Skocz do zawartości

Bugi w grach :D


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazlem podobnego tematu, wiec go zakladam :).

Kazdy wie, ze sa gry bardziej i mniej doskonale. Ale na bank nie ma gry, ktora nie posiadala by zadnych bugow :). Moze ja zaczne :D

 

a). Driver (PSX) - tutaj liczba bugow byla ogromna, jak np. auta wylatujace ponad poziom dachow wiezowcow !. Raz mi sie zdarzylo podczas misji uderzyc w budnek... i wjechac do srodka :D. Za chiny ludowe nie dalo sie potem z tego wyjechac :/.

 

b) Gran Turismo 2 - Kazdy pamieta jaka tam byla fizyka jazdy :). Przy wiekszych predkosciach dalo sie pokonywac niektore zakrety bez zadnego hamowania. Pamietam jak dzis, gdy podczas jazdy na torze bodajrze San Franciso przy pokonywaniu zakretu wlasnie w ten sposob, polowa mojego samochodu wyskoczyla poza tor i dalo sie widziec dookola niekonczaca sie biala przestrzen :)

 

c) Gears of War (cos nowszego :D) - Walka z Raamem. Kazdy kto gral, wie ze ta walka do latwych nie nalezy :). Mnie sie przydarzylo cos zabawnego - Raam zaklinowal sie przy jednej z oslon gdzies na srodku pociagu, i nie moc sie uwolnic staral sie wypuszczac w moja strone nietoperze :). Jednak jakas niewidoczna sciana powodowala, ze te nietoperki rowniez sie blokowaly, przez co Raam przez krotka chwile pozostawal bez jakiejkolwiek oslony :). Oczywiscie do konca walki nie udalo mu sie uwolnic z niewidzialnych sidel ;].

 

Jak macie jakies ciekawe historie, to walcie smialo :D

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ja nie zapomnę bugu (buga?) z Prince of Persia: Warrior Within, kiedy to pod sam koniec gry przestaje działać teleport do ostatniego bossa- trzeba zaczynać od początku. Szkoda, bo gra była naprawdę świetna, ale pełna bugów.

 

W Killzone też jest podobny bug pod koniec gry gdy gra się Luger- jest problem by wejść na drabinę.

 

Za takie coś powinno się zwalniać beta-testerów. ;]

Odnośnik do komentarza
No ja nie zapomnę bugu (buga?) z Prince of Persia: Warrior Within, kiedy to pod sam koniec gry przestaje działać teleport do ostatniego bossa- trzeba zaczynać od początku. Szkoda, bo gra była naprawdę świetna, ale pełna bugów.

 

W Killzone też jest podobny bug pod koniec gry gdy gra się Luger- jest problem by wejść na drabinę.

 

Za takie coś powinno się zwalniać beta-testerów. ;]

 

Miałem ten problem z Księciem, musiałem zaczynać od nowa. Nie wiem, jakim cudem to kontrolę przeszło :).

Odnośnik do komentarza

Z ostatnich bugów to Kazdan Paratus w Force Unleashed wpadł w gruz i się tam zaklinował wierzgając jak mucha potraktowana muchozolem. Sporo bugów ma również Left 4 Dead, blokowanie drzwi wózkami widłowymi, przenikanie hunterem przez zamknięta drzwi, glitchowanie tanka, podwójne melee, używanie CKM-u do dostania się na dach samolotu, chociaż część została chyba ostatnio wyeliminowana.

 

Ale król bugów może być tylko jeden:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy to bug ,ale jednoznacznie mnie odtrąciło to od gry ,na tyle ,że nie chce mi się jej kończyć .Viking na X360 ,gość przeskakuje nad płotem za każdym razem jak się obok niego przejdzie .Tyle ,że czasami te płoty są poumieszczane blisko przepaści i po męczącej walce z setką przeciwników przebiegając obok płotu nasz idiota przeskakuje ,skacząc w przepaść i ginie .Tyle razy mi sie to zdarzyło ,że mam dosyć tej gry .

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Praktycznie cały Gothic3 to jeden wielki bug. Doświadczyłem ich tam tyle że po kilku dniach od kompa uciekłem z krzykiem.

