Skocz do zawartości

Dzień dobry, prawo jazdy i dowód rejestracyjny prosze


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pierwsza w życiu jazda z prawkiem, mendy doyebały się za darmo. Po zatrzymaniu wykminili bajkę, że chcą mi zabrać dowód rejestracyjny za NIBY niebezpieczne dla otoczenia uszkodzenie przedniego zderzaka. Szkopuł w tym, że jechali za mną i do momentu wyprzedzenia mnie już na sygnale, nie mieli prawa widzieć uszkodzenia. Drugi szkopuł w tym, że psy, które były przy wypadku, który spowodował to uszkodzenie, powiedziały, że autem można spokojnie jeździć bez przypału.

W końcu mnie puścili, wiadomo, że zobaczyli gnojka za kierownicą, z dwoma innymi jako pasażerami, to postraszyć skusiło.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj w nocy mialem swoja pierwsza kontrole :) Jechalem sobie z rodzinka i kolezankami z rodzinnej imprezy o 2 w nocy, kolo dworca PKP w mojej miescinie nagle spostrzeglem w lusterku ze blyskaja jakies koguty (pomyslalem, ze to straz pozarna czy cos w tym guscie), dopiero po przejechaniu jakichs 300m sie skapnalem, ze to moze byc policja i zjechalem na zatoczke dworca PKS. Policjaci mnie zaprosili do radiowozu, od tazu spytali, kiedy ostatnio pilem alkohol. Powiedzialem, ze nie pilem (bo nie pilem, gdyz musialem rozwiezc 5 osob po roznych zakatkach Gliwic potem), sprawdzili papiery, spytali, dokad to sie jezdzi o tej porze (co ich to w ogole obchodzi? lol), kazali mi dmuchnac w alkomat. Jak chcieli tak zrobilem, wynik: 0,00. Dziekuje, do widzenia, milej dalszej nocnej sluzby zycze ;) To by bylo na tyle.

 

Btw: czy policja moze mnie zapraszac do radiowozu BEZ uprzedniego okazania odznaki policyjnej i przedstawienia sie? Bo wlasnie ten aspekt panowie pomineli i nie wiem w zasadzie, czy to jest zgodne z obowiazujacym prawem. Bylbym wdzieczny, gdyby ktos mnie uswiadomil w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza

Jechalem 45km/h, bo byla dosc gesta mgla i dosc slisko na jezdni bylo. W godzinach 23-5 zdaje sie, ze obowiazuje 60km/h na zabudowanym, wiec sila rzeczy nie moglem przekroczyc dozwolonej predkosci ;)

 

Jesli chodzi o Twoje poprzednie pytanie, to odpowiedzialem jak pytali, bo mogloby to sie roznie skonczyc, gdybym zaczal nie odpowiadac czy pajacowac przy udzielaniu odpowiedzi ;]

Odnośnik do komentarza

mam prawo jazdy od 3 lat i tykor az mnie zatrzymali. wracałem około 1:30 w nocy z imprezy, chce skręcać na skrzyowanie w lewo, a widze że z prawej strony ktoś mi macha jakimś czerwonym swiatelkiem, patrze policja więc zjezdzam. Rutynowa kontrola.... zatrzymywali chyba wszystkie samochody, bo zaraz za mną kolejny samochód tez wzieli. Jako że byłem trzezwy sprawdzili mi tylko prawo jazdy i dowód i puścili :) nawet nie musiałem dmuchać itp

 

całe szczęscie jechalem z dozwoloną prędkością, bo zwykle śmigam +20-30km/h do dozwolonej predkosci

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ku rwa jego zapier dolona w dupe je bana najswietsza panienka mac. Przyszlo dzis do firmy zdjecie. Oczywiscie nie od policji i pudla przy drodze tylko od tych pier dolonych krasnoludow strazakow miejskich kitrajacych sie ze sprzetem po krzakach. 400zl i 8pkt. Kto jechal autem tego na zdjeciu nie widac, tylko numer rej czytelny. Chcielismy nie podawac kto jechal to wtedy nie dostaje sie punktow ale jest zmiana pararafu, punktow nie daja ale mandat 500zl. To juz mowie, jakos to bedzie razem 14pkt, ale moze uda sie wyblagac mandat na 300zl.

