Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

 

Wiem coś o magii Tormenta i na czym opiera się jego legenda bo po raz pierwszy go dokończyłem tydzień temu. Kiedyś dawno temu miałem tormenta na tapecie ale zafascynowany Falloutami olałem go. Teraz już wiem czym mój znajomy, swoja drogą koneser erpegów, się zachwycał wspominając tą grę. Pozdro Miłek, miałeś rację ;)

 

A odnośnie grafiki. Może nie pegazus, a Xbox zdecydowanie. Szkoda tylko, ze to poziom Xboxa pierwszego w podbitej rozdziałce. Według mnie w 2009 rkou nie przystoi wydawać takiego graficznego gniota. Ale ważne, że Kielichowi siępodoba. On pewnie rucha pasztety wmawiając sobie, że mają niezły design i że są "fajne". :lol: Uprzedzając ripostę coponiektórych, tak, tak wiemy, że nie liczy się tylko wygląd. Yhy.

Odnośnik do komentarza

PS: Uwielbiam ludzi, którzy piszą, że jeśli jest dużo gadania to odpuszczają. To po ch.uj sobie w ogóle zawracać głowę erpegami? Solą tych gier jest gadanie, poznawanie historii i fabuła tak jak kwintesencją shooterów jest strzelanie a kwintesencją hack and slashy napierdalanie we wrogów pojawiających się w niezliczonych ilościach.

dlatego nie zawracam sobie głowy erpegami i nie gram w takie gry, co widać po moim MGC.

stąd też moje pytanie, co by przypadkiem nie wydać kasy na grę, która jest erpegiem, ot co.

 

dzięki za info o Torchlight. mimo, że nie gram na PieCu, to jednak chętnie sprawdzę ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

Wpis, przecież esencja Rpg jest takie planescape torment który właściwie opiera się na gadaniu, w finale nawet nie musisz walczyc, wystarczy przegadać go :)

 

I nie rozumiem ludzi którzy mówią że grafika jest ładna, no kur.va, nawet koleś z linku od goorala który już grał, napisał że grafa jest katastrofalna a tutaj jakieś pieprzenie o jej ładnym wyglądzie, macie przecież skriny nawet,

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/760d658d3b617bdc.html

 

Popatrzcie jak wygląda głowna postać i głowa towarzysza z prawej, pegasus kur.wa.

 

Ale bez przesady, screen zrobiony w najniższych ustawieniach na kompie jest tu akurat średnim przykładem. ;p Na czarno-białym monitorze pewnie wygląda jeszcze gorzej.

 

BTW - w widoku a'la Baldur's Gate gra wygląda całkiem ładnie. To będzie zresztą pierwsza multiplatformowa gra, którą kupię na PC. Ewentualnie, jak będzie wyjątkowo za(pipi)ista, to pyknę ją sobie kiedyś też na konsoli.

 

Wiem, że niektórzy z Was już grają - napiszcie coś o dialogach, narracji i interakcji ze światem. Warto zwiedzać, gadać z npcami i się wczuwać? Od czasów Baldur's Gate 2 chyba żaden świat gry tak naprawdę mnie nie "wessał", w czysto eRPeGowym sensie.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Na szczescie mozna grac w wersje PC na ktorej grafika jest o niebo lepsza :]

 

Co do dialogow to napisalem tutaj ;] http://www.psxextreme.info/topic/70246-dragon-age-origins/page__pid__1992666__st__100entry1992666

 

I tak powiem to jeszcze raz, ani BG ani zadna inna gra od nich, w ktora gralem, nie ma tak fajnie prowadzonych dialogow. Przy czym duza czesc NPC w ogole nie pozwala ci na rozmowe tylko rzuca jakis tam tekst bez przechodzenia na 'ekran rozmowy' moze dlatego im sie to tak fajnie udalo.

Odnośnik do komentarza

Chcesz ładnej grafiki i wqyższego poziomu trudności zagraj w wersję PC !

Chcesz się odstresować po DS, Divinity II oraz ToV to kup wersje na x'sa oczywiście zakładając że masz w pupie grafikę (jak ja).

 

A jeszcze musimy pamiętać że ta wspaniała grafa na pc'ta wymaga kompa z 4 rdzeniowym intelkiem (http://www.pcgameshardware.com/m,0000) większość kowalskich będzie miała grafę jak na x'sie i do tego podcinającą się ;]

Odnośnik do komentarza

No, gra w wersji na X360 już jest do kupienia. Ludzie, którzy już pokupowali mówią, że polskie wydanie nie ma kodów na golema i zbroję, (czyli pewnie też nie będzie dostępu do innych DLC), i jest tylko w pełnym polskim dubbingu (czyli angielskie DLC albo nie będą działały, albo będzie mix językowy). Możliwe, że to w ogóle jest "inna gra" i patche też nie pójdą.

