Skocz do zawartości

Halo: Reach - To co nie pasuje do pozostalych tematow


barth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

znalazłem w necie w podobnej jakości cut-scenkę z Reach i H3 ODST jak by ktoś chciał sobie porównać

 

Reach

http://www.youtube.com/watch?v=nXCb3_TQnZ4

 

H3:ODST

http://www.gametrailers.com/video/gc-09-halo-3-odst/54930

 

w Reach widać ogromną poprawę w animacji/ruchu postaci, wreszcie to wygląda naturalnie, więcej detali na postaciach i lepszą bardziej naturalną kolorystykę :thumbsup: To tak wstępnie po obejrzeniu obu filmików.

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

Cytat z HBO (halo.bungie.org, nie z tej telewizji):

A GameSpot story in which a 'source who has seen Halo: Reach first-hand' described the game as 'very bleak and violent', like a 'Gears of War with Spartans'. Hmm...

 

'PONURY i PEŁEN PRZEMOCY' - czyli będzie zmiana klimatu na poważniejszy. Może tym razem gra dostanie MA/18+. Mi to jak najbardziej pasuje.

 

btw. tutaj posyłam razem z Bungie małego faka, przyjacielskiego w kierunku ludzi krzyczących 'laserki, blasterki' ;)

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza

A czy papież sra w Watykanie? (Californication rządzi!)

Halo zawsze było pełne dramatycznych momentów. Reach na bank będzie miało ich multum, tym bardziej, że od początku wiemy, że to jedna z największych i najtragiczniejszych dla ludzkości walk. Dramatyzm będzie wylewał się wiadrami z ekranu :D.

 

btw - zmiana klimatu jest pewna, ale na zmianę kolorystyki Covisów to raczej bym nie liczył ;). No może lekko stonują odcienie.

Odnośnik do komentarza

Mogliby przemodelować zachowanie i wygląd Brutów na taki jaki widzieliśmy w pamiętnym trailerze ODST. O tym: http://xbox360.ign.com/dor/objects/852871/bungie-project-2/videos/haloodst_liveaction_trl_090409.html

 

EDYTA: Teraz mi się przypomniało, że na początku konfliktu Brute'y nie brały udziału w wojnie tylko Elite'y. Czyli inaczej mówiąc na Reach Brutów nie uświadczymy. Dobrze mówię Barth?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Wiesz co, możliwe, że jednak uda nam się zobaczyć te goryle na Reach. To, że nie było ich w pierwszym Halo bardziej sprawa techniki, lub nie opracowania tych przeciwników, niż fabuły (bo fabularnie Brute'y były już częścią Przymierza, aczkolwiek od dość krótkiego czasu - coś trochę ponad jeden wiek). Można trzymać kciuki ;)

Odnośnik do komentarza

nie powinno byc brutow... pierwszy zanotowany przez ludzi kontakt z Brutami odbyl sie dopiero pod koniec Halo: First Strike, a Halo: FS jest mostem laczacym H1 i H2 wiec w Reach nie powinni sie pojawic.

Wprawdzie Bruty pojawily sie juz w Halo Wars, ale kontakt zanotowal tylko Spirit of Fire, wiec nic poza malym raportem nie trafilo do ONI.

Jezeli Bruty sie pojawia to Bungie bedzie bardzo niekonsekwentne... chociaz po tym slabym trailerze juz sie na to zapowiada.

 

PS. Za Ryan'em... polecam wam sprawdzic tablice rejestracyjne w ODST poznacie numery Noble team

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

nie powinno byc brutow... pierwszy zanotowany przez ludzi kontakt z Brutami odbyl sie dopiero pod koniec Halo: First Strike, a Halo: FS jest mostem laczacym H1 i H2 wiec w Reach nie powinni sie pojawic.

Wprawdzie Bruty pojawily sie juz w Halo Wars, ale kontakt zanotowal tylko Spirit of Fire, wiec nic poza malym raportem nie trafilo do ONI.

Jezeli Bruty sie pojawia to Bungie bedzie bardzo niekonsekwentne... chociaz po tym slabym trailerze juz sie na to zapowiada.

 

PS. Za Ryan'em... polecam wam sprawdzic tablice rejestracyjne w ODST poznacie numery Noble team

 

Według książek pierwszy kontakt z rasą Elite nastąpił na stacji kosmicznej, podczas końca Bitwy o Reach. Czasami kanon da się nagiąć na potrzeby gry. W sumie ciekawie byłoby zobaczyć Elitów i Brutów walczących obok siebie, bo te dwie rasy prawie wogóle się nie dogadywały ze sobą (może Bungie jakoś by to oddało ;) ).

