Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Sa problemy z postaciami z original creator, nie wszystkie sa przenoszone dokladnie tak jak powinne i np nos zmienia im sie z ludzkiego na taki jaki maja dwarfy. Co gorsza, mozesz postac zaimportowac z creatora, ale nie jestes w stanie zmienic jej klasy (glupoty), mozesz jej natomiast edytowac wyglad. No i na koniec mozna sobie wybrac jednego dodatkowego skilla, oraz dwa talenty (cos czego nie bylo w character creatorze).

 

Na temat grafiki nie chce mi sie dyskutowac. Ale powiem ze jak dla mnie to logiczne ze 7.5 oznacza 'not a beautiful game' i wlasnie to napisalem w swoim poscie. Beautiful to bardzo mocne slowo.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Wypuścili zabugowana niedorobioną gre?

 

To mnie wkur.wia w tych czasach, masakra jak developerzy mają graczy w dup.ie, mozna powiedzieć że nastąpiła pecetyzacja gier konsolowych, kiedyś na psx, n64 czy Sedze bugi zdarzały się naprawde rzadko i nie były jakieś szczególnie uciażliwe, developer nie mógł sobie pozwolić na wypuszczenie zabugowanego shitu na konsole, bo gracze i prasa by go zmiażdżyła, a teraz? Zastanawiam się czy ktoś w ogole robi betatesty, włączam gre i musze sciągnąć 10000000000000000000000000 łatek żeby dało się w to gó.wno jakoś grać, nieraz w ogóle się gry nie da ukończyć, gry się robi na jana i z myślą o wypuszczeniu DLC i innych płatnych duperelów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Character creator nie byl dostepny w wersji konsolowej o ile mi wiadomo, wiec to akurat tyczy sie wersji PC :) A skoro nie bylo character creatora to nie ma tez buga, w wersji konsolowej przynajmniej ;p

 

Ale szczerze mowiac to nalezy sie cieszyc z tego ze jest lacze internetowe i HDD w konsoli, bo w kazdej grze sa bugi i w ten sposob moga je usunac. Moga zoptymalizowac, albo zbalansowac (co patrzac na niektore talenty bedzie konieczne). Pomimo tego ze czasami laczy sie to z brakiem dopracowania na tip top.

 

Szczegolnie przydatne jest to w grach od Bioware ktore sa/byly patchowane praktycznie co miesiac, albo i czesciej. Czesc z poprawek w wersjach na PC dotyczyla optymalizacji gry, ale wiekszosc z nich to byly poprawki balansujace, lub wrecz dodajace klasy/czary/itemy itd. Badz nie badz gracz wychodzi na tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja się nie cieszę, brak możliwośći spaczowania danej gry dla developera to taki bat, który zmusza go do tęższej pracy i najlepszego dopracowania swojego tytułu, konsekwencją paczów jest wypuszczanie zabugowanego crapa który polepsza się łatkami i pierdołami z upływem czasu. Na pc to była normalka, pecetowcy byli przywyczajeni w pykaniu w niedopracowane tytuły i łykali każdy shit który dostali, na konsolach był zawsze pewien solidny poziom gier do czasu interenetu i dysków twardych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem już  i na kompie, i na Xie. Warto zainwestować, bo czuć ten oldschool, a mimo że pograłem tylko godzinkę to i tak zdążyłem zaliczyć fajny twist fabularny. Świat wykreowano z dbałością o detale. Prawie wszystko czego dotkniemy/podniesiemy pojawia się w Codexie, co jest fajne jak ktoś ma czas/ochotę to czytać. 

 

Grafika wcale nie przeszkadza, fajny VA osób z którymi gadamy, bo głosy do wyboru dla naszego hirosa trochę ssą. Interfejs imo paradoksalnie jest lepszy w wersji na Xa. Na PC jest +/- 13 slotów, z których na 10 są skróty klawiszowe. Niby zwiększa to dynamikę akcji, ale poprzez ustawienie kamery w rzucie izometrycznym i tak nie czuje się tej adrenalinki. Poza tym wybór czaru -> celowanie etc. W wersji na Xa konsola sama dostosowuje odległość i bardziej czuć walkę. Aha, na PCta można też sobie ustawić kamerę tak jak na konsoli.

 

Wybrałem oczywiście maga. Czarów jest sporo (3 szkoły, w każdej 16 zaklęć - primal (żywioły), creation (leczenie, buffy), entropy (drain life + debuffy)), niektóre "pokrywają" się ze sobą efektami, więc nie trzeba znać wszystkich. Skillów też jest dużo m.in. znajdowanie pułapek, złodziejstwo, perswazja, koncentracja, zielarstwo etc. Standardzik. Każdy skill/spell/podejrzewam, że umiejętność dla wojaków/złodziei też ma 4 poziomy. Żeby wejść na wyższy musimy spełnić wymagania typu atrybut na odp. poziomie/odpowiedni poziom postaci.

 

Po godzince grę wyłączyłem i czekam na premierę, żeby móc sobie sprawić oryginał, bo warto. To taki oldschool podany w nowszej formie. Duchowy spadkobierca Baldur's Gate'a.

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie śledziłem losów DA co by sobie nie psuć zabawy ale... wczoraj przeczytałem wywiad na Polygamii i jedno zaczęło mnie zastanawiać. Wiem, że nie dostaniemy na klocku intefejsu izo (trochę szkoda ale dam radę, w Mass Effect dałem to tu też) ale czy wersja na konsolę nie będzie wykastrowana z fabuły? Mogę liczyć na to, że zarówno na piecu jak i X0 dostanę to samo jeśli chodzi o wątki fabularne, teksty itp?

