Skocz do zawartości

Popiełuszko


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz
Gazeta Wyborcza dała 4 gwiazdki. Teraz muszę iść to obejrzeć. Telewizora nie mam, więc innego sposobu nie widzę.

 

Dali 4 gwiazdki, bo pewnie bali się, że jak dadzą jedną to, że narodowcy będą mówić coś w stylu:" Patrzcie, żydzi zabijają Popiełuszke nawet po śmierci". Nie chcieli się wychylać. Sprawdzone info.

 

Najlepszy komentarz do filmu: czarno-biały kolorowy film.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe, patriotyczni twórcy filmu chcieli zrobić film, i trochę nie przemyśleli do końca ani konsekwencji, ani formy. Czy ma to być film akcji, choć ksiądz do kina akcji pasuje jak pięść do nosa? Czy zrobić film narodowy, który zarobi na dzieciarni i młodzieży wysłanej przez szkoły, ale przez to nie wybije się ponad inne tego typu dzieła? Mam też wrażenie, że pod koniec jak zobaczyli efekt, to wyszło że jest nijaki, albo że temat jednak jest słaby na tego typu film. Stąd taka nachalność w reklamie i próba przekonania, "a co najwyżej jacyś frajerzy się złapią i dadzą nam dodatkowy grosz". No nic, byłem sceptyczny i raczej po takich ocenach nie pójdę. Trailer pokazuje chyba jedyne dobre sceny z tego filmu :)

 

Ps. Wyobrażam sobie Popiełuszkę, który przy Eucharystii mówi do ministranta podającego wino mszalne: "Wino mszalne z ziołami. Wstrząśnięte, nie mieszane" ;)

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
Hehe, patriotyczni twórcy filmu chcieli zrobić film, i trochę nie przemyśleli do końca ani konsekwencji, ani formy. Czy ma to być film akcji, choć ksiądz do kina akcji pasuje jak pięść do nosa? Czy zrobić film narodowy, który zarobi na dzieciarni i młodzieży wysłanej przez szkoły, ale przez to nie wybije się ponad inne tego typu dzieła? Mam też wrażenie, że pod koniec jak zobaczyli efekt, to wyszło że jest nijaki, albo że temat jednak jest słaby na tego typu film. Stąd taka nachalność w reklamie i próba przekonania, "a co najwyżej jacyś frajerzy się złapią i dadzą nam dodatkowy grosz". No nic, byłem sceptyczny i raczej po takich ocenach nie pójdę. Trailer pokazuje chyba jedyne dobre sceny z tego filmu :)

 

Ps. Wyobrażam sobie Popiełuszkę, który przy Eucharystii mówi do ministranta podającego wino mszalne: "Wino mszalne z ziołami. Wstrząśnięte, nie mieszane" ;)

 

 

Dogłebna recenzja filmu, z której wyłania się obraz filmu bez konsekwencji i bez formy, nie wiadomo jakiego w ogóle gatunku, nawet stwierdzenie że jedyne dobre sceny z filmu są w trailerze... a pośrodku przemycenie cichaczem że filmu się nie widziało.

 

Odnośnik do komentarza

Jaka tam recenzja :) Obserwacje pod różnymi kątami sytuacji, a następnie spisanie odczuć wobec niej :)

 

Nie trzeba jeść gó.wna, żeby wiedzieć że gó.wna się nie je. Tak naprawdę nigdy nie jadłem gó.wna, ale wystarczy że inni powiedzieli dosadnie, żeby go nie jeść. Z "Popiełuszko" jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Filmu jeszcze nie widziałem, małym offtopem pojadę...

 

Mam takie pytanie: czy uważacie Popiełuszkę za bohatera? Tzn...nie zrozumcie mnie źle- wiem, że walczył z cZERWOnymi za co respect dla Niego. Tylko, że był jednym z WIELU, którzy przeciwstawili się temu zbrodniczemu ustrojowi....A jego się gloryfikuję, Kościół chcę go uczynic błogosławionym (przypominam- NIE BYŁ przecież JEDYNYM).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No ba.

 

Stephan King w jednej ze swoich książek przedstawił opinię, że męczennikiem zostać można w dosyć prosty sposób. O wiele trudniej jednak zaznawać cierpienia całe swoje życie z powodu wybranej przez siebie drogi, nie okrywając się chwałą przed żadnym człowiekiem. W obecnym świecie, spektakularna śmierć jest o nieba lepsza od prostolinijnego życia.

Ale już, już, bo jeszcze jakiś zostanę posądzony o demagogię...

Odnośnik do komentarza

Popiełuszko jest gloryfikowany może dlatego, że ma być symbolem wszystkich tych, którzy o wolność walczyli. Ze względu na w dużym stopniu katolickie społeczeństwo, za jakie traktowani są Polacy padło na księdza. Nie widzę powodu, aby szukać kogoś innego. Popiełuszko może zostać przykładem jednego z wielu, którzy za Polskę walczyli.

Odnośnik do komentarza
I jednocześnie nie jedynym.

 

Być może nie znam zbyt dobrze jego historii, ale oprócz tego, że umarł i był księdzem co specjalnego zrobił czego większość społeczeństwa nie zrobiła wtedy ?

 

Został zamordowany przez SB. To m.in. dlatego chcą taki szum jest. Był drzazgą w (pipi)e ówczesnej władzy.

 

Tak przynajmniej go kojarzę. Nie oglądałem jeszcze filmu ;)

Odnośnik do komentarza

Ja je,bie, nawet Piotr Kupicha mówi, że to super film! Patrycja Markowska uważa, że to najlepszy film jaki w życiu oglądała!

A te dzieciaki, co im dychę dali by przed kamerą to dzieło pochwalili? Co za wspaniała akcja reklamowa!

Odnośnik do komentarza
I jednocześnie nie jedynym.

 

Być może nie znam zbyt dobrze jego historii, ale oprócz tego, że umarł i był księdzem co specjalnego zrobił czego większość społeczeństwa nie zrobiła wtedy ?

 

Został zamordowany przez SB. To m.in. dlatego chcą taki szum jest. Był drzazgą w (pipi)e ówczesnej władzy.

 

Tak przynajmniej go kojarzę. Nie oglądałem jeszcze filmu ;)

 

No, o to mi chodziło. Wiem, że go zamordowali, ale jednak ... nie tylko i jego. Wiec dalej jest to samo pytanie. Kij no, trzeba poczekać na ripa, żeby obejrzeć z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza

Nie pierwszy film, który w tak bezczelny sposób obnosi się z tym, że jest zrobiony głównie dla celów edukacyjnych. Takie same reklamy i gotowe konspekty dla nauczycieli widziałem już w przypadku "Świadectwa". I to nie były reklamy w jakimś piśmie dla nauczycieli, a w "Wyborczej".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...