Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

Siema ja mam dwa pytania.

1. Czy jeśli jakieś acziki powinnny wpaść, a nie wpadaj jest to błąd konta czy bug system?

2. Jeśli nie ma ludzi by dodawać gry np. z PSX'a to czy ktoś z userów czy user z jakiejś grupy nie może się podjąć by dodać przynajmniej te najbardziej znane ? Osobiście przyznam, że dla mnie była by to fajna zabawa ale to tylko sugestia bo nie czaje czy nie ma chętnych czy po prostu to nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Iron
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No fajnie, dostałem ostrzeżenie, ale dalej nie mogę wchodzić na swoje konto. I logowanie to nie problem, chodzi o to, że nie mogę obejrzeć swojego profilu. Już wczoraj otwierał mi się z 5 minut, a dzisiaj już nie da rady wcale.

 

Witam to znowu ja zauważyłem jeszcze jedną sprawę o której chce wspomnąć. Większa ilość ocen gier z encyklopedii zamula strasznie gdy chce człowiek wejść na profil nie dzieje się tak przy nowych userach i z małą ilością gier w profilu. Istnieje możliwość np. chowania tej sekcji profilu by jej nie potrzebnie wczytywać bo nie wydaje mi się by nawet optymalizacja portalu usunęła ten problem.

Odnośnik do komentarza

Siema ja mam dwa pytania.

1. Czy jeśli jakieś acziki powinnny wpaść, a nie wpadaj jest to błąd konta czy bug system?

2. Jeśli nie ma ludzi by dodawać gry np. z PSX'a to czy ktoś z userów czy user z jakiejś grupy nie może się podjąć by dodać przynajmniej te najbardziej znane ? Osobiście przyznam, że dla mnie była by to fajna zabawa ale to tylko sugestia bo nie czaje czy nie ma chętnych czy po prostu to nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam

Jasne. Jeśli będą chętni na uzupełnianie gier posiadajacy odpowiednią wiedzę nie ma problemu, aczkolwiek wszystkie opisy piszemy według pewnego schematu i z zachowaniem pewnych zasad. Po szczegóły zapraszam na maila roger@psxextreme.pl

 

No fajnie, dostałem ostrzeżenie, ale dalej nie mogę wchodzić na swoje konto. I logowanie to nie problem, chodzi o to, że nie mogę obejrzeć swojego profilu. Już wczoraj otwierał mi się z 5 minut, a dzisiaj już nie da rady wcale.

Strona trochę muli - to fakt. Do końca tygodnia uporamy się z tym problemem. jest mnóstwo nowych modułów i musimy to odpowiednio poukładać, zoptymalizować.

Odnośnik do komentarza

Juz kilka razy razy po napisaniu posta wyskakuje mi kominikat:
"Błąd! Formularz był już wcześniej wysłany."

 

Na stronie w sekcji bogi powstalo juz kilka totalnie bzdurnych wpisow - ewidentnie widac, ze powstaly tylko po to zeby zdobyc achievementa, po jakims czasie moze sie z tego zrobic balagan.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Formularz - to jest aktualnie kluczowa usterka do naprawienia - działamy. / Edit: wprowadzono już nowe rozwiązanie z klasycznym odświeżeniem strony. 

 

A co do blogów - to trochę jak w Sieci - jest dużo różności, ale czasami trzeba dokopać się do naprawdę ciekawych rzeczy. W temacie blogów już mamy sporo pomysłów na usprawnienie platformy, chociażby poprzez rankingi najlepszych blogerów, co na pewno pozwoli użytkownikom znacznie łatwiej znaleźć te najciekawsze osoby/wpisy. 

Odnośnik do komentarza

Juz kilka razy razy po napisaniu posta wyskakuje mi kominikat:

"Błąd! Formularz był już wcześniej wysłany."

 

Na stronie w sekcji bogi powstalo juz kilka totalnie bzdurnych wpisow - ewidentnie widac, ze powstaly tylko po to zeby zdobyc achievementa, po jakims czasie moze sie z tego zrobic balagan.

Poza tym co tydzień na stronie głównej będziemy przyglądać się najciekawszym wpisom na blogi. Jeśli ktoś naprawdę fajnie będzie pisał ma szanse załapać się za jakiś czas do redakcji, bo chcemy właśnie w ten sposób szukać osób z dobrym piórem i ciekawymi pomysłami na teksty.

