Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam dwa pytanie [związane głównie z edycja na X360)

 

1. Czy po premierze FIFA 11 można się spodziewać ogromego spadku chętnych do gry online w FIFA 10? Pytanie głównie do tych który mają doświadczenie po tym jak wyglądała sytacja analogicznie po premierze FIFA 10 w stosunku do FIFA 09 :)

 

2. Dotyczny trybu 10 vs 10. Czy pozatym że to oczywiście tryb-ciekawosta [bo raczej ciężko o poważną grę gdy każdy steruje innym piłkarzem i pewnie każdy chce zdobyć gola ;p] Cieżko szybko znaleźć 19 innych graczy przypadkowych żeby zagrac mecza? Czy tyle miesięcy po premierze ten tryb jeszcze zyje i są chętnie - tyle nie z ustawki tylko chodzi o dobór przypadkowych graczy?;p No i jak wyglada sytaucja gdy w czasie meczu wychodzi jakis z graczy- zastępuje go komputerowy?

Odnośnik do komentarza

Mam dwa pytanie [związane głównie z edycja na X360)

 

1. Czy po premierze FIFA 11 można się spodziewać ogromego spadku chętnych do gry online w FIFA 10? Pytanie głównie do tych który mają doświadczenie po tym jak wyglądała sytacja analogicznie po premierze FIFA 10 w stosunku do FIFA 09 :)

 

2. Dotyczny trybu 10 vs 10. Czy pozatym że to oczywiście tryb-ciekawosta [bo raczej ciężko o poważną grę gdy każdy steruje innym piłkarzem i pewnie każdy chce zdobyć gola ;p] Cieżko szybko znaleźć 19 innych graczy przypadkowych żeby zagrac mecza? Czy tyle miesięcy po premierze ten tryb jeszcze zyje i są chętnie - tyle nie z ustawki tylko chodzi o dobór przypadkowych graczy?;p No i jak wyglada sytaucja gdy w czasie meczu wychodzi jakis z graczy- zastępuje go komputerowy?

 

Tryb 10 vs. 10 nie jest idealny. Po pierwsze rzadko jest max graczy, wtedy resztą steruje SI lub możesz wybrać kilku. Niestety, banda debili z wciśniętym sprintem od swojej połowy nawiedza ten tryb i niełatwo znaleźć ludzi z którymi można stworzyć sensowną akcję. Bo to właśnie ja, koniecznie ja musze strzelić gola :wallbash:

 

Gdy ktoś wyjdzie z meczu, a Ty na początku wybrałeś losowo reszte niewybranych piłkarzy przejmujesz kontrole nad kolejnym.

Odnośnik do komentarza

MediaExpert wspólnie z firmą Sharp i Microsoft zorganizowało cykl wakacyjnych imprez pod nazwą "Game Expert".

Jest to cykl turniejów FIFA10 dla graczy lubiących konsolowe szaleństwo.

 

* I miejsce - konsola Microsoft XBOX 360 Arcade

* II miejsce - Mad Catz kierownica MC2 Microcon

* III i IV miejsce - gry Forza 3 (Bundle) lub Halo ODST

 

Turnieje odbywać się będą w salonach MediaExpert przez cały okres wakacyjny:

 

* INOWROCŁAW, ul. Miechowicka 1a - 14 sierpnia

* WROCŁAW FUTURA, ul. Graniczna 2a - 14 sierpnia

* CIECHANÓW, ul. Niechodzka 5 - 21 sierpnia

* JELENIA GÓRA, ul. Mostowa 2 - 21 sierpnia

* ŚWIDNICA, ul. Strzegomska 3 - 28 sierpnia

* GRUDZIĄDZ, ul. Włodka 16 - 28 sierpnia

* ZGORZELEC, ul. Jeleniogórska 40 - 4 września

Odnośnik do komentarza

Nie, pytam o granie w domu czy z kumplami. To ważne pod kątem pewnego tekstu do kolejnego numeru PE :)

o, a co to bedzie za text??? zdradź troszke szczegułów...