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje fabuła i długość gry będzie taka sama ale na konsoli będzie o wiele prościej grać. NA PC będzie większy hardcore nawet na easy :)

 

To znaczy chodzi mi o walki i trudność w pokonaniu przeciwników. NA konsoli zalatuje ME a na PC bardziej Divinity II.

 

Dobra edytuje posta po przeczytaniu recki na Gamespot.

 

Walki są łatwiejsze na konsolach co zaliczam na plus po męczarniach w Divinity II :P

Niestety wersja na X360 jest gorsza nie tylko od PC'towej (co było już pewne od dawna) ale także od wersji na PS3. Gorsze tekstury i gama kolorów.

 

Cóż wersji PC'towej nie kupie gdyż co mi po lepszej grafie jak na moim kompie i tak będzie wyglądała gorzej (sprzęt ma swoje lata co pokazał najlepiej Divinity II)

 

Wersje na PS3 bym kupił gdyby nie te 2 dodatkowe tygodnie czekania :/

 

Dlatego z musu zostaję przy najgorszej wersji na X360. No ale pocieszam się że nie grafa jest najważniejsza a głębia, klimat i fabuła zostają takie same niezależnie od platformy!: )

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
"The differences between versions aren't limited to the interface. Dragon Age doesn't look amazing on the PC, but it's an attractive game nonetheless. Zooming from an isometric view to a third-person perspective is slick, and while environments don't hold up quite as well when viewed up close, they're consistently lovely when viewed from above. On the flip side, the Xbox 360 version looks positively disappointing. Textures are highly compressed and colors are washed out, though the upside is that this version maintains a smoother frame rate than on the PlayStation 3, where things might get jittery when swiveling the camera around. The PlayStation 3 version features higher-quality textures than those on the Xbox 360, better color saturation, smoother facial animations, and shorter load times. Minor visual hiccups, like corpses that disappear and reappear, are a bit more common on the PS3, however. The PC version is the superior experience, but if you're choosing between the two console releases, the PlayStation 3 has the upper hand. Some minor glitches are shared between the console versions, however, such as rare occasions when the soundtrack or voice-overs disappear. We also ran into a few quest malfunctions that could be replicated on all three platforms, though they were relatively minor and did not interfere with the progress of the main quest. "

Gamespot

 

Smutne. Wersja na X360 dostała 8.5 (PS3 9.0, PC 9.5).

Odnośnik do komentarza

http://www.psxextreme.info/topic/70246-dragon-age-origins/page__pid__1992628__st__80entry1992628 post 110

 

Macie (pipi)a znawcy śledzi. Link powyżej dla wszystkich tych, którzy mówią, że grafika dla nich jest ładna i próbowali mi wcisnąć swoje gó.wno o gustach itd. A tyle się (pipi)a napisałem, że grafika ssie pałę i to nie jest kwestia gustu ale wszystko jak grochem o ścianę. Koleś piszący w temacie z linka tylko potwierdza to co ja mówiłem i kilkadziesiąt innych osób napisały w reckach i na forach.

 

Tak jak kolega siarex napisał - "to tyle o duperelach", moje na wierzchu tak jak miało być. Teraz można przejść do rozmów na tematy wazniejsze gdy mowa o RPG czyli fabule, mechanice rozgrywki i ciekawostkach jakie Bioware dla nas przygotowało.

 

Porównanie X360 vs PC. Niektóre zrzuty są absolutnie z du.py ale co zrobić jak jakiś de.bil nie umie zrobić tego porządnie i porównuje ze sobą nieco różne ujęcia:

7964692898b76dacm.jpg 579af33b6c2d6fc8m.jpg 760d658d3b617bdcm.jpg 5f2411e86e541b72m.jpg 02901facfd57c875m.jpg 51fa4a1eb89ae80bm.jpg 77ff05b8610eb58fm.jpg 35554f4eec242a23m.jpg b915c482f4a6e62dm.jpg da2de24704c4da6em.jpg7e604af86039106dm.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84e729d4086a85e2.html

Odnośnik do komentarza

Jako licencjonowany zawodowy znawca śledzi muszę napisać, że im więcej oglądam screenów i filmików z tej gry tym bardziej podoba mi się grafika. Według mnie jest ładna :) Idealnie trafia w mój gust :thumbsup:

 

Jeszcze kilka dni i położę swoje łapska na tym tytule :D A i na Rynku w USA wylądowały już 2 DLC - jedno dostępne w limitce - Stone Prisoner 1200MSP i Wardens Keep - 560MSP, jako że 1sze będę miał w zestawie to na drugie raczej się skuszę, bo cena nie jest zbyt wygórowana, ale to nie od razu, najpierw trochę nacieszę się tym co dostanę na dzień dobry :P

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie jest H&S tylko RPG. Brakuje ci H&S to zwróć oczy w kierunku Torchlight.

 

PS: Uwielbiam ludzi, którzy piszą, że jeśli jest dużo gadania to odpuszczają. To po ch.uj sobie w ogóle zawracać głowę erpegami? Solą tych gier jest gadanie, poznawanie historii i fabuła tak jak kwintesencją shooterów jest strzelanie a kwintesencją hack and slashy napierdalanie we wrogów pojawiających się w niezliczonych ilościach.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Wpis, przecież esencja Rpg jest takie planescape torment który właściwie opiera się na gadaniu, w finale nawet nie musisz walczyc, wystarczy przegadać go :)

 

I nie rozumiem ludzi którzy mówią że grafika jest ładna, no kur.va, nawet koleś z linku od goorala który już grał, napisał że grafa jest katastrofalna a tutaj jakieś pieprzenie o jej ładnym wyglądzie, macie przecież skriny nawet,

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/760d658d3b617bdc.html

 

Popatrzcie jak wygląda głowna postać i głowa towarzysza z prawej, pegasus kur.wa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...