Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, chyba przeginam ;/. Dzisiaj 2,7 km w 13:40, co daje 5,1 min/km. Chciałem zrobić jeszcze kawałek trasy by dobić do pełnych 3 km, ale nie miałem siły. Ja po prostu... nie umiem zwolnić podczas biegu. Jak tylko pomyślę o zwolnieniu, to od razu mam niepokonaną ochotę wreszcie się zatrzymać i zostaje mi utrzymać obecne tempo, by w ogóle biec dalej.

Odnośnik do komentarza

Raven, zacznij wolno, naprawdę wolno, a na pewno dobiegniesz do tych 3 km, a nawet dalej. Też popełniałem taki błąd, że pierwsze dwa kilometry za bardzo goniłem a na kolejnych zdychałem. Ja, co najdziwniejsze, za szybko biegam pod wiatr. Chyba wydaje mi się, że tak mnie on zwalnia, to odruchowo przyspieszam, żeby wyrównać straty, po czym zwalniam bo nie wyrabiam z tempem dalej. Mój najszybszy kilometr był właśnie pod wiatr :]

Odnośnik do komentarza

Aye, Pryx dobrze prawi - na początku tez za szybko biegałem i co jakiś czas musiałem zwalniać aż wreszcie znalazłem swoje tempo w którym "piątka" wpadała ładnie :)
kuurde pobiegałbym, narazie praktycznie cały czas siłka i żarcie, bez biegania. Ale chyba od czasu do czasu sobie pobiegam bo zaraz jesień i bedzie bieda z bieganiem przez pogode.

Odnośnik do komentarza

OK, dzięki za porady, coś czuję, że następny bieg będzie spokojnie ponad 3 km. Poprzednio już nawet czułem się całkiem fajnie na sam koniec, ale nie miałem pomysłu gdzie biec dalej i się zatrzymałem w końcu, ale dzisiaj świeciło słońce i jak się okazało biegłem najszybciej z dotychczasowych przebieżek, więc na koniec byłem zmęczony. Postaram się zwolnić i oczywiście dam znać jak idzie :).

 

Uwielbiam to uczucie po samym biegu, a już szczególnie to uczucie, kiedy pokonuje się samego siebie i osiąga kolejne cele. Niecałe 3 km to może być śmiech, ale mówię Wam, tak się zapuściłem, że koło maja/czerwca dobiegnięcie do autobusu przyprawiało mnie o niezłą zadyszkę.

Odnośnik do komentarza

 Niecałe 3 km to może być śmiech,

 

Siedzenie na tyłku i opieranie bebzuna o stół to śmiech. Zawsze się od czegoś zaczyna ;)

 

@up.

 

No próbowałem jak najprościej to opisać, ale jakoś nie potrafię lepiej :P Jakby co to pytać o co chcecie, wtedy będzie mi łatwiej pomóc.

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

Tylko wiadomo, czasy typu 5:00 na kilometr to dla mnie abstrakcja. Tak około 6 minut mi zawsze schodzi, ale u mnie bieganie polega wybitnie na spalaniu tłustej dupy.

 

Inna sprawa, że już tak się w to wkręciłem, że jak nie pobiegnę co drugi dzień, to potem chodzę wkur.wiony jak osa. No kocham to po prostu. Za godzinę startuję i już się nie mogę doczekać ;).

Odnośnik do komentarza

6:11 na km przy 5 km, jest ciągły progres - fajną sobie trasę znalazłem, nareszcie nie po krzywych chodnikach przy ulicy w spalinach ;)

 

kawałeczek do parku chodnikiem, przez park żwirową ścieżką do lasku, przez lasek na teren opuszczonej kopalni, tam stare drogi takie bite żwirowo-gruntowe - dość równo, między drzewkami, cisza spokój, tylko jednego złomiarza spotkałem :)

Odnośnik do komentarza

OK, granica 3 km pękła. I to bez większego zdychania po powrocie do domu. Nie znam tylko dokładnego dystansu, bo Endomondo postanowiło mnie w ciula zrobić i pół trasy nie zarejestrowało :P. Wiem tylko, że biegłem 18 minut i 40 sekund i tak na oko jakieś 3,3-3,5 km zrobiłem. Feels good.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...