Skocz do zawartości

DJ Hero


okens

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

HEHE jako ktos kto w DJingu siedzi od 2001 roku a profesjonalnie zajmuje sie tym od 5 lat jestem za(pipi)iscie ciekaw jak gra wypadnie w praniu:] i ile bedzie miec wspolnego z rzeczywistoscia...

 

Ogolnie zeby sobie komfortowo pograc to lepiej zeby ta konsoleta na czyms stala czy moge sobie na kolana polozyc ?

 

Jezeli chcesz naprawde poczuc feeling to polecam zeby na czyms stala...przynajmniej tak mi sie wydaje... ;)

 

Wlasnie obejrzalem recke na GT - http://www.gametrailers.com/video/review-hd-dj-hero/58264 , i zostala tam wytknieta bardzo powazna wada tej gry - okazuje sie, ze po tym jak odegramy mix 2 utworow...nastepuje cisza i przerwa...dopiero po chwili ruszaja dwa nastepne numery ktore mixujemy - wielka szkoda bo totalnie kluci sie to z pojeciem DJingu i sama funkcja jaka w klubie ma spelniac DJ - czyli tak mixowac muzyke zeby grala non stop przez caly set, impreze...tak wiem wiem nie kazy ma czas zeby mixowac sety po 1-2h czy nawet 30 minut, ale to nie zmienia faktu ze w samej grze powinna byc mozliwosc wyboru z jak wielu "utworow-mixow" ma sie skladac nasz set - a nie tak jak to jest zrobione teraz - wybieramy np. 8 utworow i mamy - mix 2 utworow...przerwa...mix 2 utworow...przerwa...Lipa...zreszta ta gra powinna sie nazywac mashup hero...bo granie 2 utworow na raz przez cala ich dlugosc i tworzenie z nich czegos nowego to wlasnie mashup...tyle ze to tylko nikla czesc Djingu...

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza

Tylko mnie ten tytuł prawie w ogóle nie jara? Od kiedy zagrałem w GH3 z durnego hiphopu przerzuciłem się na ostrzejszą muzykę, teraz niby powinienem jakoś czuć tę grę, ale... chu.j! No sorry, "granie"(to nawet nie jest granie tylko jeżdżenie płytą i wciskanie przycisków) dwóch zmixowanych kawałków? Co to za przyjemność? Jeszcze żeby to były jakieś fajne remixy, ale z tego co przejrzałem na YT większość wypada po prostu durnie. Jedyne co mają one ze sobą wspólnego to zazwyczaj rytm. Co nie zmienia faktu, że jak gdzieś dorwę możliwość pogrania, to z chęcią wypróbuję to coś.

Odnośnik do komentarza

te remixy to mashapy, to już w sumie cały gatunek muzyczny

i fakt, jedne wchodzą gładko a inne to drażnią od początku

 

obczaj jeden z lepszych wg. mnie

http://www.youtube.com/watch?v=Q04xi6Xzr6s

 

 

wiesz, na mnie robi wrażenie Shadow czy Grandmaster Flash i są to mocne strony tego tytułu

na grę jakoś super napalony nie jestem ale i tak intryguje mnie mocno, cena za pakiet nie jest jakaś straszna więc wstępnie kaskę odkładam

bo co jak co ale kupować to bez blatu nie porażka, jak niby w to grać? zero klimatu na pewno

Odnośnik do komentarza

Ogolnie zeby sobie komfortowo pograc to lepiej zeby ta konsoleta na czyms stala czy moge sobie na kolana polozyc ?

Grasz jak Ci wygodnie, co zresztą pokazane jest na wstępie: może być na kolanach, na stoliku jak siedzisz, albo możesz stać dla lepszej wczuwy :)

 

zostala tam wytknieta bardzo powazna wada tej gry - okazuje sie, ze po tym jak odegramy mix 2 utworow...nastepuje cisza i przerwa...dopiero po chwili ruszaja dwa nastepne numery ktore mixujemy - wielka szkoda bo totalnie kluci sie to z pojeciem DJingu (...) zreszta ta gra powinna sie nazywac mashup hero...bo granie 2 utworow na raz przez cala ich dlugosc i tworzenie z nich czegos nowego to wlasnie mashup...

Nie zapominajmy, że to przede wszystkim gra i to z serii Hero - po każdym mixie dostajemy gwiazdki i podsumowanie punktowe, potem leci kolejny mix. Ciszy nie ma, publika krzyczy :) A skoro to mash-up (bo tak jest), to 20 min. ciągłego mixu nie jest konieczne - ani wskazane, bo czasami poszczególne mixy mocno się różnią między sobą, tempem, klimatem itd. Nie każdy też chciałby tyle siedzieć non-stop przed mikserem - to nie endurance race or sth.

 

edyta:

gra pozwala stworzyć 2 własne setlisty po 8 mixów, ale wątpie czy mozemy je lecieć bez przerwy. Dzisiaj sprawdzę.

 

@qb3k

Miałem identyczne zdanie co Ty (nie wspominając o tym, że rocka/metalu słucham od dziecka). Wszystko zmieniło się, gdy dorwałem DJH w Kolonii i spróbowałem na własnej skórze... Wessało mnie.

