Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu w czasie walk gra przycina i klatkuje. Po prostu ożesz(pipi)ajapier.dole

 

Oni są ładnie poje.bani (Bioware oczywiście) jeżeli wypuszczą kolejnego Mass Effecta z problemami technicznymi. Nic mnie bardziej nie w(pipi)ia w jedynce jak ciągłe doczytywanie danych w czasie eksploracji i skandaliczne 15 klatek na sekundę w czasie walk.

 

EDYTA: Interfejs zmieniają jak rękawiczki ale ten co jest na filmiku wyżej może być. Taki bardzo shooterowy a mi to nie przeszkadza w ogóle. Co do samej walki - bardzo dynamiczna i moim zdaniem trochę za bardzo. Ale zobaczymy jak to będzie wyglądało gdy sami pokierujemy postacią i będziemy mieli do dyspozycji koło umiejętności. Jeszcze jedno - zauważyliście, że można przełączać pomiędzy wszystkimi rodzajami broni bez włączania koła wyboru? Chyba ostatnie miesiące Bioware spędziło na wywalaniu wszystkiego co "spowalniałoby" dynamizm walk. Jeśli questy poboczne będa ciekawsze i bardziej rozbudowane oraz będziemy mieli więcej modeli wnętrz to gra będzie większym hiciorem niż jedynka. Pod warunkiem, że główna fabuła będzie porządna.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ujawniona zawartość kolekcjonerki Mass Effect 2: http://www.vg247.com/2009/11/05/mass-effect-2-ce-revealed-priced-box-artified/

 

Ciekawe między innymi dlatego, że poza standardowym artbookiem w twardej oprawie będzie zawierać pierwszy numer komiksu "Mass Effect Redemption", który w Polsce normalnie pewnie będzie trudno dostać.

 

Kurde, chyba pierwszy raz się zastanowię nad kolekcjonerką :-)

 

Nowy film od developera Mass Effect 2

 

Nosi tytuł "Przeciwnicy w Mass Effect 2".

 

UWAGA: Film trochę spoileruje na temat tego wokół czego będzie kręcić się fabuła, ale na pewno jest wart zobaczenia, bo chyba jak żaden materiał wcześniej udostępniony nakręca na ME2.

 

Więcej na:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

To chyba pierwszy materiał ujawniający pewne wątki fabularne, który ośmieliłem się obejrzeć i nie żałuję, wcześniej się trochę bałem, że ME2 to będzie taka stonowana poczekalnia przed rozwiązaniem w historii w ME3, ale już wiem, że tak nie będzie.

 

Faktycznie, jeśli ten geth ma osobowość to bardzo możliwe, że dojdzie do wniosku iż na dłuższą metę opłacać mu się będzie dołączyć do Drużyny Pierścienia, ekhm... znaczy się do teamu Sheparda :potter:

Odnośnik do komentarza

po Ascension masz takie pojecie o nich, ze sa tajemnicza rasa pojawiajaca sie znikad, ktora sklada dziwne zlecenia np. dostarczenia 20 jednorekich batarian, albo 30 starych salarian, albo 20 jednookich ludzi. Nie wiadomo w jakim celu, ale placa dobrze. Zamieszkuja obszar gdzie za jakims przekaznikiem (nie pamietam nazwy), ktokolwiek staral sie za nimi leciec przepadl bez sladu. Wszyscy zaczeli tworzyc historie, ze niszcza statki ktore przeleca przez przekaznik, albo jest tam tak pieknie ze nikomu sie nie chce wracac.

 

I tyle...

 

a tu odpalasz filmik promo i cale to wyobrazenie zostaje zniszczone. Jeszcze z 3 filmiki i nie bedzie trzeba grac w dwojke, bo wszystko sie o niej bedzie wiedzialo.

Odnośnik do komentarza

Czyli co Zeratul, Collectorsy wcale nie są tacy fajni jak wydawało się czytając książkę? Czyżby pierwsza designerska klapa Bioware? Jak na mój gust to za dużo tych ludzkopodobnych ras w tym uniwersum. Chciałbym aby było więcej takich nie przyłączalnych do zespołu, ale inteligentnych, będących owocem całkowicie odmiennej drogi ewolucji. Mam na myśli takie Raknii, których królowa na Noverii wywarła na mnie duże wrażenie. O takim poziomie alienowatości mówię. Szkoda, że koncepcyjnie ciekawi Kolektorzy są tak bardzo podobni do ludzi. Byliby świetnym i intrygującym przeciwnikiem gdyby ich wygląd był bardziej "obcy".

