Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2010


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uwierzyć, że PES2010 będzie lepszy od FIFki, bardzo bym chciał to ujrzeć na własne oczy. Tyle lat grałem w tę serię, by pewnego roku, nagle przestać? Wolałbym nie, ale jeżeli nie wiele się zmieni w porównaniu do 2009 to pierwszy raz sięgnę po FIFę... Nie chciałbym tego, ale będę zmuszony. Po tym, co zaprezentowała FIFA jestem oczarowany.

 

Za bardzo przywiązujesz się do marki. Ja nie miałem sentymentów, jak PES dawno temu okazał się lepszy niż FIFA to grałem w PES'a, od paru lat to FIFA jest lepsza więc gram w FIFĘ. Bez zbędnej filozofii wybieram po prostu lepszy produkt i Tobie też radzę tak robić.

Odnośnik do komentarza

Pograłem z 5 meczyków na różnych poziomach trudności.

 

 

- Gra z pewnością lepsza od poprzedniego PESa i to sporo

 

- grafika baaaardzo ładna, dużo lepsza niż w demie FIFA 10

 

- jest drybling 360 przy wolnym biegu, jednak troszkę gorszy niż w FIFIE

 

- całkiem dobra animacja, są nowe ruchy i piłkarze nie ruszają się już jak kartony

 

- FATALNE statsy - Puyol 91 - Pique 80, Mario Gomez 69!, Carragher 87 - Torres 82!!. Nie wiem gdzie oglądają piłkę ludzie z KCET, ale to już się trochę pozmieniało od mundialu w Niemczech...

 

- pięknie odwzorowane Anfield Road:)

 

- nowe ustawienia, które prezentowali w trailerze - bardzo dobre rozwiązanie, można pokombinować nad taktyką, mam nadzieję, że daje to też wymierne efekty, bo na razie nie zauważyłem tego, ale za mało gram

 

- dobrze wyważone strzały

 

- gra zwolniła i baardzo dobrze

 

- czasem za słabe podania

 

- niektóre zagrania z poprzedniej epoki (za dużo zagrań piętą)

 

- boczni pomocnicy/obrońcy słabo wychodzą na pozycję na skrzydłach

 

 

Jestem w miarę zadowolony i zrobię sobie jeszcze spokojne testy obu gier, ale na teraz wyżej stawiam, mimo postępu PESa, FIFA 10.

Odnośnik do komentarza

Gra zwolniła no ja mam wrażenie jakby z 2 razy przyspieszyła. Również zagrałem z 5-6 meczy. Ledwo mi to przechodzi przez klawiaturę ale chyba w tym roku wybór padnie na Fife.

 

Największą jak na razie zmianą i najbardziej widoczną jest grafika. Fuck cud miód i piwo; wygląd piłkarzy, stadiony, oświetlenie to po prostu mistrzostwo. Z całą pewnością grafika lepsza niż w Fifie. Na prawdę trzeba to zobaczyć.

 

Jeżeli chodzi o animację noo jest lepiej niż w 09; co w sumie jest oczywiste ale do Fify dłuuuuga droga.

 

Maratony skrzydłami dalej są. Fakt faktem obrońcy rzucają się agresywniej ale dalej "maratony include".

 

Bramkarze debile do potęgi, co by się nie działo przy bramce czy po oddaniu strzału ci stoją jak słupy hehe.

 

Odgłosy kopanej piłki-masakra blee.

 

Co mi się podoba w przeciwieństwie do Fify to że, piłka posiada fizykę nie zachowuje się jak balon. Ale w tym zawsze górował Pes.

 

Ustawienia, suwaki fajnie to wszystko wygląda, jest sporo opcji, kombinacji.

 

 

Ogólnie mam nadzieję choć już bardzo małą że to jakiś wczesny build wypuszczony na biegu. Nie będę ukrywał że, nie za bardzo widzi mi się po 11 latach przestawiać na Fifę. Ale też nie będę ukrywał że, po tym co pograłem w obie piłki; po prostu Fifa jest lepszą piłką praktycznie w każdym aspekcie no nie wliczając grafiki. PEs 10 to niestety TA czyli TOTAL ARCADE. Fifka poszła w stronę symulatora a Pes w stronę arcade; role się odwróciły.

Odnośnik do komentarza

Balansują wszystko jeszcze przecież... Poziom bramkarzy na pewno się zmieni. Ja mogę tylko powiedzieć, że...

