Skocz do zawartości

Fallout: New Vegas


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze? To zależy dla kogo. ;]

 

Dla mnie najciekawszy był Lonesome Road, w którym to właśnie czuć ten kataklizm i tą tajemnicę, finał całej historii z podstawki i pozostałych dodatków (wszystkie się ze sobą łączą). Później stawiam Big MT, za typowy falloutowy czarny humor i... porządny "schowek chomikowy" na sprzęt z całej gry. ;d Na trzecim miejscu umieściłbym Sierra Madre, które jest również jest klimatyczne i fajnie opracowane (trochę zmienia mechanikę gry i bardzo dobrze się tutaj gra na wysokim poziomie trudności). Za kompletnie nieudany uważam te kaniony. Ani historia ciekawa, ani specjalnie nie ma co robić i jakoś tak hmm... kolorowo.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

a jak dodatki wpisują sie w tok gry? tzn gdybym kupił edycje ze wszystkimi dodatkami i od początku gry miał je wbudowane to mniejwiecej kiedy sie na nie natrafia?

czy to są wydarzenia i questy ktore mozna robić już na początku jak sie pójdzie w odpowiednie miejsce? czy mają poziom trudności raczej sugerujący że trzeba podpakowac i juz dobrą postacią zabierać sie za te sprawy?

Odnośnik do komentarza

Tego nie wiem bo zaczynałem ze swojego save'a z podstawki, ale podejrzewam że od początku. Tak jak w DLC do F3, trzeba iść w odpowiednie miejsce - Ci co dobrze poznali świat wiedzieli od razu gdzie one będą bo są to bardzo charakterystyczne miejsca, ale są oczywiście też markery na mapie. Najbliżej początku gry są dwa ostatnie DLC, po inne trzeba pół mapy z buta przejść.

 

Gdybym teraz zaczynał grę od nowa to starałbym się jak najszybciej zrobić najpierw DLC Old World Blues, ponieważ po jego ukończeniu dostaje się świetne miejsce do składanie fantów i co ważniejsze

pistolecik, który od razu teleportuje tam gracza z dowolnego miejsca na dowolnej mapie (jest kilka wyjątków, i warunek że nie może trwać event walki).Wychodzi się też z niezłymi bonusami do statsów i z kilkoma świetnymi perkami. Jest tam też sklep co ma 20 kafli na trzy doby.

.

 

 

W przeciwieństwie do dodatków do F3, uważam że te DLC są naprawdę fajne (po za "kanionami") i wszystkie łączą się ze sobą fabularnie. W F3 podobały mi się tylko bagna. Oczywiście nie warto kupować ich osobno, za drogie.

 

 

BTW: Planuję odszyfrować swojego save'a (mam nadzieję, że nie jest dodatkowo szyfrowany przez grę) i zobaczyć czy jest taki sam jak na PC. Może udałoby mi się oczyścić inventory ze zglitchowanych itemów i trochę odchudzić bazę. Mielibyśmy lekarstwo na zwiechy.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam 10 level i juz mam 100 w guns, a mimo to tak naprawde średnio mi sie podoba moja skuteczność, często ze średniej odległości mam trafienia w stylu 40-60%

 

od czego to zalezy ? od broni? (zauwazylem ze pistolety mają słabe % z daleka), od wroga?

 

 

musze poszukac jakiejs snajperki, narazie uzywam zardzewiałem hunting rifle, calkiem fajna, ale pewnie są lepsze

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie, drodzy e-koledzy: mając zaliczonego niemal na maksa Far Cry 3, które mi się strasznie podobało, ale i z kolei na koncie mam Borderlands, które z kolei strasznie mi się nie podobało, a chętnie pograłbym w coś a'la FC3: warto pakować w Fallouta?

Odnośnik do komentarza

@Yano przy 12lvl masz perk sniper ktory w Vatsie powinien dac Ci lepsze % przy strzale w glowe. Ogolnie snajperka na dalszy dystans plus cos do obrony jak podejdzie oponent np. shotgun + perk sotgun surgeon albo power fist + perki i jest grubo:) ja niedawno odpaliem fv ult ed mimo ze gra lezala od roku w folii i jest narawde dobry fallout.

Odnośnik do komentarza

aem - ja bym nie brał fallouta na bazie far cry'a , to zupelnie co innego, fallout prawdopodobnie bedzie ci sie wydawał przydki i powolny, i dretwy i wogole dosyć nędzny

 

to jest spoko gra, ale przez pryzmac FC3 możesz ja bardzo źle odebrać , no i sama rozgrywka tez wyraźnie inna

 

jak już ochłonieś po FC3 i lubisz rpgi to możesz pomyśleć, ale naprewno nie traktuj tego jak podobne gry

 

 

 

berion - już poszedłem w gunsy i dosyć chudego snajpera chce robić. musial bym od nowa zrobić postac i może kiedys zrobie (mam tendencje do zaczynania gier wiele razy jeśli mozna grac róznymi stylami) , jednak jakoś chyba nie podnieca mnie walenie łapami w FPP (to samo mnie boli w skurim mimo że tam jest lepiej)

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie, drodzy e-koledzy: mając zaliczonego niemal na maksa Far Cry 3, które mi się strasznie podobało, ale i z kolei na koncie mam Borderlands, które z kolei strasznie mi się nie podobało, a chętnie pograłbym w coś a'la FC3: warto pakować w Fallouta?

