Skocz do zawartości

Whisky


Rekomendowane odpowiedzi

<_< pi.erdolisz

 

Czego konkretnie nie rozumiesz? Kumam, że komuś może smakować coś czego ja nie lubię, ale takie są fakty. Jak jesteś zainteresowany tą sprawa to odsyłam do książki Roberta Cialdiniego „Wywieranie wpływu na ludzi – teoria i praktyka”. Ów przypadek podniesienia ceny tego trunku jest opisany na samym początku tej książki, w rozdziale pierwszym, w moim wydaniu na stronie 18.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj napiłem się niejakiego balantajsa z colą i muszę przyznać, że całkiem nieźle to smakowało. Ale i tak za drogi biznes jak dla mnie. Drink w wiejskim barze 8zł. Potem poszedłem do sklepu i wziełem dwa razy żołądkową po 6zł za sztukę. Też dobra z colą i taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Mój zdecydowany faworyt jeżeli chodzi o alkohole :)

Najczęściej zdaży mi się pić wspomnianego wyżej Labela 5 i Williama Peela ;)

Edytowane przez Maiden
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Jack Daniel's numer 5 piłem, nie smakował mi. A stosunek cena/smak to porażka straszna. Rozumiem, że innej łyski nie ma co próbować?

 

Każda jest inna więc próbuj. To, że JD Ci nie smakuje nie znaczy, że Talisker Ci nie podejdzie. Każda ma inny smak. W JD czuć ten cały torf węglowy. Porównaj z Johnnym Walkerem. Ja osobiście bardzo lubię JD jak i JW. Ballantines jak dla mnie jest mydlany. JD nie jest i nie był żadnym wyznacznikiem. Jest to dobra marka, która już się wyrobiła.

 

 

Ogólnie pijam whisky na lodzie raz na rok. Dosłownie. Nie przepadam. Ale z colą to walę ile wlezie. Tzn jak jest okazja. Ale bez cytryn itd bo zabijają posmak łychy.

Byłem na szkoleniu kiedyś Johnnego Walkera i koleś dawał nam spróbować wszystkich rodzajów.

Czerwony najbardziej popularny. Potem czarny. Bardzo mocny smak. Totalnie odpadł. Zielony i Złoty mi przypasowały. Łagodne.

No i niebieski. Czuć, że te niektóre blendy są stare :) Jedzie starością :P

 

Jak łychę przyswoję tak koniaki to dla mnie porażka. Próbowałem kiedyś Hennessy X.O. Masakra.... MASARKA. Nie chcesz wiedzieć ile to coś kosztuje :/ Ale kiedyś wpadł klient i wziął całą flaszkę i ją we 2ch opanowali. Oczywiście nie na żadnym lodzie czy z colą. W koniakówce, sącząc sobie po troszkę.

 

Tak więc nie zniechęcaj się może coś Ci przypasi.

 

A może tekla? :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem dlaczego ale Ballantainsa nie moge poprostu zdzierzyc - za kazdym razem smakuje mi szamponem i plynem do naczyn. Zawsze go kupuje aby komus go wreczyc ale sam to sie wystrzegam. czerwony Johny tez mi nie podchodzi, zbyt agresywny - po jego spozyciu mam wrazenie, ze to ostatnia chala nafaszerowana chemia aby tylko nalepic etykietke Johny Walker. Podobna ch ujnia jak Ballantines aczkolwiek nie tak spora. Czarny i zolty Walker juz sa w porzadku. Wyjatkowo lubie napic sie Black and White, fajna i lagodna flaszka. Z podobnych klimatow moge polecic Passport Scotch, Jim Beam. Z tanszych ale rownie niezle wchodzacych mozna kupowac Black Duke'a. A Jack Daniels to klasyk, smakuje jak smakuje i jest jaki jest a jest ok.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie zaatakowalem flaszke jim beam, mam teraz dobre dojscie. Flaszeczka w metalowym pudle za 4 dyszki. Atakuje 3 szklaneczke, najpierw cola teraz juz czyscioszek z lodem. Burbonik lepszy od liskacza? To nie mit, atakuje dalej! :) Polecam! Lagodny, przyjemny i relaksujacy smaczek + naprawde sympatyczny klimacik!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość Maiden

No, Jim Beam jest przekotem z_dziadek.gif

 

Ogólnie jako stary pijak mogę polecić (będą różne kategorie cenowe)

 


  •  
  • Jim Beam
  • Tullamore Dew
  • Jacek (ale tylko z colą)
  • Jack Daniels (ale tylko z colą)
  • Jameson
  • Label 5 (ale tylko z colą)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No, Jim Beam jest przekotem z_dziadek.gif

 

Ogólnie jako stary pijak mogę polecić (będą różne kategorie cenowe)

 

  • Jim Beam
  • Tullamore Dew
  • Jacek (ale tylko z colą)
  • Jack Daniels (ale tylko z colą)
  • Jameson
  • Label 5 (ale tylko z colą)

 

 

Jack and Coke to klasyk :) Ale J.D lubię też na lodzie. Tylko bez przegięć z lodem. Bo jak się rozpuści to niestety wychodzi smak kukurydzy.

 

Gentleman wchodzi za(pipi)iście. Balaś też. Jacka Wędrowniczka nie trawię w każdej postaci :) Chyba, że zielony ale to już trzeba wydać trochę a za te pieniądze znajdę sobie coś lepszego.

 

Chivas mi nie wchodzi. Jak coś z colą ale też średnio.

Kwestia smaku :)

Odnośnik do komentarza

Z Burbonow i Tanich Whisky

 

Tylko Jameson, Chivas z tanich z lepszych burbonów liczą się z ogólnodostępnych tylko Single Barrel Jack Daniels, Jack Daniel's Scenes from Lynchburg No.9

 

Z Single Malt

 

Podstawa jest Glenfiddich znana kazdemu marka nawet 12 letnia butelka smakuje dobrze z lepszych To Hibiki, Glenfiddich Snow Phoenix ( niebo w gebie ) oraz Highland Queen Majesty

 

Z butelek powyzej 500 zl wszystko smakuje swietnie ale nie stac mnie na picie tego czesciej niz na swoim weselu i pogrzebie

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

dostalem flaszke Ballantines'a, a nie jestem konesereme mocnych trunkow, ale wczoraj napilem sie czysciocha z lodem.

no niestety, zostane raczej przy drinkach mieszanych, albo piwie. po pierwszym lyku mialem juz dosyc, zalalem to sokiem z granatu i dalo sie wypic ;)

musze kupic jeszcze flaszke Jim Beam i sprawdzic czy to da sie wypic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.