Skocz do zawartości

Resonance of Fate


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z grami z gatunku jRPG nie mialem nigdy wczesniej do czynienia, w koncu skusilem sie i kupilem FFXIII - niestety kompletnie sie zawiodlem nie moge zniesc tresci jaka tam jest, humoru, bohaterow - grajac w to czuje sie jakbym widzial moja siostre ogladajaca Czarodziejki z Ksiezyca.... Pytanie FFXIII ma sie do EoE? czy jest w takim samym stylu prowadzona, mega idiotycznie dziecinni bohaterowie, i zelki i inne badziewia jako przeciwnicy etc. Kupilbym ten tytul ale po przejechaniu sie na FFXIII nie chcialbym drugi raz kase wydac w bloto

 

Jeśli chodzi o rzeczy, o których piszesz to RoF jest przeciwieństwem FFXIII. Sprawdź tę scenkę, którą wrzuciłem na PPE. To powinno Cię przekonać do RoF. :)

 

Co do mini-kącika RPG na PPE - proszę o jeszcze trochę cierpliwości! Rozwiążemy jeden problem techniczny i startujemy z tym.

Edytowane przez Zax
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Mam pytanie, czy jak podczas walki rozleci mi się bazel i go nie pozbieram to tracę go bezpowrotnie (czyt. po walce się nie zregeneruje) ?

 

I za co właściwie się zdobywa bazel shardy ? Bo jakoś mało ich mam, zaczynam drugi chapter i mam tylko 3 i pół :P

 

A tak w ogóle to bardzo fajny jRPG :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Tak chyba ze się przekimasz to ci się od nowi,ale gdy latasz po większej mapce jak np idziesz w fabułę to musisz na to uważać bo będziesz miał przekichane,jest jeszcze możliwość że zabijesz jakiegoś przeciwnika to wtedy ci się z regeneruje,tylko nie zawszę regeneruje się cały pasek czasem jeden lub dwa tak dokładnie to nie wiem od czego to zależy ,właśnie dlatego trzeba mieć dobrą taktykę w tych walkach aby bazela szlak nie trafił.

 

Nowe bazel shardy zdobywa się z walk na mapie jak masz np. nowy chapter. to na mapie są walki zaznaczone na czerwono tam możesz zdobyć kawałki B.shardy, tylko nie w każdej z tych walk są te kawałki.

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

Jeden bazel shard dostajesz za zabicie przeciwnika, lub zniszczenie jednego elementu jego ciała (jeśli ktoś tego nie wie, to np zdobycie trofeum z 20 punktami resonance jest awykonalne)....Ponadto jeśli dostaniesz tyle obrażeń, że ci się jakieś shardy rozlecą to masz dwa wyjścia, uciec i przekimać lub zakończyć walkę komunikatem "threat suppresed" czyli po prostu wygrać walkę :)

 

Taki tip jeszcze, te czerwony punkty na mapce? jeśli coś jest za trudne to nie, nie trzeba lewelować w danym chapterze, żeby pokonać przeciwników z tego hexa. Hexy te są dostępne w każdym chapterze, aż do momentu jak wygramy tam walkę.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Jesli Ci sie rozleci w walce to w nastepnej masz je na fulla nie musisz zbierac, shardy zdobywa sie za pokonanie bossów, lub za czerwone punkty na mapce czyli dodatkowe walki, pozatym są tez do znalezienia jak odblokowujesz hexy.

Ja jestem w 14ch i mam ich 12 jak na razie, a 20 łatwo zdobyc jesli sie ma 8 shardów, włazisz na arene gdzie są w miare mocni(z duzą iloscia cześci do rozwałki) przeciwinicy minimuk 4 i biegasz w kółko jak idiota lekko ich uszkadzając i zdobywajac resonance points. Tylko minie troche czasu zanim te 8 shardow sie uzbiera.

Odnośnik do komentarza

Witam a ja hasam sobie w chapter 7.postacie nabite juz na ponad 70lv.strasznie podoba mi sie lewelowanie postaci.i mam pytanie,macie jakies dobre miejsce na zdobywanie rozowych hexow,bo chce podprowadzic pare terminali do areny,exp 1,5 i drop rate 1,5 juz mam,potrzebny jeszce tylko ten z double efect i wsio tak mysle.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

btw efektów - efekty takie jak charging 2x to oddziaływują tylko na drużyne czy też na wrogów?

 

I z tymi stacjami - mozna je aktywowac tylko odpalając je danym kolorem, a co ze stacjami na których już jakiś kolor lezy? mozna to "nadpisać" czy jak?

