Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Istnieje w ogóle jakaś historia fantasy, która działaby się w futurystycznym świecie zamieszkanym przez krasnoludy, elfy, itp.? Wyobraźcie sobie opowieść ze Śródziemia, która działaby się kilkanaście tysięcy lat po wydarzeniach z Władcy Pierścieni. Świat wtenczas dysponowałby nowymi technologiami (na modłę tych z sci-fi), a czytelnik co rusz byłby zaskakiwany fajnymi nawiązaniami do dalekiej historii (a wydarzenia z Pierścieniem byłyby już tylko legendą). Jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Poszukuje czegoś w realiach XVIII-XIX wieku, niech to bedzie Anglia lub Rosja, styl jakby Dostojewskiego, może być coś w klimatahc Portretu Doriana Greya - albo coś o lordach, zdradach, arystokracji, biedzie, wojnie itd.

Tylko nie książki 600 stron w góre.

 

up.

 

 

liznalem wlasnie 'Spisek przeciwko Ameryce' Philipa Rotha. Coz, po 160 stronach odpuszczam, troszeczke nie w moim klimacie.

Edytowane przez Tycjan
Odnośnik do komentarza
Gość trenth

Istnieje w ogóle jakaś historia fantasy, która działaby się w futurystycznym świecie zamieszkanym przez krasnoludy, elfy, itp.? Wyobraźcie sobie opowieść ze Śródziemia, która działaby się kilkanaście tysięcy lat po wydarzeniach z Władcy Pierścieni. Świat wtenczas dysponowałby nowymi technologiami (na modłę tych z sci-fi), a czytelnik co rusz byłby zaskakiwany fajnymi nawiązaniami do dalekiej historii (a wydarzenia z Pierścieniem byłyby już tylko legendą). Jest coś takiego?

 

 

prawdopodobnie myślisz o czymś takim:

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/138667/ostatni-wladca-pierscienia-wojna-o-pierscien-oczami-saurona

 

 nie czytałem więc nie polecam. Wiem o tym tyle, że istnieje ;) w Polszy wydane 4 krotnie o ile sie nie myle ;)

Edytowane przez trenth
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam takie pytanko i może ktoś mi pomoże.

Szukam mianowicie książek,w których zawarte by były teoria form Platona i druga z "Rozprawa o pochodzeniu i podstawach nierówności" Rousseau. Tak przeglądałem sieć i księgarnie ale jakoś nic nie mogę znaleźć albo źle szukam :confused:

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Może zrobię z siebie debila(też mi nowość), ale szukam jakiś czas temu(może było to tak pół roku temu) była reklamowana książka, której akcja rozgrywała się w Barcelonie. Była to już chyba trzecia część, a ja już niestety zapomniałem kto jest autorem i jaki był tytuł tej książki. Pamiętam tylko, że okładka była w barwie sepii. Czy ktoś z was może pamięta jej tytuł i mógłby go podać?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Moc i chwała" Grahama Greena - nie jest to stricte postapokalipsa ale ogólna atmosfera budzi u mnie bardzo podobne uczucia, książkę plasuję właśnie gdzieś pomiędzy Drogą a Krwawym Południkiem (świetny, przeczytaj koniecznie) - spękana od słońca ziemia i duszne dżungle Meksyku z początku XX wieku, zaszczuty, nieświęty duchowny ucieka przed wyrokiem śmierci, nie może nikomu zaufać, przemyka przez miasta i osady zapomniane przez ludzi i Boga, na karku czuje oddech antagonisty i gdzieś w tym wszystkim szuka nadziei

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...