Skocz do zawartości

District 9


Rekomendowane odpowiedzi

nie mówie że jestem pod wrażeniem

ale rzeczywiście po obejrzeniu końcówki filmu pojawia sie wrażenie

że film dał rade, mimo że po zapowiedziach prawie zawsze człowiek

spodziewa sie czegoś wiecej, film spełnił moje oczekiwanie

wszelkie powielactwo(np. modna ostatnio forma dokumentu, modna faza na kosmitów...)

zostało dopełnione ciekawą naprawde fabułą a i wrażenia wzrokowe też niczego sobie

na pewno warto sprawic sobie DVD, wersje z dodatkami i innymi bajerami

 

btw. najbardziej w odbiorze 'przeszkadzały' mi SPOJLER: sceny kosmity z synem - duże upodabnianie do zachowań ludzkich

mogliby być bardziej oryginalni ;) ale i tak spoczko

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie jestem po seansie w kinie. Dobry film-nie powiem. Ciekawa historia ale jeszcze wazniejsze jest samo spojrzenie na ludzi,ich zachowania,reakcje,kierunki myslenia.

Nie bede zdradzal fabuly,zachecam do obejrzenia i podzielenia sie refleksjami.

 

NIE OGLADAC wersji z torrentow,efekty dzwiekowe i wizualne odpowiednio zniwelowane.

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

no ja jak głupi czekałem do 1 w nocy na napisy24, gdzie jakiś gamoń od 2:41 nie potrafił zsynchronizować paru linijek tekstu, ale na szczescie żółw z krainy deszczowców w porę mi dostarczył info ze napisy sa juz na napi projekt.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

to nie są te z translatora, wiem bo sprawdzalem.

 

 

edit: na napisy24 napisali ze mozna sie karmić szajsem z napiprojekt, nie ręczę ze te napisy z napi sa 100% dobre, ale ogladalem 10 minutowa scene z eksmisji obcych i nie widziałem baboli poza takimi ze ktos nie przestrzegal ortografii, co przeboleje, miałem 5 z ortografii i wiem że juz sie pisze przez u otwarte.

 

No ale wujek kładzie pape na dachcach, to moze jednak lepiej niech poczeka na wersje orto poprawną.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ten kraj upadnie niedługo, jak ci starsi wymrą to już nikt nie będzie chodził do kina i wszystkie pozamykają.

 

 

no ja idę na to do kina również, tylko nie mogę się doczekąc, niecierpliwy jestem z natury, nikomu nie szkodze psując sobie zabawę ogldając divx'a, co nie oggłozooo?

Odnośnik do komentarza

Oglądanie "kamerówek" jest dla mnie nie do przyjęcia i rad jestem, że polska premiera jest przesunięta względem pierwotnej tylko o 2 miesiące. Jestem w stanie to wytrzymać, a i lepiej na tym wyjdę doświadczając fenomenalnego filmu w kinie, aniżeli w domowym zaciszu, przy tragicznym dźwięku i jeszcze gorszej jakości obrazu.

 

Ten kraj upadnie niedługo, jak ci starsi wymrą to już nikt nie będzie chodził do kina i wszystkie pozamykają.

W tym roku byłem 5 razy, i zamierzam pójść jeszcze raz tyle. Jeśli bardzo jestem ciekaw jakiegoś filmu, to wolę dać te 15-20 zł niż czekać na wydanie "dvd" 4-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

No nie mów, bo były już wczoraj w nocy.

 

O LOL LOL LOL LOL, to wy z napiprojekt z translatorow napisy bierzecie? xD Nie no, sorry chlopaki, ja jednakowoz poczekam na bardziej polska wersje tlumaczenia robionego przez chlopakow z napisy24.pl, lol.

A nie-e, bo na napisy info były bardzo dobre napisy i dośc profesjonalne. A z resztą napisy do angielskich filmow to tylko taka pomoc jak volume w telewizorze jest za cicho. Zwłaszcza w tym filmie, bo zawiły nie jest. Całkiem spoko nawet i dośc ciekawy jak na film o UFO. Spielbergowi chyba gula skoczy

 

Oglądanie "kamerówek" jest dla mnie nie do przyjęcia i rad jestem, że polska premiera jest przesunięta względem pierwotnej tylko o 2 miesiące

No "kinówki" są dla imbecyli, ale dobre r5 czy DVDrip nie są złe. Osobiście zbrzydły mi kina, bo mam dość słuchania rechotania młodziaków i szeleszczących paczkach po czipsach walających się po całej sali kinowej. No i sorry, ale nie bede płacił 20 zł za bilet do kina gdzie ekran jest tylko trochę większy niż moje okno w pokoju*

 

 

*pieprzone cinemcity;/

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

xD widzę ze praca spawacza Cie przytlacza

 

to już drugie zdjecie na tkorym przypadkowo widać Twojego wyyebistego laptopa, pewnie siedziales na forum i 4 godziny glapiles sie w ta butelke probujac rozwiazac rownanie 2=7.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Osobiście zbrzydły mi kina, bo mam dość słuchania rechotania młodziaków i szeleszczących paczkach po czipsach walających się po całej sali kinowej.

