Skocz do zawartości

Resonance of Fate


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

zagrałem i muszę powiedzieć że wygląda bombowo. nigdy wcześniej nie grałem w jRPG'a ale ta gra to po prostu geniusz. co prawda do DS mu trochę daleko, ale podobnie jak w produkcji From S. nie mogę się doczekać walki. są tak kapitalne, że po zrobieniu jakiegoś zadanka latam ciągle po mapie w poszukiwaniu jakiegoś leszcza. a właśnie: w 1 chapterze(tym po prologu) mam zadanie od dziadka co stoi przed sklepem z broniami. co mam zrobić? i jeszcze jedno: poszedłem do takiego miejsca(dungeon?) i tam były dwa psy i robot z czterema nogami i CKM-em. załatwiłem ich, i dalej przejście jest zablokowane. co zrobić by je odblokować?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

witam

 

Powiedzcie mi jakie musze mies statystyki postaci broni by ukonczyc wątek fabularny gry? zadania staram się robić troche na arenie obecnie 7ch i postacie po 46lvl nie lubie gdy gra kaze pakowac postacie i zanudza przy tym a to czy mozna pobawic sie na boku przed koncem gry powinno byc zawsze w wyborze gracza, jedni robią trofea a inni grają i dlatego musze wiedziec jak bardzo postacie muszą byc przypakowane by przejsc gre

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Sprawa jest taka: skończyłem dziś moje pierwsze RPG w postaci FF XIII, ktorym jestem totalnie oczarowany. Postanowiłem, że pozbędę się Fajnala na rzecz innego RPG i wybor chyba padnie na Resonance właśnie. Pytanie - czy dla laika w temacie, po zakończeniu świetnej, 40-sto godzinnej przygody z Lightning i spółką, polecacie RoF? Proszę o porady, co bym źle gotówki nie ulokował:)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nastawiasz się na super efekciarską i filmową fabułę jak w Finalach, to się zawiedziesz, bo w RoF ten element praktycznie nie istnieje. Grafika jest ładna, ale to też nie fajerwerki godne trzynastki. Natomiast cała reszta - klimat, system, walki, questy, w ogóle cały gameplay IMO daleko przebija produkcję Square. Dość powiedzieć, że obok ToV, to chyba najlepsze jRPG tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim FFXIII fabularnie to wielka przygoda z zachowaną ciągłością wydarzeń i wyraźnie zaznaczonymi charakterami postaci. Natomiast Resonance w tym elemencie prezentuje bardzo luźne podejście do tematu - ot, jest sobie trójka bohaterów (dwa dzieciaki i ich nie do końca normalny mentor), która przez większość czasu zajmuje się wykonywaniem luźnych, niepowiązanych ze sobą zleceń dla lokalnej ludności, takich tam questów. W zasadzie to by było na tyle, gdyż główny wątek (notabene bardzo ciekawy) pojawia się bardzo późno, praktycznie dopiero pod sam koniec gry. Fabuła tkwi tutaj na zdecydowanie zbyt daleko odsuniętym planie, żeby zadowolić miłośnika epickich, wykonanych z niesamowitym rozmachem historii jak FF, chociaż nie wypada nie przyznać, że miejscami jest bardzo zabawna (świetne gagi i żarty sytuacyjnie). Jeżeli naprawdę zastanawiasz się nad kupnem RoF'a, to radziłbym skupić się przede wszystkim na rewelacyjnej stronie gameplayowej. W innym wypadku zastanów się lepiej nad Tales of Vesperia lub Lost Oddysey (obie exclusive na Xboxa360).

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, dużo mi zobrazowała i to też podejrzewałem przy RoF. Szczerze mówiąc to głównie świetna IMO fabuła + cała otoczka dopełniona systemem walki porwały mnie. W takim razie zastanowie sie jeszcze dwa razy nad Resonance, ew. filmiki pooglądam:) Co do iksowych ekskluziwów - (nie)stety posiadam Soniaka 3:) Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dorwałem się niedawno do RoF to odświeżę temat. Po przeczytaniu opinii jaka ta gra jest trudna, myślałem, że będę klął jak przy Dark Souls. Póki co nic bardziej mylnego - system walki idzie opanować w godzinę. Przy zwykłych przeciwnikach (Rogue Gunman, Fat Gunman etc.) ciężko zginąć, a początkowy boss padł za pierwszym podejściem. System walki nawet daje radę, wymaga taktycznego podejścia i kojarzy mi się trochę z FF XIII. Tam też trzeba było kombinować tak, by Ravagerem zwiększać stagger, a Commandosem niwelować jego spadki - tutaj zaś trzeba na zmianę zadawać lekkie rany przez SMG i dobijać Handgunem (z realizmem nie ma nic wspólnego, ale pomysł ciekawy). Wszystko w szybkim tempie z zaje.bistymi dynamicznymi kamerami - na razie 6h za mną i wciągnąłem się jak cholera! Zobaczymy co dalej - boję się tylko, by późniejsze chaptery nie okazały się jedynie podaj & przynieś :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i niestety takie właśnie się okazują. Gra staje się bardzo monotonna. Musiałem ją sobie dawkować, bo na raz nie dałbym rady. Na szczęście pod koniec pojawiają się silniejsi przeciwnicy, jacyś więksi bossowie, trzeba po prostu kombinować i w pełni wykorzystywać w sumie ciekawie zaprojektowany system walki. Ja miałem takie odczucia odnośnie tej gry: początek - po prostu fajny, środek - kompletna nuda i monotonia, koniec - super.

Odnośnik do komentarza

Fakt, jest dość schematyczna, ale gra się bardzo przyjemnie - system walki mi pasuje i nie nudzi mimo wielu randomowych potyczek. Dopiero jestem w 5 chapterze, jeszcze słabo wylevelowany, ale podjąłem się dungeona Dakota Vein (chcę koniecznie zdobyć drugiego submachine guna). Przy ostatniej lokacji i dwóch Sledgehammerach powtarzałem walkę chyba ze 30 razy (szkoda mi było save'a sprzed 3h a uciec się nie dało). W końcu fart dopisał, udało się wygrać - pad mi się już w łapach ślizgał od nerwów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...