Skocz do zawartości

Pogadanki przy stole


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

wieści dla xboxowców - chyba premiera frontiera na xboxa byla 2 dni temu ;p

brak planow/daty wydania gry poza japonią jak narazie, ale jesli ktos ma ochote ściagac gre z japonii (albo torrentow?!) to moze zacząc sie interesowac

chociaz ja sie nie znam czy xboxy maja jakies blokady itp, ale w kazdym razie premiera byla podobno 2 dni temu

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

pojawilo sie pierwsze info o MHF 9.0

i nowy monster, szczerze mowiac w koncu jakas miła odmiana i wyglada fajnie, ma fajne dosyc naturalne kolory, mialem dosyc ostatnio bo kilka razy pod rząd nowe potwory mialy dziwaczne tęczowe kolory , w koncu cos normalnego

 

mhf9.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trochę tu ucichło ;P

Po premierze Portable 3rd pewnie się ożywi

 

A ja jestem masochistą i wróciłem do MHF (Monster Hunter Freedom - jedynka). Mam ją ciągle w kolekcji UMD =D

Loadingi są masakrycznie długie, nawet wrzucenie ISO nie wiele daje, nie ma LSów, łuków i GL, żeby jakiegokolwiek skilla wbić w armor trzeba sporo kombinować ale i tak jest fpytke.

Taki powrót do korzeni xD Nawet glitch z kamerą na forest and hills mi nie przeszkadza.

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

masz na mysli ze w tej wąskiej lokacji kamera jest blisko? ja nie traktowalem tego jak glitch nigdy ;p

 

swoja droga akurat we freedom1 nie gralem, ale katowalem mocno MH1 na ps2, tez oczywiscie bez LSów i innych bajerow, ehh to byly czasy

pamietam jak bylem piratem ;p i zobaczylem ten tytuł na torrentach nie majac pojecia co to jest, wpsialem w google, zobaczylem ze 2 screeny, byly ok, a gra zajmowala spakowana tylko z 600mb wiec z nudów pomysalem ze co mi tam zobacze, okazalo sie ze jakies niezłe pakowanie bylo bo iso zajmowalo ponad 2gb chyba

tak czy siak odpalilem, wychodze w fnh do pierwszej lokacji, gra muzyczka.. "hmm dziwne ale klimatycznie", pogralem chwile, zrobilem lance i "o jaka zajbiscie wielka lanca!" (jak wiadomo ta pierwsza jest 2 razy mniejsza niż inne ale wtedy mi sie wydawala wielka:D), potem było męczenie sie z kutku .. a potem wsiąkłem jak cholera, zakochalem sie masaktycznie, po 30 godiznach gry na singlu pomysalem ze nei ebde sie wiecej patyczkował, polecialem do sklepu i kupilem orginał, i od tamtej pory przez kilka miesiecy chodzilem spac o 6 rano, bo calymi nocami gralem z ludzmi w necie, bylo za(pipi)iscie :D

ah :D

 

chociaz nowsze czescie potem dawaly jeszcze wiecej zabwy, niestety wersje na psp przechodzilem w wiekszosci samotnie, dopiero pod koniec (pod koniec 2 przechodzenia) troche xlinka zakosztowalem

Odnośnik do komentarza

ja dla tej gry kupilem psp, wiec tym bardziej oplaca sie kupic jakis kabel czy inny szajs za 30zł

 

swoja drogą to najlepsza gra świata bedzie, i ja do czasu premiery musze naprawić psp, bo mi gałka sie (pipi)ie i ciągnie w dół a pozatym jak w stacji jest plyta umd to mi sie przycisk "home" naciska samoczynnie sam z siebie (nie wiem jakim cudem tak sie dzieje ale bez plyty zero problemow, po wsadzeniu plyty zaczyna sie samoczynne naciskanie home co kilkanscie sekund...) musze te rzeczy naprawić zeby w pełni nacieszyc sie monsterem... w najgorszym razie kupie drugie psp xD dla tej gry warto xDD

 

ide sie pomasturbować nad nowymi screenami xDDDD

 

j

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

kurde ludzie wchodzą tu raz na ruski rok i nie ma jak pogadać ;p

 

w ogole zatsnawiam sie czy nie wystartować ze stroną o MH, taką dosyc małą fanowsko-blogową, raczej bez wielkich kopalni informacji jak na minegarde i ROTR (spis broni i statsy potworow itp) - bo po co kopiować,ale napewno byly by tam newsy i jakieś osobiste poradniki i informacje bardziej takie opisowe a nie tabelkowe

juz dawno chcialem zrobic cos takiego, moze sie wezme niedlugo żeby wystartowało przez MHP3 i mogło dostarczać newsów

 

