Skocz do zawartości

Resonance of Fate


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Chapter 8, sub-quest: Different Values. Jak być może pamiętasz, trzeba najpierw pogadać z gościem w Basilica, a następnie udać się do Freud Remnants w celu zdobycia Ancient Text. Problem polega na tym, że treasure box, w którym schowany jest ów przedmiot...w ogóle się u mnie nie pojawił. Lokację przeryłem bardzo dokładnie, kombinowałem na 1001 różnych sposobów, wczytywałem nawet save'a po kilka razy, ale nici z tego - po skrzynce cały czas ani śladu. Tak więc nie pozostało mi już nic innego jak zwyczajnie wczytać save'a sprzed kilku ładnych godzin. Piękna i wzruszająca opowieść, która skończyła się z padem wyrzuconym przez okno...

 

Btw, czytałem trochę o tym bugu w necie i jak się okazało, nie tylko ja się tak pechowo naciąłem. Tak więc drogie dzieci - zapasowy save pod koniec siódmego chapa. Just in case.

Odnośnik do komentarza

witam.gram w grę już tydz ok 50 h na liczniku postacie na 50 lv po dwie bronie mają , a ja nadal nie kumam jak te terminale łaczyć.czasem mi się uda aktywować terminal ale jak go połącze z innym np to mi pisze deactivated :/ . stąd moja prośba mógłby ktoś mi łopatologicznie wytłumaczyć co i jak . Wiem że tutaj ten problem już był poruszany ale , nie kapuje dalej :(

Odnośnie gry , jest konkretna . Po ToV dla mnie najlepszy jrpg na xO . Dobrze że urlop mam , dzięki czemu mam czas na granie w taką DUŻĄ grę :)

Odnośnik do komentarza

Też właśnie grałem w RoF'a podczas urlopu. Gierka pękła w niecałe 60 godzin wliczając w to wszystkie wykonane sub-questy - fakt, nieco mało (sam tryb fabularny to max 15 h), ale bynajmniej nie żałuję tego czasu, bo choć względnie krótko, to bawiłem się przy niej rewelacyjnie. Dopracowany system, dynamiczne walki, zaskakująco nie-japoński design versus biedota fabularna i ubóstwo lokacji. Nomen omen, mojej opinii jest to najlepsze jRPG tej generacji konsol, a na pewno na PS3. 8+/10

 

Z terminalami Ci nie pomogę, bo sam się w nie nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

To jest tak: Najpierw trzeba postawić ten "kwadracik" gdzie możemy zregenerować nasze postacie i zapisać stan gry, później tym samym kolorem jaki ma ten kwadracik łączymy hexami z terminalem, jak to zrobimy to nad terminalem mamy pokazaną liczbę np. 10/40 a to oznacza, że należy połączyć na planszy 40 hexów określonego koloru by aktywować terminal, a my mamy ich połączonych 10, więc trzeba dorzucić na planszy kolejnych 30. jak już aktywujemy terminal to jego efekt będzie działał na tych hexach gdzie je położyliśmy (te kolorowe), jak chcemy by ten efekt działał w jakimś dungeonie to musimy te hexy podłączyć pod niego.

 

Im więcej terminali podłączymy to tym więcej musimy mieć położonych hexów na planszy. Można to też ciągnąć między kolejnymi piętrami, ale wtedy tych kolorowych hexów trzeba połozyć od cholery bo chyba za każde dodatkowe piętro jest +100 hexów. Wtedy też na kazdym piętrze trzeba postawić save point, a hexy trzeba podciągać do wind.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

donsterydo dziekówa za wyczerpująca odpowiedź,wszystko już jest dla mnie jasne :) ide walczyć bo Lyanne :wub: cos lv odstaje od reszty

 

Jak masz wysoki level jednej broni dla danej postaci to zmień jej broń na inną, np. z maszynówy na granaty to wtedy levele dla postaci będą wpadały co walkę wraz z kolejnymi levelami dla nowej broni. Pierwszy raz widzę coś takiego w grze, na początku myślałem, że to jakiś glitch ale jak widać tak ma być.

 

Jak każdą z 3 broni będziesz miał np. na 20 lv to postać będzie miała level 60 :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

ja też mam pytanie a propos terminali!

to nie klocek daje efekt tylko terminal na podłączonych do niego klockach, czy tak?

czyli konkretny efekt jest przypisany do danego terminala i niezmienny?

czy jest jakaś różnica w tym jakiego koloru klocki podłączymy do terminala, czy po prostu niektóre terminale do aktywacji potrzebują konkretnego koloru?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

To terminale dają efekt i efekt jest na stałe przypisany do danego termianala. Nie ma różnicy jakiego koloru będą hexy, oczywiście terminale będą liczyć hexy tylko tego samego koloru co podłączony do nich save point.

Odnośnik do komentarza

Cały myk polega na tym, żeby jak najszybciej zakończyć walkę, nim zostaną wykorzystane wszystkie punkty Hero Actions. W tym celu trzeba mieć porządnie dopakowane charge przy broni zadającej scratch damage i po prostu biegać pod odpowiednim kątem z jednego końca mostu na drugi, tak aby strzelać dziadowi w plery (inaczej robi unik), a na koniec przywalić granatem....tyle. Pewną pomoc mogą stanowić bramy uruchamiane specjalnym słiczem na ziemi, dzięki którym boss nie wykona na Tobie miażdżącego combosa "od tylca". Możesz też spróbować podpalić go koktajlem mołotowa, co by mu szybciej energia uciekała.

 

Ja w sumie przy tej walce miałem zaledwie 35 lv. i spokojnie dałem sobie radę.

Odnośnik do komentarza

Tri Attack tłumaczyłem ileś tam stron wcześniej :)

 

Żeby przeprowadzić ten atak musisz mieć RESSONANCE POINTS, które nabijasz wykonując HERO ACTION przecinające linię między dwoma członkami twojej drużyny, czyli jak Leanne i Zephyr stoją powiedzmy z 20 metrów od siebie to Vash musi przeciąć linię, między nimi podczas jego hero action itd.

 

Jak masz już troszkę RP to odpalasz tri attack i tyle robisz okrążeń ile RP nabiłeś przed rozpoczęciem całej akcji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...