Skocz do zawartości

Dzień dobry, prawo jazdy i dowód rejestracyjny prosze


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

We Francji mógłbyś dwa razy minąć mobilny fotoradar zainstalowany w jadącym samochodzie, a za drugie przekroczenie o 50 zabierają samochód.

Też by się przydało takie coś u nas. Nieraz jak widzę niektórych debili co zapieprzają ile fabryka dała to by może troszkę ostudziło ich niedorozwinięte główki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Zaparkowałem za znakiem zakazu parkowania pod którym znajdował się znak uwaga próg zwalniający. Z tego co pamiętam to takie zestawienie znaków oznacza że jeden dotyczy drugiego czyli nie można parkować na progu. Ale nie jestem tego pewny, w necie też nie znalazłem. Stanąłem na ukicy, nie na progu, lecz za znakiem. Za wycieraczką znalazłem nie mandat a INFORMACJĘ, że funkcjonariusz straży miejskiej stwierdził wykroczenie i dokonał dokumentacji fotogradicznej i toczą się czynności wyjaśniające xd Czy dobrze rozumiem, że młot nie wiedział czy popełniłem wykroczenie czy nie, ale profilaktycznie zrobił fotki i sprawdzi to na komendzie ?

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Możesz ewentualnie dostać wezwanie w celu stawienia się i złożenia wyjaśnień. U mnie strażniki zostawiają karteczki za wycieraczką, że nie powinienem parkować w tym i w tym miejscu (co prawda chodnik ale od X lat ludzie tam parkują a pieszych brak) bo następnym razem będzie mandacik. Ostatnio dostałem nawet wezwanie na komendę, wiedziałem o co chodzi i byłem pewien, że to właśnie przez te donosy strażników. Okazało się, że policja stworzyła jakąś stronę 'mapa zagrożeń niebezpieczeństwa' i każdy może tam wrzucić zdjęcie, notatkę. No i wyszło, że po osiedlu krąży jakiś ciul, któremu się nudzi i wali zdjęcia hurtowo, w ciągu tygodnia dostali chyba ze 100 zdjęć xd no a ponieważ muszą zareagować...

Odnośnik do komentarza

Na tej informacji było, żebym się zgłosił lub zadzwonił w ciągu 3 dni. No to dzwonię rano i pytam o co chodzi i czy dostanę mandat czy nie. Babka mówi, że jak przyjdę i wytłumaczę to jest szansa na uniknięcie. No to poszedłem i dostałem mandat 100 zł. Powiedzieli, że i tak bym dostał mandat pocztą, tyle że oni nie mają podobno uprawnień, więc zostawiają takie karteczki xd Strażnik pytał, czy chce się tłumaczyć temu strażnikowi co wystawił mandat, ale to takie buraki, że doszedłem do wniosku że dla tej stówki nie będę z nimi gadał. Zatem, olejcie jak dostaniecie taką karteczkę :)

Odnośnik do komentarza

Też raz dostałem taką karteczkę, samochód stał w połowie na rozjeżdżonym trawniku, który trawnikiem od dawna w sumie już nie jest, no ale że dostali zgłoszenie od jakiejś zatroskanej obywatelki, dbającej stan zieleni na osiedlu - musieli zareagować. Poszedłem do nich osobiście. Całe szczęście, że trafiłem na dwie znajome, które tylko mnie przestrzegły, że jak już nie mam gdzie zaparkować, to żebym z takich miejsc przed 7 rano przeparkowywał auto. Gdybym trafił na kogoś innego byłby ładny mandacik, bo za pakowanie na zieleni ponoć ładnie golą. Przy okazji powiedzieli, że w tym miejscu niemal codziennie mają zgłoszenia od tej samej baby, nudzi się jej chyba i tylko wypatruje okazji w oknie komu dzień zepsuć. 

 

W przypadku nie zgłoszenia się to tak jak piszecie - mandacik przyniósłby listonosz. 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Powinno być 160, 2pkt i zakaz jazdy przez miesiąc. Może nie mogli na polskie prawko dołożyć tych bonusów, to kasy więcej chcą.

 

No ale to miałeś z 85 na liczniku, nigdy w życiu tyle nie jechałem w Niemczech na zabudowanym. Oni i tak są bardzo spoko, do 20 przekroczenia płacisz gorsze, we Francji od 1km powyżej limitu masz 1pkt i minimum 45 euro, w mieście 90 euro.

Odnośnik do komentarza

Jechałem dziś swoją stałą trasą na DK91, jak zawsze na pewniaku, bo tam nigdy policji nie ma, a dziś chyba się na wycieczkę przejechali. Wyjeżdżam zza wzniesienia a ten we mnie celuje, jak kamper w Battlefieldzie, już ucieczki nie było. Zatrzymuje mnie, elo elo, sratata, pokazuje suszarkel3, a tam 101, ograniczenie do 70. Droga szeroka, pas awaryjny, ale ograniczenie, bo wyjazd z parkingu. No ch.uj, nie miałem nawet jak się tłumaczyć xd. Odpuściłem, mówię, że jeżdżę tędy 2 razy w tygodniu i na pewniaku zaginałem, świadomię biorę na klatę. Wziął dokumenty i poszedł do radiowozu. Wraca za 5 minut, oddaje dokumenty i mówi, że wszystko ok, tylko trochę spokojniej. Tyle wygrać.

Odnośnik do komentarza

Podobnie zrobiłem jak jechalismy 7 lat temu ze znajomymi moim  nowo kupionym  passacikiem na wakacje, wyebałem sie do  Szczecinka od strony  Poznania i kuurva, pobocza nadal szerokie asfaltowe, zero  zabudowań,  tylko jakies firmy  z 50 m od drogi, zero chodników, mysle - (pipi), jak nic nadal niezabudowany. No sie okazalo  ze  tabliczka była w krzakorach, niezauwazylem, polcija czekała na zjezdzie, 5 stówek, 8 punktów, przyjąłem na klate, dzielnie, ale że prawko miałem jakieś 3 miechy to mógłbym im zrobic po lasce  a by nie podarowali xD tak sie zaczeły wakacje.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...