Skocz do zawartości

Crysis 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Oceny są w miarę podobne. Kilka serwisów wystawiło 8/10 ale to i tak niezły wynik. Nawet jeśli strona fabularna gry nie za specjalnie powala to i tak należą się Crytek wyrazy uznania. Pracowali trochę nad grą i technicznie mamy jedną z najładniejszych i zaawansowanych technologicznie gier tej generacji.

 

Też pograłem już trochę w multi i jest ok, nawet bardzo. Dzięki opcjom nanokombinezonów walki zyskują na efektowności i bardziej taktycznym podejściu. W pierwszym chwilach poczułem się jakbym grał w CoDa po bardzo solidny liftingu, jednak na szczęście Crysis 2 wybija się na tle multiplayerów, może nie tak jak robi to Killzone 3 ale z pewnością trochę w multi posiedzę.

 

Średnia gry na Metacritics.com w trzech wersjach oscyluje w granicach 87.88%, więc bardzo dobrze. Osobiście przestałem już poważnie traktować oceny poszczególnych serwisów, bo nie ma to jak własnoręcznie obcowanie z grą. Crysis 2 mną pozamiatał.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Średnia gry na Metacritics.com w trzech wersjach oscyluje w granicach 87.88%, więc bardzo dobrze.

Osobiscie dla mnie nie ma to znaczenia, nie kieruje sie tym przy wyborze gier, ale... jest jedno.

 

Gra, ktora osobiscie oceniam na 8 jest ZA JE BI STA. W serwisach branzowych 8 oznacza zupelnie co innego. Dobra gre, ktora zawiodla w wielu aspektach, ktore w zapowiedziach mialy zarzadzic. Wsrod wielu gier, ktore na srednia w tych serwisach maja powyzej 90%, dziwie sie ze Crysis 2 sie na razie wsrod nich nie znajduje. To jedna z tych gier, ktore sa dla mnie najwiekszym zaskoczeniem tej generacji. Zlewalem ta gre, wkurzalo mnie kiedy Crytek atakowal konkurencje, wywyzszajac Crysisa, a co sie okazalo? Dostalem genialny kawal kody, ktory miazdzy w wielu aspektach, jest zdecydowanie najpiekniejszym multiplatformem, z wielu cechami, ktore wyciagaja go na szczyty, a tworcy dotrzymali wiekszosc zlozonych obietnic co jest dzisiaj bardzo rzadkie.

 

Ta gra powinna miec srednia powyzej 90%. Niech ludzie, ktory tym sie kieruja pojda i kupia ja bo nie dosc, ze warto, to chce by tworcy zarobili wystarczajaco kasy, zeby oglosili 3, ktora juz chce zobaczyc na starcie nastepnej generacji, bo oczekujac skoku jakosciowego, wiem, ze w zasadzie jest juz niemozliwy bez ciec. Moze da sie wycisnac jeszcze piekniejsza grafike na konsolach, z lepszymi teksturami, ale nie dostaniemy juz tak otwartych lokacji co jest najwieksza chyba zaleta tej gry.

 

Crysis reprezentuje to co w niemcach najlepsze - ich perfekcje. Mercedes tej generacji. Multiplatform, bo dla wszystkich, a jakosc najwyzszych lotow ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chłopaki pytanie do was mam:

1. Da się jakoś właczyć wiecej niż jedna umiejętność z każdej kategorii?

2. Czy mam racje że ODDBICIE wzieksze pancerz 2X, natomiast pierwsza umiejętność z pancerza tylko przedłuża jego działanie dwukrotnie w mometach kiedy do ciebie nie strzelaja a jest on włączony?

3. Który w taki razie sie bardziej przydaje przy wymianach ognia bo pomimo tego ze powinno ODBICIE to mam co do tego pewne watpliwości(jakby schodzilo troche szybciej - a nie powinno)?

Odnośnik do komentarza
Gość mevek

kumpel ma na (...), wiec sobie pomyslalem, ze zrezygnuje z wersji na ps3, ale czytajac wasze opinie mam smaka na nia, a takze na Platynke :D

chcialbym sie tylko doinformowac, czy wszystkie wersje posiadaja dubbing, jak w przypadku KZ3?

ma ktos z was zagraniaczna(uk)?

zaraz lece do sklepu, hii

Odnośnik do komentarza

Ja się wypowiem na temat gry aby być uczciwym bo wcześniej negatywnie się wypowiadałem na temat wypowiedzi EA o tej grze. Od wczoraj gram i jestem lekko pod ważeniem, naprawde ładnie ta gra wygląda. Multi troszkę gorzej ale nadal super. Największa wadą to chyba jest tylko niskie FPS.

 

Tym razem EA dotrzymała w pewnym stopniu swoje "obietnice" z czego się ciesze (ale i tak zdania o kłamliwym EA nie zmienie ;) ). Oczywiście nie są to cuda itp ale na pewno jedna z najładniejszych geir na konsole. Czy grafika lepsza od Killzona to nie wiem. Może C2 robi wieksze wrażenie bo grafika jest bliższa fotorealizmowi co nam się podoba bardziej ale zauważmy że Kilzone ma taka sama grafikę i w singlu i w multi gdzie widocznie Cryengine nie jest taki wydajny w mutli (albo to wina tej innej ekipy, która robiła multi) dodatkowo tereny w Killzonie są o wiele większe, duże przestrzenie a w C2 są to ciasne uliczki i korytarze, lub jakiś plac otoczony budynkami.