 

btw Koso dałbys rade zrobic poradnik do fify i pesa? Oczywiscie mam na mysli najnowsze wersje, które ukazą sie w pazdzierniku.

 

np jak dla mnie taktyki z fify sa srednio zrozumiałe, polskiego faq nie znalazłem, ang jest zagmatwany

Odnośnik do komentarza

oj, bardzo chętnie- jesli rozkminileś (panie trenerze he he he) za(pipi)iszco te taktyki - to dawaj faq, myślę, że wielu osobom się sprzyda (nie wiem od kiedy takie dziwne taktyki stosuje EA, ja bawię sie fifą od 09; kiedy to rozwiodłem się z PES'em)

Odnośnik do komentarza

Poradnik został oparty na FIFIE 09 i FIFIE 10. Będzie przydatny pewnie w FIFIE 11. Zawarłem w nim właściwie wszystko co chcielibyście wiedzieć o taktyce w FIFIE. Zacząłem od krótkiego wstępu odnośnie ustawienia podstawowej 11, bo nieraz jest dylemat kogo wstawić. Miłego czytania :)

 

Formacja- Zacznijmy od tej funkcji. Nie ma tu nad czym się rozwodzić, bo każdy

gra taką jaką lubi. W praktyce nie ma wielkiej różnicy czy grasz 4-4-2,

czy 4-2-2-2, a może 4-3-2-1. Różnica robi się w przypadku grania potworami

5-0-5 lub 7-2-1. Jednak takim pedalstwem zajmować się nie będziemy.

Grając Realem ustawiam zespół na 4-5-1 co w połączeniu z odpowiednią

własną taktyką ( o której za chwilę ) daje mnóstwo możliwości w defensywie

i ofensywie. Ta taktyka umożliwia szybkie przechodzenie do 4-3-3 lub 5-4-1, a także

innych tworów.

 

Dobór podstawowej jedenastki ( dla popularnego 4-4-2 i jego wariacji ) - Każdy trener staje przed tym dylemematem. Kogo wstawić, kogo posadzić na ławię. Polecam nie zwracać uwagi na lepszą nogę.

Szczególnie w obronie, mając dwóch dobrych prawych obrońców jeden może pójść na lewą stronę i wszystko będzie ok.

Świetny środek można ustawić w Interze i Brazylii- Maicon i Lucio. Barcelona ma duet Pique i Puyol, gdzie grając cofniętą obroną, sprawdzi się. W Realu polecam grać Garayem i Ramosem. Natomiast Chealsea może mieć środek złożony z Essiena i Obiego- Mikela.

Przede wszystkim należy w obronie wystawiać na bokach szybkich i zwinnych graczy.

W Brazylii będą to Dani Alves i Felipe ( rezerwa ), W Interze możemy postawić na Maicona, Muntariego, Cambiasso, Zanettiego, Chivu, Cordobę. W Realu polecam na prawej wystawić Lassa, na lewej Pepe. Barca defaultowo. W Chelsea zda egzamin Bosingwa/ Ivanowic i Zhirkov/Cole. Menchester na lewej ma świetnego Evrę, ale na prawej kłopot. O'Shea jest za wolny, Rafeal za słaby fizyczny. Oczywiście w rękach dobrego gracza

mogą oni grać, ale najbardziej uniwersalnym będzie Owen Hargraves.

 

Środek pomocy- Na środku proponuję grać kombinacją- zawodnik do odbierania piłki i zadań siłowych

oraz dryblujący i dobrze podający, szybki playmaker. Dla Realu to będą Xabi Alonso i Kaka,

dla Brazylii Felipe Melo i Kaka, Dla Chelsea Ballack i Lampard, Dla Manchesteru Carrick i Anderson ( ewentualnie Fletcher, ale

wtedy pomocnicy grają 50-50, czyli po równo w zadaniach ofensywnych i defenswnych) Dla Barcy, której domyślną taktyką jest 4-3-3 wyrzucamy Busquetsa, do środka idzie Keita/ Toure oraz Iniesta i Xavi. Dla Anglii Lampard i Gerrarda. W Interze można zagrać Cambiasso- Sneijder, jak również Stankovic- Sneijder lub Muntari- Sneijder.