To prawda, ludzie potrafią zepsuć cały klimat filmu. Dlatego bardzo lubię chodzić do kina kilka dni po premierze, kiedy na sali jest 5-10 osób. Nikt nikomu nie przeszkadza jeśli każdy przychodzi osobno lub maksymalnie w parze.

Odnośnik do komentarza

Wg. Was ten film jest fajny? Z której strony? Po trailerach i panu Dżaksonie spodziewałem się jakotakiej fabuły, a co dostałem?

 

 

20 letnie getto dla obcych które praktycznie nie jest strzeżone [ główny bohater wchodzi sobie do środka przez dziurę w płocie]

Obcy mają uber broń, jest ich ponad milion ale oczywiście dają się ruchać w dupę jakimś czarnuchą z Nigerii [?!?!?]

Statek transportowy który koleś trzyma pod lepianką i produkuje do niego paliwo przez 20 lat [paliwo bierze z jakiegoś fragmentu statku obcych[?!]

Ludzie zostawiają w spokoju "wrak" statku obcych. W końcu po co go badać skoro jest brudny i śmierdzi XD

Komando obcy plus pół-obcy włamują się do głównej bazy MNU i kradną artefakt [MNU wie, że dzięki niemu można zarazić ludzikony DNA obcych, bo nasz hero im o tym mówił i widzieli to na taśmie ale do obrony zostawia 3 rycerzy]

Obcy z kałachami zamiast z blasterkami

Na ponad milion obcych , jest jeden chłopczyk [XD]

Obcy przylatują na ziemię po jedzenie dla kotów [XD po czym dają się zamknąć w gettcie zamiast mieszkać w swoim materszipie/zniszczyć zmienian/polecieć na madagaskar]

Brak turystyki w mieście w którym główną atrakcją są alieni

Doktor super hiro wraca ze strefy obcych wyraźnie chory ale ofkoz nikt tam nie bada nikogo,a rodzina i przyjaciele niczym się nie przejmują i do momentu jak się nie wyrzyga na tort czarną flegmą nie reagują , lol

Zmuszanie doktorka żeby strzelił do obcego [?]

Broń obcych niedostosowana do ich łapek tylko do rąk ludzi

Wyrzutnia rakiet AA NA TERENIE GETTA XD (pipi)łem XD

 

 

 

Ej, mogę tak napierdzielać przez godzinę, komentując te bzdury które widać na ekranie. Wiem, że do każdego filmu można się przypierdzielić ale no powiedzcie szczerze, czy tutaj to już nie przeginki z tymi durnotami?Zawiodłem się strasznie.

Film ratuje ostatni motyw z robotem :D

Reszta, to jakaś totalna ściema. Miałem nadzieję na jakiś fajny para dokument , ale srogo się zawiodłem. Zrozumiałbym , gdyby to był film kręcony dla RTL. Ale kurza twarz, co to ma być? I końcówka zmieniająca się w zapowiedź kolejnej części w której nasz obcy przyleci na ziemię ze swoimi ziomami i da upust swemu gniewowi itp itd i hepiend.

 

4/10 za fajnego robota.

Odnośnik do komentarza

Budzet - tylko 30 baniek

dyrekcja/scenariusz - jakis nieznany typ z RPA Neill Blomkamp

Producent - Peter Jackoson

Efekty - WETA i niewielkie Imagine Engine

 

 

I to wystarczylo, zeby powstal przyszly klasyk Sci-Fi.

 

Nie interesowal mnie zbytnio ten film bo nie jestem fanem ufo, ale to co dostalem przeroslo mnie najśmielsze oczekiwania.

Film jest genialny! Sam pomysl jest genialny. Do tego jest nakrecony w zayebisty sposób. Niby troche para-dukomentalnie ale tez z normalna narracja przez film plyyyynie i oglada sie to doskonale.

Dawno nie widzialem tak dobrego CGI. Kolesie z WETY powinni dostac wszelkie mozliwe nagrody za swoja prace. Krewetki maja zayebisty desing, zayebista animacje, zayebisty jezyk, i zachowuja sie jak zywe! Idealnie wtapiaja sie w film przez co nie mialem wrazenia, ze ogladam zlepek pixeli jak np. w przypadku trasformersów. A rozpierducha pod koniec to poezja dla oka. No i montaz. Doskonaly. Jak trzeba jest spokojnie, jak trzeba jest dynamicznie i co wazne - wszystko widac. To nie jest oczo(pipi)ny teledysk od Baja

Sharlto Copley jako Wikus to mistrzostwo swiata jezeli chodzi o gre aktoska jak sama postac.

