Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

Nie mogę się doczekac tego dodatku. Oby wprowadził sporo takich właśnie smaczków o jakich mówicie. Gra naprawdę ma wielki potencjał, chociaż ja bardzo żałuję, że jednak nie zdecydowano się na Forgotten Realms. Świat Dragon Age nie ma tej magii co FR. Ale to i tak najlepszy fantasy RPG na konsolach, więc wyboru dużego nie ma, trzeba grac ;] Wkurzyłem się dzisiaj straszliwie za ten Return to Ostagard

Odnośnik do komentarza

A Awakening nie wygląda tobie na bardziej rozbudowany dodatek? Bo mi wygląda.

 

Jeśli w grę w chodzi wydanie sklepowe, to jest chyba spora szansa że 'podstawka' Dragon Age nie będzie wymagana, podobnie jak z tym ostatnio wydanymi GTA?

 

Chętnie ogram jeśli tak będzie, bo DA:O to dla mnie zarazem jedna z najlepszych gier minionego roku, ale niestety jednak rozczarowanie - brak jakiegoś magnetyzmu - wszystko zbudowane na oklepanych, zupełnie nie zaskakujących schematach z fantasy stylu Tolkiena. Mało mroku, brutalności, która chyba bardziej występowała w artworkach i rzeczach do poczytania. Mimo to, grało się świetnie, i nawet ta sztampowa fabuła podołała mnie wciągnąć.

Odnośnik do komentarza

Jestem miłośnikiem klasycznych RPG, w szczególności od Bioware oraz jRPG. Na Dragon Age ostrzyłem sobie zęby od dawna. Aktualnie na liczniku mam ok. 17 godzin i... rozczarowałem się bardzo. Gierka w ogólne nie ma dla mnie tej "magii" i grając w nią zasypiam :/ Fabuła strasznie przesycona polityką, dworskimi klimatami i intrygami tak, że główny quest się po prostu rozmywa. Postacie nudne i sztampowe, może poza Morrigan.

 

Pozyskałem Magów do walki z Plagą, aktualnie robię questy w mieście krasnoludów O. Jestem w tych podziemiach, gdzie szuka się kowadła, konkretnie w Twierdzy Umarłych i dłuży mi sie to cholerstwo. Daleko jeszcze do końca tego questu o którym mówię? Chciałbym już zakończyć eskapadę w tych "dusznych" podziemiach ;)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze godzinka, może mniej.

 

A odnośnie reszty twojego posta - niestety mam tak samo. Ta gra mnie mnie nuży, usypia. Drugie podejście krasnoludem rozpocząłem ale po półtorej godziny musiałem sobie odpuścić granie bo po prostu nie mogłem. Nie ma w świecie Dragon Age nic ciekawego co mogłoby mnie na dłużej przykuć do TV.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

w lokacji Posiadlosc Arla Howe ( jakos tak ) trzeba drzwi otworzyc kluczem, w opisach nic o tym nie ma ( o jakas cele sie rozchodzi ). I teraz drodzy konsolomaniacy pytanie - gdzie jest ten klucz? Za poprawna odpowiedz leci plus!!

 

 

 

 

EDYTA

 

chodzi konkretnie o czesc lochow w ktorej przebywa Howe, drzwi do tej celi sa zamkniete na klucz.

 

 

buziole

Edytowane przez MasterShake
Odnośnik do komentarza

Ja przebrnąłem drugi raz, nie było to fascynujące zajęcie i wtedy dopiero gra zaczyna zawodzić - kiedy spostrzega się że tak naprawdę wybieranie innej ścieżki, odgrywanie innej postaci, ma takie same skutki lub jedynie subtelnie odmienia tok opowieści... Jednak replayability tej gry nie jest zbyt wysokie.

 

PS. Motyw w okopach umarłych to jeden z ciekawszych dla mnie z tej gry, tam był niezły ciężki klimat, ale trwało to może z 10 minut.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ciężki klimat był kilka minut gdy recytowała swoje żale ta krasnoludzka gościara. W tamtym momencie przypomniała mi się końcówka Morrowinda gdy Dagoth Ur przemawia do naszego bohatera próbując odwieść nas od zniszczenia serca Lorkhana.

 

w lokacji Posiadlosc Arla Howe ( jakos tak ) trzeba drzwi otworzyc kluczem, w opisach nic o tym nie ma ( o jakas cele sie rozchodzi ). I teraz drodzy konsolomaniacy pytanie - gdzie jest ten klucz? Za poprawna odpowiedz leci plus!!

Obejdź mistrzu dookoła te metalowe więzienne drzwi (Dookoła w sensie korytarzami ;) ). Bezpośrednie drzwi do pokoju w którym jest Howe sa otwarte tylko trzeba zrobic to co napisałęm w pierwszym zdaniu.

 

Tu masz mapę:

 

aabf93e61d99557bmed.jpg

 

Biały to droga do Howe'a, niebieski to te zamknięte drzwi, a czerwony to Howe.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

 

Obejdź mistrzu dookoła te metalowe więzienne drzwi (Dookoła w sensie korytarzami ;) ). Bezpośrednie drzwi do pokoju w którym jest Howe sa otwarte tylko trzeba zrobic to co napisałęm w pierwszym zdaniu.

 

dzieki ;]

Edytowane przez MasterShake
Odnośnik do komentarza

Piszecie, że za drugim razem gra was znudziła... A jak dla mnie gra inną klasą i z podejmowaniem innych decyzji jest super, zwłaszcza porównując do Mass Effecta, który przy pierwszym przejściu (i olaniu sidequestów) wydawał mi się najlepszą grą wszechczasów, a przy drugim podejściu okazało się, jak bardzo skopana jest eksploracja kosmosu i że decyzje podjęte w głównym wątku niczego nie zmieniają (oprócz Virmiru). IMO Dragon Age to - na równo z Baldursem II - najlepsza gra Bioware'u.

 

BTW Ten dodatek Awakening ma się rozgrywać w Orlais czy Fereldenie?

Odnośnik do komentarza

Idiotyczne chwyty marketingowe powinno się wyśmiewać i piętnować na każdym forum by ludzie przestali się na nie nabierać i wiedzieli jakimi perfidnymi zagrywkami potrafią się posługiwać sprzedawcy. Słyszałeś kiedyś o promocjach polegających na skreślonych fikcyjnych cenach i nowych promocyjnych, które tak naprawdę są normalnymi cenami sprzed wystawienia promocji? To ten sam rodzaj "marketingu" co w przypadku DA na gramerze. Różnica jest taka, że gra kosztuje 10% taniej niż rynkowe sztuki w folii ale jest reklamowana jako wyje.bista okazja z 50% upustem. Śmieszy mnie to i wku.rwia jednocześnie dlatego o tym napisałem.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...