Skocz do zawartości

Fallout: New Vegas


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie, bo zamierzam wrócić do tej gry, czy już wypuścili patcha, który by "nieco" stabilizował kod? Nie przywiązuje specjalnej wagi do kwestii technicznych w takich produkcjach, ale im dalej w las tym częste spadki animacji, do granic, po przekroczeniu których gra mówiła "dziękuje i żegnam". No to ją pożegnałem :confused: .

 

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout:_New_Vegas_patches

Odnośnik do komentarza

Poziom 7 - właśnie opuszczam Primm. Jak do tej pory, nie spotkałem się z jakimiś większymi trudnościami - bliskie sąsiedztwo

 

podziemnej bazy BoS

 

znacznie wpływa na początkową fazę gry - dostęp do świetnej zbroi z solidnym DT, gdy do dyspozycji mamy najwyżej Leather Armor, do tego skuteczna broń z zapasem amunicji, o dużej ilości kapsli nie wspominając. Efekt jest taki, że do tej pory nikt nie ubił mojej postaci... :whistling:

 

Oczywiście, już dwukrotnie myślałem o rozpoczęciu od nowa - dużo pts władowałem w Barter (pod Pack Rat) kosztem innych umiejętności (relatywnie niski Lockpick oraz Science), ale ostatecznie zdecydowałem się postawić na ten perk. Jakoś sobie radzę dzięki magazynom, odzieży oraz narkotykom.

 

Gra się przyjemnie, co prawda odczuwam pewne znużenie (wszak niektóre czynności robię po raz 3-4), ale już niedługo dojdę do nieznanych mi lokacji - tam się zacznie zabawa :thumbsup:

 

Co do technicznej strony gry, już miałem zachwalać, że jest stabilniej... a tu nagle seria zawiech (dwukrotnie w ciągu godziny), irytujące są częste 1-2 sekundowe freez'y, w poniektórych lokacjach - 5 kroków, stop, 4 kroki, stop, 2 strzały, stop etc.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ja zbroje BoS dopiero pod koniec gry dorwalem :rolleyes: wczesniej latalem w lekkiej zbroi. Chyba czas na dodatek bo juz dlugo mnie nie bylo w swiecie Fallouta

Samą zbroję dorwać łatwo - pamiętam jak grając za pierwszym razem, szwendałem się w okolicy Goodsprings i natrafiłem na Power Armor. Gorzej z nabyciem stosownej umiejętności...

 

Aktualnie doszedłem do Nipton, Pack Rat okazał się dobrym wyborem (zwłaszcza dla kogoś kto rezygnuje z towarzyszy).

 

Nie spodziewałem się, że wszelkiego rodzaju rękawice, mają takie pierdolnięcie, z bliskiej odległości używam tego cacka:

 

240px-ScreenShot28png.png

Co ciekawe nawet z bazowym Unarmed sieje spustoszenie :thumbsup:

 

Im dalej w las, tym więcej zawiech - zapomniałem o zapisie i 40 min. rozgrywki w plecy... :mellow:

 

Cóż, w nocy wracam na Pustkowie, co by dobić 10 poziom... ^.^

Odnośnik do komentarza

Kurczę, w New Vegas gra nabiera tempa - tyle quest'ów, że nie wiadomo w co ręce włożyć. Aktualnie mam 15 poziom i staram się ogarnąć cały ten rozgardiasz, ciężko podjąć jakakolwiek decyzje, mając na uwadze przyszłe konsekwencje naszych czynów - jednego tylko byłem pewien:

 

Benny musiał zginąć z mojej reki

 

nie mogłem draniowi ufać... :whistling:

 

RatSlayer gwarantuje mi stuprocentowy współczynnik trafienia krytycznego, Lucky - 62,5%, miło sadzić co chwilę "krytyki" :) "Każdy kij ma jednak dwie strony medalu" - na tę chwile brakuje mi w walce wyzwania, gra stała się skrajnie łatwa (mam solidny stuff, kasy od cholery, naprawa ekwipunku z perk'iem Jury Rigging nie stanowi problemu). Nie wyobrażam sobie jak można grać w NV na jakimś niższym poziomie i bez trybu HC... :rolleyes:

 

Mam nadzieję, że coś mnie jednak jeszcze zaskoczy, i zużyje choć 1/3 zgromadzonych w plecaku stimpak'ów.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No, zakupilem Fallouta NV.

 

Gralem juz pare godzin i gra zawiesila sie tylko raz - patche naprawde musialy naprawic sprawe, bo jest dobrze (w przeciwienstwie do tego, co bylo o grze pisane).

