Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegosz

Kupiłem se buty do biegania Kalenji. Dla początkujących, za pięć dych.

 

Pytanie do Mikesa: czy jesteś w stanie polecić ten swój plan treningowy (60 minut biegu w ileś tam tygodni, zarzuć linkiem jeśli możesz)? Jakie są efekty?

Odnośnik do komentarza

Też biegam w Kalenji, dobre buty.

 

http://www.maratonczyk.pl/content/view/322/125/

 

Biegałem tym, w sumie dalej biegam bo jesień idzie i nie mam zamiaru biegać teraz wiecej niż godzinę, plan wg mnie jest świetny, po pierwsze nie trzeba mieć żadnego osprzętu do tętna i nie trzeba sprawdzać odległości na gogle maps bo wszytko jest tylko na minuty, po drugie całość wydłuża się naprawdę rozsądnie i nie ma mowy o jakimś w(pipi)ianiu się, że nie idzie, tylko wątpie, że zaczniesz od początku bo ilości tam są śmiesznie małe a jak dobrze pamiętam jeździsz rowerem? więc luzem możesz zacząć od 20 minut, czyli od tej drugiej fazy.

 

Efekty? Pytasz o wagę czy umiejętności? Godzinę biegnę bezproblemowo (zacząłem pod koniec maja bodaj), schudłem 8kg (lekka dieta tj bez słodyczy i podjadania, ale wpierzam co mi się podoba i trochę ciężarków, weiderów itp, ale to mnie nie jara specjalnie więc nie za dużo), pewnie są lepsze plany, bardziej wydajne, szybsze, efektywniejsze, ale ja takowego nie znalazłem, reszta wydawała mi się albo przesadzona, albo wyglądająca jak wzór matematyczny a nie prosta rozpiska

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Też biegam w Kalenji, dobre buty.

 

http://www.maratoncz...t/view/322/125/

 

Biegałem tym, w sumie dalej biegam bo jesień idzie i nie mam zamiaru biegać teraz wiecej niż godzinę, plan wg mnie jest świetny, po pierwsze nie trzeba mieć żadnego osprzętu do tętna i nie trzeba sprawdzać odległości na gogle maps bo wszytko jest tylko na minuty, po drugie całość wydłuża się naprawdę rozsądnie i nie ma mowy o jakimś w(pipi)ianiu się, że nie idzie, tylko wątpie, że zaczniesz od początku bo ilości tam są śmiesznie małe a jak dobrze pamiętam jeździsz rowerem? więc luzem możesz zacząć od 20 minut, czyli od tej drugiej fazy.

 

Efekty? Pytasz o wagę czy umiejętności? Godzinę biegnę bezproblemowo (zacząłem pod koniec maja bodaj), schudłem 8kg (lekka dieta tj bez słodyczy i podjadania, ale wpierzam co mi się podoba i trochę ciężarków, weiderów itp, ale to mnie nie jara specjalnie więc nie za dużo), pewnie są lepsze plany, bardziej wydajne, szybsze, efektywniejsze, ale ja takowego nie znalazłem, reszta wydawała mi się albo przesadzona, albo wyglądająca jak wzór matematyczny a nie prosta rozpiska

No właśnie rower ostatnio zaniedbałem, bo mimo że uwielbiam jeździć, coraz częściej brakuje czasu. Aby się zmęczyć, potrzeba ok. 2-4 godzin, a jeśli chodzi o bieganie, w moim przypadku 30 minut. Nie mam już formy sprzed roku, przytyłem pewnie z 5 kg, więc raczej zacznę ten program od początku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj oficjalnie zakończyłem sezon biegania(dzisiaj z psem :P )raz że robi eis coraz zimniej a dwa że lewe kolano boli mnie strasznie,jakby mi ktoś młotkiem je wybijał do zewnątrz,dziwne ze tylko lewe.Musze sobie kiedyś kupić profesjonalne buty do biegania i wkładki po wcześniejszym badania rozkładu sił.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja jak jest zimno, albo jest bardzo zimny wiatr, nie moge biegac ze wzgledu na to, ze sie dusze. Pewnie przez to, ze kiedys stwierdzono u mnie slaba astme. Wiec biegam tylko wtedy, gdy temperatura jest minimum w okolicach 10 stopni.

 

BTW. Jakie buty dla poczatkujacego, do biegania po zwirze, trawie, betonie polecicie? Bo bieganie w halowkach z targu za 10zl jest bardzo zle dla moich kostek.

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Ja już powoli zacząłem. Jeszcze jak było koło 0 stopni to kilka razy pobiegłem, ale teraz to, szczerze mówiąc, nie ma sensu. Zimne powietrze, resztki lodu na trasach, po co się męczyć? Do następnej zimy będzie jakieś 11 miesięcy biegania w komfortowych warunkach, więc mała przerwa nie zaszkodzi. Macie konto na run-log.com?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...