Niekiedy podczas questu gdy szedłem za npc'em który prowadził mnie do jakiejś lokacji nagle wbiegał w lodowiec i znikał, po 10 minutach tułaczki npc'ek nagle spadł z nieba... no cóż...

Dobre były też sępy na pustyni które po prostu stały... stały na pustyni, no według twórców miały chyba latać, dawać jakiekolwiek oznaki życia... ale chyba się pomyliłem bo nawet po machnięciu mieczem i zabiciu ich(dawały 10 expa) pozostawały w tej samej pozycji, tylko miały 0 hp.

Strzały prześwitujące przez cielsko potwora, strzelasz sobie elegancko skradając się w jakimś lesie, strzelasz do zwierzyny a tu strzała przelatuje przez jej np.głowę (dobitnie widać że strzała była dobrze skierowana i powinna zostać w ciele mobka)

Podczas walki z 4 orcami tylko 1 potrafił się poruszać, inne wyjęły bronie i sobie stali dopóki ich raz nie uderzyłem

Nie będę pisał już więcej bo jest tego cała masa;p Gothic'a 3 kupiłem podczas premiery , może i były jakieś patche ulepszające rozgrywkę, poprawiające błędy ale z tego co czytałem w necie to niewiele pomagały, tak naprawdę to nawet ten nowy dodatek do Gothic'a 3 ma już taką samą opinię jak zwykły.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W Saint's Row 2 trafiłem już dwa razy na pewną sytuację. Dodam, że jest to w sumie początek gry (może 10-15 misja). A sprawa wygląda tak: po zaliczeniu jakiejś misji, leci filmik kończący. Po filmiku przejmujemy kontrole nad postacią i gramy dalej. Mnie natomiast dwa razy przeniosło do wnętrza jakiegoś budynku, można sobie pobiegać po pomieszczeniu, z którego nie możemy się jednak wydostać. Jedyny ratunek to load game.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Assasin's Creed - kupiłem ostatnio używaną wersję, bo nigdy w to nie grałem i jestem przerażony. W tej grze jest bug na bugu - po 10 minutach gry zaklinowałem się w ścianie. Jak człowiek kupuje konsolę za 2300zł to ma prawo wymagać, żeby gry chodziły normalnie co nie? ;p

 

Tekken 4 - wychodzenie z areny, justframe Jina i kupa innych bzdur

 

Tekken 5 - infinite combo Steve'a - jak to do cholery przeszło przez betatesty?

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

ostatnio grając w demo Fight Night Round 4 spotkał mnie uroczo brzmiący black nigga face bug :D

na twarzach zawodników nie doczytały się tekstury, w efekcie czego wyglądali jakby wysmarowali sobie gęby pastą do butów.

link

Odnośnik do komentarza
Assasin's Creed - kupiłem ostatnio używaną wersję, bo nigdy w to nie grałem i jestem przerażony. W tej grze jest bug na bugu - po 10 minutach gry zaklinowałem się w ścianie. Jak człowiek kupuje konsolę za 2300zł to ma prawo wymagać, żeby gry chodziły normalnie co nie? ;p

To Ty chyba kupujesz konsole ze złota. Producent konsoli nie ma nic do bugów w grze. ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja na potkałem buga w NFS Most Wanted (PS2) Jak dachowałem na kolczatce to i tak mi opony przebiło :( a jak myślałem że mnie postawi z "nowymi" to bez szans "BUSTED" i musiałem bulić... ogólnie bug zaskoczył mnie dopiero 2 razy... i mam nadzieje ze juz mnie nie spotka... i jeszcze w ściane naprzeciw pierwszej kryjówki możemy czescią auta wjechać (nie zawsze) :lol3:

