Jak tylko spadnie do 1000 zł lub mniej sprzedaż podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Jasne LOL.

 

Powiedz nam cos na temat ceny XBOX 360 Elite

 

Co ma piernik do wiatraka. Porównaj sobie cenę PS3, do X360 w wersji Arcade - 2x taniej - kogo obchodzi Elite? Wiadomo i pisałem o tym wielokrotnie - jak chce się mieć konsolę równie dopakowaną, co PS3 (i z graniem online), to X360 jest sprzętem o wiele droższym od czarnuli. Ale ten wątek to "marketing", a jest coś takiego jak marketing cenowy. Założę się, że 90% kupujących X360 nie zdaje sobie sprawy, jak duże są koszta dodane - ile kosztuje granie w sieci, ile moduł Wi-Fi, że trzeba dokupić ładowarkę do padów, itd. Wchodzą do sklepu i widzą PS3 za 1400 PLN i X360 za mniej niż 700. W kwestię co za te 1400 otrzymujemy nie wnikam, bo osobiście uważam, że PS3 jest znacznie lepszym wyborem. Tylko to też zależy od tego, czego kto po konsoli oczekuje - dla mnie np. mocno liczą się możliwości multimedialne, a ktoś może chcieć tylko grać i wtedy X360 w pełni mu do szczęścia wystarczy (i 700 PLN w kieszeni). Realia są jakie są. PS3 nie ma problemu z marketingiem, tylko ma problem z ceną. I panowie z Sony bardzo dobrze o tym wiedzą. Każda obniżka ceny będzie się przekładać na olbrzymi wzrost sprzedaży, więc lepiej zainwestować właśnie w spadek ceny, niż w najwymyślniejsze kampanie marketingowe. Zresztą jestem pewien, że skośnoocy dobrze o tym wiedzą, więc spodziewam się cięcia cen już na wiosnę.

Odnośnik do komentarza

PS3 slim IMO tak szybko nie wyjdzie. Najpierw będą żerować na ludziach z normalną PStrójką dopóki jej popularność przy niskiej cenie nie spadnie. Gdy popularność spadnie wypuszczą slima by znów zachęcić do zakupu konsoli. Tak było w przypadku PS2 i ludzie nawet wymieniali stare modele na slima.

 

PS. Czy Sony czasami jakiejś tajnej obniżki ceny nie zrobiło? Wszędzie gdzie widze PS3 kosztuje w granicach 1300zł, a normalna cena to przecież 1499zł. Byłem ostatnio w mediamarkcie, empiku i PS3 kosztuje ok. 1300zł nawet z grami czy filmem. W ultimie również można dostać za 1350zł.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wyjdzie i to jeszcze szybko, dlatego, że SONY na dużej wersji ciągle traci, a ze Slim może znacznie obniżyć koszta produkcji w tym cenę samej konsoli, co zapewne pomoże też w sprzedaży. Pewnie czekają tylko na dobry moment, a według mnie stanie się to w premierę Killzone 2 - to będzie właśnie ten najlepszy moment.

Odnośnik do komentarza

Na Polygami pisali ze Sony dokłada 50$ do każdej konsoli, wiec nie wiem co wykombinują żeby obniżyć cene i nie tracić, a po drugie samo Sony mówi ze ma coś specjalnego dla nas i ujawni to w marcu 2009, i teraz nie wiadomo czy to obniżka czy to slim, a może jedno i drugie :P

Edytowane przez szajbz
Odnośnik do komentarza

Cytuję:

 

"Serwis SarcasticGamer.com, powołując się na anonimowe, lecz bliskie Sony źródło uzyskał informacje jakoby PlayStation 3 w wersji slim miało ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Co więcej - podobno już niedługo rozpocznie się produkcja części do tej wersji konsoli, a sama cena sprzętu będzie się wahała w granicach ÂŁ200/$300.Czy można wierzyć tym plotkom? Patrząc z perspektywy, że Sony nie obniżyło ceny konsoli na święta oraz chce mocno zaatakować rynek wraz z premierą Killzone 2 (wypuszczenie PS3 Slim jest rzekomo planowane na wiosnę/Wielkanoc) wypada stwierdzić, że wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że SCEE po opublikowaniu tego newsa wysłało do SarcasticGamer maila z informacją, że nie będą komentować plotek. Przypadek?"

 

Źródło: PS3 slim w przyszłym roku

 

 

Tak więc powyższe opinie o masakrycznym kombo w postaci PS3 slim z Killzone 2 i obniżką ceny są baaaaardzo realne. Zresztą Sony ma świadomość że cena musi pójść w dół bo inaczej rywalizacja z M$ będzie...hmmm, przegrana. Trzymanie starego "Fata" na rynku jest dla Sony samobójem.

Edytowane przez collins
Odnośnik do komentarza

Wiecie co jeszcze moze mimo wszystko pomoc Sony? Kryzys. Tz w ostatnich 4 miesiacach Jen bardzo umocnil sie w stosunku do dolara. USD/JP bylo ok 130 a teraz jest ok 90.

Nie jestem w 100% pewien ale Sony (glowne) jest notowane glownie na Japonskiej Gieldzie . A wiec rozlicza sie w JP. Czyli kiedys przykladowo za 13 000 JP otrzymywali ok 100$ a teraz otrzymaja 140$.