 

na poczatku 4tego chapteru jestem i w sumie nie ma problemów, kasa też spoko w 3cim mozna spokojnie tego guna kupić za 100k bo wystarczy sprzedać itemy co maja dopisek "sell it in shop for rubies" ;]

 

tri-Ace ftw ;]

Odnośnik do komentarza

Żeby podpiąć inny kolor do terminala potrzebujesz stację (save punkt) innego koloru, czyli jeśli masz terminal zapełniony kolorem czerwonym a chcesz zmienić na żółty, to najpierw musisz iść do gidlii z 5 żółtymi hexami i zamienić je na stację żółtą, następnie pójść do poziomu gdzie jest dany terminal; stawiasz tam żółtą stację i wtedy możesz od niej podpinać hexy koloru żółtego :)

Odnośnik do komentarza

Musiałbym przetestować bo akurat tego terminala nie podpinałem, w ogóle podpinanie terminali nie daje wielkich profitów, najlepszymi wg mnie są te od dropów i expa + charging podpięte pod arenę, choć ten ostatni staje się bezuzyteczny pod koniec gry, np mam pistolety i karabiny które chargują się na maksa bez tego terminala w połowie jednego hero action ....

 

Miałem natomiast podpięte zwiększenie obrazeń fire itp, i nie zauwazyłem aby przeciwnicy z niego korzystali, więc moze te terminale działają tylko w jedną stronę?

Odnośnik do komentarza

ja mam 72h na liczniku, początek chaptera 16 i wszystkie sub questy do tego momentu zrobione + 42 levele areny, Leanne lvl 100, Vash lvl 96, Zephyr lvl 89 :). Chapter 16 jest chyba ostatnim? więc mozesz sobie obliczyć ile mniej więcej czasu potrzeba na przejście. Jeśli interesują cię trofea to mam 50% na tym etapie, ale nie gram dla nich więc nawet nie wiem jakie są ukryte i nie wiem ile zostało mi do platyny :)

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Ja mam 90h i tez 16ch, wszytkie questy porobione, arena jak narazie na maxa L104,Z103,V101, u mnie 56% trofków, ponoc jest trofek za ukonczenie drugi raz gry i wtedy pojawia sie prawdziwe pełne zakonczenie, wiec jeszcze troche zabawy zostało jesli ktos poluje na platynke.

 

jest trofeum za ponowne ukonczenie gry na normalnym poziomie,a zeby zobaczyc prawdziwe zakonczenie trza ukonczyc na hardzie,ddd:thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Ja mam 90h i tez 16ch, wszytkie questy porobione, arena jak narazie na maxa L104,Z103,V101, u mnie 56% trofków, ponoc jest trofek za ukonczenie drugi raz gry i wtedy pojawia sie prawdziwe pełne zakonczenie, wiec jeszcze troche zabawy zostało jesli ktos poluje na platynke.

 

jest trofeum za ponowne ukonczenie gry na normalnym poziomie,a zeby zobaczyc prawdziwe zakonczenie trza ukonczyc na hardzie,ddd:thumbsup:

Hmm wczoraj zrobilem ostatniego save'a coby sobie go wczytac do masterowania areny i sekretnej lokalizacji po czym przeszedlem gre zeby zobaczyc zakonczenie. Po przejsciu robimy zapis stanu i mozna albo zrobic new game plus na normalu lub of nowa na hard. Jest tez poziom ??? , ktory jest zablokowany wiec sporo grania zostaje i teraz mam dylemat czy nie lepiej zaczac hard bez masterowania normal i potem masterowac ostatni poziom..... sigh

Odnośnik do komentarza

Ja mam 90h i tez 16ch, wszytkie questy porobione, arena jak narazie na maxa L104,Z103,V101, u mnie 56% trofków, ponoc jest trofek za ukonczenie drugi raz gry i wtedy pojawia sie prawdziwe pełne zakonczenie, wiec jeszcze troche zabawy zostało jesli ktos poluje na platynke.

 

jest trofeum za ponowne ukonczenie gry na normalnym poziomie,a zeby zobaczyc prawdziwe zakonczenie trza ukonczyc na hardzie,ddd:thumbsup:

Hmm wczoraj zrobilem ostatniego save'a coby sobie go wczytac do masterowania areny i sekretnej lokalizacji po czym przeszedlem gre zeby zobaczyc zakonczenie. Po przejsciu robimy zapis stanu i mozna albo zrobic new game plus na normalu lub of nowa na hard. Jest tez poziom ??? , ktory jest zablokowany wiec sporo grania zostaje i teraz mam dylemat czy nie lepiej zaczac hard bez masterowania normal i potem masterowac ostatni poziom..... sigh

 

 

Moim zdaniem jezeli chcesz zobaczyc te prawdziwe zakonczenie to przydaloby gre zaczac na hardzie,ja jestem w 14 rozdziale,wiec jeszcze troche mi pozostalo do grania,a w 16 rozdziale mam zamiar zrobic calom arene na wszystkie gwiazdki,az 6 stacji juz podpielem.. z koloru niebiesko-prostego (navy)hexa.jakos tak.....Wiecie gdzie mozna zdobyc golden guns???bo napewno gdzies sa do zdobycia ,tylko gdzie???Pozdrawiamgood.gif

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...