Skocz do zawartości

Pogadanki przy stole


Rekomendowane odpowiedzi

poziom trudnosci (zwlaszcza na poczatku zanim sie wymasteruje gre) jest podobny - zwłąszcza kwestia tego ze nie wolno walic na pałe tylko cwiczyc technike , bo wiekszosc przeciwnikow zabiera 80% zycia jednym ciosem (zależnie od zbroi oczywiscie)

 

, gra też bardzo wciąga i to na bardzo długo, to tez podobienstwo

 

ale sama rozgrywka troche sie rozni, DS to troche takie diablo ze swietna grafa, łazenie po miejscowkach i klepanie stworków

 

a MH to troche "symulator polowań na smoki" , w wiosce w ktorej mieszkasz dostajesz zadana upolowania jakiegos potwora (na poczatku sa jakies latwe questy na rozbieg, potem stwory 10 razy wieksze od gracza) , i kazdy quest polega na tym ze pojawiasz sie w jakiejs lokacji ktora składa sie z okolo 10 małych miejscówek, biegasz sobie pomiedzynimi , szukasz swojego celu (zwykle olewa sie przeszkadzajki i idzie odrazu do "bossa" ktory jest celem questa) , a jak go znajdziesz to walczysz , walki trwaja okolo 10-30 min, wiec sa dlugie i to zjamuje wiekszosc czasu gry, nie ma tak ze 2 minuty i sie zabija bosa, esencja to wlasnie te dlugie walki

oczywiscie jak sie jest juz dopakowanym ostro i sie wezmie jakiegos poczatkowego questa to mozna zabić "bossa" w kilka chwil, ale jak walczysz na odpowiednim do swojego poziomie to nie jest az tak latwo

walki wymagaja starategi, nauczenia sie zachowania przeciwnika, wylapania momentow gdy da sie atakowac itp

 

wszystkie questy mozna robic po 100 razy jesli sie chce, niektore sie robi tylko raz i olewa, ale poniewaz bron i zbroje (ogormny wybor) robi sie z przedmiotów ktore dostajemy z wrogów to czesto trzeba zabijac danego rpzeciwnika wiele razy zeby zebrac potrzebne przedmioty na wykonanie danej broni albo zbroi

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

online jest tylko adhoc, wiec musisz siedziec z kolegami obok siebie kazdy ze swoim psp

2 inne rozwiazania to użycie ps3 do połaczenia (nie wiem jak dziala bo tego nie robilem) ,albo użycie kompa z programem xlink, dzieki ktoremu mozesz grac przez net. mozna wybrać z kim sie gra, jest w grze pokój w ktorym sie spotykaja graczej, gracze wchodza do ktorego pokoju chcą wiec albo wchodzisz do obcych ludzi, albo jesli kogos znasz to do tego kogoś

 

coop jest na 4 graczy max, i ogolnie multi jest jeszcze 10 razy za(pipi)istrze niz single (chociaz troche zabardzo ułatwia gre)

 

jedyne poziomy jakie są to takie ktore pozwalaja robić coraz trudniejsze questy, wiec jak jest kompletnie nowy gracz i jakis PRO - to moga razem grac, ale ten nowy moze robic tylko słabe questy (a ten doswiadoczny bedzie tam kosil wszystko ;p) - jest mozliwe by dobry gracz "przededł gre" słabemu, tylko ze wtedy on sie kompletnie nie nauczyc grac i bedac juz pod koniec gry bedzie umieral w 2 sekundy

siła graczy zależy od ich sprzętu a nie od poziomu , sprzęt daje statsy

 

 

a jesli chodzi o wii to jest podobnie tylko ze gra online jest juz normalnie wbudowana w gre oczywiscie, jest miasteczko online gdzie moze stać wielu graczy (nie wiem czy 8, 16, moze wiecej) (miasteczek jest wiele do wyboru) i ci gracze w miescie moga tam porobic jakies pierdoły, a jak chca isc na questa to którys go "stawia" i reszta sie dołacza , na questa mogą wejsc max 4 gracze

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ok dzieki za info. Jakby MH 3 wyszlo na PS3 to mozesz liczyc na nowego kumpla z wawy do grania w to,na Wii gorzej bo mam LCD i gry na nim wygladaja jak...no wiadomo,dlatego mam nadzieje ze MH tri pojawi sie jednak na jakims next genie,wtedy bym przysiadl swoja gruba dupe i nie wstawal jak przy DS :s