 

Kategoria R niesamowicie sie tu przysluzyla. Jest brud, krew, bluzgi, egzekucje bez owijania w bawelne.

Ile to lat trzeba bylo czekac na taki film? Za dlugo, ale bylo warto!

 

Wspanialy film kurde!

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza

Boroboro marjano.

 

Po pierwsze chłopcy, nie obrażam Was, więc trzymajcie konie na wodzy.

Po drugie fabuła jest totalnie niedorobiona. Nie potrzebuję napisów żeby zrozumieć o czym gada główny bohatera [nawet pomimo jego akcentu].

Dla Was fabuła jest ok?

Jeszcze raz.

Specjalnie dla marjano

 

 

-czarnuchy sprzedają obcym paszę dla kotów za broń.Jadą z alienami jak z gównem. Alienie ofkoz potulnie dają się ruchać w pupę, choć równie dobrze mogliby spokojnie zdobyć cały kontynent [skoro 1[JEDEN] alien i 0,5 człowieka spokojnie radzi sobie z hordą najemników (akcja w bazie MNU, ucieczka na końcu)].

-ogarniam jak zbudowali statek[chodzi mi o ten mini transportowiec tak BTW]. W końcu to obcy, co mnie to z resztą obchodzi.Zastanawiam się tylko dlaczego zajęło mu to aż tyle czasu i po co mu te wszystkie kable/kompy w domu które idą do statku. Programuje statek z zewnątrz? Po co? On go nie buduje od nowa, tylko używa przecież tego, który spadł [na początku jest chyba taka sekwencja, podczas ewakuacji materszipa].

-badanie materszipa. LOL, czyli jesteś naukowcem, przylatuje do Ciebie alienszip a Ty postanawiasz ów statek zapieczętować i nie starać się przebadać go co do ostatniej śrubki? No bo po co, masz przecież getto z obcymi gdzie możesz patrzeć jak gniją i studiować ich uber kulturę. -doktorek mówił swemu czarnemu ziomowi o wypadku. Widać to też w kamerze TV [choć tutaj mogę się mylić, a nie chce mi się teraz oglądać jeszcze raz]

- tego miliona obcych w getcie nie widać. Wszyscy siedzą w domu? Co do dzieci, już Ci napisałem , nie obrażaj mnie i nie oceniaj wg. swoich słabości. -podczas wkraczania byli słabi,chorzy ALE Z BRONIĄ. No chyba, że sugerujesz, że zbudowali ją przez 12 dni w szopie. [popłynąłem Twoim tokiem rozumowania]. Chodziło mi o to, że obcy przylatują i traktuje się ich jak bydło, nie jak zaawansowaną cywilizację.

-porównujesz legendy o smoczku z alienami. Gdyby w polandzie żył smok wawelski, to wierz mi że krakau byłby o wiele większą atrakcją turystyczną niż jest teraz. -rozumiem że ukradłeś ten film tak jak ja, więc cofnij sobie do sceny przyjęcia/powrotu z getta itp. Hero przed wejściem do getta jest zdrów jak ryba, po wyjściu rzyga i słabnie, na przyjęciu jest blady. Ofkoz nikt nawet nie przypuszcza że mógł się czymś zarazić. W końcu obcy to sterylne stworki.

- podczas testowania broni. Oglądałeś ten film w ogóle? Jaki cel ma zmuszanie doktorka żeby zabił obcego? Chcieli sprawdzić czy broń służy tylko do zabijania krów?

-na (pipi) ochrona przed materszipem 10 metrów ZA bramą? Nie jest bezpieczniej umieścić rakiety w nomen-omen bezpieczniejszym miejscu niż getto? A jak już muszą być w gettcie , to nie mogą być w miejscu niedostępnym dla obcych? Nie ma to akurat wpływu na fabułę, ale kuje w oczy.

A gdzie pomoc humanitarna itp itd? ONZ? W końcu to paradokument ale z tego co widzu, to chyba RPA jest krajem zamkniętym dla innych narodowości ;) Ciekawe jak sobie poradzą z WorldCup'em ;)

 

 

 

 

@boroboro

oczekuję fabuły która choć jako tako ma sens. W tym filmie jest zbyt wiele absurdów.

 

Na więcej nie mam siły, mknę do pracy.

 

atakujcie hejterzy :F

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...