Skocz do zawartości

Co Cię ostatnio wyje.bało z kapci?


wiki1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Słuchałem dzisiaj sobie "Roots" Sepultury i niezmiennie od 20 lat nie mogę się nadziwić, jak dobra jest ta płyta.

 

Ileż tu jest unikalnego charakteru w tekstach i muzyce, każda piosenka ciekawie się rozwija, a przy tym jest zawał mocnych riffów, beatów, różnorakich hałasów, różne tempa. Jest agresja, ale i dynamika. Można do tej płyty i śpiewać, i tańczyć, moshować, pogować.

 

A przede wszystkim - brzmienie. Czemu płyty metalowe nie mogą tak brzmieć? Wszystko jest wyraźne, wszystko dobrze słychać, od różnych tomów przez bas po megasprzężenia, a jednocześnie wokal ma masę mocy, zaś werbel brzmi tak brutalnie, że można by nim straszyć psy. Nie trzeba się wysilać, by słuchać tej płyty, a jednak ma mnóstwo do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza

Właśnie dlatego nie mogą tak brzmieć, bo wtedy z metalu robi się muza dla cip. Akurat Sepultura skończyła się płytę wcześniej, zanim zaczęły się śmieszne podskakiwanki. Gdybyś nie był ogórem, to pomyślałbym, że właśnie się odniosłeś do czegoś, co rzeczywiście ma kopyta, jaja, charakter, brzmi świetnie i można do tego zabijać psy. No, ale cóż. Ogór. Sepultura. Roots.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sepultura? Zawsze szanowałem, ale Roots bodajże wyszedł w 1996 roku i ja tam słyszę jakiś hardcore, nu metal. Utwory skoczne, do pogowania, mają power - nieźle to musiało się słuchać w '96. 
Sepultura dla starych fanów skończyła się na Roots, tak samo jak Metallica na czarnym albumie, albo... Cradle of Filth na Midian.

Odnośnik do komentarza

Właśnie dlatego nie mogą tak brzmieć, bo wtedy z metalu robi się muza dla cip. Akurat Sepultura skończyła się płytę wcześniej, zanim zaczęły się śmieszne podskakiwanki. Gdybyś nie był ogórem, to pomyślałbym, że właśnie się odniosłeś do czegoś, co rzeczywiście ma kopyta, jaja, charakter, brzmi świetnie i można do tego zabijać psy. No, ale cóż. Ogór. Sepultura. Roots.

 

No wiadomo że słuchanie muzyki, która brzmi niewyraźnie i monotonnie to podstawowy atrybut męskości. Drugorzędne cechy płciowe to jakieś tam jądra itp. Podziwiam cię koleś, nie podoba ci się jakaś płyta muzyczna. Dzieci będą się uczyć o tobie w szkole.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No ale ma trochę racji, ta płyta brzmi nieźle, bas ładnie bije środkowymi częstotliwościami, werbel ma niezły strzał itd. wszystko czytelne, ładnie to słychać chociażby w tytułowym kawałku. Takie rzeczy można obiektywnie stwierdzić. Kwestia kompozycji to inna bajka, też wolę Sepulturę sprzed Rootsa.

Dzisiejszy metal w dużej części brzmi bardzo źle, dużo cyfry, wtyczek vst, i plastiku, bas który ginie pod gitarami i w ciul ztriggerowanymi garami. Tzn. mówię o tych większych kapelach z wytwórni typu Nuclear Blast. W undergroundzie nadal wiadomo jak koszernie nagrywać i obrabiać muzyczkę. 

Odnośnik do komentarza

Tia, kumpel właśnie narzeka, że dzisiaj większość kąpiel używa tego samego efektu (nie pamietam nazwy), że to wszystko brzmi sterylnie i brzmią tak samo.

Mnie na przykład wkurza, że takie np. nielubiane Dimmu Borgir, nagrywa płyty z orkiestrą, dodaje jakieś efekty komputerowe, sample, klawisze brzmią jak w jakimś fruity loops, a kiedys te dźwięki były proste (głownie strings i piano).

No i takie stare Dimmu, mogłem sobie coverowac w zaciszu, a dzisiaj sie nie da.

Odnośnik do komentarza

Mam już osłuchane, jak zwykle dobry album, mają goście ten swój specyficzny styl i patenty, tym razem trochę mniej kermita na wokalu nie wiem czy to dobrze :D

 

 

Już się wyżaliłem w komentach na jutubie. Wg. mnie to źle, bo chociaż nowy styl brzmi ok, to reptilianin był rozpoznawalny i dawał tej kapeli tożsamość.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...