Skocz do zawartości

Magna Carta: Crimson Stigma


miki77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jak dobrze pamiętam to na Ps2 był to co najwyżej średni koreański erpeg. Mam nadzieje że tym razem wyjdzie coś co naprawdę potrafi przyciągnąć na dłużej. Nie zasypują nas role playami na next genach więc jeśli uda się to dopracować może pojawi się konkurent dla LO. Szkoda że nie jest to Persona albo Disgaea bo wtedy byłby to prawdziwy X360clusiv.

Odnośnik do komentarza

Mała poprawka, to nie jest jrpg....korean rpg jak już :)

 

I wielka szkoda, że tylko x360, magna carta to gra z niższej pólki, takie gry powinny iść multiplatform, żeby na siebie zarobić; bo zdaje mi się, że gra za bardzo się nie sprzeda tak jak jedynka z ps2 a szkoda, bo potencjał był........ale cóż decyzja developera...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem jak ty, ale dla mnie sytuacja z jrpg na obu konsolach wygląda pomału tak samo. Fakt niektóre tytuły wychodzą prędzej na X360 ale i tak po jakimś czasie wydawane są na PS3, czasem nawet bardziej "dopakowane", jest też kilka świetnych exlusive'ów na maszynkę Sony więc nie wiem co tak narzekasz. Inną sprawą jest to, że liczy się jakość, a nie ilość. Z tego co pamiętam to poprzednia Magna Carta, która wyszła na konsole poprzedniej generacji była ledwo średniakiem...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
coraz wiecej dobrych rpg na x360 a sony dalej nic nie robi banda kretynow i tyle :evil:

 

No i po co to oburzenie? Grałbyś w Magna Carte gdyby wyszła na PS3? Masz zresztą ekwiwalent. Nippon Ichi zapowie nowego eRPeGa na PS3 na początku przyszłego miesiąca.

 

BTW: Czy Magna Carta z myślą o której zakładano ten temat to sama, którą pokazywano niedawno na konferencji Microsoftu?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest tutaj mowa o tym Magna Carta co pokazywano ostatnio na Japońskim Livie to ja tam jestem nawet zadowolony, cóż w pierwszą część nie grałem ale sądze że może twórcy poprawią błędy jedynki i wyjdzie z tego dobry RPG. Gorzej z tym czy i kiedy wyjdzie u nas, wydawcą jest Namco Bandai więc w najgorszym przypadku poczekamy sobie rok tak jak to jest z Tales of Vesperia.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

GT juz kuje swoje podkowy bo maja preview (a niedlugo i review :)) MC2.

Poki co gra wizualnie i systemowo prezentuje sie bardzo, bardzo dobrze - kolejna wariacja systemu w czasie rzeczywistym, ale calosc wyglada interesujaco rozbudowanie (postacie maja kilka broni ktorych kazde ma swoje osobiste drzewka rozwoju (do tego dochodzi setki innych dupereli).

Szczerze jedyne czego bym sie bal teraz to fabuly, raczej czegos wybitnego tu nie bedzie na 101 % (czego wymagac od Koreancow) - niemniej w innych aspektach gra wyglada swietnie, jezeli kiedykolwiek wyjdzie na PS3 z pewnoscia sie ja zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Serio nie mam bladego pojęcia co ma wspólnego Korea ze słabą fabułą.

Ej, a gdzie napisałem że ma coś wspólnego ?? :P.

Miałem na myśli właśnie to że nie wypuścili niczego słynnego z dobrą i wciągającą fabułą (a nawet jeżeli to tylko 0.1 % populacji naszej o tym słyszało), dlatego nie wiązałbym jakichkolwiek nadziei na uber wątki z tego właśnie powodu że ci ludzie nie mają ŻADNEGO doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Serio nie mam bladego pojęcia co ma wspólnego Korea ze słabą fabułą.

Ej, a gdzie napisałem że ma coś wspólnego ?? :P.

