Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

całą jesień i zimę byłem zdrowy i kompletnie nic mnie nie ruszało, teraz złapał mnie katar i delikatne osłabienie. Tydzień przed biegiem na który szykowałem formę :/

no nic, dziś trening odpuściłem i faszeruję się tym co mam pod ręką. Oby to było chwilowe zachwianie równowagi.

Sam sobie jestem winien, poczułem dodatnią temperaturę zacząłem się lżej ubierać na bieganie, zrezygnowałem z komina i takie są kwiatki, a przy -15 się latało i było dobrze. Jeszcze z gołym łysym łbem latałem po wyjściu z basenu no geniusz. 

Odnośnik do komentarza

Teraz ta pogoda to jest chu.jnia na maksa. Ja wolałem te -10 i nawet śnieg, fajnie, rzeźko się biegało. Wczoraj biegałem, wiało, niby 7 stopni a (pipi)ło strasznie. Na taką pogodę dobra wiatrówka to podstawa. W ogóle, to ostatnio kupiłem longsleeve termoaktywny za 40 zł w Go Sport. Cena nie dała do myślenia i niestety, z odzieżą techniczną to nie ma nic wspólnego. Fatalnie się oddycha i w ogóle nie odparowuje potu.

Odnośnik do komentarza

Ciagle mi matka pier.doli jak sa jakies buty za 50zl albo koszulki w biedrze czy innych lidlach. Nie biore tego nawet pod uwage , widocznie slusznie.

 

Kiedys czlowiek mial wyje,bane na jakosc ubrania a jak sie zaczal interesowac i co najwazniejsze probowac czegos drozszego to dopiero dostal olsnienia jak moze byc swietne odzenie jak sie jdnak wyda na nie troche wiecej.

 

Chyba kazdy pamieta swoja pierwsza przesiadke z butow sportowych na buty do biegania :banderas:

 

Normalnie jak przesiadka z forda ka do jakiegos alfa romeo

Odnośnik do komentarza

Nie tak dawno temu smiales z  koszulek na silke, ja kiedys biegalem w zwyklych t shirtach, czlowiek sie troche spocil, to nie dosc ze ciezkie to sie lepilo do ciala. Te lepsze lepiej odprowadzaja pot. 


Co do ubran to wystarczy sprawdzic na metce z czego zrobiona, ewentualnie szwy, reszta to tylko znaczek. 


za to butow bym nie kupil w dyskoncie. 

Odnośnik do komentarza

ja  zaczynałem biegać w starych schodzonych adidasach o grubości podeszwy ukrojonego plastra salcesonu, ale wtedy wychodziłem na 15 min biegu xD 

akurat zaraz zrobili jakiś tydzień sportowy w lidlu, kupiłem buty za 60 zł i wtedy był dla mnie największy wow. Naprawdę czułem się w nich komfortowo, w sumie nie dziwne jak wcześniej biegałem prawie że na bosaka. Zrobiłem w nich jakieś 400 km i zrobiłem pierwszą życiówkę na 10 km 49 min z groszami :D Potem kupiłem asicsy z niższej półki  i wiadomo takiego przeskoku już nie było.

 

Z koszulek lubię 4f, jedną mam naprawdę długo i jest nie do zajechania. No i ceny przystępne.

Odnośnik do komentarza

Przesiadłem się w końcu z Kalenji na Nike Pegasus. Czuć znaczącą różnicę, zaje.bista amortyzacja, nawet jak stopa na nierównościach pójdzie w bok to można wyczuć jak jest z boku poduszkowana. Generalnie, Kalenji nie były złe, ale różnica między tymi butami jest ogromna. No i w końcu bieg 15 km zakonczony bez odcisków.

Odnośnik do komentarza

Mam kalenji jakieś trailowe, do biegania po górach, są świetne. Woda jak do nich wleci to równie szybko wylatuje, na śniegu  i śliskim błocie w górach dają rade. Jedynie sznurówki do dupy bo się rozwiązują i trzeba zmienić Na asfalt poprzednio miałem jakieś nike lunarglide 4, teraz mam new balance 150 czy jakoś tak. Zaczynałem od najtanszych kalenji z deca 60zł, ale mimo płaskostopia nie mam problemu z doborem obuwia i jeszcze nie biegało mi się źle w jakichś.

Odnośnik do komentarza

dobry wybór :) jaki dokładnie model i cena? Też przymierzam się do zmiany obuwia, robiłem już małe rozeznanie w sklepach i najprawdopodobniej znowu pójdę w Asicsy, ale jeszcze po przymierzam i zobaczę. Chętnie właśnie coś z Nike bym coś wytestował, jednak Asicsy wzbudzają we mnie największe zaufanie jeśli chodzi o buty treningowe. Na starty do 10km latam w Adidas boston boost gdzie bardziej niż amortyzacji potrzeba dynamiki w odbiciu. 

