Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

a tak to na oko to dobierane było. wyszło że stawiam stopę po zewnętrznej czyli jestem supinatorem (tak to czy na odwrót?) więc wziąłem te buty gdzie jest najwięcej amortyzacji po zewnętrznej bo tam najbardziej uderzam i ścieram. potem sprawdziłem w którym najmniej mi noga lata (mam numer między 44 a 45) i wybrałem najwygodniejsze. dziś kolano lepiej - jestem 48 godzin po bieganiu i znaczna poprawa. jutro 6 km przede mną i zobaczymy co dalej, bo potem znów w poniedziałek powinienem walczyć

Odnośnik do komentarza

Po trzynastym treningu udało mi się przebiec 10 km w tempie poniżej 6 minut na kilometr, jestem zadowolony. Powyżej 7 km biegałem w okolicy domu, bo bałem się, że zakończę bieg parę kilometrów od mieszkania :] Biegam w budżetowych Adidasach Vanquish za 130 zł, jak na razie dają radę, bo z kolanami wszystko ok. Musze wymyślić sobie jakąś dłuższą trasę, bo nie lubię biegać w czasie treningu kilka razy przez to samo miejsce :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Troche Ci doradze. ja biegam już kilka lat (dystanse do 15 km moge i codziennie) i chyba jestem w podobnym wieku:

1. Co do kolana - to może być problem jeszcze poprzednich butów. Te nowe masz dopiero od miesiąca. Kiedyś tez miałęm ten problem i wyladowałem w przychodni sportowej. Oczywiście żadnych zwyrodnien nie było, nowe buty rozwiazaly sprawe na 100%. Poza tym biegaj TYLKO po lasach, trawnikach, żwirku, ubitej ziemi - i bardzo żadko po asfalcie. Asfalt to Twój najwiekszy wróg. Buty sprawy nie rozwiążą - nie wierz w buty na asfalt.

2. Co do polubienia biegania. zmianiej trasy. Może biegasz w mieście obok ludzi, a być może zmiana tego na parki, las, brzeg rzeki zmieni o 100% Twoje podejście. Każdy ma inne upodobania. Jak np. nudzisz się w mieście to próbuj coś innego.

3. Przed każdym biegiem pokręć się w stawach tj. kostka, kolano, biodro - nie chodzi o rozciąganie, tylko o rozruszanie.

4. Jak biegasz to jedz troche więcej i np. pij suplementy diety dla stawów, chyba, ze masz dietę, któa zawiera wszystko co potrzeba.

5. Moim punktem przełomowym było zrozumienie, że tak naprawde biegasz w głowie. Jak to zrozumiesz (przetrwasz pierwsze kryzysy :) to żaden dystans nie będzie dla Ciebie problemem. (Mam kolezankę, która ma 160 cm, jest drobna blondynka i biega 80 km biegi górskie - dla mnie to hardkor, ale to jest dowód, że każdy znajdzie coś dla siebie).

 

Jak masz jakieś pytania to pisz - może sie przydam

 

PS. Asfalt to tez chodnik, ściezka rowerowa itp. :)

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

Troche Ci doradze. ja biegam już kilka lat (dystanse do 15 km moge i codziennie) i chyba jestem w podobnym wieku:

1. Co do kolana - to może być problem jeszcze poprzednich butów. Te nowe masz dopiero od miesiąca. Kiedyś tez miałęm ten problem i wyladowałem w przychodni sportowej. Oczywiście żadnych zwyrodnien nie było, nowe buty rozwiazaly sprawe na 100%. Poza tym biegaj TYLKO po lasach, trawnikach, żwirku, ubitej ziemi - i bardzo żadko po asfalcie. Asfalt to Twój najwiekszy wróg. Buty sprawy nie rozwiążą - nie wierz w buty na asfalt.

 

generalnie jest lepiej. motywację mam gigantyczną i walczę jak mogę. Niestety asfaltu nie pokonam. Nie mam na to warunków. Mieszkam w betonowej dżungli. Nad Wisłą betonowe bulwary, po drodze na rzekę chodnik, trawniki niewielkie i dzikie, z trawą po kolana.

 

Biorę suplementy na stawy, leżę kolanami do góry i leję je zimną wodą. Jak narazie walczę, ale te 5-6km już dam radę przytulić :)

Odnośnik do komentarza

z tego co widzę, to z tym bieganiem jest tak, że wszystko zależy :D

 

są ludzie urodzeni jako biegacze a Ci którzy urodzili się bardziej jako siłacze, pływacy czy nerdy :)

 

a tak serio, myślę że się da, ale po czymś takim wsadziliby mnie do karetki. Ważę 90kg i kolana przyjmują u mnie potężną dawkę ciężaru. Zwyczajowo chodzę i biega właśnie od pięty. Ale są kolesie, którzy ważą mało, biegają dużo i u nich to zupełnie inaczej wygląda - np. koleś z ekipy PolskaBiega potrafi walnąć 40km boso po asfalcie i luz:

313956_469494853060550_2026450137_n.jpg

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Brawo, Kozbinio, życzę powodzenia. Z tego co widzę ten bieg trzech kopców to bieg raczej obok kopców ;]

 

Ja jestem dziś po pierwszym biegu w terenie i 5 km w górach to nie to samo co 5 km w mieście po płaskim, hehe. Niby w terenie jest miękko, ale jednak trzeba bardziej uważać, żeby nie zwichnąć sobie nogi, bieganie po betonie nie oferuje tego typu atrakcji.

Odnośnik do komentarza

w tym biegu 3 kopców jesteś łącznie na dwóch szczytach. biegniesz z góry do poziomu Wisły, potem obok jednego i meta jest na szczycie trzeciego. Narazie miałem 5 dni pauzy, ze względu na kontuzję biodra lewego. Boli w ch.uj, do lekarza narazie nie idę, jest opcja, że to nie biodro tyko naciągnąłem sobie za(pipi).iście d.upę - w sensie mięśnie pośladka. Już wdrażam ćwiczenie rozciągająca Kaczmarka więc liczę na poprawę. (już jest lepiej).

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

coś widzę cisza - opjeradalcie się centralnie. Mamy rok 2013 czas powoli zacząć ruszać tyłek. Mnie martwi tylko że po 3 miesiącach bez biegania nadal boli mnie czasami kolano. USG nic nie wykazało, podobno mam chondromalację w lewym kolanie. Walić to, czy biegam czy nie boli tak samo. Zacznę od 5km a potem się zobaczy.

 

Kilka motywacyjnych zdjęć i czas w drogę:

 

184448_491113540931519_24472217_n.png

 

537332_491586890884184_327071135_n.jpg

 

252143_490629934313213_2005702011_n.png

 

318047_491405980902275_775116384_n.jpg

 

303664_491344750908398_1752287570_n.jpg

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

coś widzę cisza - opjeradalcie się centralnie.

Chyba ty ;]

 

Staram się przebiec chociaż 5 km w tygodniu. Trochę trudno się teraz wstrzelić w odpowiednią pogodę i czasami odpuszczam. Po Świętach przybyło trochę tłuszczu więc jest z czym walczyć. Zaraziłem kolegę w pracy bieganiem i widzę, że ostro ciśnie, motywuje mnie to do nieodpuszczania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...