 

ale w sumie to nie o tym chcialem gadać

 

zobaczcie statsy sprzedaży roznych MH

http://www.vgchartz.com/worldtotals.php?name=monster%20hunter

portable 2G dało czadu, 4 miliony w samej japonii, to o wieleee wiecej niż wiekszosc multiplatformowych gier sprzedaje sie na całym świecie

a tymczasem mimo że wii jest popularne w japonii to tylko 1 milion, dlaczego? podejzewam że dlatego że japonia dzieli sie na 2 typy graczy - łowców, ktorzy maja psp/ps3 i graja porzadnie, i jak widac jest ich okolo 4mln, oraz na babcie z dziećmi ktore mają Wii, mimo że w japonii masa ludzi ma wii, wielwe wiele milionów, ale jak widac wiekszosc z nich to totalni casualne ktorzy wymiekają przy MH, a niestety (albo stety) capcomowi nie udało sie zmusic aż tylu hardkorowców do kupna wii tylko dla jednej gry

drugim powodem 4 razy słabszej sprzedaży mogło być to że mimo swojej świetnosci i róznych nowości MH3 jednak jest z 5 razy "mniejszy" niż P2G , a jednak gracze w monstera to nie ludzie którzy fapują do grafiki albo drobnych bajerów, p2G jest ogromny, ma najweicej contentu - potworów, misji, wszystkiego, i pewnie to spory element jego sukcesu, a MH3 miał bardzo malo wszystkiego, tyle co jedynka, roznica byla taka ze potwory byly nowe, ale ich ilość byla taka jak w jedynce, okolo 18 "bossów" a w 2G jest ich ponad 50 (zalezy czy sie liczy kolory) , tak naprawde MH3 mozna przejsc w 30-50h, oczywiscie potem mozna sobie masterowac itp, ale to jednak ogormna roznica, bo samo dojscie do ucamulbasa zwykle zajmuje 150-250h (zależy czy sie gra na pałe, ostatnio mi zajeło dosyc niewiele ale i tak grubo ponad 100h mimo że wiele questów omijałem i szedłem po urgentach)

 

jaki z tego wniosek? capcom nie powinien wydawac MH na koncole dla casuali, (chociaż MH3 i tak odniosło sukces sprzedajac 1mln na wii, bo inne gry nie-casualowe na tą konsole miały wyniki typu 8.000 (tysięcy!) , wiec milion na gre zupelnie nietypową dla casuali to i tak za(pipi)iscie) tylko skupić sie na pwoaznych graczach i poważnych konsolach. to ze robią gre na psp to już wiadomo i na pewno w japonii bedzie kolejny sukces , ale mogli by pojsc dalej i zrobic gre na PS3 w końcu

jak wiecie zrezygnowali z tego kiedyś bo na ps3 koszty są wieksze, ale! zastnawiam sie czy nie biją sie teraz w pierś, bo czy bardziej sie opłaca średnim kosztem zrobić gre na wii i sprzedać 1 milion, czy wyższym kosztem na ps3 i sprzedac 3-4 miliony ? wydaje mi sie że ta druga opcja, wiec caopcom powinien już być ogarnięty i mam nadzieje że robi juz mh na ps3, i że wkrotce to ogłoszą...

 

zresztą wyobrazcie sobie ile gier wyszlo na ps3 dosyc wysoko budżetowych i sprzedały sie grubo poniżej miliona, a MH ma praktycznie 100% pewnosci że sprzeda sie grubo ponad milion albo nawet 3-4 mln, wiec dlaczego niby capcomowi mialo by sie to nie opłacać? THE FUCK?

 

dziwne , sprawdzialem statsy innych gier capcomu i RE5 miał ponad 5 mln na obie konsole , a np SF4 okolo 3mln na obie

w ogole to dziwnym trafem prawie wszystkei gry capcomu maja sprzedaż okolo 2mln (a dokłądnie dziwnym trafem 1.7mln) , a tymczasem P2G w samej japonii 4mln!

 

w takiej sytuacji dziwi mnie czemu capcom nie sra monsterami skoro jedna gierka na jedną małą konsolnke w jednym kraju pobiła światową sprzedaż innych gier na wiele różnych konsol... no kurde

 

wiem że wszystko co mowie dotyczy japonii tylko i w sumie capcom powinien wydawać te mosntery w japonii.. ale oczywiscie w domyśle mam nadzieje że jednak "od biedy" przetłumaczą i wydadzą też u nas :P

ale porpoasu jak capcom ma problemy to niech wyda w koncu monster huntera, a sama japonia postawi go na nogi ;p

 

 

no dobra musialem wyrzucic z siebie myśli, moze ktos to przeczyta.. za miesiac ;p

 

EDITTTTTTTTTTTTTTTTTTT

z innej beczki, nowy screen potwora z frontier 9.0

bardzo mi sie podoba, w koncu jakies "naturalne" kolory, naprawde strasznie czekalem na potwora ktory nie bedzie tęczowo (pipi)zkowaty xDD

widac tez chyba jakas nowa lokacje, i "kelbi drome" (cos o czym byly żarty i spekulacje od dawna)

jakoś jednak malo informacji sie pojawilo bo tylko ten 1 screen, zwykle dają wiecej

mhf9potwor2.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.