 

 

 

 

AHAHAHAHHAHAHAHAHHAA!!! :D

 

 

 

Dzieło skośnookiego szatana, już kocham tą grę, no coś CUDOWNEGO! Nie spodziewałem się takiego postępu względem PES2009, prawdę mówiąc to myślałem, że tylko poprawie ulegnie grafika. A wszystko jest inne, animacje cudowne, a przecież jeszcze nie wszystkie są dodane (vide notka ADAMa), ogólnie nie wiem jak jeszcze Fifowcy nie spalili się ze wstydu i nadal tu piszą ;p

 

 

 

Dla mnie killer, maratony na skrzydle... Taaaa, taki maraton to nie maraton, nie można już tak jak wcześniej bez problemowo biegać, mega graczami nawet trzeba dobrze kiwnąć i dopiero masz pole - jak w prawdziwej piłce, także spoczko, możecie się od tego odj.ebać.

 

 

 

Kuuuurva co za gra! :D Kocham ją!

 

 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że zarówno PES, jak i FIFA mogą się poszczycić "fantastycznymi" bramkarzami. Opinie na zagranicznych stronach są różne i standardowo jedni chwalą, a drudzy kryrykują (kolizje podobno duży minus) nowego PES-a. Adam z WENB pisał, że to inna wersja niż ta, w którą grał wczoraj (jego byla ukończona coś w 90 procentach).

Odnośnik do komentarza

No ale co z dryblingiem 360 ? jak spisuje sie detekcja kolizji na ktora wszyscy narzekaja ? Ktos moze porownac gameplay do np PES 6tki ? Bo widze, ze Ci co kochali zawsze PES'a sa wniebowzieci, reszta pisze to co rok temu...

Czekam na demo.

 

Faktycznie, kolizje kuleją w tym demie. Raz dostałem karnego (w pierwszym meczu), gdzie mój chłopek nawet nie upadł, nawet nie drgnął, nie umiem tego opisać, ale tam nie było domieszki faulu, a gwizdnął. Czasem piłka odbija się idiotycznie, są przenikania przez siebie.

 

Drybling 360 jest, szczególnie go widać na zwolnionym biegu (coś w stylu kontrola tempa w FIFIE).

 

Grałem niedawno w PES6 demo i PES 2010 wygląda bardziej naturalnie, można wiązać ciekawsze akcje i jest najlepszym PESem na next-geny i to właśnie do 6 należy go porównywac. Jest lepiej, ale od opinii Orana jestem daleki, bo animacje FIFY są klasę lepsze...

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

Najlepsze PES na tej generacji, serio, sam nie wierzę co wypisuję, ale cholernie dobrze mi się grało. Konami o dziwo zaskoczyło, jednoznaczny król w tym roku? niekoniecznie. Biorę obydwie raczej, nie grając - myślę o PES. Dziwne. Brawo Konami. Bo po PES6, 08, 09 dostawałem padaczki - tutaj jest świetnie, po prostu. IMO.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że zarówno PES, jak i FIFA mogą się poszczycić "fantastycznymi" bramkarzami. Opinie na zagranicznych stronach są różne i standardowo jedni chwalą, a drudzy kryrykują (kolizje podobno duży minus) nowego PES-a. Adam z WENB pisał, że to inna wersja niż ta, w którą grał wczoraj (jego byla ukończona coś w 90 procentach).

Sek w tym, ze FIFA ostatnio co roku daje dupnych bramkarzy w demie, np. w tym roku dali im gorsze statystyki - Overall 64 dla Buffona, w zeszlym kazdy bramkarz byl wyprzedzany, jednak w pelnych wersjach wszytsko bylo w jak najbardziej w porzadku - dema PES'a maja niestety na odwrot..

 

W koncu sciagam i zaraz sam ocenie. ;)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Widzę, że zarówno PES, jak i FIFA mogą się poszczycić "fantastycznymi" bramkarzami. Opinie na zagranicznych stronach są różne i standardowo jedni chwalą, a drudzy kryrykują (kolizje podobno duży minus) nowego PES-a. Adam z WENB pisał, że to inna wersja niż ta, w którą grał wczoraj (jego byla ukończona coś w 90 procentach).

Sek w tym, ze FIFA ostatnio co roku daje dupnych bramkarzy w demie, np. w tym roku dali im gorsze statystyki - Overall 64 dla Buffona, w zeszlym kazdy bramkarz byl wyprzedzany, jednak w pelnych wersjach wszytsko bylo w jak najbardziej w porzadku - dema PES'a maja niestety na odwrot..

 

W koncu sciagam i zaraz sam ocenie. ;)

 

W demie FIFA10 Buffon omyłkowo ma positioning na "jedynkę" :rolleyes: Sorry za OT, czekam na demko z opóźnionego retard PSNa :angry2:

Odnośnik do komentarza

Czekam bardzo na to demo. Już ponad 60%. Bardzo fajnie jeśli będzie to najlepszy PES na current geny, ale jeśli chodzi i gameplay to w fifie jest bardziej złożony. Zwody, tricki, możliwości, lepsze animacje. Najprawdopodobniej PES'a też kupię w tym roku. Jak pogram zdam relacje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...