 

Bethesda może być z siebie dumna - cel osiągnięty XD

 

mam 10 level i juz mam 100 w guns, a mimo to tak naprawde średnio mi sie podoba moja skuteczność, często ze średniej odległości mam trafienia w stylu 40-60%

 

od czego to zalezy ? od broni? (zauwazylem ze pistolety mają słabe % z daleka), od wroga?

 

 

musze poszukac jakiejs snajperki, narazie uzywam zardzewiałem hunting rifle, calkiem fajna, ale pewnie są lepsze

 

Po pierwsze: na tym etapie powinieneś już dysponować lepszą bronią (przynajmniej porządnie zmodyfikowany HR + scope).

 

Po drugie: you are doing it wrong. Zmień styl gry - nie ładuj z daleka w VATSie, tylko zaczaj się i strzelaj normalnie (najlepiej oddawać strzał z pozycji kucającej). Wtedy zawsze wchodzi krytyk. Celuj w głowę, gdy przeciwnik zacznie na ciebie szarżować, oddaj jeszcze kilka strzałów. Gdy już będzie blisko ciebie, aktywuj VATS i dobij go (warto zmienić broń na coś krótkodystansowego - większy dmg).

Odnośnik do komentarza

zwykle tak robie, ale ogolnie wole grać w VATSIE bo nie lubie uczucia real time'owej walki w falloucie

nie chce z tego robic strzelaniny fpp

chociaż i tak w dużej mierze robie, bo tak jak moiwsz czesto vatsa odpalam dopiero jak ktoś podejdzie

 

nie mam niestety dobrej broni (mam jeszcze that gun), zrobilem fabularne questy do momentu pogadania z khanem w ruinach miasta i teraz mam iść do vegas na spotkanie z czarnobiałym fiutem. pobocznie zrobilem kilka questów dla NCR w ich bazie (tej z pomnikami)

i prawie wcale nie mam kasy, chyba ze 250$ , a nic nie kupowalem w sklepach, jeydnie to urządzenie do rakiet dla ghouli za 500

jak zarobić kasiore?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

@Yano

A co im sprzedajesz? Złom pewnie. Ja mam około 300000 nadwyżki budżetowej i drugie tyle w kapslach, sztabach i dolarach przedwojennych.

BTW: Jeśli ustawiasz się na Power Armory Enklawy to poczytaj bo można się łatwo pozbawić możliwości ich zdobycia.

 

@danielskii

A masz jakiś zglitchowany przedmiot w inventory? Czyli taki, który powinien zniknąć po skończonym quest-cie, a nie z nika. Usuń cache ("Game Data"/"Dane Instalacyjne Gier"), czasami pomaga.

Odnośnik do komentarza

no i chlerna (pipi)ana gra :/ mnie tez to spotkalo i zamula mi tragicznie, jak narazie w 2 lokacjach , w knajpe atomic wrangler i w obozie camp mccarran, animacja tak bardzo sie tnie że prawie sie nie da chodzic, ledwo samtad uciekłem :/

 

co za sRAKA@@!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

KUIRWA zaraz po napisaniu posta prawie wszedzie zaczeło sie ciąć ... praktycznie nie moge grac, nie moge sie nigdzie ruszyć, tylko małe pomieszczenia jakoś jeszcze chodzą

 

a save ma tylko 4.5mb

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

@danielskii

Ta, zakładka zglitchowane przedmioty... ;P To może być jakikolwiek item. Hełm (jest taki jeden podajże po zabiciu przywódcy Khanów), broń, item questowy. Jakikolwiek, który powinien zniknąć po ukończeniu questu (nie da się go łączyć, upuścić, sprzedać itd.).

 

@Yano

Czyli to samo co u mnie. A nie zglitchował Ci się żaden obiekt albo przedmiot? Np. latający motor, trupy spadające z góry na dół non stop. To jest mega killer. Ten silnik do kupa gnoju.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

różnych bugów mialem sporo, np geckosy zapdające sie pod ziemie itp, zwłoki które sie same ruszają (podrgują)

 

jednak nie zauwazyłem nic nadzywczajnego w niedalekim czasie przed "awarią"

 

da sie to jakoś naprawic w ogole? komukolwiek udało sie przejść gre na konsoli? co to za szajs...

 

może to tylko w okolicy vegas tak sie kaszani? nie probowalem jeszcze odchodzić gdzies daleko do innych lokacji

Odnośnik do komentarza

Miałem kilkadziesiąt godzin w podstawce na 1.04 (albo i nawet ponad sto) i tylko ten nieszczęsny Camp McCarran zaczął się wieszać. Poważne problemy zaczęły się dopiero po ukończeniu pierwszego DLC na wersji F:NV U, czyli to bodajże patch 1.06.

 

Znajdę czas to zajrzę do save'a, można już go deszyfrować, dekompresować i prawdopodobnie na PC edytorami odchudzić i powywalać śmieci. Skoro można tak z save'm na X360 to tutaj podejrzewam format jest ten sam. Żeby jednak móc coś z tym save'm zrobić to musisz znać swój IDPS, jeśli jesteś na OFW to jest to ból w tyłku.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...