Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy. Uzbroję się... w cierpliwość ;) A swoją drogą, obrona Ostergardu, niczym obrona Minas Third ;) Ta gierka wciąga.

 

Cała oś głównej fabuły bardzo mi przypomina Władce. Dla mnie zdecydowanie in +. Nawet podczas eksploracji terenów "poza-miejskich" mam małe dejavu z LoTR: Third Age w którego grałem na starym Xie i bardzo mi się podobał :) Nie mogę się oderwać od tego szpila. Najlepszy RPG w jaki grałem na obu Xboxach - lepszy IMO od Jade Empire (m.in. walki), choć w wielu elementach podobny. Na przykład engine na którym chodzi DA wygląda bardzo podobnie do JE z pewnymi modyfikacjami ofcoz. Ale to nie ważne, grafa choć przestarzała nieco, to jednak pewnego uroku i "klimatyczności" nie mogę jej odmówić :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Znacie może jakiś sposób na pokonanie...

 

 

Jestem w Pustce. Ze mną cała drużyna. Walczę z Demonem Gnuśności. Za cholerę nie mogę go pokonać. Zabijam jego pierwsze wcielenie, potem drugie i na trzecim mam już wszystkich ludzi martwych. Gram magiem na poziomie normal i nie mam żadnych uleczających potionów, tylko jakieś okłady lecznicze, ale zanim je użyję, to już jestem kaput. Utknąłem.

 

Edytowane przez DaBig
Odnośnik do komentarza
Znacie może jakiś sposób na pokonanie...

 

 

Jestem w Pustce. Ze mną cała drużyna. Walczę z Demonem Gnuśności. Za cholerę nie mogę go pokonać. Zabijam jego pierwsze wcielenie, potem drugie i na trzecim mam już wszystkich ludzi martwych. Gram magiem na poziomie normal i nie mam żadnych uleczających potionów, tylko jakieś okłady lecznicze, ale zanim je użyję, to już jestem kaput. Utknąłem.

 

 

Też walczyłem z nim magiem na normalu, lecz większych problemów nie stwierdziłem. Podstawa to nie pozwolić mu dojść do głosu, więc jeżeli masz morrigan w drużynie to na zmiane używajcie czarów zamrażających, osłąbiających, paraliżujących itd i pozwól wojownikom odwalić resztę roboty. Jak masz ciepło, narzucaj na demona force fielda co da ci wystarczająco czasu żeby się uleczyć. Czary które stale degenerują życie też mogą się przydać(shattering prison, czy jak to tam się nazywa) no i oczywiście używaj stunująch/knockdownujących ataków wojowników.

 

Odnośnik do komentarza

Gram na Piecu. Gra wybitna(wstępnie 9+ po ponad 35h grania) ale szerzej wypowiem się jak ją skończę. I właśnie, dziś w sumie przez przypadek sprawdziłem mój procent ukończenia gry ... 20% O_o oraz odkrytych lokacji ... 43%. Masakra, przyzwyczaiłem się do krótkich gier a tu taka akcja ;] No chyba, że ostatnie misje będą dodawać po 10% do sumy. Jestem obecnie w świątyni gdzie jest Urna z prochami tej świętej, przechodzę próby, i powiem że na trudnym poziomie gra pokazuje pazur nawet gdy mam już do(pipi)aną drużynę. Lepszego Rpg'a szeroko pojmując do wyjścia Diablo 3 nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza

Czy mając wiekszy poziom statstyki cunning będe mógł tworzyć lepsze potiony? Herbalism mam podpakowany na max, a ciągle potrafie wykonywać jedynie najsłabsze ziółka.

 

1. Masz odpowiednie przedmioty/surowce do robienia tych ziółek?. 2.Upewnij się też, że postać której dopakowałeś herbalism to ta sama postać którą próbujesz je robić(jeżeli np. dopakowałeś herbalism morrigan, to logicznie nie będziesz mógł robić mikstur poprzez menu głównego bohatera). Jeżeli nie masz żadnych nowych mikstur na liście to patrz porada 2. Jeżeli masz nowe mikstury, ale nie da się ich robić - porada 1

Odnośnik do komentarza

Znacie może jakiś sposób na pokonanie...