 

Wku rwiony nieprzecietnie, juz drugi raz mnie tak zrobili.

Odnośnik do komentarza
A kojarzysz kiedy Ci fotke zrobili?

 

Ta, jechalem do Zielonej Gory droga nr 3, gmina Nowe Miasteczko, Straz Miejska N. Miasteczko.

92km/h na fotce, dozwolone 50. Droga dwupasmowa, ja jechalem lewym. Radar byl gdzies gleboko zbunkrowany bo efekt jakbys zoom zrobil wlasnie na lewy pas.

 

 

Foto z 12 maja.

 

 

 

UPDATE:

 

Zadzwonilem dzisiaj do strazakow, pogadac o mandacie. Gosc mowi, no ok, damy rade zmniejszyc, tylko pan napisze jakas prosbe i wysle faksem razem z tym druczkiem, ktory sie wypelnia. Mowa byla o obnizeniu z 400zl na 300zl. Napisalem piekne pismo, wypelnilem druczek, wyslalem faksem, zadzwonilem za pol godziny, i pier dolona sekretarka mi mowi, ze wszystko czytelnie doszlo, ze obnizyli do 350zl i, ze juz zapakowali w koperte. No co za je bane szmaty z nich.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Ku rwa jego zapier dolona w dupe je bana najswietsza panienka mac. Przyszlo dzis do firmy zdjecie. Oczywiscie nie od policji i pudla przy drodze tylko od tych pier dolonych krasnoludow strazakow miejskich kitrajacych sie ze sprzetem po krzakach. 400zl i 8pkt. Kto jechal autem tego na zdjeciu nie widac, tylko numer rej czytelny. Chcielismy nie podawac kto jechal to wtedy nie dostaje sie punktow ale jest zmiana pararafu, punktow nie daja ale mandat 500zl. To juz mowie, jakos to bedzie razem 14pkt, ale moze uda sie wyblagac mandat na 300zl.

 

Wku rwiony nieprzecietnie, juz drugi raz mnie tak zrobili.

http://www.racingforum.pl/wezwanie-jako-wiadek-t66428.html

Powiedzcie, że jechał Sven S(pipi)ensen.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Masz kradzioną nawigację satelitarną lub zainstalowałeś w niej piracką mapę? Lepiej uważaj. Śląska drogówka zaczęła sprawdzać legalność tego sprzętu. - Za posiadanie nielegalnego oprogramowania grozi pięć lat więzienia - ostrzegają stróże prawa.

 

Nawigacja satelitarna przebojem opanowała polskie drogi. Coraz więcej kierowców kupuje urządzenie, które - przynajmniej w teorii - ma ich bezpiecznie przeprowadzić z punktu A do punktu B. Wielu z nich bez komunikatów "jedź prosto 300 metrów, potem skręć w prawo", "trzymaj się lewej" czy też "uwaga, fotoradar" nigdy nie dojechałoby do celu.

 

Z szacunkowych danych producentów i dystrybutorów programów nawigacyjnych wynika jednak, że przynajmniej co piąty posiadacz GPS-ów korzysta z wersji pirackich. Powód? Oryginalna mapa Europy kosztuje ok. 500 zł, a z internetu można ją ściągnąć za darmo.

 

Na wniosek producentów śląska drogówka zaczęła więc sprawdzać legalność nawigacji samochodowych. Policjanci uspokajają jednak, że stojące przy drogach patrole nie będą wypatrywały przez lornetki samochodów, które mają zamontowane na szybach GPS-y.

 

- Nie robimy żadnej akcji, to tylko jedno z wielu zleconych nam zadań - mówi nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zapewnia, że legalność urządzeń nawigacyjnych jest badana przy okazji podczas rutynowych kontroli drogowych czy też po zatrzymaniu sprawcy jakiegoś przewinienia. - Nie będzie żadnego polowania na kierowców w tym zakresie - podkreśla nadkom. Mogiła.