Miałem na myśli właśnie to że nie wypuścili niczego słynnego z dobrą i wciągającą fabułą (a nawet jeżeli to tylko 0.1 % populacji naszej o tym słyszało), dlatego nie wiązałbym jakichkolwiek nadziei na uber wątki z tego właśnie powodu że ci ludzie nie mają ŻADNEGO doświadczenia.

Nie no Czekolada, to tak jakbyś napisał np. ze skoro dotychczas w Mozambiku nikt nie napisał jeszcze super ksiażki to nikt jej tam nigdy nie napisze;p.

 

Za 3 dni euro premiera (gra nie jest region free) więc potestujemy;].

Odnośnik do komentarza

Jestem realistą, Korea nie kojarzy mi się z przemysłem uber otwartym na ten kierunek (bardziej na mmo), Japończycy z nikąd też nie zaczeli pisać scenariuszy wciskających w fotel :P..

 

Exclusive Kan System Developer Diary

 

Edit: No i mamy review od GT

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

No w tym wypadku Namco jest tylko wydawcą:P.

 

No ale wracając do samej gry - już na starcie jest o niebo lepiej niż w Tears of Blood, głównie z uwagi na system eksploracji i walki, który został 'naprawiony' i jest bardzo fajny i przyjemny. Teraz wszystko jest realtime, nie ma loadingów walk bo walczymy bezpośrednio w lokacji - generalnie ów system mógłby spokojnie trafić do MMO. Zresztą system to nie jedyna naleciałość MMOrpgowa - mowa o questach. Wchodzimy do miasta i jak widzimy nad głową ludka zielony znaczek to wiemy, ze doxstaniemy od niego questa (nie ma więc szukania na ślepo i macania każdej ściany ww poszukiwaniu event triggera). Same questy mają ciekawe zabezpieczenie, aby ich nie ominąć - gdy ktoregos zaczniemy i postanowimy najpierw pchnąć fabułę do przodu, a potem go wykonać to gdy jest to moment po którym ten quest będzie już niedostępny - wyskakuje nam ostrzeżenie, że nie będziemy mogli go dokończyć i czy na pewno chcemy kontynuować. Uproszczenie, fakt, ale akurat tego nie mam im za złe. Przypomnijcie sobie Remnanta czy IU gdzie bez faqa za chiny ludowe nie wykonacie wszystkich questów, bo wiele z nich można bardzo prosto ominąć - tutaj z kolei gracie na luzie, bez większego stresu.

 

Fabularnie jest póki co standard - mamy ziomka a.k.a 'skunks' co stracił pamięć, ale czasami staje się maderfakerem i roznosi przeciwników w pył. Mamy też jakąś księżniczkę, szefową wojsk południa, która toczy wojnę domową z północą. I póki co tyle wiadomo:P.

 

Graficznie jest bardzo w porządku, muzycznie też ok. Jedyne co razi to większość dialogów w stylu Enchanted Arms - tj mamy 3d wizerunki postaci po obu stronach ekranu i se tak gadają zmieniając wyrazy twarzy, czasami gestykulując itd. Szkoda, że nie rozwiazali tego inaczej (lenie) bo takie statyczne dialogi w końcu zaczną wiać prawdopodobnie nudą i będzie zonk.

 

Podsumowując - pierwsze 3 h - 8/10.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Więc jest tak jak pisałem, po Koreańcach nie było co oczekiwać Bóg wie czego fabularnie (no bo czego oczekiwać po twórcach przede wszystkim MMO ??).

Tym niemniej gra mi się bardzo podoba, z chęcią bym ją obadał ... Szkoda że to ex na Xboxa.

Odnośnik do komentarza

Nie ma już czegoś takiego jak exclusive.

 

Ad. jap VA sprawdzę jutro i dam znać, ale gra nie jest RF więc i tak nie masz wyjścia jak cchesz zagrać:P. Angielski jest za to w miarę ok póki co - szczególnie ok jest główny heros bo bardzo lubię jego voice aktora (min. Rush z Remnanta, Adachi z Persony 4, Nero z DMC4).

 

Co do fabuły to właśnie sęk w tym że ogólnie jest całkiem niezła ponoć, tylko początek zamula :) .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.