Skocz do zawartości

District 9


Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa na porządny film z obcymi w tle (?). Właściwie to od 'Dnia Niepodległości' chyba nie było aż tak tematycznie podobnej produkcji, 'Dnia, w którym stanęła Ziemia' nie liczę bo miał zgoła odmienny charakter.

Jak tylko nie dadzą zbyt dużo holyłuckiej papy i zbędnego patosu to może być nieźle.

Odnośnik do komentarza
Jest szansa na porządny film z obcymi w tle (?). Właściwie to od 'Dnia Niepodległości' chyba nie było aż tak tematycznie podobnej produkcji, 'Dnia, w którym stanęła Ziemia' nie liczę bo miał zgoła odmienny charakter.

Jak tylko nie dadzą zbyt dużo holyłuckiej papy i zbędnego patosu to może być nieźle.

A "Wojna swiatow"? Jak dla mnie bardzo dobry film o obcych.

Zreszta skoro Peter Jackson stoi za tym filmem to cos z tego wyjdzie. Moze nie superhit ale przynajmniej porzadny film. Przynajmniej

Odnośnik do komentarza

Oj film zapowiada się bardzo obiecująco. Na ogromy plus zasługuje postać ufoka. Ma się wrażenie, że tak w rzeczywistości by wyglądali obcy gdyby "odwiedzili" naszą Ziemię. Dużo sobie obiecuję po tym obrazie i mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego kupa z upchanymi na siłę efektami specjalnymi. Od tego będziemy mieć drugą część "Transformerów";)

Odnośnik do komentarza
Jest szansa na porządny film z obcymi w tle (?). Właściwie to od 'Dnia Niepodległości' chyba nie było aż tak tematycznie podobnej produkcji, 'Dnia, w którym stanęła Ziemia' nie liczę bo miał zgoła odmienny charakter.

Jak tylko nie dadzą zbyt dużo holyłuckiej papy i zbędnego patosu to może być nieźle.

A "Wojna swiatow"? Jak dla mnie bardzo dobry film o obcych.

Zreszta skoro Peter Jackson stoi za tym filmem to cos z tego wyjdzie. Moze nie superhit ale przynajmniej porzadny film. Przynajmniej

 

Daj spokój stary. Wojna Światów była fajna przez pierwsze 45 minut a potem się z tego zrobiła taka padaka, że szkoda gadać. Już nawet pomijając głupoty w stylu

odcinania siekierą 'kosmicznej macki' czy robienie ich w ciula za pomocą lustra, ewentualnie kosmitów przybywających do nas w piorunach :rotfl:

 

 

Paść.

Odnośnik do komentarza

Masorz, akurat ten fragment który przytoczyłeś rzeczywiście był najch.oojowszym w całej 'Wojnie światów'jeszcze do tego bym dodała ogólne zakończenie filmu: i wszyscy żyli długo i szczęśliwie, ale kurde poza tym to

jednak majstersztyk jesli chodzi o filmy o ufokach, 'jazda z płonącym pociągiem', basy, klimat

apokalipsy, wojna, naprawde bardzo dobre kino, nie śfiruj, no ale to nie temat o Wojnie światów ;)

 

co do District 9 czekam na ten film jak chorera, ufok podobny wprawdzie do Predatora, ale ma fajne moce,

klimat zaszczucia jest i usytuowanie miejsca akcji doskonałe, licze na metaforyczne odnośniki polityczno-historyczne

i piekne zdjecia :slinotok:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

James Rolfe aka Angry Video Game Nerd na swojej stronce napisał kilks słów po obejrzeniu tego filmu, oto co napisał:

 

Wow! I saw District 9. No video review. It wouldn’t help. I’m at a complete loss for words. It’s the first movie I saw this summer that I would call a work of art. The action scenes got me genuinely excited, not for the mere commercial spectacle, but because I actually cared about the story and that seems to be the hardest cinematic trait to accomplish nowadays. Holy fuck, go see this movie.

 

wie ktoś kiedy premiera w polsce?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wrocilem wczoraj z kina i jestem zachwycony... film naprawde daje do myslenia. Pokazuje kim ludzkosc tak naprawde jest i to jak bardzo jest uprzedzona i ksenofobiczna. Oczywiście aliens to tylko przykrywka bo zamiast aliens tak naprawde film jest o Polacy i Zydzi, amerykanie i muzulmanie itd.

 

Ogolnie tez w filmie jest pare IMO dziur fabularnych ale nie jest to nic czego sie nie da przelknac, no i jest pare drastycznych/obrzydliwych scen.

 

Pytanie roku:

"Was that movie based on true story" - moja laska po wyjsciu z kina...

 

ogolnie 9/10

 

obadajcie sobie stronke

http://d-9.com

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

no tak zerwe z nia bo zdarzylo jej sie powiedziec cos glupiego... tak samo jak po "knowing" spytala mnie czy mysle, ze kosmici beda zabierali tylko male dzieci, na co jej odpowiedzialem "a co chcialabys zeby i ciebie zabrali?"... i zadne z chwalisz sie czy zalisz, mala anegdotka potwierdzajaca, ze film jest naprawde swietnie zrobiony jako dokumentalny.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu rzuciłem kątem oka na kinówkę i ku zdziwieniu w cholerę odstawiłem wyjazd na miasto, wyjście z psem czy choćby zjedzenie śniadania. Tak mnie przymurowało przed laptopkiem, że zapomniałem o bożym świecie.

Końcówka to po prostu poezja dla wszystkich fanów SF.

Sam film już jest legendą, wystarczy poczytać na zagranicznych forach co o nim sądzą zwykli klikacze. A za pół roku poluję na BR bo muszę mieć ten film w kolekcji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...