Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie sądziłem, że napiszę w tym dziale, hehe.

Wkręciłem się w bieganie. Dystanse na razie małe, 5 km w tempie 6-6,20 min/km, beton / asfalt.

Po kilku razach zaczęły mnie boleć kolana. Zrobiłem sobie tygodniowa przerwę i znów lekko pobolewają. Ból da się znieść. Jakieś porady na tego rodzaju dolegliwości. Kiedy przestawać biegać? A kiedy olewać taki ból?

Odnośnik do komentarza

A ile ważysz?

Pamiętaj, że dobra regeneracja to podstawa. Minimum to ilość przebiegniętych kilometrów razy 2 (w godzinach). A zaraz po biegu kopytka w górę i leżakowanie przed TV z godzinkę, dwie. Polecam też profilaktycznie glukozaminę, nie powinno być większych problemów.

Odnośnik do komentarza

Ja za Ciebie też kozbinio. Endomondo fajnie pozwala śledzić postępy. Mnie najbardziej kręci przełamywanie własnych ograniczeń, najpierw była to chęć przebiegnięcia się wokół mojego osiedla (4,6 km) bez postoju, teraz chcę zwiększać powoli dystans, tak żeby biegać godzinę non stop.

 

A ile ważysz?

Pamiętaj, że dobra regeneracja to podstawa. Minimum to ilość przebiegniętych kilometrów razy 2 (w godzinach). A zaraz po biegu kopytka w górę i leżakowanie przed TV z godzinkę, dwie. Polecam też profilaktycznie glukozaminę, nie powinno być większych problemów.

Ważę 75 kg przy 180 cm.

Dwa miesiące temu mieliśmy badanie krwi w pracy i wyszedł mi za wysoki cholesterol. Ograniczyłem lub zrezygnowałem z cholesterolowego jedzenia i trzeba było dodać jakiś ruch do tego, najpierw rower, potem padło na bieganie. Biegam dzień na dzień lub dwa dni biegu, dwa odpoczynku. Obstawię sobie jeszcze Artresan Active (nazwa jak dla emerytów :] ) z tego co widzę w składzie ma glukozaminę.

Dzięki za porady TeBe.

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

ja jestem kompletnym biurkowcem. Obecnie mam taki tap treningu, że biegnę 3 minuty, 2 minuty idę, bięgne 3 minuty, 2 minuty idę i tak 6 razy. daje to dystans 5 km w 32 minuty czyli jakieś 6,5 minuty na kilometr. narazie więcej nie dam rady, próbuję biegać 3 razy w tygodniu, ale w praktyce biegam tylko 2 niestety

Odnośnik do komentarza

Ja postanowilem, ze wroce do biegania, bo ostatnio z braku czasu (i checi w sumie) zaniedbalem to strasznie. Dzis przed praca rowerkiem na silke, pol godziny biegania, a potem na rower i do pracy. Znow czuje sie fantastycznie i mam nadzieje, ze uda mi sie to kontynuowac. Glownym problemem jest to, ze musze wstac o 6 rano ;)

Odnośnik do komentarza

Jak ja miałem na 6. rano do roboty, to wstawałem 3:30 żeby pobiegać :whistling: Ale to kilka lat temu, w chwili obecnej by to nie przeszło - zdziadziałem.

Teraz preferuję godziny 13 - 17, fajny chłodek już się robi. Szkoda tylko, że latają te małe s(pipi).ysyny i próbują się wbić w człowieka i wyssać jego krew. Ale to tylko dwa miesiące w roku, więc można się przemęczyć.

