Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hmm... takich książek jest dużo, ale na polecenie zasługuje właściwie tylko Welin i Atrament (pod wspólnym tytułem Księga wszystkich godzin) Hala Duncana. Przy czym - jak wszystkie książki z serii Uczta Wyobraźni - jest to książka dla wymagającego, ale również cierpliwego odbiorcy. Przeczytaj koniecznie kilka recenzji, jeśli Cię zachęcą, to ja również polecam.

A jeśli szukasz czegoś mniej wymagającego, bardziej na poziomie gimnazjum/liceum, to Siewca Wiatru Kossakowskiej, może Kłamca Ćwieka (ale to dno kompletne).

Odnośnik do komentarza

Ale co, w sensie współczesnego pisarza nawiązującego do XIX wiecznej Rosji? Z nutką fantastyki?

 

Bo wiesz - najbardziej do klimatu XIX wiecznej Rosji nawiązują, jakby nie patrzeć, XIX wieczni rosyjscy pisarze ;]

Może być w to wpleciona jakaś dawka sf albo fantasy, ale nie z przesadą ;) Interesują mnie też powieści, których akcja pokazuje znane wydarzenia historyczne w innym świetle albo dotyczy jakichś mniej znanych faktów.

Odnośnik do komentarza

Tysiąc razy wałkowane, przejrzyj forum to się dowiesz.

O co ktoś pyta - zawsze odpisujesz w ten sposób. Kur.wa jakoś inni potrafią odpowiedzieć, pomóc a Ty tylko "wałkowane 1000 razy". Nie każdy jest molem książkowym, nie każdy zna te forum, nie każdy w końcu zalogował się kilka lat temu. Nie każdy jest z Jugowa!

Odnośnik do komentarza

Tysiąc razy wałkowane, przejrzyj forum to się dowiesz.

O co ktoś pyta - zawsze odpisujesz w ten sposób. Kur.wa jakoś inni potrafią odpowiedzieć, pomóc a Ty tylko "wałkowane 1000 razy". Nie każdy jest molem książkowym, nie każdy zna te forum, nie każdy w końcu zalogował się kilka lat temu. Nie każdy jest z Jugowa!

 

 

W sumie masz rację. Tylko że sam pisałem to już za dwa razy, inni także. Wystarczy przejrzeć w tył raptem za 3-4 strony tego tematu aby uzyskać odpowiedź. Co jakiś czas ktoś zadaje to pytanie, my odpisujemy i tak w kółko Macieju. Trochę szperania po tym małym subforum nikomu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Szukam czegoś podobnego do "Amerykańskich bogów" Gaimana. Gdzie świat mitologicznych bóstw przenika do naszego.

Szczerze, to nie czytałem "Amerykańskich bogów", nie mam pojęcia co to za książka, ale jeżeli chodzi o drugie zdanie, to od razu na myśl przychodzi mi seria M. Chadbourna pt. "'The Age of Misrule'". Naprawdę fajna i wciągająca trylogia fantasy w klimatach apokaliptycznych. Może nie jest to jakieś szczególnie ambitne dzieło, ale czyta się IMO świetnie. W sumie cała seria składa się z 9 części, które tworzą trzy powiązane ze sobą trylogie, jednak w Polsce ukazała się tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...