Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

http://500px.com/

 

http://www.shutterstock.com/

 

http://www.istockphoto.com/

 

Kokosow na tym nie zbijesz. Zwykle sa potrzebne zdjecia typu:

 

166-Selling-a-Company.jpg


Firmy chetnie takie kupuja na strone, itp. Na 300px dosc popularne sa jeszcze HDR i artystyczne, ludzie kupuja "na sciane". Wymaga dosc duzej rozdzielczosci jesli chodzi o 300px, do innych wystarczy dobrze wyedytowany TIFF i odrobina szczescia. Ale miesiecznych dochodow sie nie spodziewaj z tych stron, chyba ze masz duzo copro zdjec lub cos na miare tej Rosjanki, ktora podbila serca uzytkownikow 300px.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Sam się zastanawiałem nad D3100 jednak w końcu wybrałem D5100 i nie żałuje :) Największą jego zaletą to świetna matryca która pochodzi z profesjonalnego modelu D7000. Generuje dość małe szumy i daje bardzo dobrą jakość obrazu. Do tego masz trochę innych mniej ważnych rzeczy jak obrotowy ekran czy wejście na dodatkowy mikrofon.

Odnośnik do komentarza

W takim razie sprawdź D5200 lub tańszego D3200 bo to następcy. Są też D5300 oraz D3300 ale dla mnie prawie niczym się nie różnią i są strasznie nieopłacalne.

Żeby było jasne, seria D3XXX jest dla osób początkujących gównie za sprawą świetnego samouczka i łatwości obsługi. Dla trochę bardziej wymagających jest właśnie seria D5XXX.

Edytowane przez marcin33
Odnośnik do komentarza

Może dlatego, że tylko z nim mieli do czynienia? Mało kogo stać na kombo 2 lustrzanek od różnych producentów.

Ja ze swojej strony jako pierwszy aparat nie polecam lustra, tylko zaawansowany kompakt lub coś z bezlusterkowców z wymienną optyką. Daje to spore możliwości przy kombinowaniu nie tylko ze współczesnymi, ale i ze starymi manualnymi obiektywami. Na przykład fajną sprawą jest możliwość korzystania z wysokiej jakości optyki z mocowaniem m39 (np. Leica), z której nie bardzo daje się kombinować użytkownikom lustrzanek.

Edytowane przez Humulus
Odnośnik do komentarza

Z lustrem można kombinować- stare obiektywy na M42. 

Miałem Canona i mam nadal, miałem Nikona i poszedł na serwis aukcyjny. 

Klawiszologia- tutaj mi pasuję Canon. Pokrętło nastaw mam przy migawce, Nikon na "ścianie" gdzie ekran- rzecz gustu, przyzwyczajenia. 

 

Nikon jest tani w zakupie- kitowe szkło mają lepsze. Ale górki zaczynają się przy wyborze słoika. Nikon ma albo szajs albo bdb. szkła. Czyli szkła są droższe i jest ich mniej niż w obozie Canona. Są Sigmy, Tamrony, ale to nigdy nie będzie działało jak firmowe szkło. C i N nie udostępniają szczegółów konstrukcyjnych i firmy produkujące obiektywy same do wszystkie dochodzą. Z tego wynikają problemy z focusem- Tamron. Kalibracja nie zawsze pomaga, trafiają się mydła i trzeba przeryć kilka szkieł żeby trafić ostrą sztukę. Przerabiałem to.... 

 

 

Czyli Canon będzie droższy przy zakupie, ale szkieł więcej i jest większa elastyczność na rynku. 

 

 

Na minus nikona zaliczam kolory- strasznie zimne barwy dają aparaty- mowa o entry level, nie wiem jak te wyższe modele i pełne klatki. Trzeba poprawiać na kompie. Canon daję cieplejszą barwę i naturalną. 

Aha i trzeba zwracać uwagę przy szkłach nikona czy mają wbudowany silnik AF. Ofcoz cena z silnikiem wyższa. 