 

 

Jestem w Pustce. Ze mną cała drużyna. Walczę z Demonem Gnuśności. Za cholerę nie mogę go pokonać. Zabijam jego pierwsze wcielenie, potem drugie i na trzecim mam już wszystkich ludzi martwych. Gram magiem na poziomie normal i nie mam żadnych uleczających potionów, tylko jakieś okłady lecznicze, ale zanim je użyję, to już jestem kaput. Utknąłem.

 

 

 

Radze skorzystac ze zdolnosci zmiennoksztaltnych glownego bohatera. Do kazdej formy demona trzeba dopasowac golema, lisza i plonacego goscia.

 

 

Gram na Piecu. Gra wybitna(wstępnie 9+ po ponad 35h grania) ale szerzej wypowiem się jak ją skończę. I właśnie, dziś w sumie przez przypadek sprawdziłem mój procent ukończenia gry ... 20% O_o oraz odkrytych lokacji ... 43%. Masakra, przyzwyczaiłem się do krótkich gier a tu taka akcja ;] No chyba, że ostatnie misje będą dodawać po 10% do sumy. Jestem obecnie w świątyni gdzie jest Urna z prochami tej świętej, przechodzę próby, i powiem że na trudnym poziomie gra pokazuje pazur nawet gdy mam już do(pipi)aną drużynę. Lepszego Rpg'a szeroko pojmując do wyjścia Diablo 3 nie przewiduję.

 

Postep % w grze jest naliczany od ilosci punktow, ktore sie dostaje za acziwmenty. Nie ma nic wspolnego z postepem w fabule czy subquestach.

Odnośnik do komentarza

Skoro tak, to mniej więcej jaki procent głównego wątku fabularnego mam już za sobą po znalezieniu urny z prochami oraz zwerbowaniu wszystkich frakcji, by pomogły w dalszej walce? Dla rogala jak do tej pory odkryłem jedynie specjalizacjie Bard i Duelist. Jak odkrywa się reszte?

Edytowane przez Humungatunga
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Czytałem, że przejście gry za pierwszym razem w zależności od tego ile się questów robi to tak 50-70h O_o

 

Powiedzcie mi jedno czy gra ma kilka zakończeń w zależności jaką klasą się gra ? (właściwie to nic o niej nie wiem)

Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłem sporo questów pobocznych i przejście gry zajęło mi jakieś 55h. Zakończenia główne są dwa i zależą one głównie od decyzji podjętych na końcu(klasa nie ma nic do tego). To nie wszystko jednak. Przed końcem gry pokazywane przyszłę losy tych krain i bohaterów, na które/których Twoje decyzje wpłynęły, także każde miejsce jakie odwiedzasz ma swoją własną historie i możesz ją poprowadzić jak ci się podoba. Gra nie ma mocno nakreślonej granicy między dobrem i złem, więc jest sporo naprawdę ciężkich wyborów.

BTW Mimo że przechodzę drugi raz, dalej nie wiem jak poradzić sobie z questem w Redcliff/Conor, co bym nie zrobił zawsze źle :P

Odnośnik do komentarza

 

Musisz dac zyc Jowanowi i sprowadzic pomoc z Circle of Magi. Wtedy przezyje zona i connor a arl eamon bedzie wesoly:)

 

 

Skoro tak, to mniej więcej jaki procent głównego wątku fabularnego mam już za sobą po znalezieniu urny z prochami oraz zwerbowaniu wszystkich frakcji, by pomogły w dalszej walce? Dla rogala jak do tej pory odkryłem jedynie specjalizacjie Bard i Duelist. Jak odkrywa się reszte?

 

 

Assassin'a dostaniesz pewnie od Zevrana albo Antivan Crows

 

Odnośnik do komentarza

Dla rogala jak do tej pory odkryłem jedynie specjalizacjie Bard i Duelist. Jak odkrywa się reszte?

