Skocz do zawartości

Dzień dobry, prawo jazdy i dowód rejestracyjny prosze


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zakaz wjazdu do lasu. Jednak trzeba sprawdzic, bo czasami miedzy wioskami zdarzaja się leśne drogi gminne. Ja mam takie dwie u siebie, po 15 km przez lasy i rozmokłe tereny, tylko ile można jezdzic w te same miejsca ;) Straz lezna wiesza tez aparaty i pozniej mozesz dostac poczta mandacik.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

http://www.masz-prawo.com/miejsce-dla-niepelnosprawnych/

 

 

 

Mniej więcej 90% spotykanych przeze mnie oznaczeń miejsc postojowych, mających w teorii przeznaczać te miejsca dla niepełnosprawnych, nie jest na dzień dzisiejszy znakami drogowymi i, co za tym idzie, nie można ukarać kierowców za parkowanie na nich. Jeśli mimo to strażnik miejski spróbuje – nie przyjmujcie mandatu, zaskarżcie wyrok nakazowy i skonstruujcie uzasadnienie, posługując się treścią artykułu. Wnioski zawarte powyżej wyciągnąłem naprawdę najostrożniej jak tylko się dało. Wyodrębniona przeze mnie kategoria niby – znaków jest na tyle dyskusyjna, że niektórzy sędziwie w ogóle nie uznają tych oznaczeń za znaki drogowe; chciałem jednak wyraźnie zasygnalizować Wam ryzyko prawne, jakie wiąże się mimo wszystko z parkowaniem w takich miejscach. Jeszcze raz podkreślę, że naprawdę nie zachęcam ludzi, żeby parkowali na miejscach które być może miały być przeznaczone dla niepełnosprawnych, zachęcam natomiast urzędników do czytania ze zrozumieniem przepisów, które usiłują stosować.

Odnośnik do komentarza

Zaciekawiła mnie wypowiedź tego radcy prawnego w komentarzu do artykułu odnośnie wezwania do zapłaty/mandatu za nieopłacony parking. Ostatnio dostałem mandat za brak karty, zrobiłem przelew tak jak chcieli i po temacie.

Z komentarza tego radcy wynika, ze powinienem taką karteczkę zza wycieraczki olać bo wzór mandatu karnego jest opisany w ustawie a te druki urzędów miejskich to są jakieś ich własne twory i są nieważne.

 

Jak to wyglada w praktyce, kto sciąga mandaty za parkowanie? Od razu urząd skarbowy przysyła wezwanie, poborcę lub siada na wynagrodzenie, czy może sprawa nieopłaconego mandatu jest kierowana do sądu?

 

Ragoos$Ragus, jak to jest? Quo vadis domine? Veni Vidi Płaci?

Odnośnik do komentarza

Obecnie straż miejska nie zostawia MANDATU za wycieraczką a jedynie - jeżeli strażnik ma dobry humor - zostawi informacje, że mandat został wystawiony a faktyczny mandat przychodzi poleconym do domu.


Równie dobrze strażnik może nic nie zostawić i dowiesz się po 2-3 tygodniach dopiero że masz mandat a w między czasie dostaniesz 14 innych.

Odnośnik do komentarza

Zaciekawiła mnie wypowiedź tego radcy prawnego w komentarzu do artykułu odnośnie wezwania do zapłaty/mandatu za nieopłacony parking. Ostatnio dostałem mandat za brak karty, zrobiłem przelew tak jak chcieli i po temacie.

Z komentarza tego radcy wynika, ze powinienem taką karteczkę zza wycieraczki olać bo wzór mandatu karnego jest opisany w ustawie a te druki urzędów miejskich to są jakieś ich własne twory i są nieważne.

 

Jak to wyglada w praktyce, kto sciąga mandaty za parkowanie? Od razu urząd skarbowy przysyła wezwanie, poborcę lub siada na wynagrodzenie, czy może sprawa nieopłaconego mandatu jest kierowana do sądu?

 

Ragoos$Ragus, jak to jest? Quo vadis domine? Veni Vidi Płaci?

Zostałem tak wyruchany przez Urząd Miasta Krakowa. Po 3 latach od rzekomego braku bileciku dostałem wezwanie do zapłaty + koszty upomnienia. Koszty upomnienia są o tyle zabawne, że żadnego mandatu/informacji za wycieraczką nie było, a bilecik na 100% miałem, co zresztą potwierdziła babka, z którą rozmawiałem na ten temat przez telefon (na podstawie dokumentacji foto). Przyczepili się do tego, że bilecik za szybą był niby nieczytelny. Sprawę olałem i po kilku miesiącach usiedli mi na koncie bankowym. Generalnie sprawa nie do wygrania ponoć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...