Skocz do zawartości

Wycieczka do Japonii


Pejas123

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, standby napisał:

Dobra to czas na kolejną część mojej przygody.

 

No, zamek wygląda godnie, na żywo pewnie dużo lepiej. I fajnie że w zwiedziłeś trochę śladami Kiryu :D. Ale jak widzę na tych zdjęciach z Osaki ile się tam ludzi przewija to mi się słabo robi. Dawało sie to we znaki, czy jednak nie zwracaliście uwagi na tłumy i robiliście swoje?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Damian14 napisał:

No, zamek wygląda godnie, na żywo pewnie dużo lepiej. I fajnie że w zwiedziłeś trochę śladami Kiryu :D. Ale jak widzę na tych zdjęciach z Osaki ile się tam ludzi przewija to mi się słabo robi. Dawało sie to we znaki, czy jednak nie zwracaliście uwagi na tłumy i robiliście swoje?

Tłumy są ogromne. Na dworcach i w metrze są gigantyczne. Nie widziałem i pewnie już nie zobaczę takiej ilości ludzi w jednym miejscu. No bywa to wkurzające :D

 

1 godzinę temu, mugen napisał:

O, Sotenbori. Ile kasy wypada z namolnych gangoli? Da się ich w miarę luźno utłuc żeby odhaczyć wszystkie dania w knajpkach?

Nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Były jakieś epidemie tego zapalenia mózgu, ale dawno temu i dotykały całej Azji. Nie wiem czemu ta choroba sie nazywa tak jak się nazywa, może Japończycy jako pierwsi sklasyfikowali to zapalenie. Podobno 99% zarażonych przechodzi bezobjawowo i oczywiście roznoszą to gówno komary, ale nie martwiłbym się tym będąc w Japonii, co innego siedząc dżungli w Wietnamie.

Odnośnik do komentarza

Ja trochę na przypale, bo mieszkałem w Azji (no, ale w Pekinie to można było raczej sraczki i duru brzusznego dostać raczej) i też się nie szczepiłem (jak leciałem do Japonii też nie). Jedynie malarii się trochę na południu bałem, no ale nic nie było. Wiadomo, że dowody anegdotyczne nie powinny być brane pod uwagę, ale: nie znam nikogo, kto by się rozchorował na te choroby.

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Killabien napisał:

Poki co to nikt kto do japonii przyjezdza nie szczepi sie przeciwko niczemu oprocz covida a I to ma odejsc w zapomnienie w maju

Z tego co czytam na stronie rządowej to żeby wjechać trzeba być zaszczepionym ALBO mieć dobry wynik testu przed przekroczeniem granicy. W maju zniosą obostrzenia covidowe jeszcze bardziej?

Edytowane przez Damian14
Odnośnik do komentarza

Ale chcesz cos w jakims stylu?

W shinjuku ogolnie polecam Golden Gai. Masz tam pelno barow i gaijini wchodza za darmo w wiekszosci(wiekszosc barow w japonii ma tzw seat charge i biora 500-1000 yenow za sama przyjemnosc siedzenia tam). 

Tak bardziej luzno to tez rozne Izakaya polecam. Z kuba i czesto ze znajomymi tutaj chodze do Shinjidai, w roznych miejscach maja knajpy. 

Z sushi to polecam sushi zanmai z takich popularniejszych miejsc. Na ginza jest tez zajebisty ramen ktory keidys mial chyba z 2 gwiazdki michelin i jest po 1000 yenow czyli tanio.

Oprocz tego yakiniku - tutaj to juz zalezy. Ja mam swoj ulubiony lokal nie w tokyo a w chiba. W tokyo tez jest pelno dobrego yakiniku i w calkiem przystepnych cenach.

Jest tez restauracja gdzie samemu sie lowi rybe i potem ci ja w kuchni przygotowuja. 

Na Akihabara jest pare fajnych miejsc gdzie mozna fajnie zjesc i popic(nomikurabe - daje ci pare roznych sake i je sobie pijesz i porownujesz) i to z fajnym widokiem.

Najlepiej bedzie jak dasz znac jak bedziesz to cos ogarniemy, tokyo jest za duze zebym wszystko w jednym poscie zmiescil

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Killabien napisał:

Ale chcesz cos w jakims stylu?

Lądują miejscówki w notesie, dzięki :)

Właśnie nie mam jakiegoś upatrzonego czy wymarzonego stylu, grunt żeby to nie było miejsce jakie mogę zobaczyć u siebie w mieście, ale żebym też nie czuł się przytłoczony. Takie miejsce gdzie byś zabrał nowo przybyłego żeby mu pokazać "zoba, to jest to".

Ogólnie to jestem wielkim fanem sushi, ramenów, mniej soby, ale nie pogardzę. Mniej mnie jarają owoce morza, jakieś langustynki, kraby, nie wiem czy to byłaby moja bajka, wiec nie polecaj jakiegoś sushi ze spermą wieloryba czy coś :D

Będę pewnie rezerwował miejscówkę tutaj http://www.wagyu-panga.jp/ żeby spróbować wagyu w różnych konfiguracjach. A poza tym pewnie polecę na żywioł i jak mnie jakieś miejsce zainteresuje to tam wbiję.

Odnośnik do komentarza

Aż żałuję, że swojego tematu nie założyłem, jak tam byłem, ale wtedy Zetta jeszcze dogorywał i by mi pewnie stworzyli "Czy użytkownik Szwed może przestać się wozić" czy coś takiego xD Generalnie mocno zazdroszczę tej "świeżej" Japonii. Sam może polecę za rok, ale to jeszcze nic pewnego, na pewno nie przy obecnej robocie :sadkek:

Dawaj brachu opowieści, fajnie się czyta!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, standby napisał:

Nie szczepiłem się na nic oprócz Covida, nawet nie wiedzałem że jakieś wirusy tam kraża :P

 

13 godzin temu, Killabien napisał:

Ja tez nie, jakie zapalenie mozgu. Raczej bym o tym slyszal 

To dobrze wiedzieć w takim razie :) ponoć komary przenoszą od zwierząt, zalecane szczepienie jak sie leci do azji południowo wschodniej. Skoro mówicie że nie znacie nikogo kto się szczepi na to może to przemyślę. 

 

10 godzin temu, Killabien napisał:

Obecnie trzeba ale rzad japonski zapowiedzial ze w maju to zniosa. Chyba jakos od 8.

Meh jeszcze sie załapię na testy... 

Odnośnik do komentarza

Z triadą nie chlałem, wiadomo, nie wszyscy mogą być Zettą, ale strasznie bałem się policji w pewnym momencie i już myślami byłem w samolocie powrotnym do domu po deportacji xD A doopeczki to wiadomix, nawet jedna hardkorowa pankówa się zdarzyła, hehe.

 

Ale tu mi chodziło bardziej o sam fakt opisania wycieczki do Japonii, bo w sumie byłem w podobnym klimacie co użytkownik standby, poleciałem sobie na 10 dni na hanami, backpackersko, po hostelach itd. Fajna przygoda była, z jedną hostką (taka śmieszna japońska babinka) do teraz mam kontakt xD

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...