Skocz do zawartości

Fallout: New Vegas


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

mam podobnie, pograł bym ale poprostu szlag mnie trafia, dziś po pracy jeszcze sprobuje pokombinować, ale jesli będzie taki syf to wywalam tą gre...

 

a (pipi) pomyśleć ze kupilem ją drugi raz! specjalnie przełaciłem za wersje ultimate i nawet nie doszedlem do żednego dlc...

 

grrrrrrrr

 

 

pomyśleć że jak spale fallouta to powróce do skyrima który pewnie też zacznie sie (pipi) niedłgo (strach pomyslec co sie stanie jak wyjdzie dlc)

w skyrime odwlekłem tragedie dzieki temu ze zrobilem 3 postacie i każdą postacią pogralem 30-40 godizn, dzieki temu żadna z nich nie nabiła bardzo dużego sejva i nie zobaczyła całości świata jeszcze, ale pewnie niedługo zaczne dochodzic do momentu krytycznego

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jak na razie nie odczułem znaczących bugów w New Vegas (łał), ale jeśli jest tak jak to opisujecie to trochę nie fajnie. Po Falloucie 3, który na konsolach też nie błyszczał jakością wykonania od strony technicznej, można by się spodziewać, że tym razem twórcy bardziej się postarają... w końcu gracze to dość wybredne istoty. Ale nie chce teraz tu hejtować szczególnie, że mnie tego typu niespodzianki spotykają jak na razie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie ukończyłem New Vegas!

 

Nawet dwukrotnie (chciałem sprawdzić scenariusz Yes Mana oraz Legionu). Zabierałem się za to jak pies do jeża. Wszystko przez dziwnie w mojej ocenie poprawadzony scenariusz - senny, nieco liniowy początek, aż tu nagle docieramy do NES Vegas i (pipi)UDU! Nie wiadomo, gdzie ręcę włożyć i za co się zabrać. Nagle wszystko wymyka się spod kontorli, masa frakcji, postaci, zadań, sprzecznych interesów - taki natłok potrafi przytłoczyć. Tu właśnie dwukrotnie odpuszczałem i porzucałem grę. Zacisnąłem jednak tym razem zęby, zakasałem rękawy i wziąłem się za ogarnianie tego całego "bałaganu". W wielkim skrócie - było, kurczę, warto. Zaprawdę, powiadam Wam: dawno nie miałem takiej rozkminy, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji mających istony wpływ na losy świata gry. Nic nie jest oczywiste, nic nie jest w pełni słuszne czy godne potępienia. To jest niewątpliwy atut produkcji Obsidian. Z pozycji sympatyka klasycznych Falloutów warto docenić nawiązania do znanych postaci czy miejsc - jest tego masa (rozbity Highwayman - ach te wspomnienia) . Sama fabuła jest interesująca, późno odkrywa karty, ale koniec końców jest ciekawie. Naprawdę ogromną frajdę czerpałem z beztroskiej eksploracji, szukając pożywienia czy medykamentów (tryb HC to mus w przypadku tej produkcji), nierzadko wchodziłem w posiadanie jakiejś wyjątkowej broni - Pushy, Chopper, Ratslayer, Lucky, Q-35 - jest tego trochę. Kompletowanie ekwipunku było kolejnym wyzwaniem - zazwyczaj starałem się wejśc w posiadanie danej broni o wiele wczesniej, niż to było przewidziane (@#$@ szczury z Broc Flower Cave). Jako perfekcjonista chciałem także jak najszybciej zebrać Skill Booki - było warto, bo dzięki lekturze mogłem sobie pozowlić na clearowanie danej lokacji już podczas pierwszej wizyty. Miło wspomniam także towarzyszy (dobrze, że dodano ten interfejs w postaci Companion Wheel) - z uwagi na grupę, z której się wywodziła, Veronica okazała się cennym nabytkiem a i odpowiednio zupgrade'owany Rex był nadwyraz przydatnym czworonogiem (HC na najwyższym poziomie trudności). Bardzo spodobały mi się dedykowane im zadania poboczne (z możliwością wspomniaego upgrade'u jako nagrody). Widać, że był ogromny potencjał - jak gra by wyglądała, gdby nie ograniczenia wynikające z "patronatu" Bethesdy to już zupełnie inna spiewka...