 

Jak wygląda taka kontrola? Oficerowie drogówki przez radio sprawdzą numery nawigacji w policyjnej bazie przedmiotów skradzionych. Weryfikacja potrwa najwyżej kilka minut. Gorzej z oprogramowaniem. Jeżeli ktoś ma GPS z kartą SD, to nie ma problemu, bo numer licencji mapy z reguły jest na niej wybity. W innym przypadku najlepiej mieć w samochodzie paragon potwierdzający zakup programu. - Bo kiedy będziemy mieli wątpliwości, urządzenie zostanie zabezpieczone i przekazane kolegom zajmującym się przestępczością gospodarczą. To oni się wypowiedzią na temat jego legalności - mówi Mogiła.

 

Informacja o policyjnych kontrolach wywołała burzę w internecie. "Niech drogówka sprawdza też legalność części samochodowych, a przy okazji czy podatki zapłacone. I czy nie jeździ na rzepaku" - kpił panmuminek. "A ubrania i kosmetyki (jeśli kogoś byłoby czuć, że perfum użył) też będą sprawdzać?" - dopytywała juzwa. I zauważyła, że drogówka "jest od drogi, a nie od GPS-u".

 

Zdaniem Piotra Kusina, wiceprezesa katowickiego Echo-Taxi, policjanci powinni dbać o bezpieczeństwo, a nie zaglądać do GPS-ów. - Przecież dzięki legalnym programom nie ubędzie pijanych kierowców czy piratów, którzy jeżdżą na złamanie karku - powiedział nam Kusina.

 

W nieoficjalnych rozmowach oficerowie drogówki przyznają, że im także nie podoba się pomysł kolejnych kontroli, które muszą robić. - Badamy prędkość, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, poziom hałasu wydzielanego przez silniki, a teraz GPS-y. Aż strach pomyśleć, co nam jeszcze dorzucą - mówili nam w piątek.

 

Zdaniem Janusza Kamińskiego, rzecznika prasowego AutoMapy, jednego z czołowych producentów map do systemów GPS, tropienie nielegalnych programów wywołuje emocje, bo w Polsce ciągle istnieje duże społeczne przyzwolenie na piractwo. - Zapomina się jednak o tym, że jest to przestępstwo - podkreśla Kamiński. Za posługiwanie się nielegalnym programem grozi pięć lat więzienia.

 

Jako pierwsza w Polsce kontrole GPS-ów zaczęła policja lubuska. Wyniki nie są rewelacyjne. - Jak na razie zatrzymaliśmy jedno urządzenie z pirackim oprogramowaniem - mówi podkomisarz Marek Waraksa z komendy wojewódzkiej w Gorzowie.

Źródło - gazeta.pl

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Miałem dwie przygody jak pracowałem w pizzerii. Raz mnie śledzie przyłapały na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych, ale przybajerowałem że mi żarcie stygnie to tylko spisali coś i puścili. Za drugim razem nie było wesoło, bo wyprzedzałem na zabudowanym i trochę przekroczyłem prędkość, ale skończyło się na niby mandacie za niezapięte pasy, a tak naprawdę "za to że wciskasz kit że nie przekroczyłeś prędkości" (no bo (pipi) nie zauważyłem kilkunastokilometrowej różnicy, bodaj 62 mi cyknęli. No ale ogólnie bycie pizza delivererem oznacza niezłe profity u panów policjantów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u Was, ale w Zielonej Górze widać, że drogówka ma chyba jakieś limity do wyrobienia. Cały rok się opier.dalali, a teraz nadrabiają. Kończę pracę o 21 i widać, że jak zapada mrok, niebiescy wyruszają na łowy. Nie przejedzie się 5 minut bez mijania radiowozu trzepiącego kierowcę na poboczu. Rutynowa kontrola dopadła i mnie, a skończyło się na zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego za pękniętą szybę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...