Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Sry za dubla, ale chcę podbić żebyście lookneli na to. Video prezentujące klasę Sentinela, widać dodatkową moc "Slam", której nie ma Adept. Jest to też 7 moc, a więc wychodzi na to że to jakiś bonus (może zdobyty od Subject Zero?). 

 

Wychodzi na to, że podczas gry/po przejściu będzie można nabyć dodatkowe skille. Jako że brakuje achievementów za użycie mocy określoną ilość razy podejrzewam, że dodatkowe moce będziemy zdobywać poprzez gadanie z naszymi kompanami.

Mam tylko nadzieję, że limitem nie jest tylko jeden bonusik.

 

Możliwość zmiany..

 

 

 

klasy swoim ziomkom?

Since we can choose to have Subject Zero become either an Adept or a Vanguard(confirmed by Christina Norman in her twitter)
Jak najbardziej!

 

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiłem niedawno - biotyczne moce (Przynajmniej te, które posiada szturmowiec a po obejrzeniu tego filmiku widzę, że posiada inne niż adept) udziwnili "niewiempoco". Wyglądają teraz jak czary z jRPGów czyli inaczej mówiąc tandetna efektowność i nic ponadto. A co do ich ilości - może będzie można się uczyć nowych? Osobiście wątpię ale pogdybać można. Na pewno czysty adept w końcowej wersji gry nie pozostanie z 5 mocami na krzyż.

 

Mów mi nostradamus ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Limitkę z grą w PL wydadzą ale cała reszta zestawu kolekcjonerskiego będzie po angielsku. Mówię o książeczce z opowiadaniem czy komiksem i innych duperelach, które się w tej edycji znajdą. To jest info od EA. Jakis czas temu wysłałęm do nich takie właśnie zapytanie.

 

------------------

 

Wracając do dyskusji o systemie mocy oraz maksymalnym levelu. Poniżej jeden acziwment, który jasno pokazuje, że system poziomów został przemodelowany.

 

Power Gamer 10

Reach Level 30 with one character

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że to maksymalny poziom dostępny przy pierwszym podejściu. Przy drugim zapewne możliwy będzie do osiągnięcia 40 level. Niestety okazało się, że jest level cap na 30 poziom. Oznacza to, że gdy go osiągniemy będziemy mieli wymaksowane wszystkie skille. Oczywiście tylko w przypadku gdy na każdym poziomie odstaniemy 2 squad pointsy. Jeśli od 20 levelu zaczniemy dostawać 1SP wtedy nie jesteśmy wstanie wymaksować wszyskich mocy. Zachodzi pytanie - na jakim poziomie jest możliwe ukończenie pierwszego podejścia?

 

 

W związku z tym IGN nie pisał banialuk (jak Estel sugerował) o wymaksowaniu zaledwie dwóch, trzech mocy przy jednym walkthrough. Prosta wylicznka to pokazuje. Do 20 poziomu postaci będziemy dostawać 2 squad pkt na poziom (Czyli łącznie 40pkt). Od 21 do 30 poziomu będzie przyznawany 1 squad pkt na poziom (10 pkt). Przy 6 umiejętnościach/mocach pula potrzebna do wymaksowania to 60 squad pkt. Przy słusznym założeniu, że będzie można dodać do listy nowe skille do rozwijania ten system rozwoju postaci jest całkiem logicznie poukładany. I na pewno koleś na 30 poziomie nie będzie miał wymaksowanej listy skilli. Jest to z matematycznego punktu widzenia niemożliwe.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Przy założeniu, że na level będziesz dostawać 2 pkty, które jest oparte na...? Chociaż nie mam tutaj zamiaru kłócić się, że czarne jest białe, bo napisałem wcześniej, że zmyliły mnie kolorki na tym screenie. Nie spojrzałem, że niektóre skille są szare (czyli chyba niedostępne) tylko popatrzyłem, które krateczki są zapełnione. Stąd pomyłka. Z drugiej strony to też dziwny system, żeby dawać zapełnione krateczki do skilli, w których nie ma się ulokowanych punktów. 

 

Potwierdzenie New Game+, którego wcześniej miało nie być.

 

Co do poziomu to może też być tak, że 20 lvl to max w pierwszym podejściu, a 30 odblokowuje się w drugim albo nie ma zwiększenia levela ponad 30, bo też osiągnięcia brakuje.

 

Aha, ponoć jakiś dev na forum potwierdził nowego członka ekipy

 

 

Legion

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jest oparte na filmach przedstawiających nam klasy postaci. Pobierz je sobie, zatrzymaj na początkowej klatce pokazującej moce i policz. Będziesz wiedział skąd moje przypuszczenia. Film z Inżyniera wyjaśni ci również dlaczego uważam, że od 20 levelu będzie przyznawany już tylko jeden punkt na poziom. Na 22 poziomie postaci masz pulę 42 squad pointsów co oznacza, że dwa ostatnie poziomy były premiowane zaledwie jednym punktem. Z drugiej strony masz film Adepta, który na 17 poziomie ma pulę squad pointsów 34 pkt co oznacza, że przy każdym levelowaniu dostawało się 2 squad pointsy. Wniosek można wyciągnąć jeden - od 21 poziomu włącznie dostawać będziemy jeden pkt przy levelowaniu.

