Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje fajnego sci-fi. uwielbiam dicka, ale przeczytalem juz wiekszosc wartych uwagi (wg roznych list i spisow), razem ladnych kilkanascie ksiazek. chce czegos w tym stylu. tematyka obojetna - moga byc to wyprawy w poszukiwaniu obcej cywylizacji, ale tez cyberpunk itp.

 

Herberta próbowałeś? Diuna wymiata, Endymion też polecam bo dobrze mi się czytało, Niven i pierwsze dwa tomy sagi o pierścieniu też są całkiem spoko (później to już popylina) no i Clarka też moge polecić :)

Odnośnik do komentarza

poszukuje fajnego sci-fi. uwielbiam dicka, ale przeczytalem juz wiekszosc wartych uwagi (wg roznych list i spisow), razem ladnych kilkanascie ksiazek. chce czegos w tym stylu. tematyka obojetna - moga byc to wyprawy w poszukiwaniu obcej cywylizacji, ale tez cyberpunk itp.

 

Marek S. Huberath - "Gniazdo Światów"

 

Antologie "Kroki w Nieznane" i "Rakietowe Szlaki" (te współczesne, od Solarisa).

 

Edytowane przez Yuhas
Odnośnik do komentarza

Ogólnie od s-f po space opera.

 

Cykl Endera, Orson Scott Card (Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd) - świetne.

 

Obcy w Obcym Kraju, Robert A. Heinlein - polecam właściwie wszystkie jego powieści, jest autorem m.in. Żołnierzy Kosmosu, na podstawie powieści powstał film o tym samym tytule.

 

Statek, który Śpiewał, Trylogia Śpiewacy Kryształu, Anne McCaffrey

 

Wielu autorów już zapomniałem, musiałbym do biblioteczki brata zajrzeć.

 

 

Odnośnik do komentarza

Gra Endera jest świetna, Mówca Umarłych też dobry, ale Ksenocyd i Dzieci Umysłu to już raczej słabsze (IMO).

2 pierwsze książki super, pozostałe to już słabe, zgadzam się:)

 

Jeszcze raz się powtórzę z Markiem Huberathem i jego "Gniazdem Światów" - kolega wspomniał o Dicku, więc myślę, że ta książka może mu się spodobać:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Ostatnio przeczytałem trylogię Brolina napisaną przez Maxime Chattam. Ktoś wie jak mają się inne jego serie do tej, którą przytoczyłem? Chodzi mi o to czy są równie ciekawie napisane, jedna to chyba jakieś SF. Obietnicę Mroku pomijam, bo już kupiłem :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...