Odnośnik do komentarza

Cała masa gier ma bugi. Z tych, w których ja siedzę, to zdecydowanie Ninja Gaiden II. Można się czepiać wielu rzeczy, ale nabijanie chorych ilości punktów przy zerowym stężeniu emocji to raz. Dwa - kolesie napierający na ścianę, kiedy Ryu stoi po drugie stronie, glitche na niektórych bossów...no jest tego trochę.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zacząłem grać w drugą część Headhuntera i spotkałem się z pewnym bugiem przez który myślałem, że mi żyłka pierdząca pęknie. Otóż cały gameplay opiera się tutaj na błądzeniu po niemalże identycznych korytarzach i znajdowaniu kart do terminali (czasem zdejmie się jakiegoś przeciwnika), a że lokacje są dość spore to momentami trochę tego błądzenia jest. No i w pewnym momencie zaciąłem się jak ostatnia fujara nie mogąc znaleźć karty do kolejnego terminala. Jako że nie toleruję solucji to łaziłem tak z 4 godziny próbując znaleźć rozwiązanie. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to może być jakiś błąd gry, więc odpaliłem level od nowa i jak się okazało to był bug. Po prostu ta cholerna karta nie pojawiła tam gdzie powinna. Zmarnowałem w ten sposób pół dnia. Jaki z tego wniosek? Zamaskowane bugi są wku*wiające.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Haha, co do bugów to GoW2 przodują:). Mam nawet 3 przykłady, które po prostu musiałam uwiecznić;p:

 

1. Podczas hordy Ticker zawisł w przejściu:). Był nieruchomy dokładnie tak jak na zdjęciu. Jedyne co robił, to piszczał jak zwykle;p.

img6649x.th.jpg

 

2. Niedawno było w Stanach święto pracy i twórcy GoW poza podwójnymi punktami zaserwowali nam również całą masę Sire'ów w 10. fali hordy(a może we wszystkich? już nie pamiętam;p). W każdym razie kosiliśmy sobie je ze schodów tej dużej platformy na mapie Nowhere. U mnie co jakiś czas zawisała w powietrzu ręka Sire'a i trzęsła się jak galareta. I wyglądało to tak:

img7969.th.jpgimg7973eg.th.jpg

 

3. W ostatniej hordzie pojawiają się Beast Riders. Pod koniec zostawała nam jedna postać, ale jakoś nikt się nie zjawiał. Zaczęliśmy biegać po mapie aż w końcu go znaleźliśmy:). BR na niewidzialnym kiblu. Trafiliśmy na tego buga już dobrych parę razy;p.

Znaleźliśmy BR:

img6623.th.jpg

Zrobiliśmy tak:img6626.th.jpg i tak: img6627a.th.jpg

 

Tyle o Gearsach choć pamiętam, że w multi czasem można było zajrzeć pod plansze;p.

 

The Maw: Wszystkie poziomy przeszły gładko ale w przedostatnim(chyba), gdzie trzeba było sterować pędzącym Maw trafiał mi się bug chyba ze trzy razy i uniemożliwiał zebranie wszystkich różowych stworków. W ogóle sterowanie w tym poziomie przedstawiało najniższy poziom grywalności(jeśli chodzi o wstawki z kierowaniem Maw) zupełnie jakby ktoś inny go tworzył. Jeśli nie nakierowało się Maw żeby biegł środkiem wąwozów i "wjechało" się nim na ścianę ten biegł wciąż przed siebie i nie było żadnej możliwości, żeby go przekierowac w inną stronę. Po prostu trzeba było zacząć level od początku. Masakra. Chyba nikt nie dał tgo poziomu testerom, bo innego wytłumaczenia nie widzę.

 

A tu taki bonus: Może to nie są bugi, ale te fotki pokazują, jakie śmieszne rzeczy potrafi zrobić(zupełnie przypadkiem) fizyka w grze:

Moje fotki z AoT:

img2028t.th.jpg img2030cx.th.jpg

 

Bioshock: http://www.youtube.com/watch?v=PS2KA92_JrA i

 

 

Przypomniało mi się jeszcze jak kiedyś mój chłopak grał w Obliviona i chciałam zobaczyć jaką zrobił twarz swojemu orkowi. Niestety ten miał hełm więc musiał go zdjąć. Niefortunnie stał na skraju małego jeziorka i kiedy hełm spadł na ziemię to potoczył się do wody i trzeba było załadować grę jeszcze raz;p.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...