Odnośnik do komentarza

mh robi ogromną furrore w japonii, u nas o wieeeeeeele łabiej ale tez sie troche rozkręca, mam andzieje ze capcom w koncu wezmie dupe w troki i postanowi wydac morzadnego nextgenowego MH na ps3 , szansa jest na to spora, ale niestety jednocześnie ogres oczekiwania spory, poniewaz jeszcze nic o tym nie wiadomo mozna zakładac ze comajmniej 1.5 roku poczekamy, a na angielską wersje pewnie kolejny rok :P (chociaz chcial bym sie mylić i zobaczyc MH na ps3 juz pod koniec tego roku :D)

 

i nie rpzypuszczam zeby na ps3 wyszlo mh3, raczej zrobią cos nowego (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to, że dziwną konsolę kupiłeś jako fan Monster Huntera ;] Ale tak to jest jak się kupuje sprzęt dla sprzętu, a nie dla gier ;]

wychodzi na to ze gadasz coś bez sensu

bo nie kupilem ps3, tylko zamierzam kupic w najblizszym miesiacu, i po drugie wlasnie kupuje ps3 do gier a nie dla sprzętu!

na ps3 wymienie ci z 10 exluziwów w ktore chce zagrać, i ze 20 gier w ktore "moge" zagrac

tymczasem na wii i na Xa są jest tylko jedna jedyna gra w ktorą chce zagrac, a wszystkie inne absolutnie mnie nie obchodzą

 

wiec gdybym kupil wii albo Xa to nie kupil bym ich dla gier, tylko dla jednej gry, co jest przykra sprawą. to wlasnie ps3 chce kupić dla gier

Ok, zrozumie wszystko ale kto mi powie dlaczego to wygląda jak FF12 na ps2 ? :(

bo to port PCtowej gry z 2007 roku, która byla portem ps2kowej gry z 2006 roku :P

capcom idzie na łatwizne

co nie zmienia faktu że to nadal jest za(pipi)ista gra, chociaż ewidentnie ze starą grafiką

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ta sa gry ktore mnie kręca , kogos moze krecic super mario galaxy , wiec sa rozne gusta ;P

 

ale ok, moze nasze sie pokryją (w miare w kolejnosci kręcenia)

- GOW3

- uncharted 1 i2 (zwłaszcza 2)

- MGS4

- demons souls

- heavy rain

- last guardian

- gran turismo 5 (zeby sie pośmiać z braku zniszczeń)

- agent (troche na wyrost, ale pewnie bedzie fajny) (to ta gra od rockstar)

 

to tak na szybko, tak naprawde sam GOW3 i uncharted2 by mnie do tego zmusił, ale pozostale tez sa wazne dla mnie

 

pozatym z multiplatformowych chetnie zagram w

- lost planet 1 i 2

- red dead redeption

- dead rising 2 (żal mi było ze jedynka nie wyszla na ps3, ale teraz juz nie bedzie tego problemu)

 

 

za to nie ciekawi mnie ani halo, ani gears, ani forza, ani nawet nie wiem co oni tam maja. tym bardziej nie kusi mnie mario ;p

 

 

a z poza gier plusy ps3 (jak dla mnie)

- blu ray

- pelny zestaw bez dokupowania pobocznych rzeczy do pelnego uzytku

- bezpłatny internet !!!!!!

- wieksze zaufanie (mimo ze zaczynaja sie tez psuc, ale nadal nie tak jak X)

- pad

- polski ps store

- i mimo że nie napalam sie na wygibasy to jeśli już to wole precyzje wibratorów niż "czary" natala

 

i przyszłosciowy - nadal wierze ze porządny nowy MH wyjdzie prędzej na ps3 niz na Xa (mimo ze teraz robią tego kotleta)

 

no itp..

 

ps jesli X wydaje sie tańszy (mimo ze wersja zawierajaca wszystkie dodatki nie ejst tansza) to dolicz sobie opłate za internet i po paru miesiacach bedziesz mial w sumie 2000 :P no chyba ze ewidetnie nastawiasz sie na piraty. ja osobiscie chce w pełni grac w necie i nie miec zadnych problemow z piratami i banem wiec w tej generacji konsol odpuszczam wszelkie kombinacje

 

 

edit: i jeszcze taka zaleta - brat i 2 kumpli ma ps3 , wiec automatycznie mam wiekszy dostep do gier od nich. za to nie znam nikogo z Xem. chociaż to bardzo poboczne , tak naprawde sam brak GOW3 powoduje ze nie kupil bym nigdy Xa ZAMIAST ps3 (a obu też jakoś nie planuje)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...