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

fajna to byla ta tajemniczosc i chec dowiedzenia sie wiecej... ale nie w formie filmiku korwa! Gorszego spoilera rzucic nie mogli. Nie wybacze im tego... Mnie ich wyglad nie przekonuje, spodziewalem sie czegos bardziej mechanicznego. A co do podobienstwa do ludzi, to owszem troche szkoda, ale pamietaj ze gra nie jest kierowana tylko do scfi nerdow... wiec wszystko musi miec jakies rece i nogi inaczej ludzie tego nie kupia.

 

Raknii wywarla wrazenie, tak samo jak Dorian ale nie mogliby odegrac IMO wiekszej roli w grze.

Odnośnik do komentarza

my bad dawno nie gralem ^^;

 

w GT TV ma sie pojawic Illusive Man... juz wiem, zeby tego nie ogladac. Dla tych co nie wiedza, Illusive man jest najbardziej tajemnicza osoba w calym uniwersum ME. Stoi on na czele Cerberusa i jest odpowiedzialny za kazde dzialanie organizacji.

 

Cerberus jest organizacja stworzona przez ludzi, ktora walczy o lepsza pozycje ludzkosci w uniwersum. Generalnie traktowana jak organizacja terrorystyczna.

Odnośnik do komentarza

Widać, że poje.bało ich z tymi spoilerami. A co do Cerberusa właśnie przed chwilą skończyłem questa związanego z nimi. W wiadomości od tego ludzkiego generała, którego spotkaliśmy na początku w wiezy cytadeli była mowa, że Cerberus był kiedyś tajną organizacją Przymierza ale siłą odłączyli się od niego i stali się tym czym są obecnie czyli terrorystami i autorami tajnych eksperymentów w całej galaktyce.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

To odetnijcie się się od neta do tego I kwartału 2k10 jak macie się tak spinać. Zawsze mnie śmieszą Ci ludzie co tak narzekają na najmniejszy spoiler. Będziecie czerpać mniejszą przyjemność z grania znając przed premierą jakieśtam niuanse fabuły zapewnie nie znaczące zbyt wiele dla całości historii?

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, ze sa to najwieksze mozliwe spoilery. Fabula w dwojce bedzie sie wlasnie opierac na collectors i cerberusie tak wiec tu nie chodzi o sypanie drobiazgami.

I tak Bioware popsulo mi klimat i wyobrazenie o collectors, chcialbym sie o nich z gry dowiedziec, a nie ogladajac promo filmik.

Odnośnik do komentarza

Collectors wyglądają kiepsko - nie ważne czy się czytało książkę czy nie. Kolejna robalowato humanoidalna rasa - wielkie mi odkrycie, setki takich bylo w s-f. Mogli sie bardziej postarac. A co do narzekania na spoilery, MW2 było chyba ostatnio grą w oczekiwaniu na która obejrzalem wszystkie trailery - za duzo frajdy z grania sie przez to traci.

BTW czy książki z kanonu ME sa dostepne w Polsce? Nie wazne czy po angielsku czy po polsku.

Odnośnik do komentarza

Cethu:

Tylko miodność MW2 opierać się będzie na gameplay'u a miodność Mass Effektów opiera się na fabule. W tym drugim przypadku spoilerowanie w promo materiałach jest bardziej nie na miejscu.

 

BTW podobało mi się to jak promowała swojego Fallouta Bethesda. Zero filmów związanych z fabuła przed premierą, oczywiście ludzie narzekali, że tak mało oprócz walki jest pokazywane. Ale na zdrowy rozsądek co mieli pokazać? Pierwsze trzy questy? Twisty fabularne? Ogólnie zgadzam siez Zeratulem w trailerach z ME2 jest zdecydowanie za dużo pokazywane a oprzeć się pokusie obejrzenia filmiku, z najbardziej wyczekiwanej gry, to rzecz niemożliwa. Narzekamy więc na pojawianie się spoilerów. Proste jak drut.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...