 

 

Assassin'a dostaniesz pewnie od Zevrana albo Antivan Crows

 

 

Chodziło mi konkretnie o zdobycie profesji Rangera. Dzięki znalezieniu tej strony dowiedziałem się, że wystarczy kupić książkę w obozie. :)

Edytowane przez Humungatunga
Odnośnik do komentarza

 

Przed Landsmeetem musisz pogadac najpierw z Anora w zamku Eamona o slubie. Potem ona Ciebie odesle

do Alistaira, zebys go przekonal. Nie wiem jak wysoki skill przekonywania jest potrzebny. Ja mialem na najwyzszym poziomie.

Potem wystarczy podczas landsmeetu powiedziec, ze podjales decyzje kogo wybrac a potem opcja slubu sama wyskoczy :)

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza

Dwa pytania:

1. Czy jak np. mój hero-mag ma włączoną broń mrozu i np. Morrigan również, to czy obrażenia się kumulują dla reszty członków drużyny, czy wystarczy jak jeden "czarownik" używa tego zaklęcia?

2. Zauważyliście, że np. u Leilany, jak wyekwipuje jej jakieś konkretne strzały np. ognia itp, to one znikają jej z pleców jak tylko wyjmie łuk w walce i odda 1szy strzał? I wtedy nie wiem, czy je zużyła, czy to bug i muszę sprawdzać co jakiś czas :/

 

Gram na hard i muszę powiedzieć, że ten poziom trudności jest idealny dla kogoś, kto orientuje się w rpg w średnim stopniu :) Niektóre walki mega epickie i kombosy z czarów też dają radę :D Uwielbiam również rozwalić wroga Żywą Bombą i od razu zrobić LT, żeby podziwiać fruwające wszędzie cząsteczki :diablo: Apropos czarów, to 1szy porządnie zrobiony Fire Ball w grze rpg na konsole (nie jRPG) jaki widziałem! Czuć jego moc, szczególnie jak wcześniej użyje się Oleju i w to Kulę Ognia w stado wywracających się w Oleju wrogów + od razu na nich Burzę i mamy piękne morze ognia, wyładowań i...zwłok :sorcerer: Nie ma to jak mieć 2ch potężnych magów w drużynie - mój Hero jest w avatarze :mage: Można pobrać ze stronki po uprzednim zalogowaniu http://social.bioware.com/home.php

Na tej stronce również można zrealizować kod na Blood Dragon Armor jakby ktoś nie wiedział, bo ja szukałem na konsoli i w grze :P

Odnośnik do komentarza

Wystarczy, że jeden mag ma rzucony dany status. Odnośnie strzał, to również to zauzyażyłem... jednakże nie przywiązuje do rogala zbyt wielkiej uwagi. Wystarczy, że strzela, otwiera skrzynie, rozbraja pułapki, śpiewa i nie ginie. Dotarłem już do końcowych walk... Sporo błędów popełniłem po drodze, jak to zwykle podczas grania w nowe i całkiem rozbudowane rpg.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zrobiłem sobie rogala i fajnie się zastanawiam się jak go rozwijać?? A po drugie chyba utknąłem albo za bardzo zmeczony bylem ostatniej nocy o 4 rano jestem u tych elfów i szukam wilka dotarłem do bramy gdzie jest fontanna(dziura w ziemi :P) w niej dzban i ołtarzyk do drzwi potrzebny klucz ktoś wie co tam trzeba zrobić ??

Odnośnik do komentarza

Podróżując sobie po bezdrożach natknąłem się na...

 

 

gostka, który mi chce ofiarować różdżkę do kontroli golema. Przyjmuję oczywiście questa i co? Odsyła mnie do XBL by pobrać za punkty dodatek. Znaczy normalnie tego questa nie da się wykonać?

 

 

I druga sprawa. Po 4 dniach mozolnej walki i kombinacji alpejskich z Demonem Gnuśności, spassowałem, bo gra zaczęła mnie już zniechęcać i przed pojedynkiem zmieniłem w opcjach niższy poziom trudności. I wreszcie się udało. Po walce z powrotem przywróciłem wyższy poziom trudności. Czy to ma jakieś konsekwencje w trakcie dalszej gry?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...