Skocz do zawartości

Fallout: New Vegas


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego zawsze opinie na forum, wyczytanie w czasopismach bądź znalezione w Internecie trzeba poddać wyjątkowo wnikliwej i surowej filtracji. Warto dodać, że akurat grafika w NV nie jest najważniejszym elementem, więc mimo że oczy mogą trochę boleć to warto się przemóc. Gra nadrabia wykreowanymi bohaterami i klimatem pustkowi.

Odnośnik do komentarza

Doprawdy nie rozumiem, jak można ocenić grafikę w FNV na "ósemkę"... :whistling:

 

Abstrahując od strony merytorycznej (fabuła, system, dialogi etc.) oraz obszerności całej gry, FNV jest niekwestionowanym technicznym bublem - masa glitch'y, problemy z poprawnym działaniem (krztuszenie, przycinanie, wreszcie zawiechy), to chleb powszedni. I jeśli do tej pory jeszcze tego nie doświadczyłeś, to możesz być pewien, że im dalej w las, tym gorzej...

Do tego dochodzi koszmarna... KOSZMARNA animacja wszystkiego co się porusza, która jest okraszona przebrzydłymi projektami postaci-manekinów. Coś okropnego.

 

W kwestii oprawy video, za balansowanie na granicy dobrego smaku, należy się autorom nagana. Ocena gry jako całokształtu, to zupełnie inna spiewka...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Od strony technicznej, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie crap wszech czasów (na konsolach). Niedopuszczalne jest aby jakakolwiek gra zaliczała tyle zwiech. Zwykle cRPG są niedopracowane, z dużą ilością bugów, nawet krytycznych i ja świetnie rozumiem, że bardzo trudno o to zadbać, szczególnie w dzisiejszych czasach. Ale na Boga, to co się dzieje z nowymi Falloutami zakrawa na skandal. Uncharted 2 z F3/FNV dzieli Rów Mariański - tyle że trudno je porównywać skoro U2 ma zamknięte lokacje, zwykle niewielkie i idziemy po sznurku.

 

Co do kapsli:

 

Oddaje się 50 kukle w fabryce Sansasprailly. Kapsli wbrew pozorom aż tak dużo nie ma, staraj się wypijać ten specyfik - jest 1/10 zostawi Ci kapsel

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To:

 

 

Poziom 7 - właśnie opuszczam Primm. Jak do tej pory, nie spotkałem się z jakimiś większymi trudnościami - bliskie sąsiedztwo

 

podziemnej bazy BoS

znacznie wpływa na początkową fazę gry - dostęp do świetnej zbroi z solidnym DT, gdy do dyspozycji mamy najwyżej Leather Armor, do tego skuteczna broń z zapasem amunicji, o dużej ilości kapsli nie wspominając. Efekt jest taki, że do tej pory nikt nie ubił mojej postaci... :whistling:

 

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

 

Aby wejść do bunkra BoS trzeba pół świata zwiedzić, a aby swobodnie się po nim poruszać i mieć możliwość zwinięcia/kupna Power Armor setu i założenia go na siebie (stosowny perk) trzeba wykonać szereg questów.

 

Sposób alternatywny to Power Armor Enclave'owy, ale trzeba nie mniej zachodu.

 

 

Także, zapomnij o takim sprzęcie na początku gry.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Aby wejść do bunkra BoS trzeba pół świata zwiedzić, a aby swobodnie się po nim poruszać i mieć możliwość zwinięcia/kupna Power Armor setu i założenia go na siebie (stosowny perk) trzeba wykonać szereg questów.

 

Sposób alternatywny to Power Armor Enclave'owy, ale trzeba nie mniej zachodu.

 

 

Także, zapomnij o takim sprzęcie na początku gry.

Protestuję!

 

Przytoczony przez orion50 post, napisany był przeze mnie. Zwiedzenie omawianego miejsca, jest możliwe już na samym początku gry - ja miałem ~5h na liczniku.

 

Wystarczy

 

rozgonić małe skorpionki (polecam broń melee), a później ustrzelić z daleka, bądź wpaść na pełnym biegu między Centaury, pilnujące zwłok oddziału BoS (pierwszy PA oraz istotna holotaśma).

 

Gdy znamy hasło do bazy, wystarczy już tylko wykonać jeden dodatkowy quest (poradziłem sobie dzięki stosownemu poziomowi speech), aby swobodnie poruszać się po bazie i zgarnąć następujące fanty:

 

- parę PA wraz z hełmami,

- tona amunicji energetycznej,

- karabiny plazmowy oraz laserowy,

- gauss rifle,

- super sledge

 

etc.

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie mylisz się.

 

Zauważ jednak, że nigdzie nie pisałem, iż paraduję od początku gry w Power Armor - wspomniana zbroja, po sprzedaży, zapewnia doskonały zastrzyk gotówki, którą można spożytkować na coś takiego:

 

182px-CombatArmorReinforcedMKII.png

Combat Armor Reinforced Mark II

 

Do kupienia w omawianym bunkrze BoS.

 

Właśnie to wdzianko miałem na myśli, pisząc o "świetnej zbroi z solidnym DT" :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Mi wystarcza płaszczyk szeryfa;) Fajnie to to wygląda i szkoda mi się rozstać z nim.Dziwi mnie że cały czas się trzyma.Bo pół pustyni zwiedziłem i dalej jest ok.

 

Założę się, że nie grasz na Very Hard + HC Mode... :whistling:

 

Hmm a tej zbroi nie można ubrać i jeszcze płaszczyk do tego? :D

Nie.

Odnośnik do komentarza
Zauważ jednak, że nigdzie nie pisałem, iż paraduję od początku gry w Power Armor - wspomniana zbroja, po sprzedaży, zapewnia doskonały zastrzyk gotówki, którą można spożytkować na coś takiego:

 

Fakt, nie pomyślałem o tym.

 

Z drugiej strony to ten pancerzyk leży sobie

w "toksycznym kanionie" (nazwy nie kojarzę, lewy dolny róg mapy), na skraju pustyni z rozbitym samolotem i skorpionami.

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No właśnie nie wydałem złotówki na żadne DLC do NV. Po zainstalowaniu patcha zacząłem wbijać na 31 lvl, mimo, że wcześniej miałem blokadę na xp po osiągnięciu 30 lvl. W info o patchu 1.6 nie znalazłem informacji o tym, by zwiększono limit xp, więc możliwe, że to jakiś udogadniający rozgrywkę(trochę kijowo, że dopiero pukam do bram New Vegas, a już mam maksymalny lvl) błąd. Mam nadzieję, że tego nie poprawią jak by co :thumbsup:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...