Odnośnik do komentarza

Swoje uwagi na bierząco wypisałem/uje w temacie dot. błędów na portalu. Tutaj dodam jedynie - szkoda że:

 

a) portal nie jest jakoś bardziej sprzężony z forum (wszak forum było duuużooo wcześniej) o czym dodatkowo świadczą różne konta dla userów na forum i portalu (ja akurat mam to samo bo tu i tu jestem od dość dawna)

 

b) portal nie jest jakoś bardziej otwarty na współtworzenie przez użytkowników (już nawet nie mówie o pisaniu niusów bo to na pewno nie każdy by ogarnął) ale choćby takie dodawanie gier, opisów, okładek czy screenów do katalogu. Jasne że nie wszystko na żywioł, ale do ew. korekty i zatwierdzenia przez administrację portalu.

 

Anyway jest dobrze, a jak tylko ograniecie wszystkie porblemy natury technicznej będzie świetnie ;) 

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

Też nie mogę obejrzeć własnego profilu. Ładuje się w nieskończoność. Do tego zauważyłem problem z publikowaniem wątków w Encyklopedii Gier. Po wciśnięciu "dodaj wątek" stronka się przeładowuje, ale nasz wątek się nie pojawia. I jeszcze pytanko o brakujące okładki gier - będą systematycznie dodawane?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swoje uwagi na bierząco wypisałem/uje w temacie dot. błędów na portalu. Tutaj dodam jedynie - szkoda że:

 

a) portal nie jest jakoś bardziej sprzężony z forum (wszak forum było duuużooo wcześniej) o czym dodatkowo świadczą różne konta dla userów na forum i portalu (ja akurat mam to samo bo tu i tu jestem od dość dawna)

 

b) portal nie jest jakoś bardziej otwarty na współtworzenie przez użytkowników (już nawet nie mówie o pisaniu niusów bo to na pewno nie każdy by ogarnął) ale choćby takie dodawanie gier, opisów, okładek czy screenów do katalogu. Jasne że nie wszystko na żywioł, ale do ew. korekty i zatwierdzenia przez administrację portalu.

 

Anyway jest dobrze, a jak tylko ograniecie wszystkie porblemy natury technicznej będzie świetnie ;)

 

a) jedno konto byłoby trudne do ogarnięcia z przyczyn technicznych. My nie mamy wpływu na soft IPB, nawet nie możemy go modyfikować, a już tym bardziej naprawić, gdyby był błąd. Rozumiemy, że to mniej wygodne, ale dzięki temu przy PPE mamy znacznie większe pole manewru przy wszelkich poprawkach/zmianach. 

 

b) rozważaliśmy i rozważamy to. Główna kwestia to jakość takich prac - jak zauważysz, okładki są przycinane, dobierane do odpowiednich wersji, opisy są sprawdzane itd. Obawiamy się, że czas poświęcony na sprawdzanie prac userów byłby znacznie dłuższy niż ten potrzebny na przygotowanie autorskich wersji opisów. 

 

Witam. Mam pytanie dot. zakładki mój profil. Czy tylko ja nie mogę jej przeglądać czy również niektórzy z was mają ten problem ?

 

Też nie mogę obejrzeć własnego profilu. Ładuje się w nieskończoność. Do tego zauważyłem problem z publikowaniem wątków w Encyklopedii Gier. Po wciśnięciu "dodaj wątek" stronka się przeładowuje, ale nasz wątek się nie pojawia. I jeszcze pytanko o brakujące okładki gier - będą systematycznie dodawane?

 

Długie ładowanie profilu wynika z braku optymalizacji tej podstrony (bardzo dużo danych "zasysanych" z bazy, zwłaszcza u userów,którzy mająbogatą ilość ocenionych/dodanych gier). Problem znamy, przygotowujemy jego rozwiązanie. 

 

Dodaj wątek - możesz to sprawdzić raz jeszcze lub podać przykład? Dzisiaj robiliśmy poprawkę, która usunęła pojawianie się informacji o "wysłanym formularzu" - może akurat trafiłeś na ten moment. Z tego co widzę po aktywnościach, nowe wątki na bieżąco są zakładane.

 

Okładki - tak, oczywiście - Roger z chłopakami cały czas aktualizują wpisy w Encyklopedii - daty wydań, materiały graficzne. 