 

no i Asicsy to naprawdę porządne buty, później może pokaże zdjęcie jak wyglądają po 1400km, praktycznie zero zużycia i żadnych zniekształceń, nawet nie czuje żeby coś na amortyzacji straciły. 

Odnośnik do komentarza

Nike Pegasus II, dałem 3 stówki w Nike Store, promka z 5 stów na black friday. Nosiłem na siłkę do tej pory, szkoda mi było na błoto w zimę, chciałem Kalenji dobić.

 

Tak swoą drogą, ostatnie czytałem testy ciuchów w magazynke Bieganie i tam cz3sto piszą, że Kalenji dużo tańsze i równie dobre, co znacznie droższe ciuchy Nike, Salomon, czy Asics. Dotyczy to głównie czapek, rękawiczek, czasami i legginsów. Te tańsze koszulki Kalenji to słabe są, choć mam taką za 5 dych i elegancko pot odprowadza. Przymierzam się do jakichś legginsów na lato, już bez polara.

Odnośnik do komentarza

Nike Pegasus II, dałem 3 stówki w Nike Store, promka z 5 stów na black friday. Nosiłem na siłkę do tej pory, szkoda mi było na błoto w zimę, chciałem Kalenji dobić.

 

Tak swoą drogą, ostatnie czytałem testy ciuchów w magazynke Bieganie i tam cz3sto piszą, że Kalenji dużo tańsze i równie dobre, co znacznie droższe ciuchy Nike, Salomon, czy Asics. Dotyczy to głównie czapek, rękawiczek, czasami i legginsów. Te tańsze koszulki Kalenji to słabe są, choć mam taką za 5 dych i elegancko pot odprowadza. Przymierzam się do jakichś legginsów na lato, już bez polara.

też buty zawsze po grubych promocjach kupuje, chociaż właśnie za dobre buty to i po promocji trzeba dobrze rzygnąć. 

 

co do odzieży to racja. Sam mam 2 pary leginsów, jedne Asics za 100 zł z przeceny chyba ze 180, a drugie kupiłem w decathlonie fimy Domyos za całe 50 pln. Różnice w komforcie? Żadne. Prałem je tą samą ilość razy i wyglądają tak samo dobrze. Teraz widziałem, że mają fajnie koszulki z tej firmy też po 50 zł, jak jakoś podobna co tych leginsów to też sobie wezmę do ciorania. 

https://www.decathlon.pl/koszulka-fitness-muscle-id_8379356.html

Wiadomo, że można kupić gó.wno za duże i małe pieniądze, trzeba patrzeć materiał, jak leży i jak się w czymś czujemy. 

skarpety do biegania mam wszystkie z Kalenji i też się spisują. Teraz drugie lato będę w nich biegał. 

 

przy butach jednak nie ma kompromisów.

 

Kur.wa w tych boston boost gumy pod spodem continentala :obama:

 

zgadza się, nie tracisz trakcji przy przyśpieszeniu i na starcie masz sporą przewagę. 

 

Fajnie miec starego ex maratonczyka. Biegam w jakis nike za 200zl a w domu w szafie takie perelki jak asics cumulus :banderas:

 

Jeszcze jakies mizuno, new balance nergy.

 

Ale i tak mam zamiar kupic brooks ghost 9.

Ponoc dobre buty, mam nadzieje ze bedzie +10 do szybkosci

 

no ja aktualnie w cumulusach 17 trenuje, są świetne. 

te brooksy właśnie mnie zastanawiają, co raz częściej je widzę u ludzi jak i w sklepach online, ale jakoś nie wczytywałem się co tam za technologię są użyte. Ceny też do niskich nie należą.

Odnośnik do komentarza

dość lekkie jak na obuwie z dużą amortyzacją, recenzja oczywiście zachęcająca, ciekawe w jakich sklepach dostępne stacjonarnie. Co do ceny to tak jak mówiłem kupuje na grubych promocjach i boosty adidasa wyniosły 320 zł, więc porównywalnie :lapka:

 

No to chyba pol ceny, za taka kase to bralbym z miejsca. A tak to chyba jednak te brooksy wezme.

Na stronie adidasa jest opcja personalizacji mozesz sobie walnac napis na nich db cooper

Odnośnik do komentarza

fajna opcja z tymi napisami, ale weź zapłać ponad 6 pak za buty :D które w dodatku same nie biegają.  

Polecam sklep Factory w Warszawie na targówku. Jest sklep Asics, NB, Nike, Adidas, 4f, wszystko ze sportowymi rzeczami. Buty są zawsze w dobrych promocjach. 

 

dobra jutro bieg, zrobiłem ładowanie pizzą i zobaczymy. Na super wynik się nie nastawiam bo ma mocno wiać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...