"to nawet nie jest granie tylko jeżdżenie płytą i wciskanie przycisków"
- to oznacza, że nie masz bladego pojęcia jakie ta gra stawia wyzwanie i na czym polega w całej rozciągłości. Przyjmując Normal za trudność wyjściową - w GH/RB KAŻDY utwór (stary, nowy DLC, nieważne) kończę na 5 gwiazdkach. W DJH co kilka mixów trafia się jeden mega-zonk i kończę na 3 (trzech)... A to podobno tylko głupie wciskanie przycisków... :whistling:
"większość wypada po prostu durnie. Jedyne co mają one ze sobą wspólnego to zazwyczaj rytm"

to ja Ci mam tłumaczyć na czym polega mash-up ? W tym właśnie sztuka (i geniusz muzyczny tworu finalnego), żeby umieć zmiksować Carcassa z Madonną, a nie Mastodonem, Behemotem czy Slayerem. Usłyszysz Beastie Boys vs Foo Fighters, Beck vs Eminem i wiele innych w DJH to może zmienisz zdanie :) Oczywiście jak w każdej grze jest raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie imo rewela.

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Tylko mnie ten tytuł prawie w ogóle nie jara? Od kiedy zagrałem w GH3 z durnego hiphopu przerzuciłem się na ostrzejszą muzykę, teraz niby powinienem jakoś czuć tę grę, ale... chu.j! No sorry, "granie"(to nawet nie jest granie tylko jeżdżenie płytą i wciskanie przycisków) dwóch zmixowanych kawałków? Co to za przyjemność? Jeszcze żeby to były jakieś fajne remixy, ale z tego co przejrzałem na YT większość wypada po prostu durnie. Jedyne co mają one ze sobą wspólnego to zazwyczaj rytm. Co nie zmienia faktu, że jak gdzieś dorwę możliwość pogrania, to z chęcią wypróbuję to coś.

GH - wciskanie 5 klawiszy + struna, wow ale granie, utwory - podobnie jak tutaj kazdemu co innego sie podoba, ja w tracklistach GH znajde 5 znanych utworow + 5 ktore uslysze 1 raz i mi sie spodobaja. Wole aby cos sprobowali nowego z graniem z plastikowa makieta niz kolejna czesc GH z 50 kawalkami za 200zl

Odnośnik do komentarza

No tak- lepszy nowy sposób na dojenie kasy niż stary sposób na dojenie kasy :) Obejrzałem parę filmików na YT znowu, parę recek, no i może trochę przesadziłem z tym hejtem ;P Chociaż cena póki co dla mnie zaporowa.

 

Muszę przyznać, że np. wspomniany Beastie Boys vs. Foo Fighters im się udał, w sumie te kawałki jakoś tam się zgrywają. Dziwne, że w trackliście nie znalazło się nic z bardzo dobrego "Collision Course" Linkin Park i Jay'a, bo to tak naprawdę jedyny mash-up jaki znałem wcześniej, a do gry pasuje jak ulał.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem zawiedziony. Brak możliwości grania setów (utwory są przecinane pauzami), brak trybu treningowego (i gdzie niby trenować Harda i Experta?), brak sensownego trybu kariery, brak studia muzycznego z możliwością tworzenia własnych mash-upów, znikoma wartość artystyczna wielu utworów. A do tego odpustowy kontroler z niefunkcjonalny crossfaderem i efektor do wrzucania kretyńskich tekstów typu "freestyle" itd. Wstydziłem się to dziewczynie pokazać :)

 

Oczywiście wszystkie wymienione braki są w pełni zamierzone przez Activision i znajdą się w sequelu.

Odnośnik do komentarza

Co jest takiego niefunkcjonalnego w tym faderze? Przecież normalnie działa, ba nawet jest ułatwiony bo żeby wrócić do obu tracków wcale nie musi być idealnie na środku. Odnośnie efektora to chyba nie dostaje się za to punktów, więc ja z tego nie korzystam, bo rzeczywiście bida. Chociaż np. w tym kawałku Flasha, gdzie jest pełno scretchy (nie mam gry przy sobie, nie mogę sprawdzić nazwy) fajnie zapodać "check this out" i wrócić do jeżdżenia palcem po płycie ;) Natomiast ten efektor, gdzie trzeba kręcić pokrętłem zwiększa mnożnik punktów dwukrotnie, tylko że trzeba nim cały czas kręcić i to "sporo" w lewo/prawo co strasznie zniekształca dźwięk.

Odnośnik do komentarza

Crossfader ma mały ogranicznik, dający znać kiedy znajduje się na środku. Spodziewałem się jednak bardziej "sztywnego" rozwiązania. Po zagraniu kilku kawałków na Hardzie zacząłem go przeklinać, bo utrudnia komfortowe granie. Może się jeszcze trzeba przyzwyczaić, nie wiem, ale na razie nie spełnia swojej roli. Zresztą to akurat małe piwo w porównaniu do pozostałych wymienionych braków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...