 

Ktoś czyta w ogóle moje uwagi? A może jestem niewidzialny? Piąty raz piszę o tym (tu na forum i bezpośrednio na portalu) i jak grochem o ścianę. Nie mogę oceniać gier. Za każdym razem wstawia się jedynka bez względu na to czy ocenie na 8 czy na 10. Mam tak z każdą grą.

 

To przez osiągnięcie "Niewidzialny" ;). A tak poważnie - proszę o info o przeglądarce. Tego błędu chyba, poza Tobą, nikt nam nie zgłaszał. Ewentualnie dokładnie, co się dzieje? Korzystając z suwaka ocen, powinieneś wybrać interesującą ocenę i dostać info w pop-upie z pytaniem "Jesteś pewien swojej oceny tej gry?". Spróbuj ewentualnie nie korzystać z suwaka, a kliknąć na skali w dowolnym miejscu - suwak powinien sam "dojechać" do tego miejsca, a oprogramowanie wtedy "spyta" o zatwierdzenie oceny. 

Odnośnik do komentarza

Używam Google Chroma. Ocenę wybieram tak jak napisałeś. Przeciągam suwakiem na żądaną liczbę i zatwierdzam po tym jak wyskakuje okienko.  Zawsze wyskakuje ocena 1. Teraz sprawdziłem jak sprawa ma się gdy zamiast przesuwać od razu kliknę na jakąś ocenę. Bez zmian. Zmiana przeglądarki tylko ratuje?

 

Tez używam Chrome'a i u mnie ten problem nie występuje. Może któraś z wtyczek Ci coś miesza? Używasz może NoScripta? Sprawdź czy taki błąd występuje u Ciebie pod FF/Ie/Operą (czyt. inną przeglądarką :P) Przed chwilą sprawdzałem na FF i też jest ok.

Odnośnik do komentarza

 

Używam Google Chroma. Ocenę wybieram tak jak napisałeś. Przeciągam suwakiem na żądaną liczbę i zatwierdzam po tym jak wyskakuje okienko.  Zawsze wyskakuje ocena 1. Teraz sprawdziłem jak sprawa ma się gdy zamiast przesuwać od razu kliknę na jakąś ocenę. Bez zmian. Zmiana przeglądarki tylko ratuje?

 

Tez używam Chrome'a i u mnie ten problem nie występuje. Może któraś z wtyczek Ci coś miesza? Używasz może NoScripta? Sprawdź czy taki błąd występuje u Ciebie pod FF/Ie/Operą (czyt. inną przeglądarką :P) Przed chwilą sprawdzałem na FF i też jest ok.

 

 

Jedyna wtyczka jakiej używam to adblock. Ale sprawdzę jak to wygląda bez niej i na innych przeglądarkach.

 

EDIT: ok, na Fire Foxie działa. Dzięki za podpowiedź. ;)

Edytowane przez DrewniaQ
Odnośnik do komentarza

Nie, nie ma ukrytej zakładki :). To VC - jedna z platform, którą można znaleźć między innymi w filtrach Newsroomu. Po prostu na belce się nie mieści, ale się ładowała z resztą konsol. Daliśmy już blok na to.

 

News wyczyszczony. 

VC - a co to za konsola bom jest tępy ;)

Mój problem na portalu polegał na napisaniu recenzji Tenchu3 która niestety się nie zapisała.

Odnośnik do komentarza

 

Nie, nie ma ukrytej zakładki :). To VC - jedna z platform, którą można znaleźć między innymi w filtrach Newsroomu. Po prostu na belce się nie mieści, ale się ładowała z resztą konsol. Daliśmy już blok na to.

 

News wyczyszczony. 

VC - a co to za konsola bom jest tępy ;)

Mój problem na portalu polegał na napisaniu recenzji Tenchu3 która niestety się nie zapisała.

 

Virtual Console od Nintendo.

Odnośnik do komentarza

 

 

VC - a co to za konsola bom jest tępy ;)

Mój problem na portalu polegał na napisaniu recenzji Tenchu3 która niestety się nie zapisała.

 

 

Ktoś pisał że jak nie ma  gry w encyklopedii, to nie można o niej napisać recenzji. Może dlatego ci się nie zapisała :).

 

Skrót myślowy - chodziło Tenchu: Wrath of Heaven ( w Japonii znany jako #3)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...