 

UWAGA! Stawiam teorię - postać, której losami przyjdzie nam pokierować w Reach to najprawdopodobniej kobieta, o imieniu Lucy. Według książki Ghosts of Onyx pierwszy oddział Spartan III został prawie całkowicie wybity podczas ich pierwszej bitwy z Covenant'ami, na planecie Pegasi Delta (OFICJALNIE z 300 osób ocalały tylko dwie - Lucy i Tom). W trailerze Jorge-082 mówi: "I didn't think anyone survived Pegasi, sir". W tym miejscu fakty zaczynają się łączyć, ale mamy jeszcze dwa - Lucy w wyniku szoku po rzezi jej 'braci' i 'sióstr' przestała mówić, podobno już do końca życia nie wypowiedziała już ani słowa. Jest jeszcze wywiad Major Nelsona z 343 Studios, w którym ktoś odpowiada na pytanie o to, czy chciałby zobaczyć kobietę Spartana jako głównego bohatera następująco: "Obserwujcie uważnie trailer z VGA".

 

Jakieś inne pomysły?

 

 

EDIT: Po chwile namysłu stwierdzam, że nie może to być ani Tom, ani Lucy (więc oprócz nich musiał ocaleć jeszcze jakiś Spartan III z oddziału BETA). Ta dwójka w czasie Bitwy o Reach byli na innej planecie, więc cofam co powiedziałem. Teorię zostawiam, bo może wywoła jakąś dyskusję ;).

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza

Z tego co pamietam, to Halsey po raz pierwszy dowiaduje sie o Elitach przed bitwa o Reach, a nie pod koniec. Faktem jednak jest, ze w calym fall o reach jest zbyt malo info o Covenantach. Jezeli w ogole spojrzy sie na Contact Harvest i Halo Wars to bezposredni kontakt z covenantami nastepowal wczesniej i pozwalal zdobyc info zarowno o elitach jak i brutach. Generalnie jednak bruci mogli byc wyslani na zupelne inne misje niz elici, stad tez ich brak przy ataku na reach i tak powinno zostac

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Według książek pierwszy kontakt z rasą Elite nastąpił na stacji kosmicznej, podczas końca Bitwy o Reach. Czasami kanon da się nagiąć na potrzeby gry. W sumie ciekawie byłoby zobaczyć Elitów i Brutów walczących obok siebie, bo te dwie rasy prawie wogóle się nie dogadywały ze sobą (może Bungie jakoś by to oddało ;) ).

 

UWAGA! Stawiam teorię - postać, której losami przyjdzie nam pokierować w Reach to najprawdopodobniej kobieta, o imieniu Lucy. Według książki Ghosts of Onyx pierwszy oddział Spartan III został prawie całkowicie wybity podczas ich pierwszej bitwy z Covenant'ami, na planecie Pegasi Delta (OFICJALNIE z 300 osób ocalały tylko dwie - Lucy i Tom). W trailerze Jorge-082 mówi: "I didn't think anyone survived Pegasi, sir". W tym miejscu fakty zaczynają się łączyć, ale mamy jeszcze dwa - Lucy w wyniku szoku po rzezi jej 'braci' i 'sióstr' przestała mówić, podobno już do końca życia nie wypowiedziała już ani słowa. Jest jeszcze wywiad Major Nelsona z 343 Studios, w którym ktoś odpowiada na pytanie o to, czy chciałby zobaczyć kobietę Spartana jako głównego bohatera następująco: "Obserwujcie uważnie trailer z VGA".

 

Jakieś inne pomysły?

 

 

EDIT: Po chwile namysłu stwierdzam, że nie może to być ani Tom, ani Kelly (więc oprócz nich musiał ocaleć jeszcze jakiś Spartan III z oddziału BETA). Ta dwójka w czasie Bitwy o Reach byli na innej planecie, więc cofam co powiedziałem. Teorię zostawiam, bo może wywoła jakąś dyskusję ;).

 

Hmmm...Lucy-Spartan niemowa?Bardzo prawdopodobne, Bungie miałoby w dorobku kolejnego bohatera niemowe :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Niestety Lucy to być nie może, w czasie wydarzeń z Reach była na planecie Onyx (napisałem Kelly zamiast Lucy, uberfail :blush: )

 

Z tego co pamietam, to Halsey po raz pierwszy dowiaduje sie o Elitach przed bitwa o Reach, a nie pod koniec. Faktem jednak jest, ze w calym fall o reach jest zbyt malo info o Covenantach. Jezeli w ogole spojrzy sie na Contact Harvest i Halo Wars to bezposredni kontakt z covenantami nastepowal wczesniej i pozwalal zdobyc info zarowno o elitach jak i brutach. Generalnie jednak bruci mogli byc wyslani na zupelne inne misje niz elici, stad tez ich brak przy ataku na reach i tak powinno zostac

 

Ta rasa, o której dowiaduje się Halsey jeszcze przed Bitwą o Reach to Jackal'e, ale jeszcze sprawdzę to z książkami ;).