 

O grafice nie będe wspomniał - koń jaki jest, każdy widzi - na szczęście jakoś szybko znieczuliłem się na tę skrajną brzydotę i skupiłem się na tym, co naprawdę ważne. Technicznych problemów na szczęście nie doświadczałem zbyt często (jakaś zawiecha od wielkiego dzwonu). Wiem jednak, że pod tym względem gra potrafi do siebie skutecznie zniechęcić...

 

Reasumując: ode mnie: 8+

 

Jeden z lepszych RPGów generacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój save ma ponad 8mb i jakoś wielkiej tragedii nie ma w dzialaniu gry.Owszem czasem się zawiesiła ale nic poza tym.Dużo lokacji odwiedziłem w każdej odwiedzonej  przeszukiwałem wszystko co się da.

Gra jak dla mnie mistrzostwo świata-z 200godz na liczniku  mam na pewno.Grając w nowego Far Cry brak mi tak rozbudowanego świata.

Tutaj olewałem wątek fabularny i zajmowałem się pobocznymi questami,które są bardzo urozmaicone.Mnóstwo broni ,zbroi dodatków.To jest to :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio save pokazuje lekko ponad 60h, a waży ~6MB. Czytem te Wasze realacje i sam się dziwie mojemu szczęściu, że nic takiego mi się nie przytrafiło.

 

Miałem zamiar wkleić Ci link do fragmentu z Misia: "nie martw się, wyłączą Ci", ale dranie skasowali. ;)

 

Zobaczymy co bęzie z DLC i campusem NCR.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Zwykle tak to właśnie się objawia. Na otwartych lub dużych przestrzeniach, nie daj Bóg jeszcze z dużą ilością random encaounterów (wczytanych) nie da się grać.

 

Dobrze że next geny mają 4-8GB RAMu. Bethesda będzie mieć czym go teraz zaśmiecić wespół z memory leakami. :D Nie ma się co chyba łudzić, że to naprawią.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

 

Ostatnio save pokazuje lekko ponad 60h, a waży ~6MB. Czytem te Wasze realacje i sam się dziwie mojemu szczęściu, że nic takiego mi się nie przytrafiło.

 

Miałem zamiar wkleić Ci link do fragmentu z Misia: "nie martw się, wyłączą Ci", ale dranie skasowali. ;)

 

Zobaczymy co bęzie z DLC i campusem NCR.

 

Masz na myśli Camp McCarran czy Forlorn Hope? Tak czy siak byłem w obu - przy okazji ukończyłem ostatni ending pod banderą Niedźwiedzia (najgorsza końcówka IMO, jak ja niecierpię tych kutafonów z NCR). Przyznam, że trochę gra zaczęła przymulać, ale nie było to nic, co mogło by mi skutecznie uniemożliwić progress. DLCeków na bank nie sprawdzę, bo gram na kanadyjskiej wersji FNV :P

 

Ciekawostka: Obsidian poprawili wizerunek nowego Fallouta w dosłownie każdym elemencie gry. Sprawdźcie ikonki perków czy przedmitów - na pierwszy rzut oka widać, które pochodzą z F3 (porównajcie sobie też same trofiki, jak prezentuje się VB)...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

@kaz_

Mają wszyscy, po prostu port na PS3 na tym cierpi najbardziej ze względu na najmniejsze dostępne zasoby (albo po prostu jest najgorzej zportowany).

 

@stoodio

Nie pamiętam nazwy. To jest duże połacie terenu nie daleko Vegas, zamknięte, z kolejką.

