Skocz do zawartości

Whisky


Rekomendowane odpowiedzi

A nie single barrel czasem ? ;) W Polsce masz dość łatwo dostępny (np w makro) Four Roses Single barrel, warto sprawdzić jeśli nie piłeś. Też najczęściej jak mam pić wybieram jakiś burbon, i chociaż nawet zwykły biały Jim mi starcza to lubię testować inne butelki. Szkocka za to nie do końca mi podjeżdża, piłem parę razy jakieś lepsze butle, wiadomo że lepsze to niż grantsy czy balantyny, ale szału nie ma. Kukurydza robi robotę.

Odnośnik do komentarza

naszła mnie ostatnio ochota na whisky i się rozglądam za czymś w miarę dobrym, tak do 100PLN mogę wydać, znajdzie się coś ciekawego w tej cenie? może być whisky, może być whiskey, whateva.

Dorzuć 4 dychy i kup sobie dziesięcioletniego Laphroaiga. IMO mega różnica na plus względem wszystkich popularnych blendów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Otóż to. W tej cenie znajdziesz też np. 'podstawowe' Glenfiddich, Glenmoragie, Bowmore, Glenlivet. Aberlour, Jura, Talisker, Caol Isla. Poczytaj trochę i wybierz co ci najbardziej pasuje. Ja np. piję praktycznie tylko Islay malty bo mi smakują - czyli z ww listy Bowmore, Jura i Caol Isla. No i wzspomniany Laphroaig. Lap jest bardzo specyficzny - mocna 'apteka', na pewno nie dla każdego, nie polecam jak dopiero zaczyna się pić whisky.

 

 

Za więcej (ok 200-250) masz inne (niekoniecznie lepsze, po prostu inne) Islay malty: Ardbeg, Bruichladdich czy słynnego Lagavulina. Moim faworytem jest klasyczny Laddie http://www.bruichladdich.com/the-whisky/bruichladdich/the-classic-laddiedo wyrwania online za 219. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oto moja ulubiona whisky. Bardzo gorąco i z czystym jak łza sumieniem wszystkim ją polecam!

25ey26a.jpg

Tylko błagam...nie pijcie jej z colą :facepalmz:  To czysta profanacja...Tylko kosteczka lub dwie lodu.

 

Z colą to można łykać bejce i politury w rodzaju czerwonego Jasia, Grant`s lub Ballentajnsa...

 

Odnośnik do komentarza

Ja tez raczej tego nie robie ale czasem mi sie zdarzy - zwlaszcza jak nie place za rachunek. Zupelnie inny jest smak dobrze zrobionego whisky sour na roznych whisky :) - polecam kiedys przetestowac taka herezje.

 

Co do lodu do niektorych lod jest (chyba) przez smakoszy polecany (nie jestem pewien, niech ktos poprawi), a woda standardowo jest do whisky podawana on the side. Na tastingach na ktorych bylem w Szkocji (niesamowite przezycie, polecam jakby ktos mial okazje) do kazdego drama whisky dostajesz szklanice wody i wrecz polecane jest zeby sobie rozcienczac wedle uznania seby wydobyc smak. Szczegolnie do mocno torfowych - Laphroaigow, Ardbegow albo Octomore'a

Odnośnik do komentarza

Ja tez raczej tego nie robie ale czasem mi sie zdarzy - zwlaszcza jak nie place za rachunek. Zupelnie inny jest smak dobrze zrobionego whisky sour na roznych whisky :) - polecam kiedys przetestowac taka herezje.

No jak nie na mój rachunek to spróbowałbym bardzo chętnie :)

 

Co do lodu do niektorych lod jest (chyba) przez smakoszy polecany (nie jestem pewien, niech ktos poprawi), a woda standardowo jest do whisky podawana on the side. Na tastingach na ktorych bylem w Szkocji (niesamowite przezycie, polecam jakby ktos mial okazje) do kazdego drama whisky dostajesz szklanice wody i wrecz polecane jest zeby sobie rozcienczac wedle uznania seby wydobyc smak. Szczegolnie do mocno torfowych - Laphroaigow, Ardbegow albo Octomore'a

Dodawanie wody oczywiście, tak jak piszesz. Chodzi mi o to, że im więcej chłodu, tym mniej smaku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

bardzo lubię balantajnsa. najbardziej z colą, ale ze spritem też. bardzo mi tak smakuje bo nie jest wtedy gorzki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

z canada dry z biedronki też lubię

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...