Czyli generalnie nadwyzke mogli by wsadzic w obnizke ceny konsoli.

 

Nie jestem pewien czy dobrze to rozumuje ale wydaje mi sie to wlasciwe.

 

Z tym ze wiadomo Sony to globalny gigant wiec kto ich tam wie jak wplywa na nich kurs Jena ,skad i gdzie leca pieniadze na produkcje czesci itd.

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

Rozumujesz dokładnie odwrotnie - sprzedana w USA konsola za 400$ daje ok 37 000 jenów na produkcje i zysk, przy kursie 130 dawała 52 000 jenów, czyli znacznie więcej niż teraz. 60% produkcji całej korporacji zachodzi w Japonii, 10% w Chinach - ale nie wiem gdzie samo ps3 jest produkowane (część sprzętu Sony jest produkowana w USA na sprzedaż do USA, a w Japonii dla reszty świata - ale akurat PS3 jest tak skomplikowane - CELL i BD - że nie sądze aby dana część była tworzona w kilku miejscach). Oczywiście tak jak mówisz Sony to olbrzymi koncert (wiele osób nie wie, że Sony ma własny duży oddział finansowy, m.in. bank), w którym zarządzanie walutą jest bardzo skomplikowane, a mechanizmów finansowych służących do bronienia się przed niekorzystnymi zmianami kurs walut w skali globalnej jest sporo - więc takie analizy nie mają sensu.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Faktycznie, mam tylko MBA, więc pewnie się na ty nie znam.

 

http://informatykaug.internetdsl.pl/studen...0marketingu.doc

 

47. Strategia âprice marketingâ (marketing cenowy)

Polega na podbiciu rynku przez produkt charakteryzujący się wysoką jakością i niską ceną.

Strategia âNon price marketingâ jest wykorzystaniem wielosegmentowej, pionowej i poziomej dywersyfikacji.

 

Polecam też taką oto fajną książeczkę na ten temat (szybka lektura): http://www.lulu.com/content/1717792

 

Zresztą by daleko nie szukać zwykły marketing mix (4P) pokazuje wyraźnie, jak ważna jest cena, a w przypadku PS3 można się domyślić jak będzie się prezentować elastycznosć cenowa popytu - tj. z pewnością jest ona wysoka, co oznacza, że spadek ceny nawet o 10% może się przełożyć na znacznie większy wzrost sprzedaży (np. 100%), co już wielokrotnie można było zobaczyć w przeszłości zarówno w przypadku PS3, jak i poprzednich konsol Sony. Jak zatem widać, nie masz pojęcia o czym piszę - jak nadrobisz zaległości, to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Faktycznie, mam tylko MBA, więc pewnie się na ty nie znam.

 

http://informatykaug.internetdsl.pl/studen...0marketingu.doc

 

47. Strategia �price marketing� (marketing cenowy)

Polega na podbiciu rynku przez produkt charakteryzujący się wysoką jakością i niską ceną.

Strategia �Non price marketing� jest wykorzystaniem wielosegmentowej, pionowej i poziomej dywersyfikacji.

 

Polecam też taką oto fajną książeczkę na ten temat (szybka lektura): http://www.lulu.com/content/1717792

 

Zresztą by daleko nie szukać zwykły marketing mix (4P) pokazuje wyraźnie, jak ważna jest cena, a w przypadku PS3 można się domyślić jak będzie się prezentować elastycznosć cenowa popytu - tj. z pewnością jest ona wysoka, co oznacza, że spadek ceny nawet o 10% może się przełożyć na znacznie większy wzrost sprzedaży (np. 100%), co już wielokrotnie można było zobaczyć w przeszłości zarówno w przypadku PS3, jak i poprzednich konsol Sony. Jak zatem widać, nie masz pojęcia o czym piszę - jak nadrobisz zaległości, to pogadamy.

 

Oj URAL, bo Ci dyplom zabiorę. Na jakiej podstawie wnioskujesz, że PS3 będzieć mieć wysoką elastyczność cenową popytu? Bo PS2 miało? Proszę Cię. Tutaj na pierwszy rzut oka widać, że PS3 to zupełnie innych target niż PS2 (przeanalizujmy nawet reklamy prasowe - ich sposób wykonania oraz środki przekazu - to nie jest sprzęt dla 12-o latków). Ja uważam, że owszem, elastyczność cenowa będzie większa od jeden, ale bez przesady... 10% ceny do 100% popyt? Wierzysz w to? Wydaje mi się, że gdyby tak było, to SONY mogłoby nawet machnąć czasową obniżkę, żeby zalać rynek i trzepać kasę z akcesoriów/gier. A potem wrócić do starej ceny (ot miesięczna promocja). Przy takiej elastyczności uzykali by mega efekt - zwiększenie udziału w rynku gwarantowane.

 

Proszę, że obrzucajcie się błotem, bo nawet Balcerowicz się myli - nikt z nas tutaj nie ma w 100% racji. Gdyby ktoś z nas miał, to byłby milionerem-wizjonerem. Ekonomia to jedno wielkie gdybanie, ograniczone wiedzą z przeszłości :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...