Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co polecacie z powieści sciencie-fiction dla nieobytego z tematem? W sensie lubię te klimaty, ale chyba bardziej na ekranie. Wpadł mi do głowy P. K. Dick, ale obawiam się, że jego narkotyczna jazda mnie przerośnie i zniechęci. Które jego książki są najbardziej przystępne?

 

Hyperion daje po czaszce? Chcę zmienić klimaty po Kingu i Bukowskim. 

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

 

Co przoduje aktualnie w gatunku postnuklearnego świata? Noszę się z zamiarem zakupienia dwóch książek metro2033/34, chyba że polecicie coś lepszego forumowi koledzy

 

 

Swan Song - Robert McCammon

Cos jeszcze? Labedzi spiew i wszystko co bylo na poprzedniej stronie wymienione juz dawno mam przeczytane.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W Empiku można znaleźć podobną, tego samego autora, historia też w podobnym stylu. Nie pamiętam, jak się nazywa, ale mają podobną okładkę i często koło siebie je widziałem.

 

O, taka:

 

http://www.empik.com/niezbednik-obserwatorow-gwiazd-quick-matthew,p1081091611,ksiazka-p

Edytowane przez krupek1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

szukam jakiegoś dobrego dark fantasy z wikingami w roli głównej. tzn taka alternatywa wersja średniowiecza i wikingowych klimatów, z lekką nutką fantasy jakimiś potworami, gigantami czy innymi szajsem ale żeby nie było tego za dużo. najlepiej dłuższa seria. coś jak w gierce "banner saga".

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Wiking.Dziecko Odyna,jedyna książka o wikingach jaką znam. 

Ja z kolei szukam coś w stylu metro 2033,post apo i ogólnie takie sprawy,co będzie najlepsze?

Za każdym razem jak ktoś zadaje takie pytanie, to pada odpowiedź "Swan Song". Sam nie czytałem, parę osób się spuszcza nad tym na forum.

Odnośnik do komentarza

Wiking.Dziecko Odyna,jedyna książka o wikingach jaką znam. 

Ja z kolei szukam coś w stylu metro 2033,post apo i ogólnie takie sprawy,co będzie najlepsze?

 

Jest niby Metro 2034 ale nie czytałam i nie wiem czy polecać. A tak z postapo to Dorga Comac'a McCarthy, Jestem Legendą Mathesona,  Robokalipsa, ale to nie dokońca POSTapo, chociaż fajne czytadło, Kantyk dla Leibowitza, ale tutaj może styl nie podejść. Piknik na skraju drogi - klasyka, szczerze polecam. Jak chcesz coś innego, to możesz spróbować Dzień Tryfidów, jak jest się obeznanym z filmami okołoapokaliptycznymi to da się zauważyć dużo wątków zżynanych z tej książki. Kiedyś Fabryka Słów wydała taką antologię Epidemie i Zarazy tam też jest kilka perełek. No i jedna z moich ulubionych wizji zrujnowanej Europy: Czarny Horyzont lub Czerwona Mgła. Ale to już daleko od klimatów atomowej apokalipsy ;)

Odnośnik do komentarza

Wiking.Dziecko Odyna,jedyna książka o wikingach jaką znam. 

Ja z kolei szukam coś w stylu metro 2033,post apo i ogólnie takie sprawy,co będzie najlepsze?

Kiedyś w fantastyce było świetne opowiadanie w klimatach postapokaliptycznych: Chłopiec i jego pies.

Metro 2034 jest całkiem dobre, ale gorsze od 2033.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...