Odnośnik do komentarza

Tak tak, oczywiscie, ze to nie to samo - tylko jak np bieganie na biezni uwielbiam, tak w terenie zupelnie mi nie podchodzi :(

Co do roweru, opierajac sie na informacjach z netu:

 

http://www.asmed.hg.pl/rower.htm

 

Podczas jazdy angażowane są niemal wszystkie mięśnie, najbardziej zaś pracuje największa i najsilniejsza ich grupa - prostowniki kończyny dolnej (pośladkowe, czworogłowe uda, brzuchate łydki), pracują też mięśnie przykręgosłupowe, mięśnie brzucha a nawet mięśnie obręczy barkowej i kończyn górnych
Odnośnik do komentarza

Pryx sorki za wczoraj of cors Cię śledzę na endomondo.

 

wczoraj biegałem - masakra. padał deszcz, duża wilgoć i włączyła mi się astma dość mocno. Do tego pierwszy raz biegłem systemem 4 min biegu , 3 minuty marszobiegu (i tak 4 razy). W połowie miałem ochotę zemdleć i paść na twarz. Najgorzej jest dla mnie o dziwo zawsze na początku kiedy jestem jeszcze wypoczęty. Męczę się i zaczynam walczyć, zamiast równo biec w tempie z odpowiednim oddechem. Takie coś przychodzi po 2km biegu - oddech się wyrównuje, mięśnie rozgrzane, łapię rytm i biegnie mi się świetnie i to w tempie 5.30 - 5.45 min na km. Ale jednak wolę chyba rano niż wieczorem, kiedy jestem bardziej zmęczony po całym dniu.

 

no i bolą mnie kolana. Mam buty NIKE to biegania, a mimo to lewe kolano boli. Zobaczymy jak będzie dalej, teraz dwa dni odpoczynku i w sobotę kolejne 5 km.

Odnośnik do komentarza

Buty to podstawowa inwestycja. Mam trochę problemy ze stawami i dopóki biegałem w jakichś poczciwych adidosach, to co rusz sobie ccoś naciągałem. Odkąd zainwestowałem w Reeboki Ziggi (fenomenalny but do rekreacyjnego biegania po dworze IMO) o niebo lepiej. A i z domu w nich czasem wychodzę, bo nie ma wygodniejszych (wstyd).

Odnośnik do komentarza

kupiłem nowe buty miesiąc temu. Nie wiem jak z bieganiem będzie - nie wiem czy pójdę w tę stronę, czy będę to rozwijać, czy zacznie mnie to cieszyć. Narazie kupiłem buty NIKE za 199zł, podstawowy pulsometr za 70zł i uchwyt na telefon (pod Endomondo) za 60zł, co razem daje 330zł. Więcej nie chcę inwestować, bo może się okazać, że za 2 miesiące pier.dolnę tym wszystkim i tyle z biegania będzie. Narazie moje bieganie to ciągła walka.

 

Martwi mnie to, że boli mnie tylko lewe kolano, jak patrzycie z góry na kolano to boli mnie jego prawa część, tam gdzie jest miękka tkanka. prawe kolano czuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza

Buty to podstawowa inwestycja. Mam trochę problemy ze stawami i dopóki biegałem w jakichś poczciwych adidosach, to co rusz sobie ccoś naciągałem. Odkąd zainwestowałem w Reeboki Ziggi (fenomenalny but do rekreacyjnego biegania po dworze IMO) o niebo lepiej. A i z domu w nich czasem wychodzę, bo nie ma wygodniejszych (wstyd).

ile dałeś z te rbk? Bo mi się one podobają nawet nie tylko do biegania (czarne z zieloną podeszwą).

Odnośnik do komentarza

jasne Lucuś za 200zł dobrali jak cholera :D i do tego dostałem prywatnego trenera i w ogóle :D a tak serio to nie, wiem , że w Kraku jest chyba jeden sklep gdzie robią Ci analizę komputerową stopy. wiem że to wszystko ma sens, ale ja kurcze jestem ultra-noob który po 5,5km powoli umiera i ma tętno 170....

 

dziś jest zdecydowana poprawa, zacząłem ćwiczyć na kolano przysiady rehabilitacyjne na jednej nodze i zobaczymy jak będzie po jutrzejszym biegu. w tym tygodniu będzie to już 15km za sobą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...