Skocz do zawartości

Fallout: New Vegas


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej sprzedaj FNV i kup wersję Ultimate. Nie wiem po ile są te dodatki, ale jak cena jest bez zmian co w dniu premiery to nie ma to sensu. Nówki stoją po 130-140zł z wysyłką. Nie dość, że wyniesie to Ciebie taniej to jeszcze nie będziesz się mordować ze ściąganiem łat i DLC.

 

Wierm, ze taniej by to wyszlo, np z mazona, ale czy czasem gra nie doda mi sie na liscie jako inny tytul i nie bede mial 0% trofeow ?

Odnośnik do komentarza

Wszystkie gry, we wszystkich edycjach, we wszystkich wersjach używają tego samego zestawu trofeów (jest kilka wyjątków, ale są to wersje wyłącznie azjatyckie np. Demon's Souls). Trofea mają niezależne identyfikatory od identyfikatorów gry, czyli np. NPWR12345_00 (gdzie sufix 00 to kod regionalny, np. 16 jest dla Polski, ale żaden deweloper tego nie używa). Przy pierwszym uruchomieniu gra sprawdza czy jej zestaw trofeów już jest wpisany do indeksu i robi to właśnie sprawdzając ten ID.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

pytanie ze spoilerem odnosnie fabuly

 

 

jestem wlasnie po rozmowie z Yes Manem i nie zalapalem jednej rzeczy, jaki cel ma to zadanie z kontaktem z roznymi grupami z new vegas i poza nim?

 

 

 

w sumie żadnego celu to nie ma bo nie wpływa w żaden sposób na dalsze losy fabuły yes mana. po prostu trzeba wszędzie się przejść i to tyle.

 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

odkopuje temat ;p

 

gram ostatnio w skyrima i spodobalo mi sie na tyle że postanowiłem dać drugą szanse NV bo w koncu fallout to taki postapokaliptyczny skyrim ;p

miałem już kiedyś NV kupiony na premiere w dodatku, ale przeszedlem ok 30% i mi sie znudziło, teraz jednak troszke sie przekonałem do tego stylu rozgrywki dzięki skyrim (w sumie masa rzeczy mnie wkurza ale jednak troche plusów też jest, wcześniej odstręczało mnie to że fallout 3 i NV były tak odmienne od 1 i 2 których jestem fanem i przez ten pryzmat słabo mi sie gralo w 3 i NV)

 

teraz jednak znowu nabrałem ochoty pograć w NV przez pryzmat skyrima a nie F 1 i 2 , ale pechowo pare miesięcy temu wymieniłem swojego NV na maxa pejna, ale teraz chciałbym kupić znowu, tylko ze już edycje ultimate ze wszystkimi dodatkami, i tu mam pytanie - czy dodatki są na płycie? czy są to kody na dlc i trzeba brać nówke?

Odnośnik do komentarza

Na szczęście wszystkie są na płycie - i wszytstkie powiązane fabularnie, kończąc historię naszego kuriera. W przeciwieństwie do F3 GoTYE, nie wyświetlają się w menu głownym gry (taka ciekawostka ;]). Nie ma też żadnych patchy, po prostu wkładasz grę i grasz.

 

Niestety jest potężna łycha dziegciu. Save rośnie, czyli baza rośnie, czyli nie wiem czy zdołasz przejść wszystkie dodatki na tym samym save'ie (zacznie rwać animacja i wieszać się co kilka kroków)... Być moze znając DHK i SFID tej gry można odszyfrować save, potem dekompresować i na PC wywalić zbędne dane, ale tego nie wiem. Jak ja grałem w tą grę to jeszcze DTU nie padł i musiałem się z tym mordować (a Bethesda miała mnie oczywiście w (pipi)e, nawet na maila nie odpowiedzieli...).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

serio po 2 latach nie rozwiązali tego problemu i gra staje sie niegrywalna gdy save sie zwiększy? bo to brzmi jak jakas paranoja i debilizm czystej wody żeby robić gre ktorej eksploracja ma dać mase zabawy ale im wiecej tej zabawy tym gra gorzej działa;/

 

 

moj save w skyrim ma ok 5.5mb, i raczej nie widze wielkich problemów, chociaż może troche częsciej mam spadki animacji (a moze to kwestia lokacji)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest bolączka tego silnika. Od czasu Obliviona aż po Skyrim nic się nie zmieniło i dotyczy wszystkich platform (tyle, że na PC masz więcej RAMu i dostęp do konsoli). A jak nie daj Bóg miły, zglit(pipi)e Ci się item (np. questowy, który powinien zniknąć po jego wykonaniu lub failu) to masz 100% szans, na zwiechy w przyszłości. Najlepiej nie podnosić wszystkiego z podłogi, nie przeszukiwać każdej szafki, przede wszystkim starać się nie zmieniać położenia przedmiotów (czyli nie przekładać trylion razy bo wszystkie lokalizacje i koordynaty są cały czas zapisane) etc. i baza aż tak nie rośnie. Należy też uważać na dziwne glitche obiektów,np. kiedy świniak czy coś tam spada z góry na dół w nieskończoność (np. hodowane rośliny w Big Empty). Moje save'y do F:NV mają po 25MB (a F3 jakimś cudem około 40MB) i nie da się grać - po pojawieniu się przeciwników animacja spada do ~2fps... Na dodatek gra zawsze wiesza się po kilku minutach i pomaga albo twardy reset, a jak XMB daje się przywołać to quit game. Jeśli się daje zrobić pauzę to można save'ować, co trwać może nawet i... 15min! a wyjście do menu głównego gry nie pomaga.

 

Kpina jak **** dlatego Skyrima już nie kupię na konsole. :/

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Mój sejw ma ponad 8 MB, na liczniku ponad 100h i gra chodzi płynnie, kilka razy miałem zwiechę konsoli i to za kazdym razem podczas ekranu loadingu, nigdy podczas eksploracji. W planach mam teraz zakup F3, ale po lekturze waszych postów poważnie sie zastanawiam :)

Edytowane przez KOMARZYSKO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...