 

Skrzydła- Na skrzydłach wystawiamy zawodników dobrze dryblujących, szybkich, zwinnych. Dla Anglii będą to Walcot i Lennon, ale na ławce znajdziemy dobrych zastępców. W Interze możemy postawić na Ballotelliego , Muntariego, Eto'o , Quaresmę, Mottę ( najsłabszy ) W Realu jest problem, bo grająć 4-5-1 z Ronaldo na szpicy na bokach można ustawić Benzemę i Higuaina. Grając zwykłym 4-4-2 ( lub wariacją ) na skrzydłach mogą grać Ronaldo i Van der Vaart, ja jednak proponuję grać 4-3-3 , gdzie ofenswny tercet Ronaldo- Higuain- Benzema będzie wspierany Kaką, ALonso i Gutim. W Menchesterze na lewej ląduje Nani, na prawej Valencia. Brazylia to Kaka i Robinho/ ew. Diego.

 

W Ataku wystawiamy najszybsych i najsilniejszych, w sumie tylko w Anglii i w Aston Villi można zmienić napastnika ( mowa o lepszych zespołach). Odpowiednio Agbonlahora za Heskeya i Carewa za Heskeya.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie nic odkrywczego, ale komuś może się przydać.

 

good for you. :thumbsup:

 

Ogólnie jeśli miałbym dodać jakieś rady to podczas gry:

 

- podczas gry obronnej kiedy to przeciwnik sunie skrzydłem zauważyłem, że wiele osób biegnie obrońcom wzdłuż skrzydłowego, który jak wiadomo jest o wiele szybszy.

To jest błąd, trzeba biec równolegle ze skrzydłowym i złapać go dopiero gdy będzie zakasał do boku. To on musi pobiec do was, a nie wy do niego.

 

- Za dużo ludzi gra ciągle na wciśniętym iksie. Może i robi się z tego niezła kiszka, ale np: dla mnie, czyli ludzi lubujących się grać z kontry jest to raj, ponieważ jedna długa piła i już mam sam na sam. Poza tym, czasami warto trochę pomyśleć, poustawiać niż tak zapierdalać bez celu.

 

- W obronie krycia nie podwajamy w życiu! pobiegnie dwóch cepów na napadziora i mamy sprokurowaną akcję sam na sam.

 

- Co do realu, myślę, że lepiej w obronie na stoperach sprawdza się duet Pepe:Ramos. Ale kto jak tam woli - Błażej tutaj wszystko ładnie rozpisal. ;)

Edytowane przez Pavlis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o porady to narzekali na wrzutki ludzie- nieskuteczne, strzały z głowy są osłabione itp...

Jednak można strzelać bramki z wrzutek, wystarczy zauważyć, że w polu karnym zawodnik stojący na dalszym słupku zbiega do krótkiego, a zawodnik z krótkiego wbiega na długi. Należy wykorzystać ten moment i posłać piłkę na drugiego napastnika, bramka murowana. Wystarczy trochę pobiegać po skrzydle by zauważyć ten manewr.

Odnośnik do komentarza

@blazej10 niby poradnik to nic nowego, ale okazało się że niepotrzebnie ustawiałem Agresję i Pressing na równym, wysokim poziomie i była kiszka. Teraz się trochę dokształciłem, dopieściłem taktykę i jest dobrze. Dzięki. Tobie @Pavlis też, odpuściłem sobie granie z X praktycznie w ogóle, krycie strefą plus ewentualnie dobiegający do przeciwnika obrońca (AI nie sterowany przeze mnie) i blokowanie dośrodkowań i strzałów. Teraz wszystko funkcjonuje jak należy. I zero z tyłu praktycznie w każdym meczu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

A ja mam pytania do tych co dalej grają online w FIFĘ 10 po premierze 11

 

- Duży spadek chętnych online do grania?

 

- Idzie jeszcze skompletować komplet graczy - albo prawie komplet w trybue 10 vs 10?

 

EDIT: chodzi o Live chociaż proporcje z PS3 są pewnie podobne

 

 

 

Edytowane przez JoZi
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...