Na plus wykonanie- w ręce lepsze wrażenie robi, Canon od jakiegoś czasu sprawia wrażenie "tandety" Wykonanie i jakość bardzo dobra, ale czuć po dotyku, że nikon ciut wyżej. Te gumy robią swoje. 

 

EOS 60D body, to 2.5k. 

W tej cenie dostaniemy Nikona 5100 z bardzo fajnym, uniwersalnym,spacerowym szkłem 18-105.

Za 3,5 już bym brał D7000. Większy, klawisze na obudowie i dodatkowy ekran. Obczajka tylko czy te nowe modele nie mają problemów które miały pierwsze modele. 

 

 

 

 

W zasadzie w grupie entry level- Nikon D3200, Canon EOS 700D skupiłbym się na tym co lepiej leży w ręce. 

Modele wyżej- np EOS 60D/70D mają już fajny dodatkowy górny ekran i trochę więcej klawiszy na obudowie- więcej zmian można dokonać bez wchodzenia do menu. 

 

 

Zeratul- jako mieszkaniec USA, to obczaj coś z Pentaxa. W PL to takie trochę nijakie. Mało tego, szkieł mało. Ale w USA odnajdziesz się. Bardzo fajne aparaty. 

 

Codename- takie lufy na co Ci? Ptaki? Za 1,5k kupisz mydelniczkę która powyżej 200mm będzie mydlić, a brzegi na 100% nie będą ostre. 

Do 200mm masz już białą L Canona (L to najwyższa klasa obiektywów z czerwonym paskiem dookoła) 

70-200 masz za 2300. Trochę ciemne, bo f4.

 

867164_1_original.jpg

 

 

To samo z otworem 2,8, to już koszt w okolicy 5k. 

 

Generalnie dobre na wróbla w parku. 

 

Jak chcesz cisnąć coś lepszego- czaple i inne egzotyki, to od 400mm minimum. 500-600 już na propsie. Do tego czatowania i siedzenie w krzakach od 3 nad ranem. 

Takie szkła, to już 4 letni samochód. 

 

 

Mi bezlusterkowiec nie przypasował. Olympusa ZX1 miałem. 

Lubię czuć sprzęt w ręce. Aktualnie mam EOS60D, taki trochę downgrade i do dzisiaj żałuję sprzedania 50D :confused: Ale nic nie straciłem na aparacie po 2 latach. A EOS 60D kosztuję teraz fajne pieniądze, bo wyszedł 70D. 

Kupiłem też ostatnio naleśnika 40mm. Canon zwraca mi 120zł, bo była akcja CashBack. 

http://www.canon.pl/cashback?WT.ac=SS_Summer_Cashback_2014_PL

 

Na koniec- fajna strona. Wybieramy sprzęt, szkło i wyszuka foty robione takim setem. 

 

http://pl.pixel-peeper.com/

 

 

 

EDIT

 

Nie zapominajcie o mnożniku matrycy. 

Szkło 17-55mm, to wartość na FF(pełna klatka) Canon ma mnożnik matrycy 1,6. Czyli 50mm razy 1,6=80mm. Robi się wąsko.  

17mm, to będzie 27,2mm. 

Kupując "odpowiednik ludzkiego oka" 50mm, trzeba o tym pamiętać, bo będzie wąsko i na portret się nada. 28mm Canon, to już fajne szkło, bo daje 44,8mm.

 

Nikon ma chyba 1,5.

 

500px-SensorSizes.svg.png

Edytowane przez luck1985
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zeratul- jako mieszkaniec USA, to obczaj coś z Pentaxa. W PL to takie trochę nijakie. Mało tego, szkieł mało. Ale w USA odnajdziesz się. Bardzo fajne aparaty. 

Zgadzam się. Mój znajomy sprawił sobie K-30 i jest świetny. W porównaniu do lustrzanek entry-level innych firm ten jest uszczelniany, posiada jasny wizjer pentapryzmatyczny oraz wbudowany silnik AF. Szkoda właśnie tylko że tych obiektywów tak mało :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...