 

Ja szczerze powiedziawszy to żadnej z frakcji nie lubiłem. Dlatego na końcu historii, sprawiedliwie obdarowałem każdą

atomówkami

. :D Boomersi mnie w końcu polubili, ale też nie na długo. :DD

Odnośnik do komentarza

@stoodio

Nie pamiętam nazwy. To jest duże połacie terenu nie daleko Vegas, zamknięte, z kolejką.

 

Czyli masz na myśli Camp McCarran. Byłem tam i parę questów wykonałem. Nie ma co się chyba dłużej rozwodzić - jest problem, ale przyczyna niestety nie jest do końca znana.

 

Ja szczerze powiedziawszy to żadnej z frakcji nie lubiłem. Dlatego na końcu historii, sprawiedliwie obdarowałem każdą

atomówkami

. :D Boomersi mnie w końcu polubili, ale też nie na długo. :DD

 

A ja tam byłem lubiany przez większość społeczności (no, może Powder Gangers za mną nie przepadali) - dzięki temu moja panna mogła knuć i spiskować za plecami niczego niepodejrzewających NPCów. Dość długo nie mogłem się zdecydować, kogo powinienem poprzeć - w efekcie lawirowałem między sprzecznymi nierzadko interesami wszystkich stron konfliktu. Yes Man z początku wydawał mi się ciekawa opcją, ale anarchia i chaos do niczego dobrego nie prowadzą - hołota z New Vegas potrzebuje bata nad sobą, ale nie bezwzględnego Cezara czy też skorumpowanej NCR - i tu pojawia się tajemniczy Mr House. Koleś miał potencjał, ideę oraz środki. Resztą zajęła się moja Kurierka ;)

 

Co do Boomerów, ja ich od razu polubiłem - ujęła mnie niezykle klimatyczna lekcja historii tej społeczności, której udzielił mi mały Boomer.

 

Z innej beczki - jestem niezwykle zadowlony z Rexa, psina dawała radę nawet w konfrontacji z opancerzonymi czubkami z BoS. Wywracanie przeciwnika to wyjątkowa cecha, która na wyższych poziomach jest niezwykle przydatna (szkoda, że piesek nie może być nieco wcześniej odpowiednio zupgrade'owany).

 

edit:

 

Pobawiłem się dzisiaj odrobinę ruletką, do tego pograłem w Caravanę (swoją droga naprawdę fajna mini-gra, ale co się napociłem, zanim załapałem o co biega, to moje :P). W efekcie usłyszałem przyjemny ding-dong w słuchawkach:

 

20130406423.jpg

 

Naprawdę żałuję, że nie dane mi będzie ograć DLCeków, bo nieźle się wkręciłem w tego Fallouta. Różnie to bywało - podchodziłem do tej gry jak do jeża, ale o statecznie bardzo mi się podoba. Jest co robić, replay value jest ogromne, czuć ten specyficzny klimacik. Aaach... będę tęsknił za Pustkowiem Mojave... no i za Rexem ;)

 

Czas jednak iść naprzód, bo kolejna gra czeka w kolejce:

 

 

20130406425.jpg

 

 

:thumbsup:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

A jaki masz GameID? Pewnie taki sam jak NTSC/U, a hamburgerowe konto na PSS chyba masz (inna sprawa, że się nie opłaca w tej cenie kupować ;]).

 

PS: Ja nie lubiłem żadnej z frakcji, każda wydała mi się grupką oszołomów. A że zbierałem możliwie wszystkie unique itemy to pociągało to za sobą niekiedy drastyczne środki. Dlatego i oni mnie nie lubili - i dobrze się z tym czułem. :))

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Amerykaniec i kanadyjczyk to nie to samo - wiem, bo miałem przez chwilę NTSC/U i nie wykrywało mi save'a. Jeśli jednak zatęsknię za Pustkowiem, to skusze się na wydanie Ultimate i zacznę przygodę od nowa (tym razem wczuję się na maksa i każdą decyzję podejmę zgodnie ze swoim sumieniem, nie bacząc na interesy żadnej z występujących frakcji).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...