Skocz do zawartości

Popiełuszko


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson
Na kazania Popiego w ch uj ludzi chodzilo i juz za zycia mial duzego fejma. To raczej Przemyk niczego specjalnego oprocz tego, ze go zaje bali nie zrobil.

 

 

Czy to, że miał sporą publikę na kazaniach czyni Go bohaterem :o ?

 

 

Z ilu to działaczy Solidarności (podkreślam DZIAŁACZY a nie członków- bo zapisanych do tego Związku było coś ok 10 mln osób) los zakpił srogo? Walczyli z systemem za co PRL gnoił ich niesamowicie- tracili pracę, niektórzy zostali internowani. Nie mieli sposobu by za czasów czerwonej zarazy się "dorobić" (cudzysłów postawiony umyślnie- gdybym miał go usunąć napisałbym: nakraść), w demokratycznej i kapitalistycznej Polsce są nędzarzami lub wykolejeńcami.

 

Za to czerwone świnie świetnie się ustawiły I śmieją sie w twarz "baranom", którzy tego nie rozumieją. Ba, jesli ktoś osmieli się o tym wspomnieć nazywany jest prze Michnika& spólke kretynem, mieszkańcem ciemnogrodu. A ilu tej ideii przyklasneło to głowa mała :o .

 

Jest taka teoria, że historia nieustannie zatacza kręgi. Że wszystko to "już było" . Może jestem pesymistą ale widzę analogię narodu polskiego na chwilę obecną do czasów RP obojga narodów- a konkretniej do momentu "gdy zaczeło się psuc". Upadek obyczajów, prywata, brak perspektywicznego i długofalowego myślenia...

 

 

Wiem- w h.ooj na temat w topicu o filmie :P

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie pierwszy film, który w tak bezczelny sposób obnosi się z tym, że jest zrobiony głównie dla celów edukacyjnych. Takie same reklamy i gotowe konspekty dla nauczycieli widziałem już w przypadku "Świadectwa". I to nie były reklamy w jakimś piśmie dla nauczycieli, a w "Wyborczej".

 

Oba filmy mają tego samego dystrybutora - Kino Świat.

Tak na marginesie Orliński jakiś czas temu wspominał o tym w swoim blogu.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Niech mi ktoś powie, czy ten film to kolejne narzędzie Instytutu Propagandy Narodowej, użyte do wycia bojaźliwych myszek uciskanych przez PRL, czy też poetycka opowieść o bohaterze romantycznym, z zawartym w niej głębokim jego portrecie psychologicznym? Bo nie wiem czy iść :)

Odnośnik do komentarza

Nie oglądałem filmu, może kiedyś się na to zdecyduje, ale z tego co czytałem o nim, to sens tego filmu jest następujący:

-dobry Polak to katolik,a zły i głupi, to UBek.

Bardzo to czarno-białe i smutne, bo podobno z odtajnionych niedawno akt (chyba nawet w TV coś wspominali) wynika, że Popiełuszkę zakapował...ksiądz i ktoś z Solidarności. W takim razie ten film nie ma już nawet w/w sensu.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Sens ma sens, bo nie jest o śmierci Popiełuszki ani nawet za bardzo nie nawiazuje do intrygi. Jest za to o jego całym zyciu... Weżcie najpierw go obejrzyjcie. Mój polonista mówił, że 3 na 6 gwiazdek można mu spokojnie wkleic.

Odnośnik do komentarza

Mimo, że nie oglądałem, to pozwolę sobie polemizować z Tobą :). Film trwa z tego co wiem 2:30 h, z czego 2 h rozgrywa się w czasie stanu wojennego, więc na resztę Jego życia zostaje jakieś 30 min. To wyczytałem z recenzji, więc nie wiem czy to prawda, ale jeżeli tak, to wniosek o tym, że nie jest to film o SW i śmierci Popiełuszki jest lekko przesadzony. Mr.Blue, Ty go oglądałeś, czy tylko Twój polonista? Bo jak tylko polonista, to bym tej ocenie za bardzo nie ufał (złe doświadczenia z polonistami ;) ). Coś mnie powoli zaczyna kusić żeby to to obejrzeć, choć mam awersje do polskich patriotyczno-pseudo historycznych filmów opartych często na patriotyczno-pseudo historycznych książkach (aczkolwiek jestem wielkim fanem FANTASTYKI Sienkiewicza :) ), a ten film mimo, że nie z tego źródła, to jednak trochę tym zalatuje. Oczywiście nie skreślam tego filmu w przedbiegach (to nie następni Piraci z Karaibów...), bo możliwe, że jak podejdę do tego filmu z dystansem, to może jakoś się obroni, po prostu jako obraz o perypetiach pewnego księdza...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Sens ma sens, bo nie jest o śmierci Popiełuszki ani nawet za bardzo nie nawiazuje do intrygi. Jest za to o jego całym zyciu... Weżcie najpierw go obejrzyjcie. Mój polonista mówił, że 3 na 6 gwiazdek można mu spokojnie wkleic.

 

Moja polonistka za to kiedyś chwaliła grę aktorską i dekoracje w Quo Vadis Kawalerowicza.

Odnośnik do komentarza
Sens ma sens, bo nie jest o śmierci Popiełuszki ani nawet za bardzo nie nawiazuje do intrygi. Jest za to o jego całym zyciu... Weżcie najpierw go obejrzyjcie. Mój polonista mówił, że 3 na 6 gwiazdek można mu spokojnie wkleic.

 

Moja polonistka za to kiedyś chwaliła grę aktorską i dekoracje w Quo Vadis Kawalerowicza.

 

No i stąd złe wspomnienia z polonistami ;)

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

dołączając się do offtopu o polonistach to moja ostatnio stwierdziła, że "Przedwiośnie" jest, cytuję 'niesamowite', a Damięcki stworzył 'genialną kreację'.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Ze szkoły nas wysłałi na to, tak jak Podgrzybek mówi - dobrze, że lekcji nie było. Prawdę mówiąc myślałem, że gorzej będzie, nie było tak tragicznie ale dłuuuuuuuuuuuugo.

 

Ocena: 5 pomarańczy na 10.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.