 

Ogolnie rzecz biorac: spodziewalem sie tragedii, zwiech co 5 min. i beznadziejnej grafiki. WTF, ocb z narzekaniem na grafike w tej grze? Wcale nie jest brzydka - gra co prawda nie zachwyca grafika (wiadomo, Uncharted / GoW / KZ to nie jest), ale mimo wszystko jest nawet dobrze (spokojnie 8/10 za grafe moglbym wystawic).

 

Jesli chodzi o sama gre - wciaga jak cholera. Naprawde, ciezko sie oderwac.

Odnośnik do komentarza

To, ze akurat Tobie sie nie wiesza co godzine nie znaczy, ze narzekania sa bezpodstawne. Patche (pipi) daly pod wzgledem wydajnosci. Poprawialy jedynie bledy w questach. Graficznie jest poziom fallouta 3 czyli da sie zyc, ale juz sama gra jest duzo latwiejsza. Dalej wciaga jak diabli, ale poziom trudnosci jest sporo nizszy

Odnośnik do komentarza

Jak bedzie gorzej pod wzgledem stabilnosci, to napisze - zobaczymy. Nie daje teraz ostatecznej oceny, bo gralem jedynie pare godzin.

Pozostaje pytanie, czy ty grales po ostatnim patchu? Moze on cos zmienil - jak ktos wiecej po nim gral, to moze sie wypowiedziec, ja tez teraz wyrazam tylko opinie wstepna (doszedlem dopiero do Mojave Outpost / Nipton town <czy jakos tak>)

 

Jesli chodzi o grafike - ludzie pisali o TRAGEDII, okropnym poziomie. Grafika jest o poziom lepsza niz "da sie zyc" (chociaz jesli chodzi o to, to niestety imo bo np. dla kogos kto oczekuje poziomu Uncharted 2, grafika bedzie nie do zniesienia). Gdzie tu jest poziom z PS2 o jakim czytalem? [nie na tym forum, tylko ogolnie] Gdzie ta beznadziejna grafa? Ludzie ktorzy w to nigdy na konsoli nie zagraja, po przeczytaniu takich opinii beda mieli bledne pojecie na temat poziomu graficznego gry.

 

Taki IGN wystawil taka sama ocene za grafike dla Dragon Age 2 i Fallouta NV (8 ). Gralem w demko DA2, ktore wygladalo tragicznie, totalnie zalamkowo - F NV ma wyraznie lepsza grafike. I gdzie tu sprawiedliwosc?

 

 

Dobra, dosyc o tym (z mojej strony :P) - mam pytanko co do rozwoju postaci. Czy oplaca sie brac intense training i koksic statsy? Czy moze lepiej brac zwykle perki?

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Intense trainig uzywalem kiedy moglem. Przydaje sie imo. Gralem na ostatnim patchu (1.06 jesli dobrze pamietam) i cudow na kiju nie bylo. W pewnym momencie w new vegas gra dostala takiej czkawki, ze modlilem sie o zwieche, ale jakos sie ocknela i szlo dalej. Przez ponad 50h gry mialem jakies 20 zwiech (zaczalem liczyc po pierwszych 3 w ciagu jednej godziny) wiec nie jest to jakas tragedia, ale czesty saving sie przydaje

Edytowane przez rpgfan
Odnośnik do komentarza

E tam od razu czepiać. Delikatna docinka jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;)

 

A poważniej, to nie wiem jakim cudem grafa w NV zasługuje na 8. Rozumiem, że teren jest rozległy, ale to jest jedyny aspekt tej grafiki, który może wywindować ocenę do całych 6. Reszta to bida na czele z animacją, która chyba została żywcem przeniesiona z ciosanego z drewna Bena Afflecka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli F NV ma miec ocene 6, to cala seria CoD powinna rowniez miec 6/10, Uncharted 2 8/10, KZ3 8/10, GoW 3 8/10, RDR 7/10, GTA IV 6/10, Dragon Age 4/10, Mafia 2 5/10.

 

I wlasnie czytajac takie posty, zostalem do tej gry zrazony, spodziewajac sie tragedii. Rozwazalem zakup na premiere, a ostatecznie zakupilem dopiero teraz, kiedy cena spadla drastycznie.

W F3 gralem na PC na detalach high zdaje sie - i grafa na PS3 w F NV wcale nie prezentuje sie jakos specjalnie gorzej (zaznaczam, ze bylo to w okolicach premiery, wiec jakis czas temu - jednak nawet, jesli pamiec zaciera mi te szczegoly, mimo wszystko jest dobrze), port nie jest zwalony.