Edytowane przez Alexej
Odnośnik do komentarza

A ja już chiałem jechać do Robsona i kupować. Widzę, że trzeba będzie się zaopatrzyć u Brytoli :teehee:

 

Zadzwoń i zapytaj czy mają wersję, która Cie interesuje. Przy premierze Gears of War 2 też była akcja, że w polskich sklepach nie będzie kodów na pobranie starych nowych map. Okazało się, że w Robsonie mieli wersję ze zdrapką ;)

Odnośnik do komentarza

A ja już chiałem jechać do Robsona i kupować. Widzę, że trzeba będzie się zaopatrzyć u Brytoli :teehee:

Polski oddział EA zapewniał, że będą kody, więc radzę jednak dobrze sprawdzić. Na forum PS3 ktoś pisał, że są kody, ale nie wiem czy chodzi o polskie wydanie.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Ciekawa rzecz - przed chwilą dzwonił do mnie pracownik salonu Empik w którym złożyłem zamówienie tel. na limitkę. Powiedział mi, że pre-order (kartka z kodem na 2 przedmioty) czeka na mnie, jednak gry jutro nie będzie, ponieważ dzisiaj EA Polska poinformowało ich, że cały nakład limitowanych edycji na PC i X360 jest wycofywany z powodu "poważnego błędu". Człowiek zadzwoni znowu jak będzie miał jakieś nowe info. No jestem ciekaw o co kaman z tym DA...

 

Tu jeszcze ciekawy temat, ale brak konkretnych odp. trzeba śledzić: http://forum.ea.pl/t/4060.aspx

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza

A jakim niby cudem gościu z mojej listy na PS3 już wczoraj śmigał w DA , skoro premiera na PS3 jest opóźniona?

Możliwe że ma wersje recenzencką?

Może mieszka w USA tam już była premiera wersji ps3

 

ściąga się wersja cyfrowa ... skoro Divinity II szło to Dragon Age też pójdzie a EA mam w nosie będę mógł grać w angielską wersję bez czekania 2 tygodnie na dostawę z za granicy

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Jestem zdegustowany tym jak wygląda dystrybucja tej gry w Polsce po tym co tu czytam, co czytam w innych miejscach i co usłyszałem przez tel. z ust pracownika Empiku. Generalnie wiele negatywnego szumu, co wpływa np. na mnie i już nie jestem aż tak przypieczony na tą produkcję jak byłem. I jeszcze te kłamstwa EA Polska, że kody będą itp. Ale poczekam jeszcze, w końcu oficjalna premiera jutro, myślę że w ciągu kilku dni będę miał stosowne info, żeby podjąć decyzję czy kupić grę w Polsce, czy zamówić w UK. Dla mnie osobiście priorytetem nie jest polska wersja a support online (DLC, patche) i to co tak naprawdę dostanę w kolekcjonerce, nad którą nota bene coraz bardziej się zastanawiam, czy jest aby słusznym wyborem...Time will tell.

Edytowane przez KIELiCH
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swoja droga to strasznie glupie ze czlowiek chce kupic a nie moze. A jak juz moze to probuja go wydymac na najrozniejsze sposoby. Jezeli kodow w pudelkach nie ma, to jak ktos wspominal polskiej wersji absolutnie sie nie oplaca kupowac. Niemniej jednak ta gra ma spora zywotnosc, wiec cena nie spadnie az tak szybko.

 

Anyway, przed chwila mialem walke z trzema 'elite' mobami naraz (to tacy z zolta nazwa w imieniu) i powiem tylko ze na hardzie jest... trudno :P Bez korzystania z dodatkowych itemow typu acid flask czy tez czasowych weapon enchantow chyba bym tego nie przeszedl...

 

Ale bardzo podobaja mi sie achievementy. Coprawda beda wymagaly wielokrotnego przejscia gry, co oznacza naprawde SPORA ilosc czasu poswiecona grze, no ale w sumie to wlasnie po to wymysla sie achievementy ;)

Odnośnik do komentarza

Anyway, przed chwila mialem walke z trzema 'elite' mobami naraz (to tacy z zolta nazwa w imieniu) i powiem tylko ze na hardzie jest... trudno :P Bez korzystania z dodatkowych itemow typu acid flask czy tez czasowych weapon enchantow chyba bym tego nie przeszedl...

Czym się różnią poziomy trudności oprócz tego, że potwory są silniejsze? Chodzi mi o to, czy dostaje się mniej expów, złota, gorszy gear?