Ja swoją drogą jestem za Brute'ami w Reach. Engineer'ami zresztą też. Im większa ilość ras, tym większa konieczność kombinowania i tym samym lepsza zabawa. No ale to już kwestia gustu.

 

Swoją drogą to ładnie da się czasami kanon nagiąć, np. tak jak wspomniałem Noble Six przeżył Pegasi, a według książek przeżyła go tylko dwójka Spartan III, którzy w czasie Bitwy o Reach znajdowali się na planecie Onyx. Do tego 'trójki' nie nosiły MJOLNIR'ów, a specjalnie dla nich przygotowane zbroje SPI (z wbudowanym Active Camo), chociaż to była raczej kwestia kosztów budowy zbroi. Bungie stworzyło Halo, więc teoretycznie może zrobić z nim co zechce, a że ludzie tam pracujący mają OLBRZYMIĄ wiedzę o uniwersum to będą w stanie wytłumaczyć dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Powiedz mi jeszcze tylko co to za planeta na końcu Halo 3 ;)

 

Szkoda byłoby Brute'ów bo jednak przez poprzednich częściach (Halo 3, ODST nie pamiętam jak było w Halo 2) się z nimi ścieraliśmy i teraz czułoby się pewien brak.

 

Na Flood nie ma co liczyć, tak ?

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

z jackalmi mieli kontakt wczesniej

 

No toż o tym prawię właśnie. Bezpośrednio przed samą bitwą nie poznano żadnej nowej rasy. Pierwsze spotkanie z Elitami nastąpiło na stacji kosmicznej na której MC wykonywał misję odzyskania AI, tuż przed tym, zanim wsiadł na Pillar of Autumn.

 

Flood raczej na 99% nie pojawi się (chyba, że wymyślą jakiś tajemniczy projekt badawczy ;), mogą przecież zakombinować z tym, że Spirit of Fire spotkał się z Floodem dużo wcześniej).

 

Firefight miał pojawić się w następnej części, o ile okaże się popularny, a że okazał się takim być to... ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Czy było już gdzieś powiedziane, że również w tej grze będzie Firefight ? :rolleyes:

 

To jest na tyle nieskomplikowany dodatek do gry, że zdziwiłbym się gdyby go nie dali w Reach. Goście z Bungie mówili, że jeśli się spodoba to wrzucą do Reach, patrząc na statystyki na stronie gdzie codziennie gra od 100k do 250k ludzi gra po sieci w Firefight (w zależności od tego jakie moderłorfery mają premierę :P) to można spokojnie powiedzieć, że tryb się przyjął. Ja po ODST nie wyobrażam sobie kolejnego Halo bez Firefight, dzisiaj spędziłem z nim 3h :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Ja swoją drogą jestem za Brute'ami w Reach. Engineer'ami zresztą też. Im większa ilość ras, tym większa konieczność kombinowania i tym samym lepsza zabawa. No ale to już kwestia gustu.

A ja uważam, że jeżeli książki, gry, kanon zakłada, żę nie powinno być jakiejś rasy w danym czasie i danym miejscu to tak powinni to zrobić. W końcu robią PREquel do trylogii. A jeśli jaką rasę ludzkość spotkała dopiero w czasie trylogii to na Reach nie chciałbym jej zobaczyć. Bungie powinno o tym pamiętać. Niech nie robi popyliny.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Oczywiscie...napewno to lepsze wyjscie niz wrzucenie Brote'ow ktorych nie ma prawa tam byc. Nie mowie o jakies nowej stronie konfliktu tylko o dajmi na to nieinteligentnych plugactw zamieszkujacych planete...ovady w H3 fajnie sie sycinalo z miniguna :diablo:

 

Już pisałem o tym wcześniej.

No jasne,że się nie da zmienić kanonu, bo cała "bogata" flora i fauna świata Halo została przedstawiona i nie ma przecież możliwości, żeby w jakiejś książce, czy komiksie pojawiła się nowa rasa. Dlaczego, to nie wiem, widocznie odpowiedź znają fanboje. To ja mam tylko pytanie, gdzie zostało wspomniane, że nie ma szans na nową stronę konfliktu, nową rasę itp.? Jest jakaś zapieczętowana księga uniwersum Halo?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...