 

Takie jest przynajmniej moje zdanie. Jednak mimo wszystko - lipa, bo na pewno jest wiecej osob ktore zrazily sie co do tej gry czytajac negatywne opinie (ja naprawde spodziewalem sie najgorszego, kupilem tylko dlatego, bo b. mocno staniala - i naprawde pozytywnie sie zaskoczylem).

 

 

Dobra - mam pytanie dotyczace sprawy z sansaparilla caps (czy jakos tak - nie jestem pewien jak to sie pisze

 

spotkalem NPCa, ktory powiedzial mi ze jak zdobede wystarczajaco duzo tych kapsli to zdobede jakas nagrode, oraz zebym uwazal na jakiegos typa co tez tych kapsli szuka. Ten watek bedzie potem jakos kontynuowany, czy nie? Sprawa mnie zaciekawila i zaczalem zbierac te cale kapsle

 

Odnośnik do komentarza

port nie jest zwalony.

 

Od strony technicznej jest to crap. Zwiechy konsoli, czkawki graficzne, animacja postaci z poprzedniej generacji.

 

 

BTW estel pisal o ocenie grafiki na 6. Moim zdaniem max to 7, ale przy bardzo dobrych checiach. Cala gra jest swietna, ale nie moge przymknac oka na totalna slabizne wizualna, 20 zwiech konsoli i przycinanie gry

 

Jesli F NV ma miec ocene 6, to cala seria CoD powinna rowniez miec 6/10, Uncharted 2 8/10, KZ3 8/10, GoW 3 8/10, RDR 7/10, GTA IV 6/10, Dragon Age 4/10, Mafia 2 5/10.

 

Tego to juz w ogole nie rozumiem. Jak mozna porownywac grafe z U2 i KZ3 do New Vegas? Przepiez to jest przepasc technologiczna.

 

 

Edytowane przez rpgfan
Odnośnik do komentarza

Jesli F NV ma miec ocene 6, to cala seria CoD powinna rowniez miec 6/10, Uncharted 2 8/10, KZ3 8/10, GoW 3 8/10, RDR 7/10, GTA IV 6/10, Dragon Age 4/10, Mafia 2 5/10.

W Coda/KZ3 nie grałem, poza tym zgadzam się. Ja 10 mogę wystawić takiemu Okami, za to że ma swój własny unikalny styl. Inna sprawa, że w dzisiejszych czasach oceny redaktorów prawie zawsze są zawyżone, co odbija się później na graczach, którzy chcąc utrzymać się w jednej ogólnie przyjętej skali zapominają, że ta skala już dawno straciła na miarodajności.

 

W sumie to trochę offtopikujemy, więc nie ma co kontynuować wątku chyba, że chcesz coś dodać?

 

A odnośnie spoilera:

Zbieraj. Jak uzbierasz 50 i zagadasz z odpowiednim typem to możesz robić questy. Więcej informacji tutaj.

Odnośnik do komentarza

Tego to juz w ogole nie rozumiem. Jak mozna porownywac grafe z U2 i KZ3 do New Vegas? Przepiez to jest przepasc technologiczna.

Ja nie porownywalem ich grafiki, tylko przytoczylem jak w odniesieniu do NV prezentowalyby sie te tytuly, przyjmujac ze NV zasluguje na 6.

 

A, ze wg. mnie NV zasluguje na 8/10, U2 na 10/10 itd

 

Jesli chodzi o zwalonosc portu - z wszystkich gier ktore widzialem, chyba jedynie Mafia 2 moze pretendowac do miana zwalonego portu.

A jedyna prawdziwa slabizna wizualna jaka widzialem to Dragon Age 2 (jesli F NV nia jest, to jak nazwac DA2? Slabizna wizualna po ktorej mam koszmary w nocy?).

 

 

Odnosnie poziomu trudnosci - gram na hardcore i very hard. Poki co trudno nie jest, jednak byloby mi naprawde ciezko, zeby nie jedna rzecz - naprawilem robota, ktory caly czas za mna lata i sieka przeciwnikow. Strasznie ulatwia to zycie, bo jego laser zadaje spory dmg, strzela z niego caly czas i jest wytrzymaly (juz pare godzin z nim latam i zszedl mu tylko 1 pasek hp).

Kiedy jednak on w koncu mi padnie, obawiam sie ze nie bedzie lekko.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...