 

SheiBe, dla tej narracji Fronczewskiego wziąłbym PL wersję ale z tego co czytam to chyba lepiej będzie importować.

Odnośnik do komentarza

Anyway, zrazilem sie dzisiaj do mojej postaci. Po wpakowaniu dwoch zlych talentow, jest praktycznie bezuzyteczna. Dodatkowo poszedlem do innej niz sugerowana lokacji poczatkowej (sugerowana to ta ktora jest najblizej) i walki ktore musze tam wygrywac sa po prostu (pipipi). :S Dodatkowo pierwszych 6 skilli od archerow jest zalosne, ale tylko rogue ma od poczatku poison making... ktory moze zrobic mocny aoe dmg.

 

Mam dylemat, bo nie wiem czy wrocic do normal czy zaczac grac od nowa magiem, bo magowie sa po prostu przegieci :S dwoma osobami w party (mag i lucznik) zabilem bossa, gdy ten wczesniej zatlukl mi reszte party (2 melee postacie) po prostu kite'ujac go non stop po arenie i wciskajac w siebie mana potiony :P

 

Strasznie mnie to irytuje... wiec w sumie nei wiem czy odpuszcze :P

 

Nie chcialbym grac w polska wersje, bo angielska oferuje BARDZO duzo znanych i lubianych aktorow. Spotkalem juz po drodze Harrego Flynna z uncharted 2 oraz Sullivana z U2 rowniez, a takze Colonela Campbella z MGS i pare innych glosow ktore na pewno skads znam ale jeszcze nie udalo mi sie dorysowac do nich postaci.

 

Poziomy trudnosci roznia sie tylko i wylacznie trudnoscia walk. Na normal jest tylko polowa friendly fire, podczas gdy hard ma plne friendly fire i zwiekszony dmg u przeciwnikow.. no a potem jest jeszcze very hard ktory ma opis w stylu 'only for strategical geniuses' czy cos w ten desen, nie probowalem jeszcze :P

Odnośnik do komentarza

heh Polska wersja jest śmieszna :) Grałem wczoraj 5 h człowiekiem wojownikiem i 3 NPC (na 20 ) mówiło do mnie jak do kobiety :P Troszkę to boli skoro zrobiłem sobie wojownika z wielką ilością zmarszczek wielkim karkiem etc :) Oprócz tego strasznie nierówna ta polonizacja Niektóre postacie ja Wynn czy Duncan są w miarę ok albo nawet bardzo fajne a zdarzają się chałtury w których słychać że aktor miał ciężki dzień i wogóle ma to wszystko w pupie :]

 

Ogólnie zostanę przy polskiej wersji grając wojownikiem bo aż taka zła nie jest ale zmienię na inglisza jak będę grał elfem.

 

Podsumowując poziom polonizacji lepszy od Mass Effect 2 czy Assasin's Creed, Killzone 2, Uncharted 2 (sorry ale mnie nie przekonał boberek) ale gorszy od Dreamfall. JAk ktoś grał w Neverwinter Nights 2 na PC poczuje się jak w domu.

Odnośnik do komentarza

To co napisal blantman powyzej to swieta prawda. Niestety, babole zwiazane z myleniem plci przez NPC-ow zdarzaja sie nader czesto <_< Ponoc ma to byc wkrotce poprawione.

Mam pytania dla tych co juz graja:

Jaka umiejetnosc nalezy rozwijac, aby moc otwierac niektore zamkniete kufry? Przy probie otwarcia mam info, ze posiadam zbyt malo umiejetnosci. Aha, gram ludziem wojownikiem :rolleyes:

Wogole w jakie umiejetnosci czy tez style walki najlepiej wchodzic grajac wojownikiem?Lepiej walczyc tarcza i mieczem, czy dwoma mieczami i to rozwijac?

 

Drobniutenki, ale naprawde minimalny spoil...

 

 

Czy jest szansa na wyrwanie sie z uscisku trolla jak juz zlapie mnie w pol?Tez potrzebne sa do tego jakies rozwijalne umiejetnosci?

Odnośnik do komentarza

co do otwierania zamków to ci powiem abyś nic w to nie inwestował jak jesteś wojem bo niepotrzebnie tracisz talenty.

Ja rozwijam 2 miecze ale to zależy od preferencji :) Dwoma mieczami grając musisz iśc mocno w zręczność i będziesz zadawał mniejsze ale częstsze obrażenia. Grając mieczem dwuręcznym możesz zadawać największy dmg i wtedy idziesz przede wszystkim w siłę :) Grając z Tarczą możesz zrobić dobrego tanka co będzie na siebie wrogów brał a reszta drużyny będzie robiła dmg :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...