 

Podsumowując jest elegancko i pozytywnie. Gra, którą powinien zobaczyć i zagrać każdy posiadacz PS3.

 

ps A mutli to wypas, dawno mnie już tak gra nie wciągnęła :).

Odnośnik do komentarza

@Ins

 

No nie wiem, każdy ma swoje zdania, dla mnie BS to Ninja Gaiden strzelanek, dynamiczna i skillowa, C2 na pewno wyróżnia się na tle CODów i Killzonów ale do BS niema pojary.

 

He, no jakoś po sprzedaży tego nie widać aby gemplej był zachwycający.

 

Aha, bo teraz to sprzedaż świadczy o tym która gra ma dobry gameplay...... Pierwszy NG też nie sprzedał się rewelacyjnie a mimo to, to nr 1 slasherów......Nowe IP i zła data premiery, też robi swoje.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Singiel zaliczony - 9:32

 

Przy obecnej kondycji kampanii w FPSach, ten wynik uwazam za rewelacyjny, dlatego, ze jest to czas czystego przejscia gry, bez wliczonych powtorek, jak w Killzone.

 

Skrypty powalaja, grafika jest przepiekna, fabula jest naprawde fajna, gameplay urozmaicony dzieki dobrze zaprojektowanym lokacjom i nanosuitowi.

 

Multi przypomina dosc CoDa, jest dynamicznie i mapki sa naprawde swietne. Terminal wyglada bajecznie. Denerwuje mnie niestety to, ze z biodra nie oplaca sie praktycznie w ogole strzelac, bo sa marne szanse na powodzenie. Jak tylko sie kogos zauwazy to od razu trzeba strzelac przez scopa.

 

Zakup zdecydowanie warty, polecam kazdemu. Multi mam nadzieje pozyje dlugo, bo jest ciekawy, dynamiczny i lepszy niz w Call of Duty :)

 

Gra zostaje w kolekcji.

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie to osob, ktore graly w pierwszego Crysisa - jak moglibyscie te gry do siebie odniesc?

Porownac itp itd

 

Jakie sa podobienstwa, roznice, wasza opinia itp itd

 

jedynka miała znacznie większy teren działań, inteligentniejszych wrogów. Jeśli chodzi o sam gameplay, muzykę, design, klimat dwójka zdecydowanie wygrywa...

Odnośnik do komentarza

Udało się skończyć wynik ponad 9h co w dzisiejszych czasach wzbudza szacunek ( 4 gruube wieczory kiedy CoD , MoH czy KZ3 pękały w jeden heh ) , w porównaniu do pierwszej części (i do warhead) co kolega zauważył mniejszy teren działań , inteligencja (choć oni też się gubili strasznie w tej dżungli pamiętam przed pierwszym patchem heh) no i destrukcja w jedynce można zrównać z ziemią praktycznie każde drzewko . Ale teraz plusy , cała gra dostała lepiej opowiedzianą historie (dla mnie NYC jako tło rządzi) co wiąże się z większą ilością skryptów , świetny soundtrack , ogólnie im dalej w grze tym lepiej a końcowe etapy są po prostu epickie (gra mocno kojarzy mi się z H-L 2) . O oprawie powiedziane już zostało chyba wszystko , mój totalnie subiektywny osąd jest taki że zarówno rozdzielczość , framerate i pop-up choć nie są topowe to absolutnie pozwalają na grę bez kqrew w powietrzu , reszta (tekstury , oświetlenie , woda) to czysta przyjemność dla oka , imo zdecydowanie najładniejsza multiplatforma . Zacząłem już grać drugi raz (chciałem po polsku , ale nasz dubbing mi nie odpowiada, "pełny pancerz" heh ) , świetny pomysł z new game+ dzięki któremu można wykorzystać takie gadżety jak moduł ulepszający camo przy kolejnym podejściu . Ogólnie kamuflaż jest zrobiony za(pipi)iście (wczoraj przeszedłem 4 etapy bez wystrzału heh) i jak w pierwszej części można rozkminiać (imo najważniejsza cecha crysisa , a nie grafa) teren a nie biegać w korytarzu z respawnującymi się typami hehe . Na koniec powiem że wczoraj grałem w wersję na pc (ustawienia hardcore , full hd) i poza rozdzielczością i mam wrażenie , mocniejszym ragdollem wyglądają identycznie . Jak bym chciał być kontrowersyjny to bym nawet powiedział że oświetlenie jakieś takie cieplejsze , przyjemniejsze na ps3 . Multi dopiero zacznę ogrywać , single mnie wkręcił że muszę go jeszcze raz przejść (dawno tak nie miałem heh)

Edytowane przez dc1982
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No i co z tego ze nie chodzi na max detalach? Jak ME2 ci chodzi na najwyzszych, to oznacza to ze nie masz najgorszego kompa.

Wystarczy dodac do tego fakt, ze Crysis ma juz 3-4 lata, wychodzi na to ze na high pewnie osiagniesz z 60fpsow, moze i nawet na ultra ci pojdzie, ale glowy nie dam, sam musialbys zobaczyc.

 

A Crysis i na medium niezle wyglada, wiec nie widze zadnych przeszkod.

 

Nawet Crysis 2 poszedl by u ciebie (na jakich detalach to juz nie wiem, ale najgorzej pewnie by nie bylo).

 

Na moim kompie pierwszy Mass Effect nie dziala z wszystkim ustawionym na max a w Crysisa 1 gralem na high (jakies 46fpsow, chociaz dokladnie juz nie pamietam bo dawno to bylo) wiec u ciebie to juz naprawde bedzie miodzik.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...