 

Aha, ponoć jakiś dev na forum potwierdził nowego członka ekipy

 

 

Legion

 

 

Po pierwszym filmie pokazującym Legiona można się było domyślić, że takiego za(pipi)istego członka ekipy będzie można mieć. A po drugie lista aczików obejmuje Legiona.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
Z drugiej strony to też dziwny system, żeby dawać zapełnione krateczki do skilli, w których nie ma się ulokowanych punktów.

Nie wiem o czym mówisz. Przecież krateczki przy ulepszonych mocach są wyraźnie odznaczone od tych nieulepszonych. Gdy zrobiłeś upgrade masz krateczkę na pomarańczowo. Reszta krateczek jest na czarno.

 

0912211039561.jpg

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Z tymi punktami to chyba jednak nie masz racji. Na tym filmiku widać, że koleś ma 22 level, a punktów do wykorzystania 39. Chyba, że ja jakoś źle liczę.

 

Odnośnie krateczek to nie chce mi się tłumaczyć. Jak nie zrozumiałeś tego co napisałem wcześniej to trudno, bo ja nie wiem jak mam to prościej ubrać w słowa.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ewidentnie nie umiesz liczyć. Masz tam jak byk napisane 22 level Engineer. To jest wycinek z filmu Class Reveal - Engineer, na którym oparłem swoje wyliczanki. Wykorzystanych ma 38 pkt (Co? To też ci mam rozłożyć na czynniki pierwsze? Masz: Overload 6pkt, Incinerate 3pkt, Combat Drone 6pkt, Cryo Blast 3, Improve AI Hacking 10pkt oraz Mechanic 10pkt. Łącznie 38pkt) i cztery punkty na górze niewykorzystane. Łącznie 42pkt. Dżizus(pipi)a weź mnie nie załamuj. Liczyć nie umiesz? Czy masz problemy z rozróżnieniem pustej kratki od pełnej kratki?

 

Odnośnie krateczek to nie chce mi się tłumaczyć. Jak nie zrozumiałeś tego co napisałem wcześniej to trudno, bo ja nie wiem jak mam to prościej ubrać w słowa.

No faktycznie lepiej nie tłumacz mi co się tam w twoim móżdżku znowu uroiło. "Uwielbiam" ludzi, którzy piszą "jak nie zrozumiałeś dlaczego ja niezrozumiałem to trudno bo nie chce mi się tłumaczyć dlaczego ty tego rozumiesz". To nie ja jestem osobą, która czegoś nie rozumie. Po twoim failu przy używaniu matematyki z podstawówki widać to dobitnie, więc przy zagwozdce z kratkami jest tak samo.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

W moim móżdżku nic się nie uroiło, bo to nie jest część ciała odpowiedzialna za myślenie tylko za koordynację ruchową ;)

 

Z pkt jednak racja. Musiałem sobie zatrzymać w takim momencie, że mi zasłonił ten (pipi)nik do przeglądania skilli 3 punkciki, bo liczyłem kilka razy i zawsze mi 35 wychodziło. Dobrze, że stoisz na straży nasz matematyku!

 

Edit: Odnośnie twojego uwielbiania albo nieuwielbiania to niewiele mnie to obchodzi. A tłumaczyć mi się nie chce, bo już jest wszystko jasne i szkoda czasu. Przeżyjesz jakoś.

 

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

No ja myślę, że doszedłeś do prawdziwego wyniku. Przecież to byłoby niesamowite gdybyś w wieku 21 lat nie umiał liczyć.

 

Z pkt jednak racja.

 

W każdym razie dzięki mistrzu za potwierdzenie bo bez niego moje wyliczenia przecież byłyby gó.wno warte.

 

W moim móżdżku nic się nie uroiło, bo to nie jest część ciała odpowiedzialna za myślenie tylko za koordynację ruchową

"Móżdżek" to w użytym kontekście pogardliwe określenie mózgu osoby ciężko myślącej ;)

 

że mi zasłonił ten (pipi)nik do przeglądania skilli 3 punkciki,

No właśnie o tym mówię. Coś z percepcją masz nie tak bo ja dokładnie widzę które kratki są zapełnione a które puste kiedy ten pier.dalnik do przeglądania skilli jest na rzeczonej linijce danego skilla.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Nie jest. Ponoć na początku jak nie importujesz żadnego save'a to załącza ci się filmik albo jakiś tekst tłumaczący co się właściwie stało w części pierwszej. W sumie tracisz dwie rzeczy:

 

1) możliwość zimportowania swojego Sheparda i podjętych decyzji z jedynki

 

2) możesz nie ogarniać kilku smaczków

 

Główną oś fabularną jedynki poznasz tak czy siak.

 

 

Odnośnik do komentarza

No i ten tekst wyjaśniający część pierwszą na pewno wszystko opisze. Proszę Cie ME z takim rozległym-bogatym uniwersum zmieścisz w kilku linijkach, akurat brak save to małe piwko. Ale granie w dwójkę bez skończenia jedynki imo mija się kompletnie z celem.

 

"Możesz nie ogarniać kilku smaczków." yhyyy Wyobrażasz sobie zacząć SW od V epizodu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...