Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dostep do Canona EF 100mm f/2.8L Macro IS USM i musze przyznac, ze robi przesliczne zdjecia nawet na crop sensor, bawilem sie nim na 450D, 7D i 6D. Na kazdym bylem bardzo zadowolony z detali, ale to nadal nie jest moj ulubiony obiektyw.

Odnośnik do komentarza

No do robali to faktycznie może być nieodpowiednie szkło, ale przecież makro to nie tylko robale i tam, gdzie się można bardziej zbliżyć do obiektu bez obawy, że ucieknie, to może być dobre rozwiązanie. Za tę cenę?

 

Mi się marzy jakiś jaśniejszy zoom (tak ze 2,8), który zastąpiłby 18-105 (chociaż niekoniecznie w całym zakresie ogniskowych), ale jak widzę ceny, to jednak uznaję, że może jakbym zarabiał na fotkach, to wtedy bym kupił.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze zależy jakie chcesz mieć odwzorowanie w macro. Jest kilka zoomów z tą funkcją ale nie dają one odwzorowania w skali 1:1, np. posiadana przeze mnie 
Sigma 17-70 mm f/2.8-4 OS DC HSM Macro

Można nią robić foty makro ale wszelkie żyjątka zdążą dawno uciec nim się z nią do ich ryjków przybliżysz.

Tak jak napisali przedmówcy, do robali i innych małych zwierzątek najlepiej zainwestować w coś dłuższego z odwzorowaniem 1:1. Ja mam z dłuższych tą Sigmę 105 mm (starszą wersję bez stabilizacji obrazu). Kilku znajomych ma Tamrona 90 mm i bardzo go chwalą. Jednak szczytem marzeń jest coś jeszcze dłuższego i tutaj pod względem ceny wygrał u mnie Tamron SP AF 180 mm f/3.5, który spisuje się idealnie choć przy tak dużej bestii może już być potrzebny statyw. Kosztuje coś ponad 2500 zł

Na Twoim miejscu, przy takim budżecie, brałbym nową Sigmę 105 mm f/2.8 EX DG OS HSM bo zdaje się być nieco tańsza i jest odrobinę dłuższa. W komplecie dostaniesz też osłonę przeciwsłoneczną i całkiem porządny futerał na obiektyw. Canon rzadko daje takie bonusy - najwyżej saszetkę.

Nie tylko zresztą do makro będzie takie szkło odpowiednie. Przy takiej długości, dobrze się sprawdzi jako portretówka.

Edytowane przez Humulus
Odnośnik do komentarza

Mi się marzy jakiś jaśniejszy zoom (tak ze 2, 8), który zastąpiłby 18-105 (chociaż niekoniecznie w całym zakresie ogniskowych), ale jak widzę ceny, to jednak uznaję, że może jakbym zarabiał na fotkach, to wtedy bym kupił.

Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM ~1500pln

 

Czy zna ktoś z was może jakieś warte zakupu szkło do makro? Tak do około 1500zł. Uwielbiam tego typu fotografie a niestety mój 15-105mm się do tego nie nadaje :D Lustrzanka to Nikon D5100.

Tamron AF SP 60mm f/2.0 Di II MACRO

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

Na gorze na chmurach w ciemniejszych czesciach zdjecia. Co nie zmienia faktu, ze zdjecie sliczne i jak je zmniejszysz do rozmariu zdjecia na scianie to i tak ich nie bedzie widac. Gratulacje. :)

 

Dzięki serdeczne za dobre słowo i docenienie mojej fotki.

Tak to jest z matrycami, w ciemniejszych partiach zdjęcia pojawiają się takie historie. Zauważ, że raczej jest to wynikiem przestrzeni (odległości między planami) jaką obejmuje zdjęcie, a nie typowymi szumami wynikającymi z czułości. Czarne chmury w okolicach słońca są gładkie (jeśli byłoby wysokie ISO to właśnie tam pojawiłyby się szumy), punkt łapania ostrości tak samo. Jak na ISO 200 jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Za kazdym razem mnie to bawi. "Zlota godzina", idealne swiatlo i zachod slonca za jakies pol godzinki, niebo ma idealna, niebieska barwe i oswietla wszystko na zloty kolor. Staje tata z rodzinka na moscie, na tle London Eye i robi zdjecie z flashem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

a mnie nic nie bawi bo niech se ludzie robia zdjecia jak chca, lepiej sie skupic na swojej wlasniej fotografii

 

To troche wyglada jak bys mial pudelko zapalek i staral sie odpalic jedna zlym koncem. Ale co kto lubi, wystarczyloby przeczytac manual i sprawdzic gdzie sie wylacza build-in flash. Oczywiscie jak masz cos takiego jak odrobine rozsadku oraz rozum.

 

Co do fish-eye lens to mozna rowniez zrobic ciekawe zdjecia slubne (jak para przykladowo idzie od oltarza i umieszczasz aparat przy ziemii, itp. Ale caly czas strzelac fish-eye obiektywem na weselu to troche strzal w stope.

Odnośnik do komentarza

Mnie bawił na jednym weselu pan fotograf, który większość fotek strzelał obiektywem typu rybie oko. 

 

To i tak koleś moim zdaniem był w ogarnięty i cokolwiek na temat fotografii widział i pewnie umiał. Kiedyś moja znajoma zatrudniła na swoje wesele ekipę złożoną z fotografa i kamerzysty. Okazało się że przyszedł sam kamerzysta, a fotki to były stop klatki z filmu.

Odnośnik do komentarza

 

Mnie bawił na jednym weselu pan fotograf, który większość fotek strzelał obiektywem typu rybie oko. 

 

To i tak koleś moim zdaniem był w ogarnięty i cokolwiek na temat fotografii widział i pewnie umiał. Kiedyś moja znajoma zatrudniła na swoje wesele ekipę złożoną z fotografa i kamerzysty. Okazało się że przyszedł sam kamerzysta, a fotki to były stop klatki z filmu.

 

Oglądałem później te fotki i nie mogę niestety potwierdzić umiejętności tego osobnika ale przyznaję, że to jeszcze nic w porównaniu ze stop-klatkami z filmu :confused:

Odnośnik do komentarza

 

 

Mnie bawił na jednym weselu pan fotograf, który większość fotek strzelał obiektywem typu rybie oko. 

 

To i tak koleś moim zdaniem był w ogarnięty i cokolwiek na temat fotografii widział i pewnie umiał. Kiedyś moja znajoma zatrudniła na swoje wesele ekipę złożoną z fotografa i kamerzysty. Okazało się że przyszedł sam kamerzysta, a fotki to były stop klatki z filmu.

 

Oglądałem później te fotki i nie mogę niestety potwierdzić umiejętności tego osobnika ale przyznaję, że to jeszcze nic w porównaniu ze stop-klatkami z filmu :confused:

 

 

Przedwcześnie założyłem, że jeśli koleś wie co to rybie oko, to jest szansa że potrafi cokolwiek... 

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie słyszałem, że to taki nowy trend w ślubniakach. Nagrywać film i potem wycinać klatki. Tyle że nie kamerą, a lustrem, co przy dobrym obiektywie i ogarniętym kadrowaniu, może być całkiem znośne. A z FullHD i tak zrobisz odbitkę 30x20, co nie?

 

Przy tym co piszesz, to niby tak. Choć jak uważam, że zdjęcie i film to dwie różne sprawy.

W przypadku mojej znajomej historia miała miejsce jakieś 7 lat temu, a kamera wyciągała rozdzielczość PAL - niecałe 600 linii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...