Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam książek o tematyce przestępczej. Coś jak "Gomorra" Roberta Saviano. Chodzi mi o dokument, reportaż. Żadnej fikcji.

 

moze Piękno i Piekło Saviano również ?

tylko polecam czytnać w empiku czy coś, bo pamiętam ,że chcieli blisko 40 zł za 200stronnicową książeczke (aczkolwiek ładnie wydaną)

 

chociaz tu masz za 35 z wysylka

http://allegro.pl/piekno-i-pieklo-roberto-saviano-gomorra-wys-6-zl-i1782286141.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie czytałem biografii Osbourna, ale na tej Keitha się trochę zawiodłem. Jeśli oczekujesz kontrowersyjnej lektury, ujawnienia jakichś grzeszków ludzi z szołbizu, to raczej nie zabieraj się za to, bo czytając tę książkę można odnieść wrażenie, że Richards miał mało rock'n'rollowe życie. Nawet opisy brania drugów są jakieś takie ułagodzone ("cały czas miałem kontrolę nad tym co i ile biorę, za(pipi)iście stymulowało moją twórczość, brałem świetnej jakości towar, a jak zacząłem tracić kontrolę to rzuciłem w 3 dni").

 

Polecam za to autobiografię Milesa Davisa, rewelacyjna książka.

Edytowane przez noxious33
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A znacie jakieś książki, niekoniecznie biografie, które ociekają klimatem rock'n'rolla, wulgarnym językiem, seksem, może coś a'la serial Californication? (Bóg Nas Nienawidzi przerobiłem i jest słabe).

 

Sprawdź biografię Keitha Richardsa (tytuł to po prostu "Życie"). Sam jeszcze nie czytałem, ale mój ojciec przeczytał i był zachwycony.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Fantasy:

Oczywiście Wiedźmin Sapkowskiego, bardzo wciągający cykl Kroniki Drugiego Kręgu Ewy Białołęckiej: Tkacz Iluzji, świetne opowiadanie wprowadzające w cykl, z lżejszych Jeźdźcy Smoków Anne McCaffrey (trylogia, następne póki co można pominąć), Cykl Legendy Etshar: Niedoczarowany Miecz, Jednym Zaklęciem, Wódz mimo woli (Lawrence Watt-Evans).

 

Z sf:

Obcy w obcym kraju; Statek, który śpiewał, Pieśń Kryształu.

Odnośnik do komentarza

Z lekkiego fantasy polecilbym Klamstwa Locke'a Lamory autorstwa Scotta Lyncha. Traktuje o szajce zlodziei, ktorzy odwalaja rozne skomplikowane przekrety w miescie targanym wewnetrznymi konfliktami. Dobrze sie czyta, a swiat jest interesujacy ale bez specjalnych udziwnien.

 

Wprawdzie nie czytalem, ale Z Mgly Zrodzony (i reszta trylogii) Sandersona ma podobny zamysl i dobre opinie, a wspominam o nim poniewaz moze byc celniejszym wyborem bo bohaterem jest kobieta, co moze jej bardziej przypasowac.

 

Salvatore'a bym nie polecal, chyba ze ktos ma 13 lat i niskie standardy.

Odnośnik do komentarza

Dobra Panowie, podpytałem się dokładniej i raczej zależy jej na jakimś dobrym s-f. Najlepiej takim, w którym są opisane różne, interesujące wynalazki i rozwiązania technologiczne( ma to jej niby jakoś pomóc na studiach :scratch_one-s_head: ). Jakieś pomysły, ktokolwiek?

 

Cykl Mars, Kim Stanley Robinson (Czerwony Mars, Zielony Mars, Błękitny Mars), dużo naprawdę ciekawych opisów procesu terraformowania Marsa, poza tym bardzo dobra powieść.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...